Už jim to nikdo nevěří


napsal  Vidlák

Pamatujete kdysi v roce 1994 na Sarajevo? Běžela tehdy i sbírka. Hrozné srdcervoucí záběry… SOS Sarajevo… S lidmi to tenkrát cloumalo. Byl to myslím dobový rekord v dobročinnosti. Frontové město v občanské válce…
A zaznamenali jste zprávy o tom vyvražďovaném Allepu? Ty srdcervoucí tveety a statusy na facebooku o genocidě a konci svobody? Pár aktivistů má plné huby keců, ale nikdo nesbírá peníze, nikdo nedemonstruje. Prakticky nikdo tomu už totiž nevěří. Tweety z města, kde si novináři stěžují, že nemají jiný signál, než satelitní telefon. Allepo je prý rozstřílené na hadry, ale kupodivu internet stále bezvadně funguje. Fronta je prý pár metrů daleko, nejsou nemocnice, není voda, není elektrika, ale stále je možné dávat zprávy na Twitter. Ve stejné době ukazuje Íránská televize obrázek radujících se osvobozených civilistů.
Rusové už půl roku každý týden vybombardují tu už úplně nejposlednější nemocnici. Pak se ukazuje, že tam zase nějaká zbyla. Stejné je to i se školami. A teď Rusové ukazují záběry, že přece jenom něco z města zbylo a ne zase tak málo.

Vidíte – ono je snazší uvěřit Íráncům a Rusům než těm našim. Za pár týdnů bude ticho po pěšině.  Takhle daleko to ta svobodná média dotáhla. Nikdo už jim nevěří ani nos mezi očima a brzy už jim nikdo neuvěří, ani kdyby se náhodou rozhodla mluvit pravdu.
Dovedu si živě představit, jak takový pouliční boj v tom Allepu vypadá – střílí se po všem co se pohne a samozřejmě na jednoho mrtvého vojáka nebo džihádistu připadá pět žen a deset dětí… klasika. Určitě si tam žádná strana nedělá servítky, střílí na všechno co se pohne a vsadím se, že si tam už vyřizují účty i mezi sebou.. a že se jich za čtyři roky války nahromadilo. Kolaboranti, agenti, partyzáni… to bude dokonalá mela. Celá ta svinská válka je určitě stejně hnusná  jako ta co byla kdysi v Rusku, Španělsku nebo teď v Iráku.
Nikoho to už nebere. Sarajevo, to ještě dělalo dojem, dokonce jsme tehdy měli k dispozici více záběrů než dneska v době digitalizace. Teď, teď už má málokdo nějaký kredit, aby se mu věřilo a nepomůže ani foťák ani kamera. Už je toho totiž trochu moc. Reportéři vidí obrovské ruské kolony na Ukrajině, ale vyfocené jsou třicet kilometrů v ruském vnitrozemí. Rusové už před dvěma roky šturmovali na Berlín, ale hranice je stále tam někde za Donbasem. Dokonce Putin ovlivňuje volby v USA tak, že vlastně vládne on, aniž by to někdo v té nejsilnější a nejbohatší zemi světa mohl zachránit. FBI i CIA jsou nahrané. Respektive  ve  sporu  -CIA  tvrdí , že  RUS  vlastně  zvolil  Trumpa, náčelník FBI  ve  stejném okamžiku  říká, že  o tom jeho  instituce  nemá žádné  důkazy…
Putin zařídil Brexit, spiknul se s Tureckem, má pod palcem Trumpa a poslední, kdo mu ještě vzdoruje je Merkelová. Ale i  na  tu, podle  posledních  informací  už  mají  ruští  hackeři políčeno,  tedy  na  německé  volby. A  samozřejmě  i  na  francouzské a  holandské…  Mainstream o  tom denně  referuje , takže   jen  černočerná  budoucnost! Naštěsí ta německá herdekbaba má plán, že nás zachrání afghánská migrace. Minimálně tím, že ženský nebudou trajdat po nocích, ale budou pěkně sedět doma a tkát si čádor.
Jo, teď už všem těm Evropským hodnotám nepomůže ani pravda. Navíc, už brzy všichni dostanou nové americké noty. I Trump totiž velmi ocení ten celý aparát neziskovek,kontaktů na velvyslanectvích a vůbec všechny ty páté kolony, co v potu tváře vybudovaly předchozí administrativy. I on bude mít svoje požadavky a zájmy. I on bude chtít důkazy loajality a bude chtít mít připravenou půdu v cizině pro své záměry. Myslím, že se docela nasmějeme.
I ty původně nezávislé Britské listy budou stále závislejší na americkém rozpočtu od Madlenky Korbelové Albrightové. Dobrovolných dárců jim rapidně ubývá, ale tento penězovod je v podstatě nevyčerpatelný. Brzy i oni začnou lhát o svých příjmech. Dvacet let práce Jana Čulíka a stačily dva roky a jedna stará bába z US ministerstva a nezávislý deník stojící na straně občanů se pěkně zařadil do společnosti těch, kterým se apriori nevěří a pokud se uvěří, tak po velmi velmi dlouhém ověřování všude jinde.
Pravda nemusí vítězit, ta prostě zbude až se všechno ostatní prošustruje. Už jsme tomu na dosah.
Vlkův  dodatek:
Snad  mi  Vidlák  promine.  Ale nemohu jinak a navíc,   aby  šel jeho příspěvek  hned  na sklo,  odsunul  jsem, na  zítra, svůj  vlastní, docela zásadní text.  Tak by  snad mohl strpět   „újmu“  , že  k jeho  textu,  který  žádný dodatek nepotřebuje,  přeci  jen dodatek  přidám. Naprosto  ilustrativní.
Pokud  jste se zajímali o dění v Sýrii a  Allepu  zvlášt,  nemohly  vás minout  srdcervoucí  tweety  asi tak  8-9 tileté  syrské  dívčinky  z východního  Allepa  jménem  Bany Alabed. Byl  jich  plný  mainstream  celého světa a to včetně  toho českého.
Psala  výbornou  angličtinou  a já  vždy  žasl  nad  jejími  naprosto vybroušenými a  údernými sděleními o max.  140 znacích. ..  Jednak proto, že  sám  stručnost postrádám, ale  taková pregnantnost  u  žačky  3. nebo 4.  třídy?
Na  serveru   aktualnikonflikty.eu , v sekci Sýrie  jsem  objevil  následující  příspěvek, který  se jí týkáˇUsudek si udělejte  sami:
vystrizekvystrizek1 vystrizek2vystrizek3 vystrizek4
Zkrátka,  ona  ta  holčinka, pokud  vůbec existuje,  jaksi  neumí  arabsky….Tedy  správce jejího  twitterového účtu! To jsou věci!!!
A  tamtéž  jsem  našel  ještě  screenshot z  aktuálního vysílání  CNN  o situaci v  Allepu.
vystrizek2
Zkrátka  islamisté  v  Allepu, pardon  povstalci , bojující  proti  diktátorovi  Assadovi  za  svobodu, demokracii    a lidskou  důstojnost,  kteří  ovládají  podle  informací  sdílených  už také  všemi  autoritativními západními  medii,  už jen poslední  malou  městskou  enklávu  o  rozloze  3 kvadrátní  kilometry  – tedy  3 miliony  metrů čtverečních , mají na tom  malém  flíčku  100 000 lidí!!!
 Přiznávám,  že  něco takového  je  prostě  mimo  mojí  fantazii.  Když  uvážím,  že  nejsou  soustředěni  někde na  k tomu přizpůsobené  volné ploše , ale  ve  městě  v  ruinách…
Ale  udělejte  si svoje  vlastní  závěry!
Příspěvek byl publikován v rubrice Vidlákovy podávky se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.