Nevtip na tento den – dnes pro Ivana Gabala, Jakuba Jandu, Juraje Smatanu a další posedlé ruskou propagandou


Ještě loni si polovinu lidstva mohlo koupit 62 nejbohatších, avšak za  jeden jediný  rok  je, podle nové metodiky a s novými údaji z Číny a Indie, situace  ještě horší. Nesrovnatelně  horší!  Opakuji za  pouhý  rok . Podle  čerstvé studie  významné mezinárodní charitativní organizace OXFAM

osm nejbohatších lidí vlastní stejný majetek jako chudší polovina světové populace, tedy 3,6 miliardy lidí.

„Je nestoudné, že tolik bohatství je v rukou několika jedinců, když každý desátý člověk na světě musí přežít se dvěma dolary na den,“uvedla Winnie Byanyimová z Oxfamu.

„Jsme v situaci, kdy miliardáři často platí nižší daně než jejich uklízečka nebo sekretářka. To je šílené,“ řekl agentuře AP poradce společnosti Oxfam Max Lawson. Lidé podle něj ztrácejí důvěru ve stávající systém, kterému hrozí, že se rozpadne. Prvními signály byly podle Oxfamu referendum, v němž Britové loni rozhodli o vystoupení své země z Evropské unie, a zvolení Donalda Trumpa prezidentem USA.

Podle jedné z největších marketingových společností Edelman se důvěra lidí v systém prudce snížila po světové hospodářské krizi z roku 2008. Podle průzkumu společnosti věří jen 15 procent lidí, že systém funguje.

Tento postoj má řadu příčin, jednou z nich je i rostoucí nedůvěra v tradiční média, na která lidé nahlížejí jako na součást establishmentu.

Zdroj

Ještě je  třeba  dodat, že  hlavním  zdrojem  dat pro studii Oxfamu  byl Forbes a   obsáhlá rešerše  Credit  Swiss. To pro  případ,  že  by   nějaký ten  Gabal nebo  Janda  prohlásili,  že   ..už  i Oxfam  naletěl  Putinově  propagandě…

Protože Ruskem  posedlí  šmokové  nám perou  do hlavy,  že  všechno  je  jen  ruská  agrese a propaganda a  za  všechno  může  Putin.

Originál zprávy  Oxfamu  zde

Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice Politické vtipy se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.