Ať je prezident Zeman jaký je, zasloužil se o:


Motto:

Nikdy nic nevysvětlujte! Přátelé to nepotřebují a nepřátelé vám i tak neuvěří (Elbert Hubbard)

Ať je prezident Zeman jaký je, zasloužil se o:

1.
Nepřipustil Němcovou a Kalouska zpět vládnout a tím začala úplně nová kapitola v politice ČR.
2.
Zahájil konečně ekonomickou diplomacii i jinam než jen na Západ.
3.
Je jediným prezidentem v rámci NATO, který se vzepřel USákovi, když sjel jejich velvyslance.
4.
Na rozdíl od ODS v zásadě prosazuje zůstat v EU i v NATO, ale nenechat si kálet na hlavu, hájit národní zájem.

Tak tohle  v  diskusi  pod  středečním  článkem  Jeníka  Čermáka  napsal  Laco G…..

Už  dost  dlouho jsem  zvažoval,že  zdejším zemanistům /zemanista  podle  vzoru jehovista/ položím  jednoduchou  otázku – co jako podle nich  Zeman,  v roli prezidenta  učinil  dobrého? Že na něm  tolik visí.  Jen jsem na  to neměl  čas  a vhodnou příležitost.  Nyní už to dělat nemusím, Laco  už mi odpověděl. Už  tedy  mám  jasno.  Než  se  tou lavinou prokázaných  služeb současného prezidenta  začnu  zabývat a přezkoumávat  to na pravdivost Lacova  výroku, respektive  přínos pro  republiku a její občany, musím se pár  slovy  vrátit  k té středeční  diskusi. Je  to, bohužel nutné.

Otevřel jsme ji  zcela mimořádně, protože  Jeníkovi  skutečně  nešlo odmítnout.  Řekl si o ni tak decentním způsobem,  že nebyla  jiná  možnost. Stanovil jsem  pro ni jasná pravidla  prohlásil, že  když nebudu  dodržena, budu  mazat. Nemazal  jsem….  Moje  chyba, protože  příště  nikdo  už moje  varování v  tomto směru nebude brát  vážně.  Když jsem  článek vydával, neuvědomil  jsem si  jednu zásadní  věc  – že  totiž  v den vydání  článku mi jest  absolvovat  několik  lékařských  vyšetření! Takže  jsem  domů  dorazil krátce  po poledni.  A  to  už  jaksi  mazání  bylo bezpředmětné. Navíc, první  kdo reagoval , jasně  sankcionovatelným příspěvkem  byl NavajaMM…  Tedy  velký  virtuální přítel ze Slovenska  a jeden  z kategorie  výlučných  autorů Kosy. A  jako  neobčan ČR  ani  jiný, než  podle mé normy  restriktivní  příspěvek,  napsat  nemohl!  Navíc  byl  dobrý. Takže  jsem byl nakonec  za  to běhání  po doktorech  a fyzickou  nemožnost  splnit  svou hrozbu  docela  rád, protože   mne to ušetřilo dilematu  – smáznout  nebo nechat  NavajaMMa?

Při čemž  bylo jasné, že  když  nechám jeho,  nemohu  ke kázni nutit  ani  nikoho z ostatních.

Pro mne  z toho plyne  zásadní závěr- držet se zaběhlé  praxe  a diskuse na Kose otevírat  co  nejméně. Jen při zásadních  věcech.  Zkrátka  – vy kteří toužíte  po diskusích , je mi líto,  ale já na nějaké  jejich  aspoň  zběžné monitorování  zkrátka  nemám  ani čas, ani  kapacity a už  vůbec chuť. A monitoringu  s e vzdát  nehodlám. Chci  vědět,  jestli mi v mém  virtuálním obýváku  někdo neplive  na podlahu a nemaluje  po zdech. Jakkoli  uznávám, že  předmětná  diskuse měla  hodně  co do sebe a že mi určitě  poskytla  velmi  zajímavé podněty.  Ostatně – jasný  námět  na  dnešní  článek. Nicméně o  cosi jsem požádal a nebylo to respektováno  velkou  většinou. Takže nemám jinou  volbu.  Jakkoli  budu souhlasit  s názorem, pokud  s ním  někdo přijde, že  podobně  kultivovaná  diskuse,  k tak  palčivému problému , jako  je  příští český prezident  je  na  českém  internetu  naprostou výjimkou, ne li úplnou  jedinečná. Ale   věřte prosím,  že opravdu  nemám  na výběr.  Časem a  nebude to trvat  zas až tak dlouho, se dozvíte proč. Všichni. Zatím je informován  jen kolega  JF, s kterým jsem v  týdnu  cosi  řešil.

Nicméně  vraťme  se  k té  diskusi a k tomu, co mne na ní  zaujalo. Tím  nemyslím jeden  ze tří příspěvků,  které se  na skle neobjevily  vůbec, protože  je  chytil spamový  filtr,  nastavený  na  určité prohibitivní  trolly.  Z nich jeden mi vzkazoval, že  se  už  připravuje  jakýsi lidový  soud  se  zrádcem  vlkem, co jen uráží Miloše  Zemana.

Mohu  konstatovat,  Jakub  Janda,  Rudolf  Břeštan  a podobní  svou práci  proti  tomuhle  týpkovi  docela  flákají.  Ti  zatím  jen vyhrožují zanesením  na nějaké  seznamy. Příprava  soudu  se zrádcem vlkem  je  něco, na  co si  oni zatím  netroufli.  Ale  děkuji za upozornění. Sděluji  onomu  borci,  co  chce  dělat  se zrádcem vlkem  krátký proces,  ale  i všem  Jandům, Břeštanům, že  hodlám psát  stejně jako doposud.  Bez ohledu  jestli se jim to líbí  nebo ne. Tedy pokud  vůbec budu psát. Ale to je  jiná  kapitola.

A nemohu si pomoci, dovolím  si  ještě  i  cosi  osobního adresovat  dalšímu  ze  zdejších  osobních přátel  -jezevcovi. Ty  jsi mi  v jedné  naší  vzájemné výměně  názorů  napsal,  jestli mi  nevadí  a není  divné,  že   do mně  šijí  jak  ti zprava, tak zleva. A já  jsem opáčil, že  nevadí. Ba právě  naopak. Protože  to potvrzuje, že  ležím správně a  že   měřím všem  stejným  metrem. Mohu to jen zopakovat.

Sakra,  700 slov  a to jsme se ještě  nedotkli  jádra  dnešního  článku..  Musím to hned  napravit!

Takže   co  že  vlastně udělal Zeman jako prezident  tak dobrého, že  se  stal pro mnohé  modlou?  No  na místě  by  sice byl  termín – posvátná  kráva,  ale  ten si odpustím. Z mnoha  důvodů.  Laco mi  to  vysvětlil – viz  úvod!

Tak  se na  to podíváme  bod  po bodu:

1.
Nepřipustil Němcovou a Kalouska zpět vládnout a tím začala úplně nová kapitola v politice ČR.

Ano  nepřipustil pokračování Nečasovy  vlády bez Nečase. Neumožnil  vznik  kabinetu, vedeného Miroslavou  Němcovou….  Státnický  čin, výhra pro občana?  Opravdu začala  nová kapitola  v politice ČR?

S jistou  se  dá  odpovědět  jen na  tu druhou otázku – opravdu – nová kapitola  v politice ČR  skutečně začala. Do exekutivy pronikl  oligarcha a   politická divize jeho  koncernu. Laco  už tady v jiné  diskusi  stihl párkrát konstatovat, že  Babiš  v politice je dobře, že dá věci do pořádku.  Nemám  čas to zdrojovat,  ale  s vynaložením  poměrně  značného úsilí  práce to je  v  archivu Kosy doložitelné, ale  přečíst  každý   z dosavadních 725 Lacových  diskusních příspěvků je  nad  moje  síly a filtrování na termín, k mé  velké lítosti – nefunguje. To,co  na Ukrajině trvalo  přes  dvacet  let my jsme  zvládli zkratkou  za necelé  tři roky. Nicméně, k tomu  by bylo  došlo stejně, i kdyby  byl Zeman umožnil  Miroslavě  Němcové její vládu  sestavit. Tohle  byla  ta  úplně nejviditelnější  nová  kapitola v  politice ČR,  kterou Zeman svým rozhodnutím  nastartoval.

Ale  nebyla  jediná. Byla  ještě druhá, méně  zřejmá, nicméně pro Zemana  daleko a daleko  důležitější. Tou  byl  vznik  Rusnokovy  vlády.  Ta  vláda NEBYLA  překlenovací,  jak se tvářila,  že  jako její  jedinou úlohou  je dovést technicky  zemi  k volbám.  To  byla jen  nutná  a postačující podmínka pro její vznik.  Jejím  cílem bylo  něco úplně  jiného.  Jak se za nedlouho ukázalo.  Měla  udělat  známé tváře  z většinově  nou  name  obličejů,  které se následně, za pár  měsíců  ve velké většině  ocitly  na  kandidátce  strany, která se tehdy ještě jmenovala  Strana Zemanovců. Tohle  a nic  jiného bylo tehdy  hlavním. netvrdím, že úplně  jediným, motivem Zemanova konání a  stálo za odmítnutím  jemu doručených podpisů poslanců, zavazujících se, že  že podpoří  exekutivu sestaveno tehdejší  předsedkyní  sněmovny!!!!!Zeman prostě potřeboval propasírovat  do parlamentu  svoje poskoky. Naštěstí měl volič  rozum  a zatrhnul mu  to. Protože   ta  sbírka  Zemanových  fámulusů byla pro voliče  natolik  nezajímavá, že  i přes  kampaň  zdarma, kterou jim  Zeman zařídil a přes jeho masivní  vložení se do předvolební vřavy tito na celé  čáře propadli a dostali,  jestli se nepletu,  celé  1%  hlasů. Pár měsíců  po Zemanově prezidentské  výhře… Takhle  kapitola  technokratického ovládnutí  moci, milý Laco , byla  opravdu novátorská! Na  to si  zatím v  České republice, před Zemanem , nikdo netroufl! Takže  máš  pravdu nicméně  to že  má  být  zásluha? V banánové republic e nepochyběn  ano, ale  u nás?

Já se od  té  doby  mnohokrát  zabýval  tím, co by  asi tak  bylo stalo,  kdyby  byl Zeman vznik souboru  Němcová -Kalousek -Píka  umožnil.  Byl by vývoj v  republice lepší  nebo  horší, ve  srovnání s předčasnými  volbami 2013?  Nějaký  čas, vzhledem  k vyšetřování  Nagygate  jsem  přesvědčoval sám sebe, že  to přeci jen bylo správně.   Protože  Kalousek a  hlavně ODS  by  to šetření  byly  stopli nebo se o něj  alespoň vážně pokusili.

Dnes se  znalostí následných věcí, jako každý  kvalifikovaný  generál po boji,  říkám,  že pro tuhle  nešťastnou zemi  by bylo bývalo velkou  výhrou,  kdyby  ODS, Kalousek a  další  čachráři  dovládli! Jednak  by  byli škodili jen pár  měsíců navíc – řádný  termín  volen  byl  nejpozději květen  2014 / tedy o 6 měsíců později/, ale  hlavně  – všichni  aktéři  té  vlády  by se před  zbytkem voličů  byli totálně  znemožnili. Troufnu si  na odhad, že ODS by se nebyla  dostala  do sněmovny  vůbec a  Kalousek s Gazdíkem  možná také  ne. Dnešní politická scéna  by  byla daleko a daleko přehlednější. Pánové  Šlachta s Ištvánem – /ano  vzpomínám na své opakované  Bůh ochraňuj Šlachtu a Ištvána!/   by  sice byli nejspíš  skončili, ale  když  se  člověk podívá  na  výsledky, kterých  dosáhli v inkriminované  kauze,  jsou,  k mému obrovskému zklamání  – zcela  tristní! Jakkoli  uznávám, že  dokud  bude tenhle případ  soudit  soudkyně  Králová, ani jiné  být nemohou! Nicméně  – v  dalších  větvích téhož  případu  nedokázali nic  dalšího ani dostat před  soud…. Takže  jejich skončení v  roce  2013, by , viděno dnešní optikou , by zas  až tak  velkým neštěstím  nebylo.

Racionálně  shrnuto  – průkazné  a ověřitelní  skutečnosti dokládají,  že  Zeman  si zde NEPŘIPISUJE  žádnou zásluhu. Dokonce ani co se Zemanovců a jejich protlačení do parlamentu  týče! Jakkoli to byl  hlavní motiv  jeho tehdejšího konání! Pro mne  jde o kompletní fiasko.

Takže  zkusme  to další

2.
Zahájil konečně ekonomickou diplomacii i jinam než jen na Západ.

Vážně?  Pravděpodobně  Laco míní  Zemanovy  čínské  aktivity…. Byl sice i jinde, nicméně  skutečně velká  státní  autogramiáda  se konala  jen s Pekingem!

Takže  si dáme  ještě  jednou  grafy a tabulky  ze  včerejška – opakování je matkou moudrosti, jak známo:

vystrizek

Je zřejmé,  že  čísla  onu Zemanovu  ekonomicko  diplomatickou  smršť  rozhodně  nedokládají. Naopak.

Trošku pozitivnější trend  v obchodní  výměně  s  Čínou  jde a píši to s mimořádně  těžkým srdcem, za Nečasem!   Aby  Laco a  další nemohli  jen mávnout  rukou  a říkat  – ty velké  investice jsou teprve  v přípravě  a přijdou!  dám sem jeden  link. Ten  říká, že  Nečas  v dubnu  2012 dojednal  zhruba  totéž co Zeman za  dobu  svého prezidentování….   A  to  se k  tomuto  výsledku  můj  smrtelně  neoblíbený předseda vlády dopracoval  bez  toho, aby  musel mít  ve  sboru svých  poradců  čínského vládního  emisara!

A jak to vypadá letos  s  oním slíbeným  čínským investováním v  ČR? Takhle

Navzdory oznámení dalších čínských akvizic v Česku klesl letos objem čínského kapitálu v základním jmění českých firem podle společnosti Bisnode o 616 milionů Kč na 5,21 miliardy korun, tedy o deset procent. Celkový počet českých firem s čínským vlastníkem se letos snížil o 137 na 2 086…..

Doufám Laco, že  jsi  to pozorně  přečetl a zapamatoval!

Ale  já jsem  si  ještě  tak  trochu pohrál  s  tím, co  říká  Zeman  o  výsledcích  svých  čínských  aktivit – že jako celkové  investice  do ČR  mají dosáhnout  řádově 232 miliard korun. V   horizontu příštích  4 let. 232 miliard? Je  to hodně nebo málo?

Tohle  je  ale  Laco špatná  otázka  – bude záležet, o  jaké investice půjde. Pokud  budou  Čínané, jako dosud,  jen skupovat  už  existující  podniky  a nemovitosti,  je  to k ničemu. Nulový příspěvek  české  ekonomice! Kromě  kliniky  čínské  mediciny  v Hradci  zatím  nikde jinde pracovní místa  nevznikla!  A  ono jaksi ani ta přislíbená 1/5 bilionu  není  kdo ví  jaké terno. Schválně  jsem se podíval, kolik  staťák uvádí v  ČR  oficiálně žijících  Vietnamců… Ofiko jich má  být cca  60 000. Neoficiálně  se mluví o dvojnásobku.Ale  něšť, netroškařím.   Pracujme  s  údajem oficiálním.  Dovolil jsem si  vydělit   232 000 000 000 uváděným počtem mezi námi  usedlých  Vietnamců.  A  dostal jsem  číslo  3 866 666.

Troufnu  si tvrdit,  že  za ty  roky, co tady  tahle komunita  žije  a podniká, v průměru  se budou  svými soukromými investicemi   /nemovitosti, zařízení, auta, vzdělání dětí, zdravotní péče, atd. atd./  té  Pekingem SLÍBENÉ  sumě rozhodně  blížit!  To nemluvíme  o tom, že  momentální  stav – z pohledu celkových čínských investic ve světě je ČR pro Čínu takřka pod rozlišovací úrovní, ze všech zemí jsme z pohledu počtu investic na 36. místě s podílem 0,5 %… Takže  ekonomická  diplomacie  říkáš?

Takže  si  tenhle  bod  shrneme:

Zeman NEZAHÁJIL  žádnou  novou ekonomickou  diplomacii!  Totéž  činil  už před ním  doložitelně  Nečas a ještě  dříve  Paroubek!!!  A  prokazatelné  výsledky Zemanovy  ekonomické  diplomacie  jsou  minimální. Alespoň dosud.

Tudíž  přejdeme  k  další  Zemanově přednosti, kterou na něm  vidí Laco G.

3.
Je jediným prezidentem v rámci NATO, který se vzepřel USákovi, když sjel jejich velvyslance.

Tak to tedy  zírám!  Postavit se Usákovi  je  zásadní přidaná  hodnota!!!  Tak tohle  rozeberu  později  důkladně. Ale  nejdřív  se vypořádám  s  tím údajným postavením  se Usákovi.  Já  si především pamatuji, že  jako premier  této země  otevřel svým podpisem onomu  Usákovi  možnost přeletů  usáckých bombardérů nejkratší  cestou  na  nebohé Srbsko! Tím se nemůže pochlubit  žádný  z  českých politiků! Ani žijících , ani těch, co už odešli do nenávratna! Ale  tohle  asi Laco neměl  na mysli. Pravděpodobně  míní  Zemanovu účast  na summitu NATO  ve  Walesu… Kdy  před odjezdem  do na  tenhle  summit tehdy prohlásil -cituji:

…. že na Ukrajině nedošlo k ruské invazi, že konflikt zůstává občanskou válkou a že v Donbasu nejsou žádní ruští vojáci.

Aby  už  druhý  den summitu  vyjevil, že:

„není pochyb“, že Ukrajina čelí ruské agresi, a že nepochybuje o tom, že agrese má podobu mimo jiné dodávek zbraní a dodávek dobrovolníků, „kteří nejsou dobrovolníci“.

Také podotkl, že Ukrajina čelí ze strany Ruska „hybridní válce“ a dodal, že právě proto „plně souhlasí se všemi odstrašujícími opatřeními“.

Zdroj:

Dodávám, že pokud  vím, byla  to první a doposud poslední  Zemanova účast na  vrcholném jednání  NATO. Nedivím se.  Já na jeho místě  bych další podobný  kotrmelec  také  absolvovat  nechtěl a  bez  něj  by musel těžce  zklamat  Laca  další, protože  oni čekají, že se tomu Usákovi přeci jen někdy postaví!

Tohle  je  opět  kauzálně precizovaný  výběr  faktů!  Přímé citace, žádné  domněnky, zkreslené výroky  nebo něco podobného! Jen a pouze Miloš  Zeman osobně!

Ale mne  u Laca překvapuje  něco jiného má  za mimořádnou   hodnotu postavit  se Usákovi. Světoborným činem  – sjet  velvyslance…: Maně  vzpomínám, jak  tvrdě zatočil Klaus  s Cabanisem,  když ten ho začal  školit  kvůli nákupu  F16  na Hradě. Kupodivu  Klaus  byl pro Laca  nepřítel…  Kdyby  laco šel po USA v nějaké konkrétní věci, tomu bych  naprosto  rozuměl, protože  americká politika,  od  zvolení  Billa Clintona  do  Bílého  domu, je prostě  šílená, neodpovědná a  jeden  velký  hazard. A vyznávat  heslo  lépe  se mýlit  s USA,  než mít pravdu s Ruskem by pro  jakéhokoli  posudkového lékaře  mělo  být  okamžitým  důvodem k nařízení  ústavní  psychiatrické  lečby, ale  Laco to pojímá  univerzálně – prostě  být vždycky  a zásadně proti USákovi, za všech okolností  a ve všech souvislostech! Viz  jeho výčitka  Zemanovi

Samozřejmě dělá i chyby, například podporou Izraele,

Nepochybně jen a pouze  proto, že  Izrael  je  americký protegee!

Kdyby  tohle  Laco  napsal  třeba  před  třemi roky,  měl  bych  to za nesmysl.  Ovšem po migrační  vlně,  po totální eskalaci  fundamentálního islamismu, po  vytvoření  velmi  dobrých  a  mimořádně  dobře  fungujících  vztahů  Moskva -Tel Aviv   – připomenu,  že  současným  izraelským  ministrem zahraničí a klíčovým  hráčem  současné  vlády  je ruský expatriot  Avikdor  Lieberman , který  dle  dostupných údajů má přístup do Kremlu, mi  přijde totálně  zpozdilé! Tedy pokud  Laco náhodou v mezidobí, co s ním nemám bližší styk, nepřeběhl  náhodou  ke  sluníčkářům.    Což  zřejmě neudělal.  Já  nevím,  jak  kdo,  ale  já  vidím postoj  Izraele  k běžencům, arabským teroristům  a ke  své  arabské  menšině jako něco, co bychom si zatraceně  rychle měli osvojit, jestliže  chceme  migrační tsunami  nějak efektivně  zvládnout  – ba  vlastně  – vůbec ji přežít! Už proto, že  Izraelci  mají  s muslimy a jejich fundamentalismem  daleko  delší a bohatší  zkušenosti než  my.  Neumím si  například představit,  že by  v zemi  Davidovy hvězdy  si  muslimové  dokázali  vytvořit  paralelní  struktury, uplatňují  alternativní  soudnictví, nemluvě  o  vytváření  no go zon,  kam by se neodvážila  izraelská policie!O  dalším nemluvě.

Ale  Laco  vidí  univerzálního ďábla  -Usáka!  Kdy každý, kdo se vysloví proti němu  je hoden  obdivu. A je potřeba  ho  přivést  co nejrychleji  k  pádu!  Bezpodmínečně! Pak tady  vypukne  ráj Laco?

Mno  já  si to nemyslím.  Stačí  si vzpomenout  na  Bismarcka  a jeho proslulou  teorii  o  vyplňování  mocenských  vakuí. Takže Laco, pokud  by  padla Amerika, tak my, padneme  s ní. Celý  náš  svět  a civilizační  zvyky  by se  rozsypaly.  A  někdo  by  tu  zatracenou  Ameriku  hodně  rychle  nahradil!!! Můžeme  se dohadovat o  tom, zda by to byli  spíše islamisté všeho druhu  nebo Čína. Rusko v klidu zapomeňme. To by v  takovém případě mělo dost starostí samo se  sebou a  udržením jednoty  země. Nemluvě o tom,  že  není dostatečně silné  ani  ekonomicky  ani   co do počtu obyvatel, aby nahradilo  Spojené státy  jako hlavní  světová  velmoc.

Že  by ti konvenovali islámští  fanatici, tak z  toho tě nepodezřívám. Takže  nejspíš  Čína…. Skutečně tu  chceš  masivní  čínský  vliv? Jejich  uplatňování  lidských práv, sociálních a zdravotních  systémů, jejich pojetí  kapitalismu?    Zavádění  jejich zvyklostí? Tohle  může  někomu  soudnému  ve  střední Evropě  připadat jako žádoucí  změna?  Pokud  ano,  mohu  doporučit  jediné  – aby  si našel někoho, kdo má  osobní a  delší  zkušenosti se životem v  Číně!O tamních reáliích, včetně toho, co znalci nazývají  čínským rasismem…

 

takže  vše  zakončíme poslední Lacovou  chválou na Zemana

4.
Na rozdíl od ODS v zásadě prosazuje zůstat v EU i v NATO, ale nenechat si kálet na hlavu, hájit národní zájem.

 

Škoda, že to  nebylo doloženo nějakými konkrétními případy toho nechání si kálet na hlavu  od  EU  a NATO. O  Walesu  už byla  řeč, o  podpisu  uvolňujícím  přelety  bombardérů  NATO  na Srbsko také….  Že by  tedy snad ta EU? Obrovským průšvihem se ukazuje  být Lisabonská  smlouva…. Matně  si  vzpomínám, že mezi monstrakcemi, na  její přijetí v  ČR bylo i její veřejné řetězové  předčítání  známými  personami v Olomouci.  A kdo že  byl tehdy  mezi těmi  deklamujícími? Tak  to se nepoučený  čtenář  snadno dozví zde

Za debaklozní mi přijde, pokud se ten, kdo  tehdy veřejně  deklamoval a prosazoval  Lisabonskou  smlouvu, nyní  veřejně vystupuje proti uplatnění  jejich mechanismů – včetně  tzv. hlasování  kvalifikovanou většinou. Leda že  by jako  já, prohlásil, že  zanedbal její  důkladné  studium. Ale už  sama představa, že  by  Zeman  něco zanedbal  nebo  snad nevěděl.. tak ta  je  určitě pro každého zemanistu naprosto nepřijatelná!!!

Mimochodem,  jsem ve svém názoru   vůči  Zemanovi a  jeho úletům  naprosto  konstantní a konsekventní.

Téměř  na den  přesně  před  dvěma  roky  jsem o něm napsal tohle:

Perličky ze dna dnes ty Zemanovy těch kolem něj

Dnes na  tom nemusím měnit  ani  tečku  nad i !!!!

 

P.S.

Přiznávám, že  mne hodně oslovil , vedle  Laca  G.  ještě  příspěvek  Karla  V,  o kterém se domnívám,  že  jde o další  starou páku  Kosy, který zde  dříve  publikoval  pod nickem  Carlos V.    Tedy konkrétně  závěr jeho obsáhlého příspěvku:

Cetl jsem co proti nemu psal Vlk – inu tak, kdyz jde o preziti, je vam jedno, ze vam bracha celej zivot kradl kulicky a prebiral zensky, kdyz za vas pujde do bitky.

Tohle by bylo na  samostatný  článek.  Kde bych  dokázal, že  pro Zemana  NIKDO  není  brácha,  že  ani  omylem nešlo  o kradení  kuliček nebo přebírání  holek, ale  zejména, že  Zeman  nikdy za nikoho NEPUJDE  do nějaké  bitky! Karlovi V  bych doporučil, aby  si  nastudoval  vše, co je  spojené s termínem Opoziční  smlouva, Čisté  ruce, atd.atd.  Když  to udělá, jsem si jist , že  příště  už nikdy nic  podobného napsat  nemůže.! Kdo zradí  svůj program jednou, udělá to i příště! Ten s e za nikoho bít  nebude.

Já  si kompletní článek  rád  odpustím  – už  bych se jen a jen  opakoval. Ale  hlavně  dovolím  si zopakovat motto dnešního článku:

Nikdy nic nevysvětlujte! Přátelé to nepotřebují a nepřátelé vám i tak neuvěří (Elbert Hubbard)

Konstatuji, že  pan Elbert Hubbard  byl mimořádně  moudrý a životem těžce ošlehaný   muž!!!! Nezemanisté  moje  dnešní  řádky  nepotřebovali a zemanisté  je  nebudou  akceptovat  nikdy.

Takže  jsem  to celé  vlastně potřeboval napsat  kvůli  sobě a  své duševní hygieně! To má také svojí cenu.

 

 

 

 

Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice Hodina vlka se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.