EL Capitan a „rozkaz nad zákon“.


napsal Pacho

 

El Capitan /Kapitán/ je skalný útvar v Yosemitskom národnom parku. Tento 910 metrov vysoký, strmý žulový monolit, medzi návštevníkmi vzbudzuje úžas, prekvapenie až ohromenie. Cesta k vrcholu El Capitana je aj pre skúsených horolezcov obtiažna a nedá sa nijako skrátiť. Zdolanie El Capitana si musíte zaslúžiť. Je to podobné ako s hodnosťami v armáde. Mal by k nim viesť určitý časový úsek, v ktorom sa postupne zdokonaľujete, po jednotlivých hodnostiach postupujete až ju nakoniec po zásluhe dosiahnete. No nie je /El/ Capitan ako Kapitán. Už niekoľko dní sa pospolitý ľud zabáva, na mimoriadnom povýšení predsedu národnej rady z desiatnika priamo na kapitána.Jednoducho, skutočně nie je /El/ Capitan ako Kapitán. Najprv  ten monumentálný  naozajstný 

Výsledek obrázku pro El Capitan

zdroj

A teraz  naozajstný slovenský El Capitan

vystrizek

Vraj za to, že vojakom zohnal sto miliónov navyše. Uvažujem, aká šarža  by  to bola,  keby  vybavil miliardu… No u niektorých to evokuje rýchly postup frajtra na vodcu. U iných, veľkopánske huncúctvo politikov-feudálov, čo zase môžu všetko. U vojakov v zálohe to, že oni sa takého povýšenia nikdy nedočkajú. Veď prípade vojny niekto bojovať musí a takto povýšení to určite nebudú.

Minister obrany Gajdoš zobral všetko na seba. Ako bývalý vojak rázne prehlásil, že Rozkaz je nad zákon“. Týmto, priam pinochetovským výrokom, odpálil mediálnu tsunami. Minister nevie, že rozkaz ako riadiaci akt vychádza z ustanovení zákonov, právnych noriem a interných predpisov? To znamená, že právne nemôže byť „rozkaz nad zákon.“ Ak by bol, tak je s ním automaticky v rozpore a taký rozkaz je minimálne na prokurátora.

Novopečený kapitán a predseda slovenského parlamentu sa následne pokúsil zmierniť výrok tým, že „Rozkaz nad zákon“, platí v prípade vojnového stavu. Ešte lepšie…

Ktorý rozkaz, vo vojnovom stave, platí nad zákon? Myslí si niekto, že v prípade vyhlásenia vojnového stavu, nastúpi nejaká novodobá generálska klika a v duchu ministrovho „Rozkaz nad zákon“, si vojaci budú robiť čo chcú? Ako v Turecku, kde sa vyhrnuli z kasárni a pokúsili o puč? V prípade vojnového stavu, okrem iných, platí ústavný zákon č. 227/2002.http://www.mosr.sk/data/files/602.pdf. Zákon obsahuje obmedzujúce, prikazujúce, zakazujúce opatrenia a ukladá povinnosti. Aj v týchto prípadoch, všetky rozkazy musia byť vykonávané v súlade s týmto zákonom a inými platnými právnymi normami – teda zákonne. Pre ochranu obyvateľov a vykonávateľov. Lebo všetko v rozpore, teda „nad“ ustanovenia – to bude na prokurátora. Veď čo ak začne „nad zákon“ vydávať rozkazy minister financií? Na financovanie vojničky nám zoberú majetok? Alebo minister vnútra nás zavrie do pracovných táborov, aby sme si ju odrobili?

Ani v prípade vojny nemôže ísť nikto „nad zákon“. Platia predsa normy vojnového práva – Ženevský dohovor /ochrana obetí/, Haagska konvencia a Ženevská konvencia /použitie zbraní vo vojne/. Každý rozkaz „nad“ ustanovenia týchto medzinárodných právnych noriem, by bol alebo je považovaný za vojnový zločin. Generálsky minister obrany, ani „kapitán“ slovenského parlamentu o Norimberku nič nevedia?

Chuntychtivého aj s rýchlokvaseným najnovšie tromfol ďalší – vojnychtivý. Podľa náčelníka generálneho štábu: „Našim nepriateľom je Rusko“/teda nie terorizmus a islamský štát/. Ten si teda vie vybrať… Ani nepripomínam, ako sme s týmto nepriateľom dopadli v r. 1943. Je vôbec schopný uvedomiť si od koho nakupujeme ropu a plyn a ten nám ešte platí za tranzit? Ak si je tým nepriateľom istý, nech v kasárňach vypne radiátory a na cvičenia sa presúva pešo, aby nepoužíval jeho suroviny. Možno ušetrí na nového predraženého Spartana.

Bude na nich ako naložia s tými sto miliónmi za výložky. Snáď lepšie ako nemecká ministerka obrany, ktorá v armáde organizuje transgender semináre. V čase keď Leopardy horia v Sýrii ako fakle a Tornáda nemohli v noci lietať, Bundeshwehr chce „sfarebniť“. Preto je účasť všetkých vojakov, na politickom sex školení mužstva – povinná. Ak je toto príklad pre armády na zvýšenie /transgendernej/ „bojaschopnosti“, tak tam zjavne nemajú všetkých pokope…

Ak pôjdu na tých 150 vojenských nešťastníkov, čo posielame do Pobaltia alebo veliteľské centrum NATO, ktoré sme bez médii a potichu otvorili vo Vajnoroch, tak sú vyhodené tiež. Pre vyššie uvedené hlúposti NATO nemá dôveru u ľudí. Nevyužilo historickú príležitosť pomôcť ochrániť južné hranice EÚ a pritom si hľadá nepriateľa tam kde ho niet.

V starom slovenskom filme /Tisícročná včela/ sa hovorí, že na vojnu potrebuješ tri veci – peniaze, peníze a peňeži. Na obranu dávame 1,19% HDP a vojaci chcú 2. Tí čo žijú vo svojom svete nechápu, že ich nevyrábame na rotačkách, ale musíme do štátneho rozpočtu najprv vybrať /vo forme cla a daní/. Na hlúpych, protiruských sankciách, sme /EÚ/ stratili okolo 60 miliárd. Daňové úniky sú odhadované na ďalších 170 miliárd a ekonóm Stanek predpokladá ešte viac. Je zaujímavé, že naše opatrenia v boji proti karuselovým podvodom, odmietli niektoré staré členské krajiny na čele s Talianskom.

V prípade zádrapky s Rusmi, by naše vojenské výdaje stúpli na 3 až 5 % HDP. V prípade reálnej vojny na 20 – 40 %. Tu treba povedať, že žiaden slovenský EL Capitan by už nezohnal ďalšie peniaze a ani nijaké generálske „nad zákon“ by nepomohlo. Bola by to finančná katastrofa a ak nám „nepriateľ“ zastaví dodávky surovín alebo jednou raketou zničí energetickú sieť, tak aj pomrzneme. Treba mať na pamäti, že za každú vojenskú avantúru platíme, alebo tvrdo zaplatíme, my všetci.

Zdroj:http://www.jetotak.sk/editorial/stat-a-jeho-vojenske-vydavky

http://www.pluska.sk/spravy/z-domova/cudne-praktiky-nemeckej-ministerky-seminarom-chce-zatraktivnit-armadu.html

 

 

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Pachova zboj se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.