Babišovo leporelo


České  televizi  vyčítám  ledacos.  Co  se týče   zpravodajství. Ale  pokud  vím, nikdy  jsem se netrefoval  do  Marka  Wolnera ani  jeho pořadu  Reportéři.  Mluvím o své  osobě a  svém  nastavení.  Nikoli nezbytně  o všech  co píší  nebo  kdy  psali na  Kosu. Ale    mám k Marku  Wollnerovi respekt  na  rozdíl od  šmoků  v redakci  Zpravodajství. A  to i  tehdy,  když   s ním  nesouhlasím. Což  v poslední  době  bylo poměrně  často.  Protože  věřím  v jeho poctivost a  ocenuji  snahu  jít  důsledně  po  kořenu  problému,  který  si vezme  na mušku. Padni komu  padni. Navíc  bez  snahy  po  laciné  senzaci a  s  rizikem  nastavení  vlastní  kůže   a  existence. Protože  český  mediální svět,  když   si odmyslíme  obě  veřejnoprávní  media  -ČT a  ČRo, si  mezi  sebou  dávno už  kompletně  rozparcelovali  ti  největší  oligarchové.  Kteří  evidentně  mezi  sebou  uzavřeli  pakt o  neútočení. Z  kterého se vymyká  pouze  Bakala a  jeho  konglomerát,  na  kterého  je povoleno pálit  ze všech  hlavní a on  to vrací. Což  přirozeně  vede k  tomu,  že  si, ehm,  žurnalisté-  dávají  v  drtivé  většině  sakra  pozor, aby  neotevřeli  nějakou  tu  kauzu,  která  by  se  dotkla  zájmů  velkých  kmotrovských  rodin /tak jak je  charakterizoval  Erik Best/, protože  vědí,  že  současný  zaměstnavatel  by   s nimi zametl  a nový  by  se nenašel. Marek  Wollner  tohle  všechno  ví a  také mu  je jasné, že  pokud  se Andrej Babiš  stane  koncem  roku, z dopuštění  zlého  osudu a  hlouposti  Koblihů  vítězem  voleb,  bude si nejspíš  muset  rychle  hledat  nikoli  jen  nové místo, ale  nejspíš  i  úplně jinou profesi.  Být  na jeho místě,  už  dávno  bych  chodil na nějakou  rekvalifikaci… Ale o  tomhle  si dneska  nepřečtete. O posledních  Reportérech,  z  jeho dílny,  které tak  zahýbali  žlučí  Velkému Andymu  ano.

Ten pořad  zjevně  Babiše rozčílil  tak, že  na  kameru  označil  Reportéry  za  zmanipulovanou  pakáž a  doprovodil to ještě  následujícím  komentářem:

„Podávám stížnost na Radu ČT a Radu pro rozhlasové a televizní vysílání na pořad 168 hodin a Reportéři ČT. Reportéři jsou zmanipulovaný pořad. Slavili jsme u nich už 20. zmanipulovanou reportáž. A chci, aby to věděli daňoví poplatníci, kteří platí veřejnoprávní poplatky,“

Viděl jsem ty  pořady a  z  obou  udělal  určité  leporelo  hlavních  faktů. A by  i  tomu poslednímu  Koblihovi, bylo klar,  co je podle  Babiše zmanipulované!  Má  to  totiž  jednoduchou  vypovídací  schopnost

Nejdříve  Reportéři – zájemce o celou  sekvenci ji nalezne  zde má to jen  ani ne  13 minut

Obrázek  č.1 -popisuje celé  Babišovo  imperium – které  prostě  zasahuje a má  zájmy  už  v téměř  každém oboru české  ekonomiky, Prostě  ať  se rozhoduje  ve  vládě  cokoli,  vždycky  to nějak ovlivní  příjmy  nebo činnost  Babišova  koncernu.

agrofert

Obrázek č.2- ukazuje  nárůst  dotací  z  veřejných  rozpočtů pro  skupinu Agrofert  od  Babišova nástupu  do politiky

agrofert1

Obr. č.3 – ukazuje  o kolik by  Babiš  na  veřejných  zakázkách  do jeho  skupiny  mohl  ročně  přijít, pokud  by nevyhověl  Zákonu  o  střetu zájmů. Dodejme,  že  pro  asi tak  10-15 podniků  z  jeho imperia  by bylo  likvidační,  kdyby  nedostaly  veřejné  zakázky  a  skončily  by  v bankrot

agrofert2

obr.č. 4 Babišův  vejvar na  tzv. korunových  dluhopisech,  kterými  odešel povinnost  , kterou máte  vy, když  vám  ve  spořitelně  platí  mizerný  úrok  z  vašich těžce vydělaných  úspor.  Babišovi   ročně  zůstane  13,5 milionů ,  které  by  jinak musel odvést  státu a  které  byste odvedli  vy.

agrofert3

obr. č 5.  Babiš  vysvětluje, kde vzal  řádově  1,5 miliardy na ty  dluhopisy – jenže  nevysvětlil. Ono  to jaksi  nestačilo. protože  Babiš  jaksi  zapomenul  na  správnou  časovou  souslednost.  takže  v době  kdy dluhopisy kupoval, nemě  těch  zdanitelných   výdělků dost.

agrofert4Nyní  si  tu  story  s dluhopisy  a jejich nákupem  rozvedeme v  detailu a  to podle  údajů  druhého pořadu,  který  Babiš  napadl -168 hodin  Nory  Fridrichové. Té  ani zdaleka  nepřiznám  to, co co Marku  Wollnerovi  – nezaujatost,  kvalitu a  vždycky poctivost. Nicméně  ona  jen  tlumočí to, s  čím přišla  Lenka  Zlámalová  z Echa24.cz. Kterou sice nemám  rád  pro  její  ideologickou  zaslepenost,  ale  čísla  jsou prostě  čísla. Ta   neobrážejí politickou  sympatii. Jakkoli  vím, že  po Babišovi ona  i celý server  Echo24.cz  jdou  se  stejnou  vervou jako Andy po veřejných dotacích:

ten  kus  168 hodin o Babišovi je  v  archivu  ČT  zde   a obrázky  do  Andyho  leporela jsou  opravdu zajímavé:

obr.č.6 – začátkem  ledna  Babiš  vysvětloval  zdroje pro nákup  dluhopisů  takto:

agrofert6

obr.č. 7- následně  mu  Zlámalová  spočítala, že  při  zvážení  okamžiku nákupu prostě  potřebnou  sumu z  uváděných příjmů mít  k dispozici  nemohl

agrofert7

obr. č8.  – takže  Babiš  bleskurychle přehodil  vexsle  a vyjevil světu,  že  měl ještě  miliardu  nedaňových  příjmů.

agrofert8A ovšem  seřval  televizáky, co si to dovolují,  že on  je  čistý,  nejčistší. Ačkoli  by pro něj  bylo bývalo ze  všeho  úplně nejjednodušší podat hned poprvé  jasné a kompletní  vysvětlení.

Jenže  pokud  má  volič  Kobliha  mozek,  mělo by mu  dojít,  že  Babiš  údajně  šel  do politiky, aby  napravil poměry.  Aby zarazil  kradení, korupci,  neplacení a  krácení daní. A  chlubil se tím,  že on  daně  řádně platí v  ČR  a nevyužívá  žádných  fint,  jako jsou třeba  daňové  ráje. A  oháněl se  tím, že přece  volič  věděl  všechno o jeho majetku,  jeho podnikání a že je  ve  střetu zájmů. A  voliči  to  prý  nevadilo!  Kecy  v kleci  pane  Babiš! Kecy  totál!  Volič  to  mohl, dodávám že  TEORETICKY,  vědět,  kdyby  se  mimořádně  důkladně  zajímal. Reálně podle  mne neměl  ani takovou  šanci, jako má  bežný  Franta  občan, když podepisuje  smlouvu  s nějakým  vykukem, co  to podstatné  skrývá  ve  20-ti stranách  textu  přiloženého  k smlouvě, tištěných  mikroskopickým písmem,  na které  nestačí  brejle,ale jen opravdu  hodně silná lupa. V tohle  případě mu ani ta nejsilnější  lupa  nestačí, protože  musí  být  schopen  usilovně  hledat,  aby  vůbec našel.  Nikdo mu těch  20 potřebných stránek,  kde to tím mikropísmem  je, do ruky  nedá.  Zajímalo by mne, kolik  lidí  by  Babišovi  věřilo,  že  nekrátí  daně před minulými  volbami,  kdyby  bylo známo  Čapí hnízdo a  ty  korunové  dluhopisy, jimiž se vyhnul placení  daní,  kterými ovšem on, jako ministr  financí  zatěžuje  každého  občana, který  má ve  špárkase  na kontě  více než  tisícovku! Vy  z  té  tisícikoruny  daň z přijatého úroku zaplatíte, on z  1,5 MILIARDY  nikoli!!!!  Není  to krása?

Aby  bylo  jasno, Babiš  koná podle  zákona. Navíc  zákona, který  přijal a prosadil  Kalousek, kde se  jaksi  tehdejšímu nejlepšímu  ministru financí  blízkého i vzdáleného vesmíru  chybka  vloudila, takže  ji  využil současný  nejlepší  financministr  všech vesmírných galaxií!!!  Je  to prostě podle zákona.  Nicméně  co že  to říkal Seneca?

Co dovoluje  zákon, to zakazuje  dobrý  mrav!

A  Babiš  přece chtěl napravovat  mravy. Tedy  vám a  mně. Ale  sobě? Ani nápad!  To  je prostě  zmanipulované a  my ,co  si myslíme něco jiného než  on, jsme pakáž!

A  jak říkám, zde se  pohybujeme  v legální  rovině.

Kde  jsme  už  možná  za  legální rovinou je   například otázka  nastavení  kuponu  těch  Babišových  agrofertních  dluhopisů.  Mají  pevný  úrok  6% p.a. Ačkoli  k  datu  vydání bondů  vypadaly  sazby  na mezibankovním trhu  takto:

agrofert9

Agrofert se svou  bonitou  byl rozhodně  schopen  emitovat dluhopis  s  proměnným  kuponem  na  bázi  PRIBOR  3M +premie pro  vkladatele-  odhaduji  +2-2,5% . Takže  do  max  celkové zátěže   3% p.a.

Podle  mne jde o  záměrné  krácení  daně  a  něco, co by  příslušné  orgány  měly  okamžitě  začít  šetřit. U  běžného občana  by  to nepochybně udělaly.

Legální  rovina v  každém případě  končí  s Babišovým střetem  zájmů. Upozorňuji na  to od  samého začátku jeho  angažmá v politice.  Běžný  Kobliha  tedy jako ví, že  Andy má  střet  zájmů. Ale uvědomuje  si, co to znamená?  Že ten střet  mu prostě  generuje  každý  rok  přísun miliard na  dotacích a  státních zakázkách. Z nichž mnohé  jsou přímo pod  rozhodováním  Babiše  a jeho ministerstva nebo  ministerstev  ANO šéfe. Pro Koblihu to upřesním  – Kobliho,  bylo by  fajn, kdyby  jsi si mohl  volně  rozhodovat  o  svém platu, ne?  Sám nebo  přes  rodinu  si kdykoli  stanovit  základ, ale  i premie a  klidně  i  všechny možné příplatky! Tohle je  ten  střet zájmů,  abys  to konečně pochopil!  Navíc  nikoli v  řádu několika  tisícovek, kde se pohybuješ  ty, ale v miliardách!  Babiš  tvrdí, že  jsi to všechno  něm věděl a  že  ti to nevadí!!!!!

Jo, to leporelo,  které  jsem sestavil z obou pořadů je  vypovídající.  Jenže  obávám se  – zbytečné. Právě vyšel  další  průzkum popularity a  Babiš  je zase první… takže  si to vyžereme  do  hořka a totálně. Pokud…

Pokud  někdo  neodvede excelentně   důkladnou investigativní práci. Tuším, kudy by to mohlo jít. Jen tuším, nejsem  schopen ji  odvést. To  není pro jednoho  zoufalce  s mými „možnostmi“.  To by  chtělo  dobře  vybavený  tým. A finanční zdroje.  Na  pořizování informací, na jejich verifikaci,  na  expertní posudky.

Ale  dám  ochutnávku, po  čem bych  šel.  Babiš  v létě  2013, tedy  v  době, kdy kupoval ty  dluhopisy,  udělal  jeden  ze  svých  velkých nákupů. Naštěstí  známých – koupil  vydavatelství MAFRA.  Podle  veřejně  dostupných  údajů  z německé profesní sociální sítě Xing se částka pohybovala okolo 150 milionů euro, tedy zhruba okolo 3,7 miliard korun.

Jinými  slovy, jestliže  Babiš  říká,  že  měl přebytek příjmů,  já si  o tom, na základě koupě  MAFRY  dovolím pochybovat.

Zdroj

Netvrdím, že  akcie  kupoval  Babiš  do  svého soukromého  majetku,  jako ty  dluhopisy. To  bych  to musel  začít  zkoumat v  detailu s  aparátem, který  je definován  výše. Navíc  to mohlo být  financováno  úvěrem atd. Mohlo.  Ale mám za pravděpodobné, že  kdyby  se  ta  rešerše  o Babišových  nákupech  od  roku 93 do dneška  udělala opravdu  důkladně a  proti  tomu  postavily v rozvahách koncernových  jednotek  dohledatelné  úvěry,  vyšly  by opravdu  zajímavé  cifry a  Andy  by měl  co by vysvětlovat. Ale  tohle  chce ten  štáb  kvalifikovaných  lidí, soustu ověřování a  expertiz. Což  si Kosa, k mé velké lítosti,  nemůže  dovolit. Ale  myslím, že když  by za  tím někdo  šel,  že  za  toho  asi  3/4 roku do volební  kampaně  by se leccos  našlo, aby  to před  volebním finále  pořádně  bouchlo.   Třeba  si tenhle  článek  někdo jako Zlámalová  přečte. A  ten  tip jí  holt a s  nechutí  poskytnu jako  bezplatné  know how…  Co nadělám?

Nicméně  zpět  k Babišovi – podporuji  zavedení EET  a to by bez něj nebylo.  Ale  přijde mi  naprosto trapné a  odpudivě  pokrytecké,  když  daňovou  čistotu od  druhých požaduje  někdo,  kdo  sám  je  transparentní  asi  hospodský,  kterému  hygiena  najde  plíseň v  kuchyni a mrazáku a  cenová  kontrola  opakovaně  špatné  součty  na  účtu a  pravidelné  točení pod míru.  Tohle  je  dnešní leporelo  Andreje  Babiše.

Jo  vlastně ještě ne! Ještě  jeden  charakteristický  obrázek – Babiš   a jeho  vztah k pořadu Reportéři . Je také  vysoce  proměnlivý!

Příspěvek byl publikován v rubrice Hodina vlka se štítky , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.