Není teror jako teror! DOPLNĚNO! ZNOVU DOPLNĚNO!


V pondělí,  jak  určitě  víte, se odehrál teroristický  útok  v petrohradském  metru.  Kdosi tam  odpálil  šrapnelovou  bombu  a  připravil  ještě  druhou v  hasícím přístroji,  která,  naštěstí,  selhala!

Dalo by  se říci  – další z  řady   teroristických  atentátů.  Vlastně přesněji  – další z  NEKONEČNÉ  a  nekončící  řady teroristických  atentátů.  Jemuž  předcházel  ten v  Londýně  a bude pokračovat příště  atentátem  v ….  Prostě  zase někde jinde.

Na  ten  londýnský  Kosa reagovala  článkem

Zase budem všichni Londýn? Doplněno!

kde  byla  hlavním tématem,  v lepším  případě  naprostá  blábolovitost  postojů  západních  elit  k  tomuto aktu nesmyslného   teroru, v  tom horším  naprostá licoměrnost a  totální pokrytectví, včetně  klamání  veřejnosti.

Přiznávám, že  když  přišel  petrohradský  útok a  nějak jsem se  vnitřně,  po  určité  chvíli,  dokázal trochu vypořádat s  tou  další  krvavou  hrůzou,  kdy  nějaký  fanatik  rozsévá  smrt   jen tak,  protože mu  to dělá  dobře,  jsem začal  uvažovat  o  tom, jaký pozorovací  úhel  pro  koment  petěrburské  krvavé  lázně  zvolím. Abych se neopakoval a nepsal  klišé,  která si můžete  přečíst  na internetu na  tuny. To  není moje  parketa.  Takže mi  tak nějak  vycházelo  jako nejlepší , když  reakci  a napsání  článku  trochu  pozdržím  a počkám.  Bohužel,  an , musím  napsat  bohužel, se tahle  opatrnost  ukázala  jako  správná.  protože  nebylo potřeba  čekat  vůbec dlouho na  opravdu  silné  téma  ve  spojitostí  s  výbuchem  v  městě  na Něvě.   A  bohužel,  budu  při psaní  dnešního  sloupku  pokračovat  přesně  tam,  kde jsem  přestal v  článku  o  Londýně.

Je  to  o totálním pokrytectví  našich  elit. Protože  není  teror  jako  teror,  není obět  jako obět!

Začalo  to  už  při oficiálních  kondolencích představitelů  Západu.  Všimli  jste  si  drobného, ale  významného  detailu  –  nebylo  kondolováno  většinově  prezidentu Putinovi, jako představiteli  Ruské  federace, nýbrž  anonymnímu  Rusku?  Už  tohle  leccos  naznačovalo.  Prostě  povinná, ale mimořádně  strohá  úlitba,  aby  se neřeklo a  zásadní  distanc  od  toho,  kdo  Rusko  zastupuje.. Bilo  to  očí. Vlastně  – do  uší.

Byl  jsem  zvědav  jestli  se objeví  na  sítích nějaké  to  Je  suis  Petersburg!     Či  nějaké    sentimentální  nicotnosti  typu

a  tak  podobně.

Doposud  jsem  je, v našem  liberálně  humánním  světě nezaznamenal. Jakkoli  je  možné, že  jsou.  Nikoli  však  natolik  průkazně, aby  je zaregistroval  zpravodajský  mainstream. Takže  fakticky a  reálně pro  svět  neexistují. Protože  co není komunikováno,  to  jako by nebylo.

Proč?  Jsou  jedny oběti  méně  než  jiné?  Jen proto, že  k  atentátu  došlo v  Rusku?  Nejspíš  ano!  Zvláštní je  ten  náš  liberálně  demokraticko  humanistický  pohled! Není  oběť  jako oběť. Jen  některé  jsou  hodné  našeho zřetele, smutku a  rozhořčení.

Nicméně  tohle  všechno  se dalo předpokládat a  očekávat.  Mrtvým  to může  být  jedno, jejich  příbuzným  to trauma  z  náhlé  prázdnoty  v rodině neumenší a    zraněným  by  ani  masově a  zejména  upřímně  vyjadřovaná  solidarita  rekonvalescenci a  u mnohých  budoucí  život  s následky  atentátu – neulehčila. Čím  nechci  říci,  že  by  se  opravdu  vážně  míněná  spoluúčast  nehodila a neměla  svoji  váhu.  Ale prostě  ty  dva  signály

  • totální a  záměrná strohost  i  specifická  a neváhám  napsat  urážlivá škrobenost  politických  kondolencí
  • absence sentimentálního  soucitu  sociálních  sítí

nešlo pominout.

Jakmile  mi  tohle  došlo, bylo  zřejmé,  že  když  ještě  počkám,  budu  mít  opravdu  o  čem  psát.  Že  si  dáme  další  velkou  lekci  z  pokrytectví  našeho světa, našich  hodnot,  našich  samozvaných  elit.

Začnu, v podstatě,  nevýznamnou  blbinkou  – uzavřel  jsem  sám se sebou  sázku –  jestli  pařížská  Eiffeleovka  bude nějak  speciálně  osvětlena  jako  při atentátech  ve Francii, Belgii a  atd.  nebo zhasnuta  jako po Londýnu  nebo  zda  bude  vesele  svítit  do pondělní  pařížské tmy. Triviálně  jednoduchá  výhra!

Problematičtější  bylo  si  tipnout  eventuální  nasvícení  Braniborské  brány  v Berlíně.   Protože  speciálně  tenhle stavební   monument  a  Rusko   mají  hodně tragicky  společného..  A  Braniborská  brána  byla  při posledních  atentátech  nasvícena  vždycky. Viz  následující  fotografie:

A v  pondělí  večer?

Prostě  nejsou  mrtví  jako  mrtví a není terorista  jako terorista! V Berlíně.

Jak  se uvádí v  článku  deníku Berliner  Zeitung zdůvodnění  podal  mluvčí  berlínského senátu –  nasvíceno nebude proto,  že  Petrohrad  není partnerským  městem  Berlína!  Nechce se mi  hledat,  jestli  takovým  městem  je  Paříž,  Londýn, Istanbul,  ale  zejména třeba  Nice,  kdy  se vždycky  barevně svítilo   a truchlilo.   Ale  dovolím  si  s jistotou  a  bez  zkoumání  tvrdit, že   partnerskou  vazbu  s německým hlavním městem  určitě  nemá  floridské Orlando.  Už  proto  ne,  že  po  vraždění  islamistického fanatika  v  tamním  gay klubu  vyhlížela následující  noc  Braniborská  brána  takto:

Zkrátka  duhové  barvy  jako sounáležitost  s utrpením orlandské LGBT komunity!  Ale  Petrohrad  není  partnerským  městem a basta! Nesvítíme! Chcete   si  uplivnout  a  začít  nadávat na  Merkelovou?

Uplivnout  si můžete.  Nadávat na  kancléřku  by bylo  chybou.  O  nasvícení  rozhoduje nikoli  ona,  ale  berlínský senát. Tedy místní  zemská  vláda.  Která  byla  ustavena  v konci  minulého roku po zemských  volbách. Kde  Merkelová  prohrála. Ve  spolkové  zemi  Berlím  vládne  tzv. rudo- rudo- zelená koalice, tvořená SPD, zelenými a  postkomnisty  z  Die Linke.  Děsím se  toho, že  by  tihle  na podzim  měli většinu v Bundestagu a  nahradili  Merkelovou,  ať  už  si   ní myslím  cokoli.  Mezi  slepci  současné německé  politiky  není  ona králem, že má  jedno  oko,  ale proto, že  má alespoň  slepckou  hůl a  slepeckého  psa,  kdybych  měl  uvést nějaký příměr.

Ale  i  tohle  je  pořád  ještě  brnkačka. Proti  tomu, co  přijít  muselo a zákonitě přišlo.  Ve dvou  rovinách

1- konstatování,  že  si  za teroristický  útok  mohou  vlastně  Rusové  sami  svou  agresivní politikou a  že  je  tedy ten výbuch  tak  nějak, když  ne  oprávněný, tak alespoň pochopitelný

2- kdo  ví  jak  to doopravdy  je, protože  Putin  má strach  z  příštích prezidentských  voleb, potřebuje odvést  pozornost  od  svých neúspěchů  a protože  nemá  žádné  zábrany,  nenařídil nakonec  ten  výbuch  tajným  službám  země  on  sám?

I tady  jsem  sám se  sebou  uzavřel  sázku. Nikoli  o  tom, jestli se téhle  žumpalistiky  dočkáme,  to bylo  ložené, ale  kdy  se  tak stane.  Já  to odhadoval  na  48  hodin a více. Prohrál jsem.  Stačilo  pouhých  8 hodin!

Americký bezpečnostní expert Colin Clarke z prestižní americké RAND Corporation upozorňuje na viditelný hněv, který mezi džihádisty vyvolala ruská podpora syrského prezidenta Bašára Asada, jednoho z hlavních protivníků radikálních islamistických skupin na Blízkém východě. Když  to  shrnu  do jedné  věty  – Putin si může  za  výbuch v  Petrohradu  sám!  Dovolil  si  v konfliktu  v  Sýrii zaujmout  stranu. Zřejmě na  rozdíl od  Američanů,  Francouzů,  Britů a  Němců.  Kteří  přece  v  Sýrii a vůbec na  Blízkém  východě  nejsou  angažováni  nejsou a  nejméně  posledních  20 let  nebyli! . Takže  teroristé  jsou  u nich teroristé. Zatímco  v Rusku je  to minimálně  z  určité  části pochopitelná  a  spravedlivá  odplata!!!!

No a když  něco takového  říká  zahraniční, dokonce americký,  expert,  tak  to by bylo, aby  se  toho okamžitě  nechytili  místní  psáči.   Například ti  z  Babišovy  MfD  a  Lidovek – konkrétně  Palata  a Petráček.

Nejprve  si  dovolím  citovat  Palatu:

…Prezident Vladimir Putin sice v posledních dvou letech stvořil ze své země znovu globální vojenskou mocnost, současně však nadělal Rusům tolik nepřátel, kolik už dlouho neměli,…

Zásah ruského letectva a vojáků v Sýrii po boku tamního prezidenta Bašára Asada, který změnil poměr sil na bojišti a zvrátil iniciativu na stranu syrské vlády, byl na jedné straně velkým mocenským tahem. Na straně druhé však brutalita ruského bombardování při dobývání Aleppa a další kroky ruských sil, při nichž se na počty obětí nehledělo, udělaly z Ruska nepřítele i mezi Syřany, kteří do té doby neměli o Moskvě ani ponětí, upozorňuje dále Palata.

Takže opět  –  spravedlivé  rozhořčení  vůči  Rusku a Putin  si za  to může  sám a  Rusové  jsou obětí  jeho vrahounské politiky! A  šmytec!

A další  Babišův  „myslitel“  Petráček z Lidovek  zase vypotil  toto:

„Ta éra měla mimo jiné doložit, že autoritativní režim zajistí větší bezpečí než liberální Západ. Teď se ukázalo, že to až tak úplně neplatí.“ 

Heč ty  trubko  Putine!

No  není  to  krása?  Řekněte  sami!

Nicméně  ještě  nejsme  v  téhle  hitparádě  ubohosti a pokleslosti  u konce.  Na  ten  se dostaneme  až u  těch, co  pro mne  neskutečně rychle  vyrukovali s  teorií,  že  si  ten  teroristický  útok  zařídil a  zorganozoval,  přirozeně   z  odporně  zištných  důvodů  – sám Putin! A  tím se dostáváme  k  další  opoře  Babišovy  novinářské  stáje  -Petře  Procházkové….. Dovolím  si  jí  citovat:

„Během dnešního dne jsem zaznamenala v ruských médiích zhruba čtyři verze, mimo jiné i verze KGB, dnes FSB. Máme tu jeden nepříjemný precedens z minulosti, kdy v roce 1999 se hovořilo o tom, že ruské tajné služby způsobily teroristický útok v Moskvě na činžovní domy. Člověk, který to tvrdil, Litviněnko, byl pak jinými agenty zavražděn,“

„Je fakt, že se v Rusku konaly poměrně velké protesty a demonstrace. Jsme rok před prezidentskými volbami a bezpochyby Vladimir Putin znervózněl, zpanikařil. I kdyby to byl skutečně Islámský stát, kdo provedl útok, tak jistou výhodu pro Kreml vidím. Je totiž možné říci, že není čas se shromažďovat a protestovat, je možné kontrolovat internet a další. Teroristický útok lze využít jak ve vnitřním prostředí Ruska, tak v zahraničí,“

Takže  je  to vlastně  jednoduché!  Berlín  ani Paříž  nesvítí  oprávněně!  Není  teror  jako  teror.  Tenhle  není  islamistický, ale  putinovský  nebo si za  to  alespoň  ruský rezident  může  sám!  Vždyť  to  říkal  i  Litviněnko!

Moc  by mne zajímalo,  co  říká  stejná Petra  Procházková  spikleneckým  teoriím  ohledně  11.  září.  Opakovaně  jsem  je  na  stránkách  Kosy i  jinde důsledně popíral a  hodlám  tak  činit  i  nadále.  Americká politika  posledních  25 let  se mi  sice hrubě  nelíbí,  ale  odmítám,  navíc  z logických  důvodů,  věřit,  že  by  americká  vláda vědomě  spáchala  atentát  na  svoje  vlastní spoluobčany, navíc  uprostřed  New  Yorku a  to dokonce tak,  že  by  do  atentátu musely  být  zapojeny  stovky, ne li  tisícovky  lidí  bez  jakékoli  morálky  a nikdo  nikdy  o tom nepromluvil. To  prostě  není  možné. Mimochodem  – poukazoval  jsem  vždycky  na  to, že  by  se, v případě nejmenších pochybností  ozvaly  pojišťovny  a zajišťovny, které musely platit  astronomické  sumy. A  už se, po  přijetí speciálního zákona, kterým  lze  zažalovat  kvůli 11. září  Saudy, tak stalo –viz Požadují  odškodnění  na  Saudech! Žádná  konspirace, jen  první nejjednodušší a nejlogičtější  varianta.

Ale  to jsem odbočil.  Domnívám se že  Petra  Procházková  také  nepředpokládá, že  Bush jr.  dal  CIA  příkaz  vyhodit  do povětří budovy  WTO i  s  lidmi. Aby  si mohl  konečně  zaválčit  v Afghanistanu.  Jakkoli  následně, bez  důvodu, přepadl Irák a  rozložil tím definitivně  Blízký  východ. Pokud  hádám  správně,  měla  by  stejnou  optiku použít  vůči  Putinovi.  A  když  už  jí  islamisté  a muslimští  fanatici  z nějakého  důvodu  nevyhovují. Konec  konců  – proč  by měli  když  si vzala  za  manžela muslimského Paikara z Afghánistánu a má syna Zafara ona  sama se  dokázala    dostat  do kontaktu s  vůdci  čečenských teroristů  – pardon – polních  velitelů  – bojovníků  za  svobodu a demokracii?! Konkrétně  Šamilem  Basajevem, odpovědným za  spoustu  hrůzy  – např teroristickým přepadením  divadla  na  Dubrovce.  Může  zkoušet  pospekulovat  o  jiných možných  motivovaných.  Pár   jich zkusím  nabídnout:

Co takhle  ukrajinští náckovští  bojůvkáří  slibující  Rusům  věčnou pomstu?   Co  Saakašvilli  a  jeho gruzínští  fanatici?  A  co takhle  tzv.  ruská  demokratická opozice?  Samozřejmě  nemluvě  o Čečencích,  Dagestáncích  nebo  Inguších.  Každý  z  nich  má   dostatečný  důvod  něco takového  zorganizovat  a   většina  z nich  to  dokonce ohlašovala  jako  svoji  nejvyšší prioritu  pro interakci s  Ruskem?    Zvláštní, že  o  tom Procházková  a jí podobní  vůbec  ani  neuvažují – FSB,  no jasně!  Asi stejně  jako CIA  u  Dvojčat  paní Procházková! Tohle vzkazuji nejen vám osobně , ale také dalším vejlupkům tohoto ražení -například Davidu Šťáhlavskému, Milanu Dvořákovi, Petrušce Šustrové, v kterých se mi chce akutně zvracet – viz  Vaše  ideologické  slouhovství  se  skutečně nezastaví  vůbec před  ničím!

Chtěl jsem na  dnešek zařadit  článek od  Vidláka. Dlouho od  něj nic  nebylo.  Ale  s  tímhle  nešlo  čekat!

Jo mimochodem  – než  se  začnete  s mým  článkem  jakkoli ztotožňovat a sypat  mu  hvězdy – protože  to  natírá  těm, co  vidí  Rusko jako zemi  vrahů a  rozvratníků  demokracie, pak prosím  abyste brzdili s  nadšením. Tedy pokud  jste  měli sebemenší problém  s  mým  pondělním textem o  Jiřím Drahošovi a/ nebo  o lžích a  sebelžích ohledně  brexitu , včera.  Popírali byste   sami  sebe.  Dnešní  článek je  totiž  psán se stejným  cílem  – vymezují  se v něm proti  jednostrannému  ideologickému  vidění  světa, proti  nazírání na politiku  brýlemi  fotbalového fandy. Kterému  je  všechno  jedno, hlavně  když  ti  jeho  zvítězí  za  každou  cenu. A  každá  penalta pro ně  je  spravedlivá a  proti nim  jasně  vymyšlená a podplacená!  Přesně  tohle  mi  ohromně  vadí a pokládám  to za  cestu do  pekel.  Hodlám se vymezovat  jak proti pokrytectví  našich  současných  evropských i  českých  elit, tak proti témuž  u  antielit, u Zemana, Babiše, prostě  kohokoli.  Hodlám  všem  měřit  stejným  metrem.

Dodatek  ze  středečního dopoledne:

Radiožurnál právě  sděluje,  že  v Paříži v  noci, na  znamení  solidarity  s Petrohradem  zhasli  Eiffelovku,  jako to učinili  před  dvěma  týdny ohledně  Londýna. Takže  tu sázku sama  se  sebou  jsem nakonec  přeci jen prohrál. Jsem  tomu  věru  rád. Hodně  rád. Brandenburská  brána  ovšem  svítila  jak o Vánocích.

To není  všechno.  Před  chvilkou mi  dorazil  mail  až s  Austrálie.  Jak reagovali na  atentát  v  Petrohradu  u klokanů. Smtuné  čtení,  smutné!

Zdravim Vlka,

na zaciatok email. velmi v kratkosti kedze pisem na mobile z autobusu. Len maly koment ohladom toho uttoku a naslednej ignoracie.
Sydney Opera samozrejme nasvieyena nebola, po utokoch vo francuzku samozrejme ano. Zrejme dosli bielo, modro cervene filtre to svetiel.
A aby bola kompletka, vravim si uvidime ako to opisu v online novinach na druhy den rano.
Mozete hadat. Presne tak v The Sydney Morning Herald na titulnej strane ani cek. The Age (Victoria) opat nic, flash video ano. The Australian ani makke f.Jedine noviny ktore si to dali ako number 1 clanok boli priblble The Daily Telegraph. Bulvar a tabloid ako asi vas Blesk.
Mam screenshoty keby bolo treba.

Smutne, velmi smutne. Preposlal som kolegom email, ze by bolo zaujimave vidiet Operu v ruskych farbach….a co myslite? Ani jeden email naspat…ani jedna veta. Nikde ci email, ci office ci pri obede….jednoducho NIČ.

Pritom po utokoch v UK, Francuzku, Nemecku…to len tak sumelo.

Na to je iba jedno slovo v anglictine. Disgusting.

Klokan

Doplněk  večerní:

Za mého  mládí  mi  souška  učitelka na  základce  vysvětlovala, že  není  Němec  jako Němec. Bavíme  s eo  konci  50-tých let, tedy  nedlouho  po  válce. A  následně  jsme  v Hohině  vlastivědy,  s  tou samou  souuškou četli  Němou  barikádu a  Vyšší princip…

Takže  jsem ji nechápal, pochopil,  a nechtěl pochopit.  Nějak mi  unikalo,  že  by  nějací  hodní  Němci vůbec  existovali a nebojovali  ve  II. světové.   Oficiální  doktrina  byla, že  zlí  Němci jsou  ti západní, hodní  ti  východní. Po převratu  jsme to měnili na  verzi, že  hodní  jsou  úplně, ale  úplně  všichni. S výjimkou  NPD a  v současnosti  AfD… Ale  o tom  nechci  dát  ani  slovo.  . Pni  totiž  mezi  Němci  fakt  rozdíly  budou.  V Berlíně,  ted y tam , kde ti  Němci  jsou nejhodnější  úplně  nejvíc,  Brandenburské  brána  svítí  jako normálně. Vždyt   se nic  hrozného,  na  rozdíl od  Orlanda  nebo  Londýna  přece  nestalo…..Ale  jeden z kosířů  mi před  chvílí poslal  následující link na jeden  německý, zjevně  alternativní server  velikosti Kosy.  Kd eje  následující  fotografie:

Zkrátka,  když  berlínská  zemská  vláda  rozhodla,  že  masakr  v Petrohradu  není  důvodem k vyjádření  nějaké  solidarity,  tak  holt  to  v Hamburku aktivisté pojali  po  svém na  na  tamní  radnici  pustili  videomaping a Brandenburskou  bránu v  ruských  barvách přestěhovali  do svého města. Opakuji, nejde o oficiální záležitost.  Je za  tím pár  aktivistů a  firma, specializovaná  na podobné  záležitosti.  Ale  souška  učitelka  měla  přeci jen nakonec pravdu . Pochopil jsem  – není  Němec, jako Němec. Jen v rozporu  s oficiálním  názorem  si  myslím, že  ti  hodní a  nejhodnější  Germáni  nežijí v  Berlíně….

A  ještě  nekončím – právě mi jiný  čtenář  poslal  fotku  radnice  z Tel Avivu

 

Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice Hodina vlka se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.