Nevtip na tento den – hodně drsný nevtip


Před  pár  dny  jsem  psal o  útoku na  synagogu v Německu.  Kde soud  shledal,  že  vlastně  šlo o oprávněnou  reakci rozlobených  Palestinců  na izraelskou politiku,  která  tedy  připouští  i takovou  reakci,  kdy  může  být  vypálen  svatostánek židovské komunity  v Německu! Oprávněné rozhořčení  to  prý omlouvá. Stačí napsat  Free Palestina! a je  hotovo! Polehčující okolnost  nejtěžšího  kalibru  je  na světě!

Jeden ze  čtenářů  mi v  reakci poslal odkaz  na  video  ze  školní  besídky v  Palestině. Osobně  si  myslím, že ta besídka je  spíše  ze  školky než  ze  školy. Tím  hůře  ovšem!  Budete  zírat!

http://www.cum.sk/v/P6CE/skolni-divadlo-v-pojeti-mirumilovnych-umirnenych-muslimu

Možná, že  k  tomu  videu  měly  přístup  i senáty  obou  německých  soudů  – první a druhé  instance a konstatovaly, že po takovéhle  výchově  od  mládí ti  tři  palestinští  žháři v Německu  vlastně ještě  jednali  naprosto  humánně a  rozsudek podle  toho nastavili. Takovému  zdůvodnění  bych, ač nerad  trochu  rozuměl – nepostrádá  totiž určitou logiku.  Jen to  měli  uvést  černé  na bílém…

A  ještě drobnost,  jsem si vědom toho, že  nemám  jak  přezkoumat  ani pravost  toho videa, ani  doprovodných komentářů. Na Kosu  jsem  ho umístil na základě  míry pravděpodobnosti, že  by mohlo  jít  o skutečnost. Ale  míra  pravděpodobnosti  není  jistota.   Pokud  bych se  spletl, otiskl fake,  okamžitě  tenhle příspěvek s omluvou a prohlášením  o  jeho chybném zveřejnění  na Kose stáhnu.  A nebude mne omlouvat, že   pro jeho zveřejnění byla použita stejnou  metoda  a postup  jaký realizovala CIA a  ostatní  americké zpravodajské  služby ohledně  ruských  hackerských  útoků.  Kdy  FBI  původně  neshledala  pro tvrzení  zpravodajských  služeb  dostatečné  důkazy a  Washington Post  to vysvětil tím, že  zatímco  FBI  vždycky  hledá  důkazní  materiál, který by obstál před  soudem, tak zpravodajské  služby  jdou po náznacích a trendech.  Ačkoli je mi  daleko bližší přístup  FBI a  snažím se  ho  standardně  držet, v  daném případě  je  použita  pracovní metoda  těch  druhých- trendy a  náznaky.

Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice Politické vtipy se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.