Lex Babiš, Lex Schwarzenberg….


Sněmovna včera, jak jistě  víte, přehlasovala  prezidentovo  veto a  s konečnou platností prosadila Zákon o střetu zájmů.  Zvaný  Lex  Babiš.

Netuším, jestli  jste  zaznamenali  kejhání potrefené  husy,  v tomto  případě husáka – tedy  Babiše. Ve  sněmovně  už  zaznělo  leccos, ale  to  co  vylil do  kamer, to  byl pro  mne  opravdu  dokonalý  hnus. Hnus kombinovaný  s  neuvěřitelnou  ukňouraností:

„Já jsem se projednávání zákona Lex Babiš nezúčastnil, protože jsem nechtěl vyvolávat vášně, nechtěl jsem číst celý seznam poslanců, který majetky převedli na své rodiny. Musím v prvé řadě zásadně odmítnout všechny ty lži. Pokud jsem v jednom rozhovoru říkal, že v Poslanecké sněmovně sedí pět až šest zlodějů – za tím si stojím – tak po dnešní rozpravě musím říci, že tam sedí i několik lhářů. Na prvním místě jsou to poslanci Kalousek, Kučera a Birke,“ začal Babiš před novináři a před kamerou České televize tepat do všech těsně poté, co poslanci lex Babiš odhlasovali.

„Zásadně odmítám a je to lež, že bych někdy někomu odpustil nějaké daně. Je to nepravda, je to sprostá lež,“ udeřil dále v rámci svého malého brifinku.

„Není pravda, že já mám vliv na nějaké peníze pro moje firmy. Pokud někdo mluví o tom, že Čepro nakupuje biopaliva moji firmy… ano nakupuje, ale je to na základě veřejného výběrového řízení. A v dozorčí radě sedí zástupci celé koalice. Veškeré obraty, které jsou minimální, moji firmy se státem – asi dvě procenta – seděj na základě ceny. A nechť mi někdo řekne, od vstupu do politiky, od října dva třináct, že jsem něco ovlivnil, že jsem si něco přihrál. Já to zásadně odmítám a jsou to nepravdy a lži. Nechť mi to někdo ukáže!“

Zdroj

V  diskusi, před  schvalováním zákona  to bylo ještě  hustší. Jak by ne, když  jde o velké prachy.

Z uvedených  tří  výroků, které  jsem z mnoha  vybral, lze  souhlasit  pouze  s tím prvním. Ano, ve  sněmovně  jsou  lháři. O  tom žádná.  A  ve  sněmovně  jsou  zloději. To je také  bez debat. Ale  Babiš  by, v  daném případě,  neměl  být  tak, navíc  pro něj  naprosto  vzácně, skromný!    Těch zlodějů  je  daleko více a rozhodně  on je zná  velmi , řekl bych  – důvěrně. Vřele  bych mu  doporučil, aby  ve  svém  vlastním  zájmu  si  důkladně  přečetl  dnešní  vtip  dne,. Pro případ, že  by  to  nebyl jen  vtip, ale peklo a nebo  přeci jen existuje!

Nicméně,  kdybych byl poslancem, senátorem nebo  jakýmkoli politikem, doslova  bych explodoval,  po téhle  Babišově  větičce, která  zatím  zcela  zapadla, ačkoli neměla ani omylem:

protože jsem nechtěl vyvolávat vášně, nechtěl jsem číst celý seznam poslanců, který majetky převedli na své rodiny

Jak to, že  se nikdo  nezeptal, kde k tomu seznamu  Babiš  přišel? Zejména po  tom, co  nepohodlnému  poslanci Šinclovi ze  sociální demokracie už  Babiš, jak známo, stihl  vyhrožovat složkou  materiálů, které o něm má. Po  ostré  reakci  sice prohlásil, že  z  veřejných zdrojů,  co  nejméně  u  části toho, co  stihl pustit  sám do  veřejného prostoru  nebyla  pravda! Takže,  jak je  to  s tímhle  seznamem?  Kde k němu přišel?Kdo mu ho dodal? Bezpečnostní  divize Agrofertu? „Celník“ Šlachta? Finančně  analytický  útvar? Generální finanční  ředitelství?  Nebo všichni dohromady?

Děsivá představa, že  tohle  všechno ovládá  jeden z největších  oligarchů  v zemi! A  nikdo mne zatím  nepřesvědčí, že  to  nepoužívá! Protože  převedení  majetku  z osoby  A na osobu  B,  s výjimkou  veřejně  přístupného  katastru nemovitostí  a firemního rejstříku,  nezjistíte. A  navíc,  musíte  si s  tím  dát  práci nebo tím někoho pověřit, že?  A  mít k  tomu nějaký  speciální důvod…

K  tomu  mediální imperium….

  Ještě  někdo pochybuje  o  nikoli  užitečnosti, ale naprosté  nutnosti  toho, tak  Babišem a  jeho  nohsledy,  dehonestovaného, zákona?  Při  vší  jeho  bezzubosti a  snadné  možnosti  jej obejít?

Ale  jak už řečeno,  ano, v  parlamentu  České republiky  určitě  sedí  lháři a  zloději, Andreji Babiši. To nelze popřít. Takže  v  tomto  bodě ten výrok  alespoň  souhlasí.  I když zatraceně  jinak  než  nám ANOšéf  zkoušel nabulíkovat!

Snadno se  o tom přesvědčíme, když přezkoumáme   na pravdivost  ty  další    výroky!

Začnu  tímhle:

„Není pravda, že já mám vliv na nějaké peníze pro moje firmy.

Vážně  voliči  Andreje  Babiše, opravdu  nemá vliv?  Pokud  stojíte  za  svým idolem, vřele  doporučuji  tenhle  odkaz. a buďte tak  laskaví,  nepište  mi, že  to nepřiděluje  ministr  financí, ale ministr  životního prostředí. Ten je  jednak  z  ANO šéfe a nebudeme  se snad  přít o tom, že  v  tomhle  údajném hnutí se stane  jen a pouze  to, co  Andy povolí.  A  že  ministři, kteří  by  šéfovi  nevyhověli,  by  vyletěli z  funkce jak motoroví  čerti  – viz  Válková, viz Prachař! Ale ministr  Brabec  je nejen  ministr  za  ANO,  ale  do té pozice přišel  z pozice  generálního  ředitele  Lovochemie! Která je  součástí  Agrofertu!  A  Lovochemi  získává  dotaci od fondu, podléhajícího   Brabcovi. Totéž  další  firmy z  chemické  větve  Agrofertu.

Před třemi roky,  když byla  sestavena  vláda,  jsem napsal  a konto  ministra  Brabce  toto:

S povděkem kvituji, jak jednal v  roce 97 při  aferách  ODS:  Nicméně  ministerstvu  životního prostředí  by  se na hony  měl vyhnout. A kdyby  Andrej  Babiš  měl nějakou  rozumnou světloplachost, nikdy by  tuto nominaci nenavrhl. Podotýkám, že  pana  Brabce neznám a nevím o něm nic moc  víc, než je právě odprezentováno  v pár  řádek  výše, nicméně  to prostě  k  diskvalifikaci  stačí. Protože  Brabec hodlá přijít  do  funkce ministra  životního prostředí  z  křesla  šéfa  velké  chemičky. Babišovi velké chemičky!  To je zkrátka protimluv!  Životní prostředí a   a těžká  chemie se vylučují.  Stokrát  může  Babiš  tvrdit, že  jeho  firmy  už  dnes  staví  ekologická zařízení  svých  chemických  provozů  na  normy, které budou platit až v roce  2021. A že Brabec  je  kvalifikován. Zejména  když  k  tomu  ještě  dodá,  že k těm investicím do životního chemického prostředí  využili  dotací!!!  Státních  dotací!! Občane  kobliho – budíček!!!! Ty dotace buď  poskytuje  přímo ministerstvo životního prostředí / nebo financí/, ale které rozhodně, na míru  plnění projektovaných a tedy dotovaných parametrů  životní prostředí / a finance  kontrolují!!!/. Pokud  už tyhle dotace běží, chce někdo flangrantnější  příklad  střetu  zájmů?  A  jestliže  jde o  dotace budoucí? Ještě  hůře!

Můj odhad  byl naprosto přesný!!!

A jak je  to s  dalším Babišovým výlevem že

…„Zásadně odmítám a je to lež, že bych někdy někomu odpustil nějaké daně. Je to nepravda, je to sprostá lež,“….

Takže  si dovolím  citovat z  tohoto:

Tak třeba daňové prázdniny. Zvýhodnění firem odpustkem daní. V roce 2014 byly všem společnostem Agrofertu podle neoficiálních čísel odpuštěny daně ve výši 1,476 miliardy korun. Tato suma zřejmě nikomu nic neřekne, pokud není s něčím srovnána. Tak tedy o rok předtím – v době, kdy podnikatel Babiš nebyl ministrem financí a vlivným politikem – nedostal Agrofert ani jednu daňovou výjimku. A za předchozích patnáct let dal stát (ministerstvo financí) Agrofertu daňové úlevy ve výši 2,15 miliardy.

Ale  bude dobré,  když  si ten  článek, z  kterého jsem  citoval, projedete  celý. Jsou tam  další  zajímavé  věci,  jak  funguje Agrofert  ve  vztahu  ke  státu, státním zakázkám  a  veřejným dotacím od  té  doby, co je  ministrem!

Ten  článek není  úplně  nový, ze  včerejška.  Kdyby  byl nepravdivý, nepochybně  by  jeho tvrzení,  jako lživá  Babišovi právníci s  radostí zažalovali!  Víte  o nějaké  takové  žalobě?  přehlédl  jsem ji snad?

A  přidám ještě  jeden  Babišův  výrok ze včerejška:

„Není pravda, že já mám vliv na nějaké peníze pro moje firmy. Pokud někdo mluví o tom, že Čepro nakupuje biopaliva moji firmy… ano nakupuje, ale je to na základě veřejného výběrového řízení

Nevím, kolik z  vás  si  pamatuje  kauzu  zákona  o podpoře  biopaliv. Jejichž  je  Agrofert  zdaleka  největším  producentem v  zemi.  Ta  podpora  měla  být  před  dvěma  roky  zrušena. Dokonce i  ANO  šéfe  to  slíbilo podpořit.  I Babišovými  ústy.  Podpor a ovšem dodne s trvá.  Jak je  to možné   a  jak se zachovala Andypartaj  v parlamentu, když  došlo na lámání  chleba  se dočtete  zde.

Zkrátka,  když  něco pronese Babiš, je  to pravda pravda  pravdoucí!!! Je  to chudák,  co mu  každej křivdí  a  podráží  nohy!

Takže zůstanu  u svého tvrzení, že  Zákon  o střetu zájmu je  naprosto  nutný.  Minimálně proto, že  v politice, po Babišovi, už  začali operovat  další   oligarchové – například  na hazardu  se pakující,  Valenta stojí za  Stranou soukromníků a  nově jeden z největších privatizační  žraloků – Pavel Sehnal  se rozhodl  resuscitovat  zaniklou ODA.

Skutečně  je  ten  včera  definitivně odklepnutý i když  a  to  opakuji  – nedokonalý  zákon , přijatý kvůli jednomu  člověku?  Jak  argumentuje  Babiš,  a jeho kamarila?

Ale  u nich  tuhle  jejich  křeč   chápu – u  voliče  Koblihy  je  třeba  vzbudit /už po kolikátě/,  že  Andymu  všichni házejí  klacky pod  nohy. Protože  on chce  vyčistit  ten  chlív po všech ostatních, kteří  kradou!  Jak, to jsme  si právě ukázali, voliči Kobliho.  K  tomu před nedávnem na Kose vyzdrojovaně vyšlo, jak si Babiš chystá  přihrát  do  kapsy,  zrušením daně  z dividend,  4,5 miliardy korun,  které  by  dnes musel, v případě  vyplacení  zisku z Agrofertu  – zdanit!  Ale  jak  říkám  –  chápu  to  a vzpomínám  si  jednoho  ze svých kolegů,  který  mne  školil, když  jsem jako  čerství  absolvent  nastoupil do Škodovky. Jedno z  jeho pravidel  bylo  – když  jde o prachy,  neznám bratra  ani sestru! A  Babišovi jde o  sakra hodně  prachů!!!  Takže  zákon  holá  napadnout  u Ústavního soudu…

Tedy pokud ho  nepředběhne  prezident  Zeman!  Jak  znovu  potvrdil jeho Mluvčáček. Prý  jde o porušení  základních práv  a dokonce i mezinárodních závazků!   A jde o zákon  namířený proti jednomu  člověku a  to Zeman nemůže  tolerovat!  Ostatně proto  prý ho už  vetoval….

Jen tak mimochodem –  ještě  koncem  září  Zeman  veřejně prohlásil,  že  tento zákon  vetovat  nebude!!!  Aby  to následně nejen  udělal,  ale  dnes  chce  jít  dokonce kvůli  Babišovi a  za  Babiše  k US!!!  Co vy  na  to  zemanisté?  Mezi  vámi  je  přeci  spousta  těch, co  jsou velmi tvrdě  vymezeni proti NWO,  tedy proti  úzké  elitě, těch, co  hodlají  opanovat svět  v zájmu  zisků svých korporací!  Jak  si stojíte  s tímhle přesvědčením  v okamžiku,  když VÁŠ Zeman  jde jednomu  z nich, minimálně  v ČR zřejmě  vůbec druhému  největšímu, totálně  na  ruku a dělá  mu  naprostého Hujera tím, že se  s ním předhání,  kdo  dříve  podá  stížnost k Ústavnímu  soudu  ohledně  Zákonu  o střetu zájmů? Z jednoduchého, naprosto zřejmého  důvodu  a  klidně  napíši  – zištného  důvodu –  aby  měl  snazší pozici  při  druhé  prezidentské  volbě. Jednak  tím, že  Babiš  třeba  nepostaví  svého  kandidáta, ale  zejména  proto,  aby  získal přízeň  jeho  voličů.  Zeman  totiž  mu potvrzuje  to, na  co  volič  Kobliha  slyší  – Babišovi  přece všichni dělají  naschvály, trucy  a podrazy!  Osobně  soudím, že  jak zemanisty,  tak Koblihy  čeká  velké a  nepříjemné překvápko   až  jejich  favoriti za  dvanáct  měsíců  dosáhnou  ve  volbách  svých  cílů, jak to  zatím   vypadá.  Dovolím  si  tvrdit,  že  jejich  současné  spojenectví a souznění  duší  dostane  vážné trhliny.  Jak  vážné  se teprve  ukáže.  Přestanou totiž  potřebovat jeden  druhého a  veškeré  zábrany   mezi nimi  padnou.Ale  o  tomhle  dneska  rozhodně  psát  nehodlám.

Starosti mi  dělají  daleko závažnější  věci!  Například  to budoucí  Zemanovo podání  k  Ústavnímu  soudu  ohledně  Lex  Babiš. Protože  tohle nepochybně bude jádro  argumentace – ostatně  to  sám řekl – že  jde o účelový zákon, namířený proti jednomu  člověku, zbavující  ho  ústavních  práv.

Tedy  v mé jednoduché  češtině  – právem disponovat  svým  majetkem  a současně  být  ve vrcholové  politice. Jestli jsou  soudci  nejvyšší  české  soudní instance příčetní,  pak   to smetou se stolu. Jakkoli  zdůvodnění  takového rozsudku  nebude zrovna  jednoduché,  to přiznávám. Argumentace Babišových  právníků,  ano, myslím, že  i  když  zažaluje  Hrad,  podklady  budou připravovat  Babišovi, případně  najatí, ale  vždycky  naprosto  elitní  právníci! O  tom nechtˇ nikdo  nepochybuje. Jde přece  o  obrovské  prachy!  Takže  soudci, jestliže  stížnost  zamítnou,  budou muset  být mimořádně  precizní.

Nicméně  dovolím  si  zparafrázovat jeden známý  výrok Olivera  Cromwella  st.   na: „kdykoli  zasedá  v  Čechách soud,   nemůžeš  si  být  jist  ani  majetkem  ani  životem!“   Omlouvám se v  tomto okamžiku  všem  soudcům, kteří  chodí  číst  Kosu – minimálně  pár  jich tady určitě  bude. Ale  je  dost  příkladů,  které  této  mé  nadsázce plně  vyhovují.A  to i  v mimořádně  závažných  kauzách To vědí  lépe  než  já. Tu  nadsázka není  zvolena zlovolně, abych  se jich  jakkoli  dotknul. Nejde mi o dehonestaci  ani jejich povolání,  ani jejich stavu.  Jen  chci  konstatovat, že  existuje  možnost,  že  stížnost  u ÚS  uspěje… To nelze, do vynesení  rozsudku,  vyloučit.

Připusťme  na  chvilku  tuto, pro mne  šílenou, variantu….

Jistě, bude to znamenat, že  oligarchové v  tomto případě dostanou nejvyšší  soudní požehnání,  že  mohou ovládnout  politickou  scénu podle  své libosti, že  to tady  je  celé jejich, de  facto i de jure!  Jen si to urvat a  žádný  závistivý a nepřející   zákonodárce, který  ještě  zbývá, než  budou  všichni jen zaměstnanci jejich politických  divizí, jim do toho nesmí zasahovat!  Tohle je  zřejmé  každému a   samozřejmě  i Zemanovi. A zjevně mu  to  naprosto nevadí. Pokud  bude prezidentem  i v březnu  2018. A  mělo  by  to  doklapnout  i jeho  budoucím  voličům.  Respektive  zejména  těm.

Jenže  je  tu  ještě  jeden  aspekt,  který  zatím, v  souvislosti s  Lex  Babiš,  nikdo  nezmínil. Který  nejspíš  nedochází  ani Zemanovi  samotnému,  natož  jeho   elektorátu.  Ačkoli  nejméně  prezidentovi  by  to doklapnout  mělo.

Pokud  jste  si  přečetli  jeden  z těch odkazů,  o které  dnes opírám  svou  argumentaci,  zmiňuje  Zeman  v  souvislosti  s  Babišem  Baťu. Jako příklad  úspěšného, starostlivého podnikatele, který  vstoupil  do politiky. Ten příklad sám o  sobě trapně   kulhá -Baťa  nebyl místopředsedou  vlády ani ministrem  financí, neměl politickou  stranu, nevlastnil  největší  mediální  dům  v zemi.  Byl jen  zlínským  starostou!  Nebylo  divu.  Tamní  jiný  starosta  vedle  Bati  by  byl  jen  zřejmá  loutka,  která  by  se musela  u  „šéfa“  vždycky  zeptat, co a  jak. Vzhledem  k  síle  fabriky  a počtu  obyvatel  zaměstnanců. Starosta  jednoho města prostě  NENÍ a  nebude ani ministr, ani  vicepremier, natož  premier.  To  by  nejvyššímu  ústavnímu  činiteli  země  mělo být  zjevné. Jestliže  nemá  a  o tom  jsem naprosto  přesvědčený, dávat  návodný  příklad,  jak  si má  Babiš  a  všichni  voliči v  budoucnu  počínat – že  ho prostě  dobrovolně  učiníme  naším  doživotním „starostou“.   Z  toho  opravdu Zemana  nepodezírám.

Ale  když  už  zašel  prezident  do  historie,  učiním  to také.  A nyní  nechť  jak  zemanisté,  tak  Koblihové  čtou  zvláště  pozorně!

Lex Babiš  není  jediným  podobným zákonem v  našem právním pořádku! Je  jich  více. Nejznámějším  je  Lex  Schwarzenberg,  kterým  byla  zestátněna  celá  majetková  podstata  hlubocké  větve  tohoto  rodu.  Dovolím si připomenout, že   Schwarzenbergové  byly v té době zřejmě největší vlastník majetků mezi fyzickými osobami, protože jim patřil skoro celý jihozápad Čech.  A také, že   „Lex Schwarzenberg“, zvláštní zákon č. 143/1947 Sb. o zestátnění části majetku rodiny Schwarzenbergů, přijatý prezidentem Benešem, neměl nic společného s děním za II. světové války. Byl speciálně navržen a schválen k přerozdělení rozsáhlých schwarzenbergských nemovitostí ve prospěch státu a bezzemků, podobně, jako tomu bylo u jiných rozsáhlých majitelů nemovitostí při pozemkové reformě po I. světové válce.  Ostatně  cituji  z  materiálů, které  snadno  naleznete  k této  kauze v  archivu Kosy  v kapitole Schwarzenberské motivy Ing. Vilímkové.

Jinými  slovy – je  si  někdo  jistý  tím, že  pokud  by  uspěl se svou  stížností, ve prospěch  Babiše, Zeman,  že  to  zároveň nebude znamenat, že  byl a  je protiústavní  i Lex Schwrzenberg,  a  že mi všichni  jsme  povinni  restitucemi vůči nárokům vnučky posledního  hlubockého  Schwarzenberga – Alžběty  Petzoldové, která  už  více než  dvě  desetiletí právě o  toto  usiluje???

Vytvořit  na  základě případného  rozsudku, že dočasné  odnětí  majetku  majetku v  souvislosti s  výkonem  špičkové politické  funkce  je  protizákonné, právní  argumentaci,  že tím spíše je  to protizákonné u  občana, který s aktivní politikou  nemá  vůbec nic  společného  a  vůči němuž  stát  nejspíš  nevypořádal  ani všechny  závazky, ke  kterým se v inkriminovaném zákoně  přihlásil, by  jistě  nebyl  až tak  velký  problém! A cesta  k  nárokům na restituce hlubocké větve  je  volná….. Mimochodem nejsme  si  jistý, do jaké míry  by  restituovala  Petzoldová a do jaké  míry  hlubockou větví  adoptovaný  občan  Karel Schwarzenberg. Ale  to je jiná  story,  ale bylo by  pikantní,  kdyby  mu  Zeman  svou  ústavní stížností  měl přihrát  další obrovský  majetek

O Zemanovi  nepíši  abych se  do něj  lacině  strefoval,  jakkoli  si stojím  za  každým příměrem , který  je v  tomto  článku použit.  Ale musím  jeho příznivce  a zejména  voliče upozornit, jakou  Pandořinu  skříňku tím   podáním  v  Babišově  věci,  otevírá!!!!  A není  to  jen zákon  o vyvlastnění  Schwarzenbergů!  Zatím, jakž takž drží  restituční tečka   25. únor  1948.  Jakž takž, protože  církevní restituce ji, minimálně  částečně prolomily. Jak bylo  na Kose opakovaně  zdokumentováno.  Jestliže  by  uspěl nejdříve  Babiš,  následně  na   tomhle  základě Alžběta  Peztoldová,  co takhle znárodnění, včetně  znárodnění  velkých  firem a bank? A  vůbec  všechno , co  stát  vyvlastnil  po válce. Senzační perspektiva!

Ne  nevytvářím  paniku a hysterii, jen uplatňuji princip  předběžné  opatrnosti!  Proč  tak  nečiní prezident  republiky???!!! Ale já už   to napsal  – protože  chce být opět  zvolen. A soudí,  že mu k  tomu pomohou  Babišovi  voliči!!!     Tak  to je  tedy opravdu  důvod….. Použiji  Zemanův  příměr s  Baťou – abych se  stal  starostou,  klidně  risknu  totální vyhoření  celého  města!

 

 

 

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Hodina vlka se štítky , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.