Fatální omyl


napsal Jeník Čermák

Dovolím si nesouhlasit s  Gerdem a  jeho  článkem Politická  korektnost porazila  sama sebe

Jeho pozorování se sice zakládá na realitě, ale pravá podstata problému je jinde. Já  ji  objevil  ten samý den na blistech  v článku

Donald Trump se dostal k moci, protože neoliberalismus učinil lidi bezmocným

Můj nejlepší přítel se radoval z Brexitu a Trumpa. Zatímco já smutnil. Pro mne to byl konec světa.

Konec víry v lidské dobro. Pokolikáté už. A nikdy se nepoučím. Zase naletím. Jinak to nejde.

Věřil jsem, že Obama něco změní. Marně. Bál jsem se, že Bush něco změní, částečně splněno, ale nic podstatného. Vy věříte, že Trump, Brexit, něco změní….

Věříte, že neslušný, vulgární člověk, nevzdělaný člověk, může dokázat víc než kultivovaný. Protože pojmenuje věci pravými jmény…

Věříte, že agrese a nenávist může změnit věci k lepšímu.

Věříte, že když nenávidí Poláky a Mexičany, vás se to netýká. Naivita!

Možná to jisté provětrání způsobí. Na podstatě problemu to nezmění nic. Jednak je Trump přímo produktem toho neoliberalismu, ve který věřila Thatcherová a ve který věří taky, takže nadšení lidí jako je  Gerd nedává , ale vůbec žádný smysl. Jednak si všimněte, že i nejmocnější vláda světa, zatím pořád, nemá vůči korporacím jinou šanci, než jim lézt do zadnice. Viz Trump a jeho snižování daní. Fandíte taky snižování daní korporacím???

Podstatou problemu je to, že vlády světa už nemají žádnou moc. Demokracie se tedy stala iluzorní.

Žádné úpravy uvnitř narativu ve kterém žijeme to nezmění. Moc jsou peníze a peníze jsou moc. Nepřítele musíte zasáhnout do srdce, chcete-li ho zabít.

Do toho 4tá průmyslová revoluce, stěhování národů a náboženští fanatici.

Shodneme se v diagnoze. Naprosto se neshodneme v řešeních. Neznamená tohle tragedii, katastrofu?:https://zpravy.aktualne.cz/zahranici/trump-klima/r~7179da5ca7fd11e6a222002590604f2e/?utm_source=volnyHP&utm_medium=newsbox&utm_term=position-2&redirected=1479195599

Copak to, že začneme mluvit sprostě přinese nějakou změnu? Donutí Cikána jeho označení Cikánem pracovat? Začneme li gayům říkat teplouši, začnou proto souložit s heteráky? Přestanou politici krást? Přestane Putin vojensky obsazovat bývalou SSSR? Přestanou se vraždit a nenávidět šííté a sunniti, když to správně a nekorektně pojmenujeme?

Postavíme na hranicích s Mexikem zeď. Prima, nejsem proti. Ale musíme přeci vědět, že nám to nepomůže, že musíme hledat sofistikovanější řešení ! Tvářit se , že zeď pomůže je úplně stejná hloupost, jako dělat, že problem neexistuje.

Bernie Sanders byl dobrá volba, náznak skutečné změny. Změny, kterou bychom potřebovali.

Trump je muž minulosti. Budoucnosti nepřináší nic.

Nakonec, s tím si můžou s Putinem rozumět, a o nic jiného vám vlastně nejde…Mýlím se?

Mluví-li a uvažuje li někdo o ženách, jako Trump, je to pro mne hnusák a primitiv. S takovými lidmi nechci mít nic společného. Může změnit svět, USA, Evropu k lepšímu? Je tak těžké si představit, že jsou lidé, kteří mluví korektně nejenom na veřejnosti, ale i v soukromí? Je tak těžké uvěřit, že jsou lidé, kteří korektně dokonce myslí, přemýšlí, jednají?

Může nekorektnost něco změnit k lepšímu?

Není cesta vpřed spíš korektně se chovat, všichni, co nejvíc lidí, a tím ten svět změnit?

Nekorentní neznamená o nic více pravdivý než korektní! O vztahu k pravdě a realitě to neříká nic!

Tím , že všechny Ukrajince označím za fašisty nejsem jen nekorektní, také jsem úplně mimo realitu.

Jste skutečně přesvědčeni, že volíte menší zlo? Není to jenom zlo?

Naštěstí už prezident nejmocnější země světa nemůže změnit nic. Naštěstí??? Nemůže???

A tohle musím vztáhnout na sebe. Volil jsem v druhém kole Zemana. Jako menší zlo. Život je přeci plný takových voleb. Dobro volí člověk málo kdy. Vždycky je to volba mezi špatným a ještě horším. Ta hranice je nesmírně tenká. Čím déle Miloše sleduji, tím více své volby lituji. Neudělal vlk lépe prostě nevolbou? Neušpinit si ruce tím svinstvem….kde je ta hranice? Nevím. Netuším. Ale obyčejná lidská slušnost nemůže být špatná. Zlá. Něčemu ublížit. Je úplně jedno jestli Cikánům říkáme Romové nebo Cikáni. Jestli jim víc vyhovují Romové, prosím. Proč je zbytečně štvát? Změní je to? Změnit člověk může jen sám sebe. A i to jde velmi ztuha.

Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice Knihovnička Jeníka Čermáka se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.