Veselá historka z natáčení


No nejsem  si tak  úplně  jistý. Ale zkusit  to přeci  jenom musím.  Já nemám  Silvestr a osobně  nijak  zvlášť  rád.  Nikdy  mi neseděly  hromadné  akce a ty  na povel  už  vůbec  ne. A  Silvestr je  jaksi  komprimací  obojího. Je  hromadnou  akcí  při  které přeci  musí  „bejt  veselo,  i kdyby  měl čert na koze  jezdit.“  Zkrátka  všichni se mají  smát  až se za  břicho popadají.

To je jedna možnost – dát nějakou  veselou  taškařici, prostě  historku  z  natáčení a  tím  „vhodně“  zapadnout  do  všeobjímajícího veselí.  Tou druhou  je  pak  možnost  tvářit  se zodpovědně  a vydat  ze  sebe  cosi  bilancujícího.   Ano  další  eventualitou pro tenhle  článek  bylo  napsat  cosi shrnujícího  rok  na Kose, v republice nebo ve  světě.

Dlouho, velmi dlouho jsme hledal  nějaký  vhodný  text, o kterém bych v  klidu mohl prohlásit  -jo!  Tohle  pustím na  Silvestra!  Takhle  si  to představuji!  To bude trhák, tohle  je  lehké,úderné  i veselé. Nebo naopak – ano tenhle  přehled  bezvadně popisuje  rok  2016, čtenáři  ho  nejméně  většinově  nebudou  znát a  ten bych  chtěl mít  v archivu  Kosy,  abych  se k němu  mohl  kdykoli v budoucnu potřeby  vrátit.  Nic  jsem  nenašel.

Až mi  přistál v poště  mail  od  Petra  Osvalda.

Že  vám  jako starým  kosířům  to jméno  cosi  říká?  Máte  pravdu. V posledních  volbách  do  evropského  parlamentu  se ho  rodina  čtenářů Kosy  pokusila  z  nevolitelné  pozice  na  kandidátce  sociální  demokracie pokusila  protlačit  do  Štrasburku – viz

Kandidát Kosy do Europarlamentu

pro nováčky přidám  tehdejší vizitku,  kterou se na Kose Ing. Osvald  představil.

Jmenuji se Petr Osvald

Pro upřesnění  dodávám, že  se pokus  nezdařil. Měl jen  velmi  nepatrnou  teoretickou  naději.  Aby  se  to  podařilo, museli by   pro Ing. Osvalda  zakroužkovat a  dát  mu svůj preferenční  hlas  všichni   všichni  tehdejší  čtenáři  Kosy  plus  všichni  příslušníci jejich  rodin  s  volebním právem  + ještě  pár  stovek  lidí navíc. Takže  jsme   svého  kandidáta  do europarlamentu  nedostali. Nic  překvapivého.  Nicméně  od  té  doby jsem přesvědčen  ČSSD  a speciálně  její  vedení  i tak Kose a jejím  čtenářům  cosi dluží.  Dopočítal  jsem,  že  hlasy,  které  získala soc  dem  přes  Petra  Osvalda v  těhle  volbách  byly  přesně  ty,  které  rozhodly o  tom, že  ač  na  počet  voličů, ačkoli byla  AŽ třetí, měla  nakonec stejně  mandátů  jako  partaje,  které  skončily  před  ní.  Malá a naprosto  nevýznamná  Kosa tehdy  prokazatelně  ovlivnila  velkou politiku!

Osobně  si  tenhle  okamžik  připomínám  rád.  Tehdy  jsem  měl  pocit  zadostiučinění,  že ta  denní,  už  dávno ne  radost, ale  raubířina, spojená  s  každým  dalším vydáním  tohoto  blogu  má  nějaký smysl. Ačkoli bych  to všechno byl  okamžitě  vyměnil  za  to,  aby  republiku  zastupoval  kandidát  Kosy.

Asi  si  říkáte a  jak to  souvisí  se  Silvestrem a  hlavně  s nadpisem,  slibující nějakou  veselou  historku z  natáčení?

Inu  souvisí.  S  Ing.  Osvaldem  jsme,  sem  tam,  v  kontaktu.  Nikoli  osobně – ještě  jsme  se za ty  roky nestihli potkat.  Ale občas  mi od  něj  dojde mail.

A  přišel i před letošními Vánocemi.  Klasické  přání. A  k  tomu  jedno video s  krátkým  doprovodným  textíkem:

dlouho jsem se neozval, ale Kosu čtu téměř pravidelně (Nějak nic nestíhám.). Jen abyste věděl, že se v EU občas také někdo ozve, tak posílám odkaz na video z posledního plenárka Evropského výboru regionů. Prosím, nedívejte se na celé, pokud nechcete propadnou skepsi. Jedno z mích vystoupení najdete na záznamu: 8 December čas videa asi 1:58 min (horní minutáž), tj přibližně 11:14 celková minutáž. Po mém vystoupení mě soudružky z NDR a ostatních spolkových zemí málem zabily. Počítám že budou žádat mé vyloučení z frakce:-). Jinak tohle a podobné  věci se jim tam snažím  vysvětlovat  pořád… 

To  video  jsem si  samozřejmě  pustil. A po jeho  shlédnutí mi bylo  jasné,  že  článek  na Silvestra  je  jasný!  Nic    jiného  jsem  ani dneska  dát  nemohl.  A to z mnoha  důvodů.

1- jsem  rád, že  Kosa  podpořila  někoho,  kdo disponuje  zdravým  rozumem, „nesklapne  kufry“ a  je  ochoten veřejně  komunikovat  i  to,  co  není  oficiálně podporováno, respektive  jesotva  as  viditelným odporem   tolerováno….

2- jsem neméně rád, že  jsem  viděl, jak  funguje  eurohlasovací  mašina!  Ano  mašina,  jinak  se  to  nazvat  nedá. Vřele  doporučuji  shlédnout   pár  minut   a nejen vystoupení  Ing.  Osvalda,  které  je  primárním  motivem tohoto článku. Nevím, co to připomene  vám, ale  si  okamžitě  vybavil poslední  film  Charlieho  Chaplina  – Moderní  doba.  Jen bez  Charlieho.  Prostě  zautomatizovaná  odlištěná  velkofabrika. Na zvedání  rukou,  které ovšem  zásadně  ovlivňuje  naše  osudy.

3- vřele  doporučuji,  během Osvaldova  diskusního  příspěvku,  sledovat postarší poslankyni  v  řadě pod  Ing.  Osvaldem   V pravém  dolním  rohu  obrazovky!  Výraz  jejího  obličeje je za  všechny  peníze!!! Já  osobně  bych  ho  dešifroval  asi nějak  takhle:

Co  nám to ten troglodyt z východu tady  zase vykládá?! Nám, kteří  víme  všechno  nejlíp!

a pro ty, kteří vládnou angličtinou nebo  němčinou nebude od  věci  ještě

4- trefit  se do  nějakého  dalšího příspěvku  v  těchto  jazycích!  Jestli  chcete  zažít  invazi  Martanů, pak máte  jedinečnou  příležitost!  Takhle  nějak to asi bude vypadat.

Je  čas  sem  dát  ono  video  z onoho  prosincového zasedání Evropského výboru regionů

Ještě  musím  uvést  kontext  vystoupení Ing. Osvalda.  Týkal  se  hlasování  o  pozměnovacím  návrhu, podaném  českými   a slovenskými  zástupci,  který řešil příspěvky  jednotlivých  zemí  do  fondu  solidarity. Osobně  se domnívám, že šlo onen  speciální  uprchlický  fond,  kde země, která by  nepřevzala  stanovený počet  migrantů, musela by  zaplatit.   Jak ty  finanční  relace korespondují  vzhledem k průměrným  výdělkům  v ČR a  SR, navíc  s  odkazem,  jak  to  vypadá  s kvotami  migrantů v ČR  se pokusil  Martanům  osvětlit svým  krátkým  vystoupením  Ing. Osvald.  Ale  komunikujte  s bytostmi  z jiné  části vesmíru!

A nyní adresa  toho  videa:

http://web.ep.streamovations.be/index.php/event/stream/161208-0900-special-120thcorplenary

 

A  pokud chce  jen  ono  avizované  vystoupení  někdejšího  kandidáta  Kosy  na  europoslance,  nastavte  si  jezdec  podle  následující  fotografie:

vystrizek

Příjemnou  zábavu! Veselý  Silvestr!

A  všem  čtenářům  a  autorům  Kosy  i  jejich  blízkým  perfektní  rok  2017!

Díky  všem za přízeň a podporu.

 

 

 

Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice Hodina vlka se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.