Krátká polemika s Gerdem


napsal  ZK

máme  zase  na  Kose premieru.  Nechtěnou a nečekanou.  Nick  ZK  mi  poslal  mail, abych jej přeposlal  Gerdovi  jako  reakci na  jeho  včerejší  článek. Po prvních  větách  jsem  si  uvědomil,  že  by  to mělo  jít na  Kosu veřejně. Takže  jsem  si  vyžádal  souhlas s publikováním  podstatné  části  toho  mailu,  který jsem původně měl jen přeposlat. Protože  argumenatci  nováčka  shledávám  naprosto  přesnou  pregnantní.

Věřím, že mu nadělíte  hvězdy. Podle mne si je  zaslouží. A  to  tím  více, že mu  o  ně  původně  vůbec  nešlo.

Četl jsem  analýzu “Kormidlo ostře doleva“. Na jednu stranu brilantní, na stranu druhou tam vidím některé informace, které považuji za  zavádějící.

Hned tato věta o sektorové dani:

„Čili jej ani nikdy zavést nechtěla, jen se jej snaží využít ve volební kampani.“

První část věty není  pravda, druhá samozřejmě ano. Proč? Protože ČSSD uvádí, že o toto
usilovala již při vzniku stávající koalice, ale neuspěla.Obojí  lze  doložit.  O  sektorové  dani a zvážení jejího zavedení  je  zmínka  v Programovém prohlášení  vlády…  Takže je  logické, že s tímto návrhem jde do dalších voleb, byť je mi jasné, že tento návrh, díky systému koaličního vládnutí neprojde ani v budoucnu.  Není totiž s kým.
Co se týká daní u zaměstnanců a zmínce o veletočích, tak můj názor je takový, že se konečně ČSSD probudila a chce se profilovat. I když nejsem současným voličem ČSSD, tak vítám, že chce být čitelná. Ostatně Vaše další analýza voličů to jenom potvrzuje, protože všechny, kromě asi komunistů, vlastně neříkají nějaké zásadní myšlenky.

Já to víceméně vnímám jako takové neurčité kecy a spoléhání se mediálně známé osobnosti, které přitáhnou voliče. Jenom namátkou, taková ODS, která byla ve vládě dříve a nezjednodušila ve státní správě vůbec nic, teď bude slibovat, jak to najednou v budoucnu udělá.
Trošku bych rozebral výšku těch platů a jejich zdanění. První základní myšlenka je, že ti co „pracují v tom stresu a mohou být vyměněni z  hodiny na hodinu“, by takové zdanění měli ve většině západních zemí. To, že by tam měli více peněz absolutně, souvisí ale s bohatostí země, i pokladní z hypersuper by tam měla víc. To jenom ke steskům např. lékařů. Nyní něco k praktickým číslům. Osobně, pocitově (bez nějakého argumentu), bych tu hranici spíše posunul někam k 60ti tisícům.

Vy píšete o zhoršení možnosti podpory domácí poptávky. Nejsem si zcela jist, jestli hodně bohatý člověk podporuje zrovna domácí poptávku. Mám kolegyni, která má manžela milionáře. Tak především si na hypotéku pořídili barák, kdy po x let budou odvádět cizí bance peníze. Pak si v Německu pořídili 2 Mercedesy a 1 Audi. A přibližně 6x do roka létají na exotické dovolené. Takže já tam moc podporu domácí spotřeby nevidím, možná kvalitnější a pestřejší jídlo. Kdežto když přidám nízkopříjmovým lidem třeba pár stovek nebo tisícovku, tak to utratí v naprosté většině tady. A i když se zmůžou nečekaně na nějaké Chorvatsko, tak přezdívka „paštikáři“ nevznikla pro nic za nic.
Když si čtu diskuze na českém webu, tak jsem překvapen, protože z těch reakcí mám dojem, že naprostá většina diskutujících bere nad 50 tisíc měsíčně, kdy už to začne „bolet“. Potom se ale divím, že když tak pracují „ve stresu“ mají čas přispívat do takových diskuzních fór.
Omlouvám se za tu ironii, ale když si čtu Novinky.cz, kde lidé imrvere si stěžují, jak se mají špatně a ejhle, najednou pod článkem o daních jsou všichni proti ČSSD.
A když jsme u těch manažerských platů, zcela jste zamlčel další benefity, které nejsou rozhodně malé a o kterých si běžný zaměstnanec může nechat jenom snít.

Další téma exekutoři. Ano, tento zákon, který má jednu zcela  nepochopitelnou vadu, a to absenci postihů za zvůli a zneužití, přijala sociální demokracie. Nelze však obviňovat pouze vládu ČSSD, která v té době vládla v rámci tzv. Koaliční smlouvy, protože tento zákon umožnili prohlasovat jejich partneři z ODS, se kterými si ČSSD rozdělila státní posty a výkon moci. Osobně bych vůbec nezmiňoval oprávněné exekuce na důchodce. Pokud někdo chce přilepšit dětem nebo vnoučatům a upíše se k něčemu, potom je to pouze jeho problém.

U šmejdů je to trošku jiné, protože je prokázáno, že se tam vyskytuje těžký nátlak. Pokud si někdo zaslouží ochranu, tak lidé, ke kterým se dostane exekutor omylem, např. záměna jména, špatné informace atd. Mě osobně v poslední době nadzvedly hlavně exekuce za odpady dětí nebo pokuty spáchané v dětství.
A co se týká poslední poznámky, ohledně bytů, zde pouze dám odkaz na vlka, i když myslím, že zcela zbytečně, protože tento článek dobře znáte.
https://vlkovobloguje.wordpress.com/2015/08/07/kalousek-okd-bakala-a-byty-okd/
To jenom tak, že lidé mohou mít i jiný názor.

Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice Hosté se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.