Nevtip na tento den


Rada pro  rozhlasové a televizní vysílání konečně před  týdnem  sáhla  na  Českou televizi. Konkrétně jí  hodně  vadilo   její  speciální  studio  k  americkým prezidentským  volbám. Označila  je  za  tendenční,  stranící nekriticky  Clintonové.  Bylo na  čase! Kladu  si  otázku,  proč  až  teď, po tolika  jiných a podle mne, daleko větších,  přešlapech. A  zda  by  k  tomu  došlo,  kdyby  byla  vyhrála  Hillary.Televize  se, jak jinak,  ohradila, že ona  nic, ona  férově  a  vyváženě….

Ovšem sledovali  jste   v pátek večer  další povedený   speciál ČT  k Trumpově  inauguraci?

Ne?  tak to jste  opravdu o moc  přišli…. Myslím, že a Radě  budou mít zase  co řešit!

Zájemci  záznam  naleznou zde. Klidně  můžete  velmi dlouhou počáteční  číst přeskočit. Schwarzenberg,  Kavan  a následně Zaorálek  je jen  v podstatě  bezobsažný  nebo dehonestující  slovopád.  Ztráta  času  bych  řekl.  Opravdu zajímavé  to  začne  být  v okamžiku,  kdy  do  studia  jako další  host  přijde  Samuel  Fleischmann,  šéf amerických příznivců Republikánské strany  v  České republice.  Což  je  řádově  od  času  38:35.

Snaživec  intevjůk, vědom  si  „nejlepších tradic “ moderování podobných pořadů v  ČT  mu klade otázku:

Pane  Fleischmanne,  Trump říká – parafrázuji:  establishment  musí  poněkud  vystřízlivět, že  se vzdálil občanovi a že tomu by se měla vrátit moc. Jak se  to projevovalo ve  Spojených  státech, POKUD TO JE PRAVDIVÉ?!!! A pak už jen  intevjůk zírá, co  slyší.  Fleischman  ho  bere okamžitě na  vidle!   Vláda  se vymkla  kontrole,  rozhodnutí nemají transparentnost, dělají se někde vzadu.

Intervjůk,  když popadne  dech, kontruje  – promiňte, ale není  to podstata  demokracie, že  lidé si zvolí establishment  , který  jim potom  vládne?!  Trump je také  establishment…

Chápete  to?  Toho  hošíka? Tohle stvoření  moderuje  v prime  time  hlavní  komentní  relaci k inauguraci  amerického prezidenta? !  Vždyť  on  říká – lidi  si někoho zvolí  a potom by mělo být  normální, že  ti, co je zvolí,  jim vyberou  kapsy  a  zacházejí s voličem   jako s hadrem na podlahu!  A nejen oni , ale  i jejich kámoši a sponzoři jejich  kampaně. A zejména  tihle.

Zcela evidentně  nepochopil, že právě  tohohle  chování  měli  Američané, co hlasovali  pro DJT  už plné zuby!

A  Fleischman  intervjůkovi  vysvětluje, že  establishment, v dnešní podobě  NENÍ  součástí  oficiální  moci – není Kongresem  ani prezidentem, nemá  žádnou oporu v  ústavě a  puvoir  k rabování  a je  to přesně  to, před  čím varoval prezident  Dwight Eisenhower.

Jenže  intervjůk  z  Kavčích  hor  je prostě  vzorný produkt   zpravodajství  ČT a  jde po   Fleischmanovi, který  evidentně  není  ochoten  mu vyhovět  a  říci, co on  čeká,  pouští obrázky  z  protitrumpovské  inaugurační  demonstrace  a  klade  otázku  – Pane  Fleischmane, není  toto  výsledkem  Trumpovi  konfrontační rétoriky  v  předvolební  kampani? Čas -40:32.

A  Američan  ho  následně  úplně  vydrtí:

 Nesouhlasím!  Tihle protestující  jsou  zaplaceni.  Odhalily  to  už  Wikileaks! A  jsou  zaplacení Sorosem.

Intervjůk  jen  hekne – tito lidé  podle  vás  chodí  demonstrovat, že  za  to dostávají  peníze?

Odpověď  – tito lidé  mají lídry, kteří jsou určitě  zaplaceni. Viz  Wikileaks.

A  šokovaný  intervjůk – Wikileaks  jsou pro  vás  zdroj????

Odpověď – ano  a dokonce je tam uvedeno,  kolik peněz  měli  dostat….

Intervjůk  okamžitě  vycouvá a konstatuje, pojďme se podívat na přehled  slibů Donalda  Trumpa.  Přijde jeho snaživá kolegyně  a  ukazuje  grafiky.  Samuel Fleischman  je  pořád  ve  studiu….

A  teď  to přijde,  když  snaživka  dočte  přehled  slibů,  tak….

Cvak!!!!

Jsme  v čase 43:51!

Záběr na  hosty – Schwarzenberg je tam, Kavan je tam  A  Fleischman? Tak ten je….  No tam!  A místo něj  tam sedí totálně provařený  Hillary  sirotek  Petr Kolář – evropské  hodnoty!  Který  okamžitě nenechá intervjůka na pochybách,  že nyní  už  všechno poběží  jak si  on a  ČT představuje!

Okamžitě  jsem televizi vypnul a  šel dělat něco užitečnějšího!  Ve  studiu  měli  Američana.  Kterému  jsou americké  reálie a   okolnosti  volby  Donalda  Trumpa dokonale  známé. Bylo od něj možné získat  autentické pohledy. Jediný, do  té chvíle, opravdu zajímavý  host.  Žádný  kecálista. Takže, když  to začne  být  pravdu zajímavé  –   je  vyexpedován a  místo něj přijde  klasický  přitakávač  z  Kavčích hor. Náhoda? Záměr? Pokud  náhoda – pak platí omšelé, že vůbec nejlepší gagy připravuje  život!

V každém případě  – ten  snaživý intervjůk i režiser pořadu se předvedli  jako  naprostí ignoranti. A  jsem zvědav, co s  tím provede Rada pro rozhlasové a televizní vysílání! Tohle je do nebe  volající!

Prostě  totální nevtip.

 

 

 

 

Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice Politické vtipy se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.