Lejno k narozeninám


Dnešní  článek  k  5. narozeninám  Kosy měl  vypadat  úplně  jinak. To mi  věřte! Možná v podobě  narozeninového, několikapatrového   dortu,  možná  by  jen  přišel pogratulovat nějaký ten ten  bájný  Olda, co přinesl  by  žlutý  tulipán a  pěknou reprodukci od  Marolda, co je na ní vidět  bitva    Lipan…. Možná  by  to bylo ještě  nějak úplně jinak na  sto různých  způsobů.  Kdo  ví?  Ale  to dneska   už  nezjistíme, protože  já takový článek nenapíši a vy si ho tím  pádem nepřečtete.  Neb  vlk a Kosa  dostali,  prominte  dárkem  v narozkám pěkné lejno. Z  kterého  mimo  toho,  že  vlk  je  důchodcovský, ukecaný, sebestředný,  nafoukaný  dement, Kosa místo pro  vymývání  mozků a  její  čtenáři  v podstatné míře  zloději a  podvodníci,  na  kterých si demagog  vlk vylámal zuby se  už  nedozvíte nic  dalšího. Jo,  málem  bych zapomněl,  vlastně nejen Kosa  a její čtenáři,   totéž  platí  o  posluchačích  Hodiny  vlka  na  Slobodném  vysielači a kámoš a  přítel  Borísek že je  prostuduchá  bytůska, co se nechá  senilou  vlkem užvanit!   Uznejte, že  na  tohle  jsem  musel  reagovat!  Zkrátka  – zvykněme  si  na  to, že  gratulace  i  gratulanti   chodí  dneska velmi  různí. Ale  přejděme  k věci.

Takže  ano  –  dnes  před  pěti  roky  vyšlo první  číslo Kosy.Pro celkem  tehdy 35 čtenářů. Dnes  jich  dorazí, odhaduji  -100x  více. Ačkoli autor předmětného   spešl  dárku, jistý Da Niel má  za  to,  že  by  se měli věnovat  něčemu  jinému. Ve  svém  vlastním  zájmu.  Ale  abych  nechodil  kolem  horké  kaše, to o čem  dneska hodlám referovat  naleznete  v  plné  kráse  zde http://www.czechfreepress.cz/blogy/svet-podle-vlka.html?hitcount=0

Nehodlám  vás  o  to připravit. Původně  jsem  sice pomýšlel, že  sem ten  text  dám  celý  1:1,  ale  pak mi  došlo, že  mohu  být  dost  dlouhý  i  bez  něj, takže bude dobré  šetřit  písmeny a   v  případě potřeby, že  si vytáhnu  kritické  pasáže.

Než se začnu  s tím Da Nielem  a jeho  snůškou  slov  vypořádávat, musím  učinit  ještě  něco  jiného. Kdyby  ten  Da Nielův  výtvor  vyšel  někde  u Břešťana  na  Hlídacím psu, co má zrovna  org nebo  u takového  Šafra na  tom,  čemu on  říká  Forum24, nijak by mne  to nedivilo a dokonce bych se i zasmál.  Jenže tenhle  výměšek vydal  portál CFP – Czech Free Press, tedy  web  alternativního  zpravodajství, řízený Miroslavem  Sujou.  Který  před nějakým  časem požádal, zda by  mohl,  dle  svého uvážení  přebírat  články  z Kosy, což  samozřejmě mu  bylo, bez  sebemenších problémů  – mnou  umožněno.  Dnes  on  poskytl svůj  web  jako platformu pro útok  na Kosu, na  mne  a v konečném  důsledku  také  na  čtenáře  Kosy. Jistě,  v  tiráži  CFP  nelze přehlédnout  větu že:  Publikované články nemusí vyjadřovat názor redakce, ale  v  každém případě CFP  nejméně  tenhle , naprosto  ničím  nevyprovokovaný  útok, umožnila. Tedy pokud  DA  Niel  není  rovnou  členem  reakce,  že  by  si mohl  zařazovat  své texty  na web, bez  jakéhokoli  schválení kohokoli. Ale  pak by  to  byl dokonce útok  redakční,  což, zatím, nepředpokládám. Nicméně, ať tak  nebo tak, sděluji  panu Miroslavu  Sujovi,   že pokud  se  CFP  neomluví,  mají  napříště  jakýkoli zákaz z Kosy  cokoli  přebírat. Tím pro mne  CFP a její  redakce  končí.  Nechápu, proč  propůjčili  svůj  prostor  k  napadení  webu, jenž funguje  na alternativní  bázi, s kterým neměli nikdy žádný sebemenší  spor. Nicméně  uznávám,  jejich  suverenitu vydávat si  co chtějí a nijak ji nezpochybňuji.  Já  za  sebe  říkám, že  bych  podobný  text  nikdy od  svých autorů  na Kosu  nepustil a  sám nenapsal.  Ale  každý jsme jiný  a proč  bych měl  chtít  od  CFP  to, co  chci  sám od sebe?  Takže je  čas se věnoval  dílku z  DaNielovy klábosnice.

Jeho  jádrem je tato  pasáž:

V druhé polovině loňského roku spustil Vlk na svém blogu seriál textů o EET, kde osvětloval, vysvětloval, obhajoval, dokazoval, kádroval a moralizoval. Aby zjistil, jak byl v těchto všech činnostech úspěšný, tak na konci seriálu položil svým čtenářům pár anketních otázek – do jaké míry s EET souhlasí či nesouhlasí. Anketa však pro Vlka, coby fanouška EET, nedopadla tak, jak si představoval a zklamaný se rozhodl svůj projekt Vlkovobloguje koncem ledna ukončit. Následně sice své rozhodnutí korigoval na neukončení, ale jen na omezení činnosti, ale to není důležité. Merito celé věci je ukryto úplně někde jinde.

Stálo mě to sice 4,5 hodiny života, ale stálo to za to – poslechnul jsem si pořad Hodina Vlka na rádiu Slobodný vysielač, ze dne 7. ledna 2017. Tam redaktor s Vlkem probíral jeho rozhodnutí omezit činnost svého blogu a díky tomu se obraz Vlkovy charakteristiky dobarvil tak, jak jsem sice nechtěl, ale jak jsem si myslel.

Když bychom to zkrátili, tak celý vývoj Vlkova rozhodování lze popsat stručně takto:
– Vlk vydal písemně své představy o něčem (v tomto případě o EET)
– čtenáři s ním většinově nesouhlasili tam, kde on čekal souhlas,
– proto se Vlk rozhodl uzavřít stránky.

Asi to někomu může připomínat chování malého dítěte, které nedostane vytoužený bonbón, začne na celé kolo ječet a válet se v prachu na chodníku, ale to by nebylo přesné přirovnání. Mnohem přesnější je přirovnání k bohorovnosti.

Musím  se DaNielovi, jakkoli to vyzní  divně – omluvit.  Omluvit za  to,  že  musel trpět u  té zmíněné relace  na  Slobodném vysielači  4,5 hodiny. Kdybych byl tušil, že  někdo jako on poslouchá,  byl  bych  ho  určitě  varoval,  aby  tak  nečinil, že  si může  přivodit  nevratnou  těžkou  újmu  na zdraví, protože musel trpět  jak zvíře. Leč  stalo se- omlouvám se.

To je jediná  omluva,  které se ode mne jakýsi ten  DaNiel může  dočkat.  Protože  dále  musím především  konstatovat, že  je  prokazatelně

-vzděláním příliš nedotčený   hlupák

-a také  lhář

Klíčové  slovo  je prokazatelně.  A prokáži  to i dneska.  Musím  nyní odbočit, mnozí mi vyčítají  přílišnou  rozsáhlost a  rozvleklost  mých  článků. Už  jsem  x – krát  vysvětloval, že  když píši  článek,  snažím se  co nejvíce používat  zdroje / a ty  uvádět/,  aby  bylo zřejmé  oč  opírám svou argumentaci. Což  vede k  značné rozměrnosti  výsledného textu. Na druhou  stranu má to i svou  výhodu – člověk, v případě potřeby, např. dnes, snadno doloží co a jak.  Stačí se vrátit k  článku

Editioral 2017 – o Kose, jejím selhání jako projektu a její budoucnosti

na  který DaNiel  naráží a v  kterém  on nalezl toto:

Když bychom to zkrátili, tak celý vývoj Vlkova rozhodování lze popsat stručně takto:
– Vlk vydal písemně své představy o něčem (v tomto případě o EET)
– čtenáři s ním většinově nesouhlasili tam, kde on čekal souhlas,
– proto se Vlk rozhodl uzavřít stránky.

Asi to někomu může připomínat chování malého dítěte, které nedostane vytoužený bonbón, začne na celé kolo ječet a válet se v prachu na chodníku, ale to by nebylo přesné přirovnání. Mnohem přesnější je přirovnání k bohorovnosti.

Takže  mi  nezbývá  než  doložit,  že opravdu  jde  o naprostého ignoranta,  kterého sice naučili  ve  škole  formálně zvládat  čtení, ale nikoli pochopit  obsah  čteného, protože  ve  zmíněném Editioralu  2017 výslovně  stojí toto:

Selhala /Kosa/ proto, že nedokázala  svým  čtenářům  podat  informace, které měla  za  důležité  tak,  aby je  tito   většinově  akceptovali a  vzali  za  své. A  tohle  selhání  je prostě  fatální. Nejde oddiskutovat  a je moje!  Nikoho jiného  než  moje!

Dále pak  toto:

A  jde   o moji autorskou a vydavatelskou  chybu,  nikoli  snad  chybu  čtenářstva,  které  si  mne  snad nezaslouží, protože  nechápe  mou  velikost!  Nic  takového – žádná  ironie! Už proto ne, že  nejsem  například páter  Halík,  který  vyjevil, že  nepůjde  do  nadcházejícího  souboje o prezidentský úřad, protože  český  volič  není  hoden  někoho  tak morálně  velikého  jako  on osobně. Podobná  megalomanská  nabubřelost  se mnou  skutečně  necloumá  ani  v mikroskopickém  měřítku!

pak ještě

Chyba, jak  už   stojí  ve  výše,  není ve  vás, ale  jde jen a  pouze o  moje  selhání!  Já  psal  seriál o  EET,  já  argumentoval a  zjevně naprosto nedostatečně!!!  To je nad  slunce jasnější.

a nakonec

Nemohl  jsem  tedy vyvodit  jiný  závěr,  než  že  prostě   vlk  selhal  na celé  čáře. A  že  jeho  blog  a primární  snaha nějak,  třeba mikroskopicky  přispět  k nějaké pozitivní změně  v  České  republice  je  EVIDENTNĚ  KONTRAPRODUKTIVNI!!!

Je tedy  zcela  evidentní, že nikde není  nic, co by připomínalo chování  malého  fracka, který  se válí po chodníku, protože  nedostal  bonbon,  natož  nějaká  halíkovská bohorovnost!  Jen  konstatování, že  jsem  selhal v  argumentaci. Já  jsem se lhal!  A nikdo jiný.  Když  jsem  nedokázal přesvědčit  většinu  čtenářů Kosy,  že  když  si přejí  Českou  republiku  bez  korupce a zlodějny,  musí proti  tomu  také  cosi osobně udělat.  Doložil  jsem právě  nejméně  4-mi  citacemi,  že  chybu  spatřuji  výhradně na  své, nikoli  na  čtenářově   straně.  Aby  z  toho  DaNiel /potažmo CFP/ usoudil, že  jsem  bohorovný a  když  není po mém, vztekle  dupám  nožičkami. To je jeden závěr -prostě milého  DaNiela  naučili  ve  škole  nějak  číst, ale nikoli  chápat přečtené. Říká se  tomu  čtenářská  gramotnost a taje zjevně  nulová. Přiznávám, že  tím  jsem  hluboce  zklamán. Nikoli  kvůli Kose a věcmi s ní spojenými.  Nýbrž  kvůli  skutečnosti, že  protože  se ohání slovem  důchodce,  evidentně  v pejorativním  významu, je  výrazně  mladší   a já  tudíž musel   svými daněmi  přispívat na to jeho naprosto  marné  vzdělávání!  Což, přiznávám,  mi  na  celé věci  vadí  nejvíc.  V souladu s jeho nepřímo vyjádřeným  názorem na EET, že  rozkrádání  daní  je  ok,  ba  správná  věc a proto EET netřeba,  jsem opravdu, v daném případě měl  tu  částku,  která z mého  hrubého příjmu šla  na placení  jeho školních let, radši nějak ukrást. A  nacpat  ji třeba  do  do nějakého  forbesu nebo zkusit někde na  rohu  aspoň  skořápky. Sice bych  o  ty prachy  také  přišel, ale  měl  bych alespoň  chymérickou  naději, že  mohu také  vyhrát.  U  něj  nikdy nebyla.

Už proto  ne,  že  dokáži  i to,  že  DaNiel je lhář. Který  navíc  uráží  všechny  čtenáře  Kosy  a posluchače  Hodiny  vlka  na  Slobodném  vysielači.  Všechny.  Ti,  kteří  souhlasí  s vlkovými vývody  ohledně  EET  nebo postoji k EU   transpozicí  dehonestuje  rovnou  jako hlupáky, co se nechají  lacině  ukecat,  ty  kteří  naopak s  vlkem  v otázce  EET  nesouhlasí  totiž  vlastně  má  rovnou za figury, co schvalují  rozkrádání státních peněz. Tedy je má   za zloděje.   K dokázání  tohoto mého tvrzení  musím DaNiela opět  citovat:

Vůbec, ani náznakem ho nenapadne, že i když drtivá většina lidí má od něho odlišný názor, že by ten jeho nemusel být správný. Že by se mohl plést a že by měl své pohledy korigovat. Ne. Vlk si to vysvětlí tak, že on to vidí dobře, ale všichni kolem to vidí špatně.

První, v čem bychom se měli podle Vlka změnit, tak určitě v pohledu EET. Měli bychom vědět, že když nám zákon nyní ukládá tahat vodu ze studny ještě větším vědrem, tak to bez remcání máme udělat. Že i tohle nové vědro je samá díra, to ve Vlkově světě nevadí. Lid má žízeň a Zákon je zkrátka zákon.

Z  obou  použitých  citátů  je  zřejmé, že  DaNiel

-je zásadně proti EET a  důvody, pro které  byla  zavedena  pokládá  nesmyslné

-že  mu naprosto nevadí porušování  zákona, minimálně  v konkrétním případě  EET  ho schvaluje

-takže  tím  souhlasí s  rozkrádání  daní

Což je jeho  osobní  postoj.  Já mu ho neberu.  Dost možná, že  provozuje  on nebo někdo z  jeho  blízkých třeba  hospodu či něco podobného.Pak jeho stanovisko  chápu. Kdo je  zvyklý  mít  svou životní  úroveň opřenou  o  krácení  daní, jistě nehoruje po  zpřísnění  jejich  vybírání. V  každém případě soudí  podle  sebe. Celý svět obecně   a EET  zejména.

Neupírám mu právo  na  to,  aby si myslel,  že  daně  se krást mohou. Dokonce  ani  puvoir  je  opravdu  sám krást. To je přísně  jeho věc.  V  každém případě  mu  ale  nehodlám  dovolit,  aby  označil  čtenáře  Kosy a posluchače  Slobodného vysielače  většinově  za  ty, co  většinově  myslí a  jednají  jako on, tedy  za zloděje nebo  nejméně  za  zloděje  potencionální.

on  totiž  vyhodnotil ankety,  které  jsem uveřejnil v  Editioralu

-kde cca  82%  si  myslí, že  rozkrádání a korupce po Listopadu  je velkým a zásadním problémem

-kde cca 74% řeklo , že  je ochotno  vlastní  akcí přispět  k potlačení korupce  a rozkrádání

-kde  cca  60%  vyjádřilo podporu  zavedení  EET

-ale  kde jen  necelých  10%  je  ochotno  nahlásit  toho,  kdo  porušuje  zákon ohledně  EET a případného  šizuňka  nahlásit

tak, že   tito  lidé  souhlasí s  rozkrádáním  DPH, daně  z příjmu, sociálního a zdravotního pojištění a proto  odmítají  EET. NA  rozdíl  od  senilního  důchodce  vlka, který  trpí  obsesí  vlastního  mesiášství a naprosto  tupého  dodržování  zákona!

Pane  DaNieli  – jste lhář. Dokonce  sprostý  lhář.  Já  svým   čtenářům a posluchačům  věřím.  Věřím jim že  jde o lidi poctivé, že  pokládají  rozkrádání  a korupci po Listopadu  za  kardinální  problém.  věřím  jim, že  nadlimitně   s tím chtějí  něco udělat. Věřím jim, že  většinově mají  EET  za potřebnou. Zkrátka  – věřím jim,  že  NEJSOU  jako vy a   a nesouhlasí s  rozkrádáním  daní a odvodů!!!! Jen jsem  je  neuměl přesvědčit,  že  když se řekne  A,  je potřeba  vyslovit  i  B  a  další písmena  abecedy.A znovu  opakuji – jd eo  můj problém a  selhání, nikoli  o  jejich.  Ale  ani toto selhání  vám  nedává  žádné oprávnění  si  myslet, že  sdílejí  vaše  hodnoty – tedy že  si  myslí, že  krást je  normální.

Ne,  vážně  – nemohu připustit, že  jsou   jako  vy. V žádném  ohledu.  Kdyby  ano,  Kosu bych opravdu zavřel.  Přesně z  toho  důvodu  jsem  dospěl, jak  výše vícekrát  doloženo  citáty  z Editioralu  2017, že  chyba  je  na mé straně – prostě   neumím svou věc, selhal  jsem v  argumentaci.  A proto musím Kosu, zítřkem počínajíc, proměnit.  Udělat  z ní opět  to, co byla  v prvopočátcích  – svou  hračku pro  volný  čas.  Nic  víc. Psát tehdy, když mne  to bude bavit,  věnovat  jí jen  tolik času, kolik si hračka pro  dobrou  chvíli a příležitost zaslouží. Neklást  si  naprosto žádné  cíle, nemít  žádné ambice. Jen se Kosou  bavit. Protože  jsem přestal věřit  sobě  a svém potenciálu něčím pohnout, ale  naprosto neztratil víru  ve  své posluchače  a  čtenáře. Jste prostě pro  mne lhář,  který  hodlá světu  nalhat, že  lidé, co chodí na Kosu  nebo poslouchají  vlka  na Slobodném  vysielači  jsou stejní  jako  vy, že vyznávají  zásadu – krást se může. To jen já  jim nedokázal, v konkrétní  kauze,  vysvětlit  svůj  postoj. Nic  více.

Ohledně  té pejorativnosti, s  kterou  jste  použil ve  vazbě na mou  osobu  slovo  důchodce,se mohu  jenom pousmát.  V  tomto  konkrétním případě bohužel  nemohu použít  svůj oblíbený  citát  z  jistého  jihočeského hřbitova  – Byli  jsme  to, co  jste  dneska  vy, budete to, co jsme  dnes  my. Pro jeho zjevnou  nepatřičnost. Za  sebe  a  věřím,že  si  to mohu  dovolit  určitě  i za  ostatní  kmenové komentátory  Kosy  / z  nichž minimálně  dva  jsou  ještě  o půl generace  starší než  já, ale  i za  všechny její  autory  občasné / kde je  také  moje  a starší  věková  skupina  celkem početně   zastoupena/, ale  troufnu  si tvrdit,  že  podobný  přezíravý  a  přidrzlý  postoj,  který  dovoluje  jako psedoargumentem  mlátit  poukazem  na  věk, by  si  nikdo z nás nedovolil.

Netuším, zdali vy  sám  jste  ještě  generační  důsledek budovatelského  hesla  „Mládí vpřed!“ 

nebo už  z generace píšíci  a konto  nejstarší  generace:

„Jejich revírem je Kaufland, jejich tempo je vražedné – důchodci! Jejich protivníci jsou mládež, vysoké ceny a schody. Důchodci z ČR buzerují, hledají slevy a sedí v autobusech ve dne v noci.“

Ale  ono je  to vlastně  jedno, ty  i  ty a vás, evidentně  spojuje  jiná  známá  říkanka:  „dědeček a babička  ujídají  z  chlebíčka. Až  z nich  budou  kosti, bude  chleba  dosti“

Mám pro vás  špatnou  zprávu  – evidentně  se  nám nepodařilo vás a podobné  dobře  vychovat, ačkoli  jsme se o  to aspoň snažili. Od  vás    doložitelně  nelze  čekat  ani tu  snahu.  Takže  ti  vaši vychovávaní  jednou  budou,  až se vás  bude týkat  důchod,  daleko průraznější – těšte  se!

Ale těch  špatných zpráv  mám pro  vás  daleko více:

1- hodlám  zůstat takový, jaký  jsem. Tedy hlásat  svoje  názory,  kdykoli  budu mít  chuť nebo cítit potřebu

2- budu  i  nadále  psát a komentovat zejména  pro lidi,  kteří  přemýšlí  o  názorech  druhých, aby  si  následně  SAMI  utvořili  vlastní názor  na svět a jeho problémy. A nebudu je nutit, aby  si  mysleli  totéž  co já.

3-nehodlám  své  vidění  světa  povinně  korigovat  tím, jestli  se to někomu líbí nebo ne. Zejména ne podle  vás.

4- jsem naprosto přesvědčen,  že  čtenáři Kosy  a posluchači Slobodného vysielače  jsou  opravdu lidé  čestní,  kterým  vadí  zlodějna  a korupce. Na  rozdíl od  vás.

5-svůj  soukromý  blog, tedy  virtuální  obývák si povedu podle  svého a vám do toho vůbec  nic  není. Nijak jste  se na jeho vybudování a zařizování  nepodílel.

Takže  ten  smrdutý dárek,  co jste mně a Kose  k jejím  5. narozeninám, s vědomou  či nevědomou  pomocí  CFP,  připravil,  musím, bez  díků, ale o  to rozhodněji  odmítnout. Nechte  si jej pro sebe a  vám podobné. U  vás  bude dobře.

A  na  závěr  si nemohu  odpustit  poznámku.  Mimořádně  mne těší,  jak jsou  nastaveny  oba základní zákony  Kosy

-měř  těm svým i těm protivným  stejným  metrem

-dobrý  není  automaticky  ten autor, s jehož  názory  souhlasím

Popisují  totiž  naprosto přesně  co od Kosy  i vlka  čekat.  Kosa sice, zítřkem počínaje, přechází  ze  stavu  – denní mus, pravidelnost a  odpovědnost  k čtenáři, do stavu  vlkova  hračka pro  dlouhou  chvíli.Kde publikují  on a  jeho  virtuální přátelé. Podle  své  chuti a nálady.  A  když  nemají  psavou  nebo  čas, či internetové připojení,  tak třeba  několik  dní  nic  nevyjde.

Co ovšem bude platit  stále  a je neměnné , že

-není potřeba  souhlasit s  vlkem nebo jiným  autorem

-že Kosa bude názorově  pestrá / o  obojím se velmi důkladně přesvědčíte  už  zítra/

-že  Kosa není  jednoduchým  webem,  kde stačí  napsat  v  nějaké líbivé  formě  například  Da Niel je  vůl, ale  když  už  jaksi  něco na ten způsob bude tématem,  musí to  být přísně  doloženo  fakticky  i logicky. Což  jsou pojmy  vám sic e neznámé, ale pro Kosu  axiomatické.

Ohledně  dalšího vývoje  tohoto  webu – může  být, že  Kosa  přeci  jen  skončí. Poměrně  rychle. Pokud  by  se podařila  jistá operace, na  které s Germanicovou pomocí   začínám pracovat. Ale rozhodně  by  to neznamenalo,  že  by její čtenáři   neměli  co  číst  nebo na  SVSK  co poslouchat.  A  autoři Kosy  jako  pan Leo K.  nebo Vidlák,  Gerd,  Xaver, Jeník  Čermák a  podobní    kde publikovat.   To  pro mne  musí  být, v  té  či oné  formě,   součástí  finálního řešení. Jen v  této  netuším,  jestli a  jaké   bude. Autoři  i  p.t.  čtenářstvo  by  se detaily  dozvěděli  s dostatečným předstihem.

A  ještě  si nemohu odpustit  poznámku  –  alternativní  weby  jsou  chápány  jako  protijed proti  vymývání  mozků  mainstreamem.  To, že  je  někdo  alternativní nebo píše pro  alternativní  medium, jak jsem  dnes  dokázal  na  vlastním příkladu,  vůbec nezaručuje  nějakou  kvalitu. Kvalita  i nekvalita  se najde a řekl bych, skoro ve  stejné míře,  jak  v  mainstreamu,  tak u  alternativních. Da Niel a  CFP  to  předvedli v  rozměru,  kdy  dokonce někdo  jako já, může   s lehlým přeháněním  konstatovat  – DaNiel? – zlatej Jakub  Janda! No když ne   zlatej, tak  aspoň  stříbrnej nebo  třeba postříbřenej, v  nejhorším případě  z  tzv. kočičího  neboli  – pouťového zlata!  Protože  on  ani  jeho-  ehm.. Evropské  hodnoty  si  vůči Kose, jejímu  čtenářstvu  nebo vlkovi  nikdy  nedovolili  to, co  Da Niel  s  pomocí CFP!  Neotírali se  o ně takhle  osobně  a drze a  dokonce je  ani nenapadlo,  aby Kosu zařadili  na svůj prohibitivní seznam  proruských  webů. Tedy  zatím.  Ačkoli  Janda a spol. od  Kosy  i vlka   dostali  a ještě  dostanou v budoucnu  mnohokrát  pořádně na budku.   Může  být, že  to je  kvůli  tomu,  že  jsme pod jejich  rozlišovací  schopnost. O  čemž  pochybuji, protože  v  onom  jejich  seznamu  jednak  jsou  menší portály a  jednak  je  tam CFP. Které  už  není 10x  větší  než  Kosa / což  bylo v  okamžiku, kdy mne kontaktoval  Miroslav Suja  a přebíral z Kosy/,  nýbrž  řádově  jsme, co  do velikosti stejní. Takže  si mohu  namlouvat,  že  Janda a spol. seznali,  že  s Kosou  mají problém. Vzhledem k  důkladnému  zdrojování  jejích informací a nezpochybnitelnému původu  těch pramenů…. A  to se potom  těžko  obviňuje z  napojení  na Kreml. Jsem tomu  částečně  rád – docela by mi  totiž  dnes vadilo,  kdybych  byl  uveden v  jedné  řadě  s publikačním prostorem  takového Da Niela.

Příspěvek byl publikován v rubrice Hodina vlka se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.