Komu zvoní hrana ?


napsal Viktor Vidra.

Vlkův  úvod:

Máme  dnes  na  Kose autorskou premieru. Z které  vůbec nemám radost. Nikoli  kvůli autorovi  a  tomu, co si od  něj přečtete  dále.Jakkoli s mnohým z jeho textu  nesouhlasím, ale  to rozhodně  neplatí pro základní  nosnou  myšlenku  jeho článku. Má  na  svůj jiný pohled , než je ten  můj plné právo. A  navíc  ho  výživně  zformuloval, takže  má po zásluze  kosířskou  autorskou premieru. Navíc vím, že  jde o  člověka ,vybaveného  nevšední porcí  občanské kuráže, která  je  dnes  tak  moc nedostatkovým zbožím!  Nemám  z  toho jeho  prvotního vstupu na  forbínu Kosy  radost proto, že  jde o moje  selhání!  Někam jsem  totiž zašantročil  jeho  článek , který mi poslal a si  před  6-ti, ba možná  více týdny.    Ten  článek popisoval jeh souboj  s lidskou  tupostí, nadutostí,  do kterého se pustil,  nehledíc  nalevo napravo. Omlouvám s e jemu i  vám  všem. Tohoto  autora  jsem  vám  měl představit  už  dávno. Nikoli  až  dnes.  Ale  spousta  věcí  v poslední  době  mi  utíká mezi prsty.. A lepší už  to asi nebude. Takže  prosím  premianta  i vás  o prominutí. O  hvězdy nežádám. Umím odhadnout, co a  jak  předem 🙂

Pred nejakým časom som sa v relácii Slobodného Vysielača telefonicky pýtal vlka či si myslí že nám v Európe reálne hrozí vojna. On vtedy  dosť rezolútne túto možnosť poprel, čím mi potvrdil obecnú “názorovú hladinu”. Môj názor bol vtedy opačný.

Neviem ako by mi vlk na rovnakú otázku odpovedal dnes, asi rovnako, možno by dnes možnosť otvoreného ozbrojeného konfliktu síce minimálne v záujme priania pre nás všetkých Európanov zase zamietol, ale neviem či by to bolo rovnako rezolútne odmietnutie ako pred časom – ale ja by som s ním, navzdory pokračujúcemu vývoju, dneska súhlasil. Síce tiež hlavne z dôvodu dúfania, ale podľa mňa sa riziko ozbrojeného konfliktu v Európe predsa len aj objektívne podstatne znížilo. Prečo si to myslím ?

Fakulta masmediálnej komunikácie Univerzity sv. Cyrila a Metoda v Trnave plánovala konferenciu s panelovou diskusiou, ktorú nakoniec zrušili, pretože reprezentanti mainstreamových médií sa odmietli diskusie zúčastniť – lebo jedným z jej účastníkov mal byť šéf časopisu Zem a Vek Tibor Eliot Rostas!!!

Určite si poviete, ako možnosť vojny v Európe súvisí s jednou konferenciou a jej účastníkmi. Dokonca na miniatúrnom Slovensku. Podľa mňa súvisí. Nie že by samozrejme Eliot Rostas vojne mohol zabrániť. Ale odmietnutie mainstreamu s ním diskutovať je signálom ktorý je podľa mňa mnohovravne optimistický.

Američania vojnu potrebujú, dokonca je pre nich nevyhnutná. Američania vojnu chcú nielen z toho dôvodu že v americkej politike vlastne permanentne po druhej svetovej vojne existujú skupiny či ľudia v nie bezvýznamnom postavení, ktorí vnímajú a aj propagujú jadrový útok ako reálnu možnosť vedenia politiky. Hneď po Druhej svetovej vojne prezident Eisenhower musel nakoniec odvolať z funkcie hrdinu generála MacArthura kvôli tomu že tento tvrdo a nástojčivo požadoval nasadiť atómové zbrane proti šíriacemu sa komunizmu v Indočíne. Zažehnanie kubánskej krízy na začiatku šesťdesiatych rokov prezidentom Kennedym bolo hlavne zápasom s jeho vlastnými generálmi, ktorí vtedy vyvolanie vojny so sovietskym Ruskom vyslovene provokovali a vyžadovali.

Takíto “politici” existujú aj v dnešnej americkej politike, bohužiaľ pri absencii osobností akými boli Eisenhower alebo J. F. Kennedy. Ale našťastie aj pri dnešnej takpovediac osobnostnej mizérii v americkej politike – určite nie je prílišným preháňaním tvrdenie, že posledné roky až desaťročia reprezentujú americkú politiku doslova babráci – našťastie aj v tejto situácii americkí generáli predsa len dokážu odhadnúť vyhliadky či pravdepodobnosť úspechu. Pritom jedným z najdôležitejších faktorov či najvýznamnejšou brzdou pre rozpútanie vojny je jej akceptovanosť masami obyvateľstva. Americký establišment vojny si jednoducho netrúfa rozpútať vojny ktoré mu jeho vlastné, ako aj obyvateľstvo jeho spojencov takpovediac neschváli. Vnútorný rozvrat Ameriky vďaka vojne ktorú viedli Američania na druhej strane zemegule vo Vietname je pre nich poučením ktoré nemôžu zabudnúť.

A tak navzdory vojnovým štváčom, ako aj druhému, oveľa vážnejšiemu dôvodu prečo Amerika vojnu potrebuje, ktorým je zjavný vnútorný sociálno-ekonomický rozpad Ameriky pri súčasnom pre Američanov neakceptovateľnom raste vplyvu a moci Číny a v posledných rokoch aj Ruska vo svete, tak aj navzdory tomu si zjavne jej protagonisti vojnu v Európe dovoliť začať nemôžu, lebo by ju propagandisticky hneď na začiatku prehrali. Amerika mediálne vo svete neustále stráca. Ich propagandistické páky, mainstreamové médiá do ktorých Američania hustia peniaze a lobbyzmus cez mimovládky, toto všetko očividne zlyháva. Gregor Gysi, opozičný ľavičiar v Nemecku dovoľujúci si povedať mnohú pravdu takpovediac priamo do očí “merkelovcom”, teda knechtom Ameriky, otvorene priznal v nemeckej televízii že ľudia maistream v politike ako aj v médiách menej a menej počúvajú a aj akceptujú. A to navzdory obrovskej propagande, navzdory tomu že proamerický establišment má takpovediac mediálnu Európu kompletne vo vlastných rukách.

A presne takéto signály máme aj v Strednej Európe a presne takýmto signálom je, a aj sa stane pre mainstream jeho reakcia na “alternatívny” Zem a Vek v Trnave. Mainstream vďaka trnavskej konferencii ukázal že má z “alternatívy” plné gate. Že sa jej bojí. Toto je signál ktorý dali SME a spol. verejnosti svojím odmietnutím diskutovať s T.E. Rostasom. Prekérne pritom pre SME a spol. je, že oni vlastne ani inú možnosť nemali.

Všimnime si tento vývoj: Keď T. E. Rostas pred niekoľkými rokmi diskutoval v relácii Michala Havrana s lovcom na sprisahancov Smatanom, pôsobil dosť pasívne, ale Smatana už vtedy imidžu mainstreamu zjavne viac uškodil ako pomohol. Diskusia Borisa Koroniho v havranovej relácii s mainstreamovcami Dobšinským a Šimečkom pred nedávnom by sa dala označiť za morálne fiasko manistreamu. Arogancia presilovky troch voči jednému doslova bila do očí a Boris Koroni vďaka jeho typicky úprimnému prejavu sa stal morálnym víťazom diskusie. A maistream, zrejme si uvedomujúc realitu svojho banditizmu voči argumentom “alternatívy” vlastne ani inú možnosť ako odvrátiť zjavne hroziacu ďalšiu prehru v trnavskej diskusii nemal.

Úprimne povedané, mainstream už voči “alternatívnym” médiám mnoho v arzenále nemá. Slobodný Vysielač, žijúci obrazne povedané z ruky do úst vďaka príspevkom svojich poslucháčov nielen žije, jeho popularita rastie. Boris Koroni, Juraj Poláček, Norbert Lichtner a spol., ako aj ich hostia predkladajú verejnosti oveľa fundovanejšie a hodnovernejšie argumenty ako mainstream. O internetových “alternatívach” Zem a Vek, Napalete, Hlavné správy, ako aj o mnohých ďalších sa dá povedať to isté.

A tak zjavne lživému mainstreamu ostáva v boji s chudobnými, ale pravdu šíriacimi médiami vlastne už iba represia. Tá má však preň tú nevýhodu že ich, týchto platených agentov lži, bude iba stále viac a viac odhaľovať. Mainstream je ohrozený pravdou.

A to je to, čo normálne mysliaceho a bežného človeka musí napĺňať optimizmom. Optimizmom, že možno tej obrovskej lavíne lží už zvoní hrana. Lebo vďaka tomuto vývoju, navzdory tej nevyhnutnosti, navzdory výhodnosti pre Ameriku deklasovať Európu vojnou a zamoriť ju ochudobneným uránom, navzdory tomu všetkému bude výsledkom ich kalkulácií predsa len nakoniec “NO” pre vojnu v Európe. Možno už úroveň politického zobudenia más, aspoň čo sa týka propagandy pre vojnu, nemusí byť čiste imaginárna.

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Hosté se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.