Pozor lidi, nejste Babišova firma


napsal  Vojta

 

Říká se, že Babišovy firmy nekrachují. A osobně o žádné takové nevím. Je to příznak , že Babiš je schopný podnikatel. Jenže pozor. Nikdo z nás není Babišova firma, většina z nás nejsou ani Babišovi zaměstnanci – a to je , pokud se podíváme do historie, velmi riskantní pozice. Podojit a odhodit, tak se dá nazvat Babišův standartní postup

Uveďme dva příklady

Petrimex 1995

Firma Petrimex v r.1992 založila v Praze pobočku Agrofert. Babiš je zástupcem ředitele a členem představenstva a Agrofert pro Petrimex zakládal. Jednostranným navýšením jmění se Petrimex stal ze 100% vlastníka minoritním akcionářem a přišel o svůj podíl v hodnotě několika set milionů ve prospěch O.F.I neboli Babiše. Kauza skončila soudem, Petrimex prohrál.

Petrimex následně zanikl. Je v zásadě jedno, zda skutečně byla valná hromada, kde došlo k navýšení jmění, nebo ne. V každém případě Babiš obral svého zaměstnavatele a v konečném důsledku slovenské spoluobčany, protože Petrimex byla státní akciová společnost.

Vlkův  vstup  –  položil  si  někdo  už  otázku,  kde vzal  Babiš  na  tuhle velmi  nákladnou transakci  finance, zejména  , když  dne s víme, kolik disponibilních , zdaněných a  tedy   prověřených peněz  měl  v  roce 1995 k  dispozici? 

 

Proferta

V r.1995 zprivatizovala Firma Proferta Lovochemii Lovosice. Firmu vlastníl Babiš, spolu s německým podnikem BAGS a na privatizaci si firma půjčila půl miliardy u IPB. Agrofert(Babiš) spolu s Unipetrolem(státní akciová společnost) vytvořili firmu Agrobohemie, jejím prostřednictvím navýšili jmění Lovochemie , Proferta se přes naléhání spolumajitele BAGS nezůčastnila. Profertu následně poslal Babiš do likvidace.

Půlmiliardový dluh, který si Proferta(Babiš a BAGS) vzala u IPB, jsme po krachu IPB zaplatili my, občané ČR!!!!!!

Nejasné finanční transakce pokračují I v následujících letech. A vždy to někdo zaplatí. Unipetrol, Kostelecké uzeniny, Agro Jevišovice. Korunové dluhopisy, Čapí hnízdo,…

Opravdu se chceme dostat do rukou podnikatele Babiše? Opravdu  si přejete,  aby  Andrej  Babiš  řídil  stát  jako své  firmy?

Čerpáno z následujících  zdrojů:

http://g.denik.cz/1/07/analyticky-souhrn-kauz-a-nezodpovezene-otazky-souvisejici-s-andrej-babis.pdf

http://www.mapovani.cz/subjekt/petrimex/46

http://www.mapovani.cz/andrej-babis-a-agrofert/nejbohatsi-cech-ma-tajemstvi/180

Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice Hosté se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.