Minstr kultury za Sudetoněmecký Landsmaschaft nebo rovnou za Německo


Ministr  kultury  Daniel  Herman  skutečně  není  mým  šálkem  čaje.  A  to už hodně  dlouho.  Pokud  jde o  exces  s  vyznamenáním pro  jeho strýce Jiřího Bradyho,  mám v tomto  naprosto  jasno a  nehodlám na  svém postoji vůbec nic  měnit. Zeman se prostě mstil a bohužel  – navíc  v zájmu  cizí mocnosti!!!  Už jsem v textech,  kdy jsem tenhle  navýsost  trapný a  ještě  zbytečnější  Zemanův  úlet  řešil, psal, že  prezidentovi  vadilo  setkání s  tibetských/budhistickým   nejvyšším náboženským  vůdcem /protože  to vadilo Číně/ a  nevadily  mu nijak  Hermanovy  aktivity  směrem k Sudetoněmeckému  Landsmanschaftu!!! Nebo je  aspon  nijak nekomunikoval  veřejně.  Protože  to  nevadilo Pekingu?

Není  vám  to  zemanisté / zemanista podle  vzoru jehovista/  divné?

Nicméně  k  věci.  Daniela  Hermana  jsem si dosud  soukromě  vedl v  kategorii  český ministr  kultury  za  Sudetoněmecký  Landsmanschaft. Moje  soukromé  označení.  Které považuji za trefné.

A  znovu  opakuji – Herman se nikdy  ministrem české vlády  stát  neměl!  Nikoli kvůli  dalajlámovi.  Ten nijak  neohrožuje  samu podstatu  českého státu!  Landsmanschaft  ano. Jestliže  Miloš  Zeman  cítil  neutuchající potřebu  bránit  koncepci  jediné  Číny a  nedělitelnost  jejího území  vůči   požadavkům kohokoli,  myslím, že měl prioritně  dávno vyvinout   tuhle iniciativu  i  vůči  těm, kteří  se rozhodli, že je potřeba  revidovat  výsledky  druhé  světové  války, včetně Postupimské  konference a k tomu účelu  falšují  dějiny, které  jim zásadně  začínají  až  9.5.1945. Pokud by tak učinil, byl bych  ho bez výhrad podporoval.

Ale  dnešní  článek není  o Miloši Zemanovi, není ani o dalajlámovi a  už vůbec  ne o  panu Bradym…

I když,  o  tom posledním vlastně  je.  Jako  kluka  jej, po  rodičích, s mladší  sestrou poslali  Němci  nejprve  do Terezína a následně  do Osvětimi. Kde přežil jako jediný.  A  zbytek  života  zasvětil, více méně osvětě  o  tom zle, kterému on i jeho rodina  byli vystaveni. S cílem, aby  se  to už nikdy neopakovalo! Tleskám  panu  Bradymu. Problém  ovšem je,  že  jeho synovec  věc  vidí poněkud  jinak.  A  troufnu s i tvrdit,  že  by  strýc jej  měl postavit  do latě.  A  to urgentně!

Protože  Daniel  Herman se evidentně  urval ze  řetězu.  Zřejmě  mu  náhlá  vlna  zájmu  o jeho  osobu  zcela zatemnila  mozek,  jak  dokázal v pondělí podvečer, kdy  v Malostranské besedě   uspořádal Institut pro křesťansko-demokratickou politiku ve spolupráci s Nadací Hannse Seidela debatu o česko-německých vztazích.

Parlamentní listy  uveřejnily informaci o téhle  akci. A  Herman se  tam  měl zaskvět, mimo jiné, tímto výrokem:

„Domnívám se, že česko-německé vztahy jsou na dobré úrovni. Daří se uzdravovat minulostní jizvy,“ pochvaloval si Herman, podle něhož se minulost nedá odestát. Co se stalo, stalo se, ale my prý musíme jít dál.

„Je třeba navazovat a prohlubovat to, co funguje,“ radí politik s tím, že vzájemně se velmi potřebujeme. „Čistě teoreticky bychom mohli být jednou ze spolkových zemí, protože naše ekonomika je navázána na ekonomiku Spolkové republiky a myslím, že tomu také vděčíme za celkem velmi úspěšný hospodářský rozvoj“

Takže,  že by ministr  kultury  české  vlády  už povýšil od  Landsmanschaftu  na  zástupce  spolkové  vlády?  Jak daleko je  pro  Hermana  teorie  od praxe?  To by mne zajímalo!

Myslím, že  by  to  zasloužilo  bližší  vysvětlení. A  fofrem! Naprosto nepochybuji, že  tentokráte  Hrad  bude reagovat  bleskově.  A  to vzhledem  ke  vztahům, které  k Danielu Hermanovi  aktuálně  má.  Ano, sice platí  – lépe  pozdě, než  nikdy, ale pozdě a účelově  je prostě  pozdě  a účelově.  Protože  kdyby  nebyl spor  kolem dalajlámy , navíc  kvůli čínské intervenci, je  dost možné , že  by  Hradčana  mlčela i dnes.

Já, na  rozdíl  od  Zemana, Ovčáčka  a dalších hradních kusů  nemusím  svou pozici  měnit  ani  o milimetr. A  jsem  tomu věru  rád.  Herman je  pro mne  pořád  ten  samý  exponent.

Měřit  všem stejně  – těm  svým i těm protivným. Neměnná  zásad a Kosy. A  hodlám  u ní  zůstat. Bez ohledu  jestli se  to komu líbí  nebo ne.

Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice Hodina vlka se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.