Jak je to s důvěryhodností známých person hlavně na pozadí nedávných událostí a dnešní politické situace.


napsal tata

Dlouho dobu jsem měl přehnanou úctu k personám také proto,že sám ohledně gramatiky a českého jazyka jsem polo-blb,no i ve srovnání s rozsahem vědomostí co lidi mají na blocích kde se pohybuji a prezentují ,opět si připadám jako polo-blb.
No už určitou dobu jsem ztratil  přehnaný obdiv……ano je důležité nepřejít do roviny že ten selský mozek stačí,určitě nestačí, jen se vědomosti nesmí přehnaně přeceňovat.

Respektive,vědomosti a um jsou důležité hlavně v oboru,mimo obor jsou jen na úrovni toho selského rozumu. Ano vědomosti můžou být dobré i v celkovém pohledu na cokoliv ale vůbec nezaručují že třeba geniální vědec nemůže být na úrovni polovičního negramota v hodnocení politické situace nebo jiných věcí mimo svůj obor.Co mě přimělo dojit z pozice méněcennosti k těmto lidem až k tvrzení že mnohdy  mi dnes připadá že ohledně  faktů,přehledu ,životních zkušeností jsou tyto lidé mnohdy úplně mimo.
Je to souhrn mnoha věcí a důsledků
Zdá se, že nejdůležitější v dnešní době jsou pro mnohé důležité peníze.
Mnohem důležitější než v minulém režimu před 89.Tam byla zase důležitější politická orientace. Tehdy  jste ty peníze mohli využit jen omezeně. VYUŽIT moc funkce je srovnatelné i když já podotýkám, že jsem levičák srdcem a myslím že teď se ty známosti a funkce využívají daleko  vice……..vyjma 50-tých  let, což  je skvrna s kterou se těžko vypořádávám……i když těžko posuzovat dobu mimo………když dnes vyznamenávají takové Mašiny A PASUJÍ JE DO ROLÍ HRDINU…….ne vše s té doby byli jen politické vraždy……. ale  to jsem trošku  odbočil
Další ne nedůležitý faktor je určitá neschopnost uznat, že i min chytrý člověk muže mýt pravdu. Tito lidé mnohdy jsou velitelé na svém postu a jsou nuceni rozhodovat,což vede k určité sleposti uznat jiný názor, neboť jsou o své pravdě přesvědčeni.
Další je, že to je jako člověk zkažený l a své vědomosti používá jen ku svému prospěchu bez ohledu komu uškodí a jak,naopak ještě mu činí radost zdůrazňovat tituly,funkce.
Těch proč tomu tak je ,je mnoho  kombinací…….navíc jako ve všech vrstvách spíše vyčnívají ta negativa,takže mezi těmito personami jsou  zřetelnější  spíše ty horší a muže to vest ke zkreslení, že vzdělání   vysokoškolský titul je na nic,  což není rozhodně to, co si myslím nebo bych chtěl sdělit,jen se nesmí přeceňovat  ani  nabyté znalosti  ani  dosažené pozoce.
A teď k tomu proč  to píši na  kauze BRADY a volbě prezidenta USA..Tyto věci nejvíce ukázaly, že persony musíme brát s rezervou .
Kauza BRADY at už je pravda taková nebo onaká………kdo ho znal před tím?Přerostla svůj  význam právě proto, že  persony najednou přesvědčují, že to je něco mimořádně špinavého v naší politice,že je to přímo útok na podstatu demokracie.POMINU že útoků na  demokracii bylo mnohem víc  a to včetně špinavostí, které proběhly bez povšimnutí.
Hlavně jsme bezvýznamný stát ve světové politice,takže slova jak podlézáme ČINĚ jsou minimálně trochu nadnesená,sklapujeme kufry v mnoha věcech .Konečně ohledně Dalajlámy,v tomto rozsahu co mnohé persony nazývají zradu národních zájmů ,ten samý postoj zaujímají důležité státy světové politiky………a také oficiálně Dalajlámu nepřijímají.Takže ano muže na to mít někdo jiný pohled ale at nepoužívá tak nadnesený vyraz……..nebo nerozjíždí věci co popisuji níže
Celá kauza byla nafouknutá at už ten základ byl takový nebo makový…………..ta druhá část té kauzy jasně ukázala že ty persony jsou víceméně odtrženy od toho obyčejného života.
Třeba prohlášení mladička MÁDLA….Za koho on ve svých letech mluví, že umělci jsou svědomím národa?
Nebo Bartoška se svou podpisovou akcí……on který si celkem a netvrdím, že nezaslouženě žije a užívá plody své práce………jiná už je ,že tito umělci se neštítí vydělávat penÍze oblbováním lidí v různých reklamách na různé šunty……….mají vůbec právo tvrdit že jsou svědomím tohoto národa?Ve většině případů tyto persony pohrdají  principy jen když to nese…….bohužel plno lidi si je idealizuje hlavně u umělců neboť je vnímají jejich rolemi.A VĚTŠINOU bohémský život je vzdálen na hony životu většiny ,tudíž i rady se míjejí účinkem.
Na volbě prezidenta USA je to ještě markantnější……….jako by měl byt konec světa……….přitom ať ta volba  dopadla  jakkoliv, nemá až tolik rozdílnosti.Spíše že u TRAMPA se můžem třeba dočkat přece jen střízlivějšího přístupu k Rusku……ať se to někomu libí nebo nelibí,Rusko je velmoc ………a bohužel,  bez emocí  řečeno, z pohledu, že jsme součástí NATO, ho obkličujme základnami a obklopujeme raketami……..navíc když Rusko opustilo konfrontaci za vlády GORBAČOVA ,BYLO MU SLÍBENO  …..ŽE NATO se nebude rozšiřovat do státu, co RUSKO PUSTILO ZE SVÉHO vlivu…….Tak se nedivme že teď je opět ve funkci,, pravý RUS “  a hájí své zájmy! Dnes nikdo ten slib nechce vidět.
UŽ před 14 dny jsem napsal jinde……..neznám mentalitu Američanů,u nás by na celé čáře vyhrál TRAMP…….PRAVĚ tou kampaní  medii a person podporovatelů.  Většina z nich je odtržena od reality.Jako volbou sice důležitou nikoliv ale, jako že by měla znamenat konec světa. Navíc, kdyby to mělo platit, tak  ty persony  uznávají že politici v EVROPĚ JSOU JEN ONUCE.To BY PRO MĚ BYLO MNOHEM HORŠÍ než kdo je americký prezident.
A MALINKO k těm odhadům výzkumům………proč se tak mýlí…….je to opět důkaz že kecy o svobodě,demokracii se musí brát  trochu jinak,je to jasné potvrzení že lidé se jako dříve bojí ,tam něco napíší a někdo to zpracovává,takže tam napíšou co se žádá …….volba už je jiná tam nikdo nezjistí co volíte.
Ty volby to jasně prokázaly,tu odtrženost od přaní obyčejných…….i to konstatovaní že ho volila hlavně ta tupá většina.
Proto i můj přehnaný obdiv k personám  a titulům už je určitou dobu zmenšený………..i takový poloblb jako já má mnohdy realističtější pohled…jako ta hláška z pohádky……..nad nikým se nepovyšuj, atd.
Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice Hosté se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.