K čemu jsou holky na světě?


napsal Vidlák

Vlkova  úvodní omluva – zejména  Vidlákovi, ale i  všem kosířům…

Pokorně  se  Ti, bratře  Vidláku, veřejně omlouvám, že  jsem  Tvůj  skvělý  dnešní text, který  mi  přišel  koncem minulého  týdne, nevydal v neděli,  jak jsem měl původně v  úmyslu, ale  nic  zlého netuše, jsem jej odsunul na  první  lepší  volný  den,  což  byl dnešek.  Říkal jsem  si,  že  to není nic proti  ničemu. Nehrozí  nebezpečí  z prodlení, téma  není  časově  podmíněno.  Ouha!  Myslet  opět  jednou znamenalo katastrofu.  V pondělí se na  netu objevil článek od  Klause ml., který si vzal do péra  totéž.  Takže  dnes  to vypadá,  že Kosa se opičí po něm. Což  není žádná pravda. Kosa tohle  měla  zpracované o pár  dnů  dříve. Jen to  technicky  nevydala. Vidlák  je originální  autor, nikoli  plagiátor.  Jenže touhle informací  možná  vzniklou  škodu  trochu omezím, ale  neodstraním.

Děsně mne  to mrzí a ještě  více štve!    Nakonec se ukázalo, že  Vidlák  není  jediný,  koho to téma  nadzvedlo. Viz  příspěvek  Sexmise od  Zdenka,  viz  Nevtip na tento den.

Ale  ani to škodu nijak neeliminuje. Bratře  Vidláku – promin!  Nic jiného  , nad  rozlitým  mlékem  tvého článku  říci nemohu. Předávám  ti slovo.

Položili  jste  si někdy otázku,  k čemu jsou holky na světě? Pokud  ne,  povím  vám to prostřednictvím několika  veršíků  Jiřího  Žáčka:

K čemu jsou holky na světě?

Aby z nich byly maminky

Aby se pěkně usmály

Na toho, kdo je malinký

Aby nás měl kdo pohladit

A povědět nám pohádku

Proto jsou tady maminky,

aby náš svět byl v pořádku.

Tuto básničku napsal Jiří Žáček už před  drahným  časem  a děti ji mají v učebnici. Normálně bych se o ní asi nedozvěděl, ale možná jste také zaregistrovali nečekané pí ár od Víta Klusáka a několika českých feministek, kteří se hned začali obávat, že by z těchto veršíků mohly mít šestileté holčičky trauma, protože nám básník příliš adoruje mateřství.

Pan Žáček to nese statečně. Jednak asi ví, že v záplavě dnešních časopisů o úspěšných ženách a cool dívkách je čítanka ze základní školy málo vlivným masmédiem a že by kterákoliv učitelka v záplavě genderových nařízení z ministerstva zkoušela propagovat mateřství, to se spíš lžičkou vyhrabete z Alcatrazu. Až budou dnešní úspěšné ženy ve čtyřiceti přemýšlet, kde se stala chyba, že nemají ani rodinu, ani děti, ani partnera, jen kupu neurotizující práce a úspěšnou rozvinutou kariéru, bude za jejich pocity nenaplněnosti a méněcennosti moci Jiří Žáček s jeho zpátečnickými názory.

 Každopádně, Žáček je frajer ne? Osm jednoduchých veršíků a v podstatě mohou komplet nahradit mých osm článků rodičovských rad. Navíc mohu klidně smazat připravené články o tom, jak si vybrat dobrou partnerku. Zkrátka kdo umí, ten umí.

Jednou, až budu svým třem klukům klást na srdce, jakou si mají najít holku, přečtu jim tuhle básničku a vybídnu je, aby si vybrali takovou, která tohoto  bude schopná. Omlouvám se předem všem ženám, které si svůj život umějí představit někde na vysokém manažerském postu, nezávislé a soběstačné, ale Vidlák zůstane přízemní. Jen si synci najděte ženy, které se budou chtít především usmát na někoho, kdo je malinký.

Díky režisére Klusáku, bez vaší kritiky bych si nikdy tak pěkného textu nevšimnul.

 

vlkův  dodatek  pro Víta  Klsáka  a feministky:

V  týdnu  jsem  zveřejnil  tzv.  strom  života  v Německu.  Vypadal naprosto děsivě. V kategorii  obyvatelstva  mínus   15 let je jednak už  více  dětí  cizinců, žijících v  zemi než   původních  Němců a  hlavně   –  tak je  celková populace  řádově  ani ne polovičníco, co generace  jejich otců a  matek.

V kontextu  Vidlákovy  dnešní skvělé miniatury nabídnu i  aktuální  Strom života  v  České republice.

vystrizekOpět  platí,  že dokonce generace  mínus  dvacet,  dosahuje  sotva polovičních počtů, co generace jejich  rodičů!  Tak jo,  pane  Víte  Klsáku a feministky!  Tak  jo!  Když  to bude podle  vás, holčičky  nebudou mít trauma.  Vy  ovšem nebude  mít  nikoho,  kdo by se o vás  jednou postaral.  Všechno  má  svou cenu. Jste ochotni ji  zaplatit?  Díky za  každou holčičku, co je na světě  proto, aby byla maminkou! Pokud  tedy  díky  vašemu  emancipačnímu tažení  se vám nepodaří  dosáhnout  toho, že  rodit  začnou i muži!   Bratře  Vidláku, promiň, že jsme vstoupil do  tvého skvělého textu! Navíc opožděně….

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Vidlákovy podávky se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.