Petr Pitha for President!


Netuším, kolik z  vás  si ve  včerejším článku  pustilo ono  video s  kázáním   Mons.prof.PhDr., CSc.Petra  Pithy,dr.h.c. ve  svatém  Vítu. Přišlo  vás  na Kosu  řádově  3 000, článek Věnujte sami sobě čtvrt hodinu! Děkuji., v době,  kdy  klepu  tenhle příspěvek  otevřela  asi polovina, ale  indikaci těch,  kteří  klikli  na  video  nemám. Škoda. Věru, že  by mne  to bylo zajímalo. Ale  nedá se nic  dělat. Nemohu mít  všechno.  Co bych  ale mít mohl,  kdyby  motyka  a  český  volič  spustili, by  byl  prezident podle  vlčího gusta….

Jsme  ve fázi  předvýběrového třeštění.  Tedy  jedna polovina  předvýběrově  třeští v  tom  smyslu,  že  hledá  antiZemana,  ta  druhá  zase třeští  v očekávání, jestli  náhodou se přeci jen  nevygeneruje  někdo,  kdo by  jejich za  živa svatého přeci jenom mohl porazit.

Nepatřím  ani k jedněm ani druhým.  Nehodlám vybírat  anti Zemana. Ale  ani náhodou  Zemana  nebudu  volit.  Je pro mne nepřijatelný. Umím si  sice   pořád  ještě  představit  pár  jmen  iluzorních  kandidátů,  kdy  bych  šel  a  v druhém kole  hlasoval pro něj,  ale  jsem si  jistý, že se s  nimi nesetkám  ani  na kandidátce pro kolo první. A pokud  náhodou v jednom případě ano,  pak  postup  do  druhého kola   tohoto  člověka  je  stejně pravděpodobný jako že   Viktorka  se přeci  jenom nějak stane  dodatečně  mistrem v právě  skončeném  ročníku  fotbalové  ligy.  Z  toho mi logicky  vychází, že tentokráte  v  lednu  do  finálového kola  prezidentské  volby, na  rozdíl  od posledně,půjdu, ovšem jen kvůli tomu, abych provedl  tzv. negativní  volbu. Hlasoval proti tomu,  koho na  Hradě prostě nechci. Nikoli  pro toho, koho bych  chtěl. Ostatně,  po jednom  z posledních  článků,  kdy  jsem se  zase  snažil doložit, co je  současný  nájemník  Hradčan  zač, mi  přišel  mail,  s  jednoduchou , ale  maximálně  trefnou  otázkou  –

Vlku, když  nechceš  Zemana,  tak  koho bys   navrhoval místo něj?

A  o  tom je  dnešní  sloupek.

Předpokládám, že  jste  z  nadpisu pochopili,  koho bych  na  Hradě  chtěl.  Já bych ho chtěl!  Jenže  zrovna  si  asi mohu přát, aby  byly pozítří  Vánoce  – to by  se mi  asi splnilo  spíše. Stačilo, aby  se toho ujali  reklamní  agentury  za podpory  nadnárodních  koncernů a  ony  by  se ty  druhé  svátky  konzumu  nějak   utlapičkovaly. Svátky  konzumu…. Protože  o  něm  jsou  už  i ty  tradiční. Ačkoli by  bylo neskonale  lepší,kdyby.. Stop vlku, stop!Na  tohle  téma  máš  ještě  nejméně  5 měsíců  čas! Vrať  se k tomu  kandidátovi  na  prezidenta, kterého bys  mohl  volit  pozitivně -chtěl bych Petra Pithu!

To kázání,  pro mne  byl  blesk  z  čistého nebe.Zejména, když  mi  doklaplo, že  je  nejméně  dva  roky  staré a  kdo jej  říká!  V  tu  ránu  zablikaly  ony pověstné  červené  žárovky – jak je  možné, že  ti, co  pátrají   a  pátrají  po tom  svém  favoritovi,  který  by  vymetl  Zemana  z Hradu a  chrlí ze  sebe  nesmyslná  jména na tohle  nekápli?  Ale je tahle  otázka  vůbec důležitá?    A není snad dobře, že  se tak  nestalo, že  ho  svým dotekem  případně  nešpinili  různí  Kocábové, Kolářové, Halíci,  kteří  případným doporučením   dávají  prakticky  klasický polibek smrti?  Nebo  snad to  zkoušeli a  Petr  Piťha  je poslal do  háje?

Z  oněch právě  položených  otázek  mne odpověď  zajímá  jen  na  tu poslední –  vzal  by na sebe  ten  úděl, kdyby  jej někdo vyzval? Nevím….  Je mu  79 a  to je  věru pořádná  porce let!   Nevím, ale  kdyby  ano, já  bych v něm konečně  našel  toho, komu  bych  rád   dal svůj  hlas.  Odbočím,  na  včerejší  článek  kdosi  reagoval takto:

patetickým hlasem mele nesmysly. Na první poslech to zní moudře, ale když se zamyslíte… Kdopak asi myje muslimům nohy? Kdo se v Německu vymezoval vůči Pegidě? Pro koho jsou muslimové „věřící, kteří mají stejného Boha jako my“?….a slova o tom, že „oni“ jsou silní, protože mají své „hodnoty“ , které my jsme opustili? Ne , tak to není- islámská společnost je rozvrácená a nestačí moderní době- a proto se dávají muslimové na pochod. Co nás oslabuje? Ne to, že jsme opustili „křesťanské hodnoty“ ( křesťanským hodnotám nevadilo otroctví, rasová segregace, dětská práce, nevolnictví, křesťané vedli války, ve kterých se spojovali s Osmany tu jedni, tu druzí), ale že NAOPAK respektujeme víru, ať je jakákoli….

Pro mne  totální  hlupství! Jinak to označit  nemohu.  Někdo  poslouchal a  přesto neslyšel! Na  jasné  věty odpovědí   klasická HLOUPÁ  demagogie:

Kdopak asi myje muslimům nohy? Kdo se v Německu vymezoval vůči Pegidě? Pro koho jsou muslimové „věřící, kteří mají stejného Boha jako my“?….a slova o tom, že „oni“ jsou silní, protože mají své „hodnoty“ , které my jsme opustili?

Ono někde  v  tom  kázání je  něco o  mytí nohou  někomu?  On se kazatel ze  sv. Víta  vymezoval  vůči  někomu v  tuzemsku  nebo  zahraničí? Atd.atd….

Něco podobného jsem předvídal, proto  už  včerejší  článek  nevyšel   spojen s  tím, co právě  čtete!  Protože  by se podobné, pro mne nepochopitelné reakce hrnuly  ve  velkém.

A  očekávám je  dneska.  Jenže  to  už budou mít  daleko menší  dopad.  Včera  by byl můj text  odradil řadu z těch,  kteří  si  to  video  alespoň  na  chvilku přehráli!!! Dnes  už  ho absolvovali a  věřím,že  budou přístupnější  argumentaci.

Kdyby  autor  těch  nesmyslů  z  kurzivy  přemýšlel,  pak  by  musel  dojít  k  úplně  jiným otázkám – například, není ten  Piťha  opravdu pozoruhodný  člověk,  když  jako  velmi  vysoký představitel české  katolické  církve  se postavil  zcela nekompromisně  proti  hlavnímu proudu a  oficiální vatikánské  doktrině,,  které opravdu  myjí  nohy a hlásají porozumění pro  ty, co mají  údajně stejného Boha,  ačkoli ten  jejich,  na  rozdíl od toho  zdejšího,  vyžaduje  prý  zabíjení   a krev? A  prof. Piťha  to  říká bez obalu?

Předpokládám, že  autor  té kritiky  byl v  životě  opakovaně  a  doložitelně  statečnější  než   než  kazatel z hradčanského  chrámu! Že se uměl stejně  nekompromisně  a veřejně postavit  autoritě  nejvyšší -v  zaměstnání  nebo obci! Například.

Bylo mi  jasné, že  jemu a dalším  budou proti srsti slova  o  tom, že  vetřelci  jsou  silnější proto, že  oni mají  víru, kterou  my jsme  dávno ztratili. A  není to snad pravda?  V tom kázání  je  vysvětleno, že  oni proto námi pohrdají a  zejména PROČ   NÁMI POHRDAJÍ!!!  Čemu věříme  my? Co jsou naše  hodnoty, za které  jsme  připraveni – nikoli  umřít, ale  jít například  demonstrovat  na  ulici?

Nevidím nic. Když vynechám  dvě  odborářské  manifestace proti  famiglii  NečasKalousek,pak  nejmasovějšími   výstupy  české veřejnosti  v posledních letech byly  opakovaně  Prague Pride  a  a pochody huličů  za  legalizaci  marjány!  Paráda!!!

O těch druhých  vánocích jsem nepsal náhodou! Našim  fetišem  je individualizmus  a konzum. Hlavní starostí pak nemít žádné  povinnosti, nemít odpovědnost – konzumovat a  zase konzumovat!!! Ne, neprovádím  zde žádnou  agitaci  ve prospěch  katolické  či jiné  církve.  Jen upozorňuji na  to, že  polovina  z  toho mála  dětí, co se nám  v  zemi  rodí,  přichází na svět  mimo sezdané  rodiny!  Stávají  se  členy nikoli  rodin, ale  dočasných uskupení,  které  spolu  žijí  jen na „psí knížku“,   abych opět  citoval  svojí  babičku. protože  naším náboženstvím  je  Nevaž se – odvaž se!

Jsem  si  jistý, že  přesně  tohle /také/ myslel Petr  Piťha v onom  kázání. Protože  platí  prastaré a milionkrát  vyzkoušené  – KREV NENÍ  VODA! A  RODINA JE  ZÁKLAD  STÁTU!

Ti, kteří  se  stále  hrnou  do  Evropy  to vědí! Oni  jsou  rodiny!  Fungující  rodiny!  Stačí  když se  legalizuje  pobyt  jednoho!  Jen  jeden prstíček tam  strčíme….A  ostatní  následně  dorazí.

Ale pozor!!!! Zavání to!!  Říká  to flanďák a to jsou  ti, co myjí nohy a  vykládají o jednom a  tom  samém  Bohu!!!  Co se třesou  na  restituce!  Aniž  by  si  dotyčný  uvědomil,  že  Msgr. Piťha  to  prohlásil  v metropolitním chrámu a  v  riskoval  roztržku se svou  nejvyšší  autoritou! Což je  triviální, ale  zásadní   úvaha!  Ta  o  té  víře, co  nám  chybí, dobrat se  významu nikoli  primitivního prvoplánového  /on by  nás  chtěl  jako páter Koniáš  rekatolizovat!!!/, ta  už  je  asi  opravdu  složitější.

Naštěstí mi  přišla i  reakce  jiná:

Dík vlku za zveřejnění názorů monsieura Piťhy. Tento jeho projev znám více než rok a nabízím podobný projev z května 2016, který pronesl na fakultě v Trnavě. Link – https://www.postoj.sk/13734/ako-liberalizmus-zabil-pravdu
Je to v češtině a také pan Piťha důrazně a pravdivě popisuje evropskou současnost.
A jen na okraj – jsem také ateista, a správně argumentuješ – všichni co vidí hrnoucí se potopu, musí spolupracovat proti tomu.

Zajásal  jsem. Nikoli  kvůli dalšímu  skvělému  vystoupení  kazatale  od  sv. Víta, ale  kvůli té poslední  větě:

A jen na okraj – jsem také ateista, a správně argumentuješ – všichni co vidí hrnoucí se potopu, musí spolupracovat proti tomu.

Ano!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Tohle je  ono!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Proto bych  chtěl  mít   Mons.prof.PhDr.Petra Piťhu, CSc.,dr.h.c.  na seznamu prezidentských  kandidátů!  Zcela  evidentně  se  nacházíme  v době, kdy budeme  / snad opravdu platí, že MY budeme,  nikoli  že  za nás  budou/  muset  řešit  existenční  civilizační  problémy. A  to rozhodně  vyžaduje  v  čele  státu  někoho,  kdo umí pojmenovat  věci  správným  jménem. Ale  to  je podmínka  nutná. Nikoli však také postačující – ten  někdo, co umí  správně pojmenovat,  musí  být  schopen  svou pravdu  držet  i proti nejvyšším  mezinárodním  autoritám  / a to rozhodně  například  není  o nikom, kdo povolil přelet  humanitárních  bombardérů, kdo  na  summitu  NATO  v  Walesu  odvolal, co řekl o dne  dříve, kdo   v roce 2011 označí kohosi  za  člověka, který nedodržuje  smlouvy, aby  o pár  let později to byl   jejich nejzásadovější  dodržovatel,  kdo předem stanoví  mantinely  svých milostí  aby, je následně překročil, s  odbytím, že  každé pravidlo má svou výjimku, kdo si vynucuje  sepsání ponížené  supliky  cizí  mocnosti a  její podepsání  nejvyššími  ústavními  činiteli státu, atd. atd./. Ale  ani  to ještě  není  ona  klasická podmínka  nutná a postačující! Opět -jen nutná.

Jak že  to je v  té druhé  reakci?  Takhle:

A jen na okraj – jsem také ateista, a správně argumentuješ – všichni co vidí hrnoucí se potopu, musí spolupracovat proti tomu.

Bingo!  Neubráníme  se, když  nebudeme  jednotní!Nemyslím  ze  100%. To je  nesmysl.  Ale  rozhodně  v nějakém hodně  vysokém  čísle  přes  70, lépe  80%!  Má někdo  takovou  fantazii, aby  si představil, že  Zeman  je  schopen  kolem sebe  sjednotit takovou  sílu  voličů?  Když od  svého  zvolení  národ  systematicky  rozděloval a  příkopy  mezi svými příznivci prohluboval?  Zbytečný  dotaz, řekl bych.

Petru  Piťhovi  by  se  to mohlo podařit. Vřele  doporučuji  všem, kteří  dočetli až  sem, aby  si  ho vylustrovali  alespoň  ve Wikipedii. Zejména pokud  mají dojem, že  by  byli konfrontováni  s nudným a otravným, s  odpuštěním  – černoprdelníkem.  Třeba  s úžasem zjistí,  že musí  být  skvělým  matematikem. Když je  zakladatelem  české matematické ligvistiky!  Že  si  stál za svým  i  v dobách,  kdy  to bylo opravdu nebezpečné. Že.. že.. že…

Ale  slyším, že stejně je  to flanďák  a  ty  restituce a  vůbec? No  možná už mi neslouží paměť, ale nějak si neuvědomuji,  že  bych  někdy od  dob co současný prezident  ohlásil  první kandidaturu na Hrad,  od  něj slyšel  cosi k  církevním restitucím, s výjimkou toho, že  se  velmi rychle dohodl s  jiným  /omlouvám se/ flaďákem a  černoprdelníkem  – kardinálem Dukou!  Tedy  kromě  naprosto  trapného  výroku,  že  nešel  na pohřeb kardinála  Vlka, protože on byl příznivcem  církevních  restitucí  /  a že nepřišel 28. října na Hrad  vyzval k  bojkotu/ protože  on  není  příznivcem restitucí.  Své stanovisko sdělil tehdy, když  už bylo dávno dobojováno. V první předvolební  kampani, pokud  vím,  o tenhle problém  ani nezavadil. Ačkoli bylo čerstvě  dobojováno. Ale mohu se mýlit, připouštím, nicméně  nosné  téma  to pro Zemana  nebylo v  žádném případě!

Nepochybně  budu zase obviněn,  že  je tenhle  článek protizemanovský.

Není,  já  v  něm chci  říci, proč  bych byl  rád, kdyby  se Petr  Piťha  objevil na kandidátce. A  proč  bych jej podporoval.  Měl bych prezidenta,  s kterým  nemusím  ve  všem souhlasit, ale kterému  bych mohl  kdykoli věřit! Kdykoli věřit!  Oprávněně, na základě minulých zkušeností.  Aniž bych  byl  jeden  týden  detektivem, který  potřebuje  zkoumat,  jestli byl z  Hradu  odeslán  nějaký  mail s tímhle  či jiným  datumem, abych  byl druhý  týden nucen být  ústavním právníkem,  který  ohýbá  jednoduchý  článek ústavy,   a  třetí  den pro změnu  zase  expertem na  nejtěžší  kriminální  případy. Vždy  ze  stejného  důvodu – abych dokázal  skutečnosti  vždycky  ohnout  tak, aby  se mi do toho ohnutí  vešlo chování  mého idolu. Nechci  nic ohýbat.Chci prezidneta, který  sám  zná míru. Chci prezidenta, který  jedná  uměřeně a přiměřeně okolnostem.  Chci prezidenta,  který má  slušnost za  úhelný  kámen svého počínání. Chci prezidenta, který  nebude  mluvit  o  tom, že je prezidentem  všech, ačkoli dělá  přesně pravý opak. Chci prezidenta, který  nepůsobí  jako červený  hadr  na  polovinu  voličů , takže  ti  automaticky odmítnou všechno s  čím přijde!!!  I  kdyby  to bylo to nejlepší na  světě. Tohle  totiž bude náš  slabý  bod  při  jednáních o tom, jak zastavit  tu  civilizační tsunami,co se na nás  žene. Nechci  antiZemana. Chtěl bych  Petra Piťhu  nebo někoho podobného!

Petr Piťha  for  President!

Příspěvek byl publikován v rubrice Hodina vlka se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.