O Obamacare z USA


napsal  Dušan Neumann a  zorganizoval Severočech

 

Vlkův  úvod:

Můj nedělní  článek  Bezmoc mocných aneb utonutí Donalda Trumpa ve washingtonské bažině-DOPLNĚNO

 měl docela  slušnou odezvu.  Takovou, která  se předvídat  snad i dala  – viz  dnešní zevrubný  Gerdův  článek, vysvětlující  detaily  Obamacare, ale i takovou,  kterou jsem předpokládat  nemohl a která mne, přiznávám,  velmi těší.  Nick  severočech, požádal  pana  Dušana  Neumanna,  na kterého má  kontakt,  o  komentář  mého nedělního  sloupku.  A  následně  mi jej  dal na  vědomí. Předpokládám, že kosířům  jméno  Dušan Neumann představovat  nijak nemusím.  Můžete  ho  poměrně  často  slyšet  na  vlnách  Českého rozhlasu,  když se v USA  něco zásadního děje,  kde  ho ČRo  alternuje  s  profesorem  Milanem Lukešem  z Bostonu a taktéž  se  sem tam mihne i v  ČT.

Věřím, že  panu  Neumannovi  nebude  vadit,  že  jeho  mail  zveřejním na Kose, bez konzultace  s ním. Nehodlám ho nijak  využívat, natož  zneužívat.  Ale  jde mi o  komplexní pohled  na  Obamacare a  dění kolem ní.   Dušan Neumann  je  americkým občanem, znalec  tamních  reálií v  detailu.   A řekl bych,  že s  dnešním  Gerdovým  článkem  tvoří  celistvý  obraz.

V pondělí mi  dorazil  následující  soubor  mailů:

Mail severočecha  vlkovi:

Zdravím, požádal jsem občasného komnetátora ČRo z USA, pana Dušqana Neumanna o reakci na váš článek Bezmoc mocných … a posílám jeho reakci, může vás to zajímat.

Zdraví   

severočech

Mail severočecha  Dušanu  Neumannovi

26.3.2017 v 8.13

Rád bych četl  posudek na
https://vlkovobloguje.wordpress.com/2017/03/26/bezmoc-mocnych-aneb-utonuti-donalda-trumpa-ve-washingtonske-bazine/#more-948851

Dušan Neumann odpověděl:

26.3.2017 v 14.40

Vlkův rozbor je v myšlenkové linii výstižný. Trump skutečně nastupoval do funkce proti vůli washingtonského establishmentu, podporován pouze voliči a ze stranických kruhů menšinou mladých reformistů a na druhé straně ortodoxními nábožensky silnými konzervativci. Byli to právě oni, jejichž nehlasy rozhodly o stažení reformy- Je pravdou, že byla narychlo ukuchtěná a polovičatá. V několika bodech se ale vlk mýlí. Zrušení ACA by ty nejchudší v podstatě nepostihlo, protože jejich potřeby jsou kryty systémem Medicaid. Postihlo by to ale statisíce vyžírků, kteří systém zneužívají. Podle mne to Trump ustál elegantně – přesně podle Umění dohody – Je mu jasné, že pokus o nejméně bolestné řešení nevyšel, a že nutně (podle něj, já si tím nejsem tak jist), musí brzy dojít ke kolapsu ACA, a pak nezbude nic jiného než v podstatě řešení katastrofické situace nějakými zvláštními a opravdu bolestivými zákroky. To by bylo na dlouhé povídání se spoustou čísel. Trump naprosto logicky nechává ACA vyhnít. Jedinou pákou k záchraně by byly mohutné finanční injekce, ergo daně. Proto Trump okamžitě obrátil úsilí k daňové reformě, aby Kongres tuto oddalovací páku nemohl použít. Pokud se mu tohle nepodaří, může dojít ke kataklysmatu ne nepodobnému roku 1860. Rozpadu Unie. V tom má bohužel vlk naprostou pravdu.

Dušan Neumann

26.3.2017 v 14.46

P.S. Myslím si, že se ta ruská karta nakonec obrátí proti Demokratům. Jsem naprosto přesvědčen, že ve zpravodajských službách proti nevybíravě stojí clintonovsko-obamovští pohrobci a (až doposud nepolitičtí profíci, které systém koordinovaných úniků informací a rozšiřování “fake news” musí neuvěřitelně štvát, protože tím se likviduje celá struktura pracně vybudovaných vztahů, povinností a zodpovědností v těchto službách. Devin Nunez šel nejdříve do WH s posledními zřejmě velmi závažnými informacemi, protože ví, že “kolegům” z bezpečnostního a zpravodajského výboru nemůže důvěřovat.

 

Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice Hosté se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.