Krize už ne vládní ale ústavní, nahrávka číslo 3 a co z ní nikoho dosud nezajímalo, ačkoli by mělo


Doposud  jsme  měli  krizi  vládní. Kdy  premier  válčil se svým ministrem  financí. Ohrožovalo to  chod  vlády  a  státu. Nepříjemné,  nevhodné, zemi poškozující, ale  budiž.  To  s sebou nese koaliční  vládnutí  a  čas před  těsně před  volbami. A  nepochybně se  to stane  i  v budoucnosti.  Zejména  pokud  politiku  budou chtít  dělat  Babišové.  A  není pochyb, že  budou, protože  dálnice na Ukrajinu  je  pro  ně  připravena  a oni  na  ní  budou moci  valit, jak se zdá, už neomezenou rychlostí.  Za předpokladu,  že..  no že  si  místo  dálniční známky, protože  ta  nebude vůbec  potřeba, opatří  svolení  od  člověka  u mýtné  brány. Jaké že  mýtné  brány?  A kde  taková  je?  Bohužel  sídlí  na nejprestižnější  adrese  v zemi  -Pražském hradě!  A  vechtr  od  té  zvláštní  dálnice se jmenuje,  jak správně  tušíte -Miloš  Zeman… Ten se postaral  o  to,  že  z krize  politické  a  rozhádání  dvou  členů  vlády  máme  krizi ústavní!

Nejsem  tím překvapen, natož  zaskočen. Přes  4 roky  zde i  občas  jinde  píši, co je Zeman  zač a  že  hlavním bodem   jeho prezidentování  bude vykrádání, posléze  rabování  ústavy. Bohužel  – nezklamal!  Jenže  tentokráte   v míře  větší,  než se dalo  čekat  i u  někoho jeho  „formátu“.  Kdy zkrátka  odmítá  odvolat  Babiše z  funkce  ministra, JAK MU PŘIKAZUJE ÚSTAVA,   když  o to premier  písemně  požádal. Proto,  že  prý  mu to nedovoluje  fakt,  že  nebyla  vypovězena  Sobotkou nebo  sociální  demokracií  koaliční  smlouva.

Na  rozdíl od  těch, co se dnes  Zemana  rozhořčeně  kritizují,  jsem  tento  scénář  předpokládal a  proto  jsem ve  svém  vůbec prvním  článku  k  vládní  krizi ocenil  Sobotkův  nečekaný  krok s  demisí. A proto  jsem v  dalších  článcích  argumentoval  tím, že  neměl  ten původní plán na pád  celé  vlády měnit,  jen si měl zajistit  dostatečnou podporu ve  sněmovně pro  eventuální odhlasování  nedůvěry  vládě  poslaneckou  sněmovnou kvůli  přítomnosti  Andreje  Babiše  v  ní a pokud  by  Zeman začal / jako že by začal/ kouzlit  se  jmenováním nějakého nového  premiera, eventuálně  to chtěl  nechat  vyhnít tím, že  by  nejmenoval  žádného a  vláda, samozřejmě s Babišem, by   podle  něj  má vládnout v  demisi  do voleb,   pak  opět by měla  konat  poslanecká  sněmovna  hlasováním o  svém rozpuštění  a vypsání předčasných  voleb. Ani s  jedním  z těch kroků  by  nemohl  vykradač  ústavy  z Hradu nic  dělat.  Jen přihlížet a  chrlit  bonmoty. Navíc  by  se ztížila  režie  jeho vlastní prezidentské  volby.  Kalousek, Fiala i  papaláši  z  ČSSD  si mohou povídat, co chtějí,  že  Sobotkova  páteční pirueta  byla  správná.  Nebyla.  Zeman se prostě  rozhodl  ústavu  vyrabovat. A  drze  nadřadil v  podstatě “ obecní“  vyhlášku  ústavě!!!!

Nepochybně   nemám  šanci  zemanisty  přesvědčit,  že  jejich idol  dělá něco  špatně.  Ani to nebudu  zkoušet,  škoda času a energie.  Jen  jim a  samozřejmě  sobě  nepřeji,  aby  s podobném  duchu začaly  právo interpretovat  i  soudy.  Pokud  se na ně  obyčejný  občan  Novák  bude muset   někdy  obrátit, aby  se domohl svých  práv. Jak se budou tvářit  na  situaci kdy soudce místo  aby  rozhodl triviální  spor  v jejich prospěch,  jak má  uloženo  zákonem jako jedinou  možnost, jim  jednoduše  sdělil,  že  podle  zákona  rozhodne až  oni  naplní  cosi  na  úrovni  podnikové  směrnice?!  Kterou  soudce  náhle  začali považovat  za  důležitější  než  zákon,  ba  vlastně  důležitější  než  Ústavu!

Mimochodem,  Zeman nejen  rabuje  ústavu, ale  ještě  o  tom  lže!  Při návštěvě  Liberc e prohlásil toto:

„Každý si myslí, že když podá demisi premiér, padá celá vláda. Platí však něco jiného. A ústavní právníci Václav Pavlíček a Jiří Hřebejk jasně říkají, že pokud vláda nehlasovala o své demisi, pak platí pouze demise premiéra,“

Oba jmenovaní  pánové se  následně  vyjádřili pro  Český  rozhlas. Takto:

„Nikdy jsme nic takového neříkali. Ani já, ani pan profesor Pavlíček, který tuto zprávu také dementoval,“ odpověděl na dotaz Jiří Hřebejk

„Nevím, z čeho to pan prezident vzal, nikdy jsme nic takového neřekli. Platilo to v době československé federace, ale rozhodně ne podle Ústavy České republiky,“ dodal právník.

Podobně odpovídal i Václav Pavlíček na dotaz Akuálně.cz. I on odmítl, že by někdy takto vykládal ústavu. „Dlouhodobě říkáme, že demise předsedy vlády je demisí celé vlády,“

Opravdu, nejsem  tím překvapen. Přesně  tenhle  vývoj  jsem  předvídal.  A poukázal na  to, že  to  dokonce s  gustem vyjevil do kamer ČT to  dopoledne, co Sobotka  nakonec udělal ten první překvapivý  tah.   Zeman  sice nemůže  tenhle  ústavní  spor  vyhrát a  ví to.  Jestliže  senát podá žalobu  k  Ústavnímu  soudu  pak si neumím  představit  jiný  verdikt,  než ten, že prezident  MUSÍ  vyhovět předsedovi  vlády a  že  nějaká koaliční  smlouva  s tím  nemá  co dělat. Tím si jsem  jistý. Pokud  už  nejsme   ne  Ukrajina, ale  Somálsko. Nicméně  jakýkoli odklad  bude spojen s  nevratnými  škodami,  za které v  budoucnu  zaplatíme  vysokou cenu. Protože  jeden  ješitný  stařík  narcisisticky prokazuje  sám sobě  svou  důležitost a protože  chce  zase jednou  dát průchod  své pomstychtivosti. A že   vsadil na spojení  s oligarchou,  protože  má momentálně  nejvyšší politické preference a  počítá s tím, že když  ho nyní podrží a bude za něj kopat,  následně mu  to oligarcha  oplatí v prezidentských  volbách.

Co  že  to  řekl  Miloš  Zeman  osobně  a konto  Andreje  Babiše  v roce 2011?  Už jsem to sem  jedno  dával, ale opakování  je, jak všichni  víte,  matkou moudrosti:

„Pokud jde o pana Babiše, tak jsem byl přímým účastníkem dohody podepsané při privatizaci Unipetrolu a konstatuji, že Andrej Babiš tuto dohodu nedodržel,“

Takže v  roce  2011   byl  Babiš  nedůvěryhodnou osobou, která  nectí  uzavřené  smlouvy, ale  dnes  má mít  soukromá  smlouva  uzavřená s  ním  vyšší  váhu než  ústava?

Nemluvě  o takové  drobnosti, že jestli se Andrej Babiš a  jeho poskoci  cítí  Sobotkovým  chováním postiženi a není  žádná  debata, že ten  skutečně  koaliční  smlouvu porušil,  pak by měli na protest  sami  z  vlády  i  vládní koalice  odejít. Hájit  svůj  zájem sami. Tak  jako by  to byli učinili  zcela jistě  lidovci, kdyby  bylo  snad došlo na odvolávání  bohuželministra Hermanna  proti jejich přání, kterým  argumentuje  vykradač  ústavy.

Jenže  Babiš  to nechce a  jeho lidé také  ne.  Posledně  jsem vysvětloval proč, takže  vás  ušetřím opakování.

Celá  situace  je opravdovou  agonií  téhle země. Jestli by  to mělo Zemanovi projít,  tak   teprve  uvidíme zač  je  toho loket.  Zejména  pokud  by  vládl tandem Zeman  -Babiš!

Jak  už  uvedeno, Zeman  spojil  zcela  svůj  osud s  Babišem.  Elektoráty obou se prolínali  už  delší  čas. Ale  nyní  v průběhu vládní a  nyní  ústavní  krize, dojde podle mne  prakticky  k překrytí. Nejméně  z nějakých  85% , ale  spíše ještě více.  Kdo bude  volit  ANOšéfa bude volit i Miloše.  Nemyslím si ovšem že  to je pro oba  nějaká zásadní  výhra.   Volby  rozhodují  nevyhranění  voliči.  Zeman  sice Schwarzenberga  porazil o  9,5 %.  Jenže  řadu hlasů dostal nikoli  kvůli  své atraktivitě, ale  kvůli  soupeřově  neakceptovatelnosti. Protože  pro mnoho hlasujících  bylo nepřijatelné v osobě  občana knížete  hlasovat  vlastně  pro Kalouska.  Tenhle  fenomen nyní  platit  nebude     a Zeman  svým  chováním proti sobě  řadu  těchto voličů poštval. Konečně  vidí, co je zač.  Pak  byla  i  určitá  část těch,  kteří  jako já, posledně k druhému kolu  nešli.Protože si neuměli vybrat  mezi popravou oběšením a  zastřelením.  A jiná možnost, než poprava  minule  druhé  kolo z našeho pohledu  nedávalo.  Tentokráte  i  leckdo z tohoto segmentu  dorazí. Já tedy určitě.  A neumím si představit, co by  se muselo stát  / i  když  něco  giganticky  nečekaného vyloučit  nemohu/, abych  volil Mlhu.  Takže  další  hlasy, tentokráte ne  mlčící, ale proti. Zejména , když  ten hlas bude zároveň i proti Andrejovi. A přeji si  aby  těch prvních  i nás  druhých  bylo co nejvíce. Bez ohledu na  to, kdo bude  v  prezidentském finále  proti  Zemanovi  stát.

Nepochopím, že  Zeman  takhle  tvrdě spojil  svou sudbu  s  oligarchou. Zejména po  tom, co  unikly  nahrávky. A jsou  stále  výživnější.  Ta  první  byla  o  tom, co si  myslí o  politických  soupeřích o  některých  novinářích a  o  svých zaměstnancích.  Zajímavé, nepřehlédnutelné, ale  nikoli smrtelné.  Zaměstnance musí těšit, že  jsou pro něj debilové.

Ta  druhá  to  už  byl jiný  kalibr.  Zejména od  člověka, co přísahal  veřejně na zdraví  svých dětí, že  neřídí  svoje psáče. Ještě, že  je  ateista.  Jak se na  člena  předlistopadové KSČ  a nevědomého  spolupracovníka  StB  sluší a patří.  Nejvyšší by  ho  za přivou přísahu na  dětech potrestal. Zkrátka  tady domlouval s  tím humusákem Přibilem  kdy, koho a jak z politických  soupeřů skandalizovat. Zdraví, nezdraví jeho dětí.

Nicméně  nyní se dostala  ven  nahrávka třetí.  Na  svém  webu  ji, kromě jiných, dokonce  zveřejnil i Babišův portál  iDnes. A  dokládá, že  Babišovi poskoci  měli přístup k policejním  spisům. Konkrétně  ke  kauze Beretta. Snad   si vzpomínáte,  když  Lidovky  otevřely  kauzu policejní reorganizace,  argumentovalo se  tím, že  sloučení  elitních  vyšetřovacích  útvarů  má  sloužit  k  tomu,  aby  politici bránili poctivým policajtům v šetření politických  kauz,  aby  mohli nechat  cíleně  unikat  informace z policejních  spisů  do  sdělovacích prostředků,  aby  ..  no však si to jistě pamatujete. Já,  po  určitém tápání a ohledávání  terénu,  učinil nakonec  dva  závěry

1- že  jde nejspíše o to, že se Babiš  chce  zmocnit  policie

2-že  indikátorem  toho, zda  je hypotéza  číslo  1  pravdivá, bude další profesní  kariera  Roberta  Šlachty. Pokud  nastoupí  kamkoli, kde to bude mít  co dělat s Babišem, že  to bude jasné její potvrzení.

Stalo, se. Tedy že  Šlachta  nastoupil  k Babišovi. Jako šéf  vyšetřování. Vyšetřování,  které  ovšem nepodléhá  dozoru  státního zastupitelství.  Následně  se  v koalici  strhla  obrovská  bitva  o to, aby  Šlachtova vyšetřovačka  měla,  pro ukončování  vyšetřování, stejné kompetetnce jako  státní policie!!!

Až  do  zveřejnění  mi  puristé, ale  spíše  zaslepenci, mohli vyčítat, že  to  ještě  nepotvrzuje  to, že se Babiš  chtěl zmocnit policie. Nyní už je  to bez  debat. Ten humusák  Přibil v závěrečné  fázi třetí nahrávky  navrhuje  Babišovi  Šlachtu  jako  minsitra  vnitra.  A Babiš, který prý  to od  sebe  odkopává mu  sděluje, že si  Šlachta už  řekl o  místo policejního ředitele!

Je  s podivem, že  tohle nikdo z politiků a  co  vím , tak  ani  novinářů, nekomentuje!  Ačkoli  je  to mimořádně  závažné  sdělení. Snad vůbec nejzávažnější  z  toho, co se  na nahrávkách objevilo. Ukazuje  to, že  Šlachta  byl v minulosti propojen s Babišem – přesně jak to tvrdil už dávno Jaroslav Kmenta .To propojení  bylo  stále  silnější. Takže  jediný  čestná a neúplatný policajt  v zemi,  jak  nám  ho  neustále  nutil   ANOšéf  dělal  ty  vlny ohledně  policejní  reorganizace  proč?  Aby si řekl o  místo policejního  ředitele. Jak  konstatuje sám  Babiš.  Miloš  Zeman  kdysi,  v roce 1997, při jisté příležitosti, tvrdil, že hrozí  náběh na policejní stát.  Nic  z  toho se nepotvrdilo, jeho  tajemný kufřík se ukázal být blábolem a Zeman ministerským předsedou.

Dneska  stejnému  Zemanovi  nevadí, když   se  ukazuje, že  u Babiše  je nyní  ten náběh na policejní  stát   daleko  reálnější  záležitostí  než  jeho dávný   kufřík.    Tohle  je  zatím největší malér. Babiš  to  s  tím  Šlachtovým  prezidentováním  říká naprosto   jasně.

 

 

 

 

Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice Hodina vlka se štítky , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.