Kdo lže, ten krade a může i zabít!


říkávala  babička  malému  vlkoušovi,  když byl  fakt  ještě  hodně  a hodně  malý.  Zejména  tehdy, když se chtěl  snadno dostat  z nějakého  průšvihu,  v  kterém  se logicky sem tam  ocitl. Jako každý  normální  kluk  jeho věku. A  pak  většinově  přidala  to o těch  krátkých nohou, což  určitě  také znáte.  Jo, to  už  je zatraceně  dávno.  Jenže  co  byla  dětská  malá  lež ve  srovnání   s tím, co  nám  servírují  čeští politici a  kde opravdu  může  jít  o  život?

Babiš  sice odstoupil z  čela  ministerstva  financí, ale  rozhodně  bohužel  nezmizel  z politiky.Naopak – má  jasně  nakročeno  do Strakovky, což  velmi přesvědčivě  naznačují  i  čerstvé  volební průzkumy,  které  potvrdily  bezezbytku  můj  odhad, kdy jsem se v  článku z  25. května

Sčítání plusů a mínusů

snažil popsat vítěze  a  poražené  z  té  odporné  přetahované.  A  to včetně  odhadu  dopadů  na  Zemanův  elektorát.

Zveřejněné  průzkumy  moji předpověď  potvrdily. I když musím přiznat, že  u Zemana  ještě  o dost  více, než  stálo v mém odhadu a  naopak u Babiše  méně,  než  jsem  čekal. Jakkoli tohle  není  téma  tohoto  článku, stejně jako sebechvála   predikce,  myslím, že je  na  místě  pokusit  vysvětlení , proč  Babiš  za tu trapnou  partii, co hraje  už od  ledna  ztratil  jen  něco  mezi  2-4% ,  tak  Zeman  platí  násobně  více.

Z mého pohledu jde  o jednoduchý  kalkul.  Zatímco  Andrejův  voličský  kmen je  tvořen   převážně  lidmi tzv.  pozitivní  volby  – tedy  těmi, co věří  naprostému  nonsensu , že jeden z nejbohatších lidí planety, který   neváhá  do  vlastního hnízda  přihrát  každý  drobek, ke  kterému se dostane,  bude   bránit  a chránit  zájmy  těch, co  otáčejí  každou korunu,  je  zástup  Zemanových  voličů  složen z těch pozitivních  jen  maximálně  z  1/3  až  1/2. Ostatní  jsou  voliči  menšího zla.  A  Zeman  se , zejména na Hradě,  jako zlo předvedl dokonale  a   srozumitelně. Tedy  alespoň pro  některé  z nich,  kteří  ještě  mají  smysl  pro  formální  slušné  chování.

Už  jsem psal  opakovaně,  že  současný prezident  je  favoritem  svých  voleb,  ovšem  nelze přehlédnout , že  i on má  slabinu a  velkou  –  a  tou  je  skutečnost,  že na  Hradčana  jej posledně  neposlali  jeho  pozitivní voliči, nýbrž  ti  negativní,  kteří tam  nechtěli  občana  Schwarzenberga.   Co si  samozřejmě  Zeman, ve  své sebestřednosti  není  schopen  připustit a  jeho okolí  mu zprávu  o procházce    bez  oděvu   přirozeně  nikdy  nesdělí. To mluvčáčkové  nesmějí, jinak  by  přestali být  mluvčáčky…

A  když už  jsem se vrátil  k  tomu  týden starému článku  Kosy, jestli  jsem  z  něj  opravdu  na něco  pyšný,  pak na tenhle nevýznamný a  a sotva zapamatovatelný  odstaveček:

A tuhle pasáž, kterou jsem, jak ostatně i doufám, spoustu pravověrných naštval, zakončím drobnou, zdánlivě nesouvisející úvahou – kdybych byl Milošem Zemanem, nepřijal bych demisi ministryně Valachové. Zkuste sami podumat proč.

Právě  totiž  čtu,  že  Zeman zatím  nevyhověl  žádosti  ministryně  o své odvolání  z  funkce a  to ani  po  osobním  víkendovém rozhovoru  v  Brně,  který  Valachová  ukončila prohlášením  do kamer,  že  očekává, že  prezident  bude v jejím případě pokračovat  podle  ústavy. Takže  technicky  není  co  řešit. Přesto se včera Hrad  nechal  slyšet, že  demise  nebude přijata  do  10. června, kdy  se Zeman  vrátí z Vietnamu a  abdikující  dáma  má  možnost  si ještě  vše  rozmyslet.

Přiznávám,, že  mne velmi těší,  že  jsem, na  rozdíl  od  mainstreamu a  různých ehm  „analytiků“  spekulantů odhadl  Zemanův  tah a  nejspíš  i to, proč  ho zahrál.  Tohle  jsem si nemohl odpustit, protože  jsem  stále  osočován , že mám  ze  Zemana obsesi.  Nikoli  vážení,  obsesi mám jedině  co se Viktorky  týče a tam to přiznávám veřejně.  Při komentování politiky  moje  pocity  z  někoho nehrají zásadní  roli,  chci se  vždycky  dobrat  jedině  toho, co se  asi tak stane/stalo, proč  se to stane/stalo, jak se  to stane/stalo.  A  to  vám  na Kose nabízím.  A  s plným vědomím toho, že

-se mohu  splést

-nemám  patent  na  rozum

-nemám  vhled  do zákulisí a  přístup  k preferovaným informacím

-jsem  nikoli  subjektem, nýbrž  objektem  dění těch, o  kterých  píši a  jako takový  nejsem  úplně  nestranný

Nicméně  moje interní  skore  správných odhadů  je  dlouhodobě někde  kolem  95%. Dle mé interní statistiky. Ale  stop  vlkouši, stop!  Tohle  není opravdu  o sebechvále. to přenechej  politikům a  jiným  šarlatánům, na  tohle  Kosa zřízena  nebyla. Uděluji sám sobě  žlutou  kartu s  tím, že požádám  svou  dobrou ženu Karkuli, aby  mi dneska  za trest  dala  jen poloviční večeři… Mimo jiné proto,  že  téma  dnešního článku  nejsou  průzkumy  a už  vůbec  ne Zeman.  Nýbrž – prokazatelná  lež. A nikoli ledajaká  –  jde o migranty. Navíc  v přímé  souvislosti s  jejich přijímáním  do  České  republiky!

Dnes mělo  být  opravdu    jiné  téma, ale nelze. Protože  sotva  vychladly  vášně  kolem  Babišova  odvolávání,  máme  zde  další  tvrdou přestřelku  mezi  ministrem  vnitra  Chovancem,  Andrejen  Babišem  a poskoky  z ANOšéfe!  Kde  není problém jednoznačně  prokázat,  kdo ohledně  téhle  citlivé  otázky  lže!

Chovanec  včera, nepochybně  nikoli  bez  důvodů, obvinil,  v  rozhovoru pro Novinky.cz  Babišovu  politickou  divizi z toho,  že  její ministři  ve  vládě,  na  rozdíl od prohlášení  pro sdělovací prostředky, už  zcela  zjevně  začínají  kalkulovat  s  tím, že bychom ohledně  přijímání  migrantů  měli  vyjít  Evropské unii  vstříc. Abych byl  konkrétní, pronesl na jejich  adresu  toto:

Stále si tedy stojíte za tím, že kvóty nejsou řešením uprchlické krize?

Ano a my nebudeme ustupovat z tvrdého kurzu – tvrdých bezpečnostních prověrek lidí, kteří by sem měli přijít.

Zatím jsme jich za celou dobu projektu přijali dvanáct a já odmítám z těch přísných bezpečnostních opatření, která jsme přijali, ustoupit. A to i za cenu toho, že by to mělo Českou republiku stát nějaké peníze.

Je otázka, jak se k tomu vláda postaví. Na minulém jednání někteří kolegové především z hnutí ANO se k tomu chovali takovým způsobem, že by bylo potřeba Evropě vyhovět, ale já si to prostě nemyslím.

Nepokládám  Chovancovo  vyjádření  za právě  štastné a  soudím, že  bude mít  pro  Českou republiku  velmi  nepříznivé  dopady a  byl bych  radši, kdyby  si  ho  odpustil.Nicméně  chápu  i  to, že  se ohradit proti  kydání  špíny  ze  strany  Babiše  a  spol. musel  Proto   toho,  ohledně  české a  speciálně  své  pozice osobní  i  jako ministra vnitra,  k této problematice, řekl  daleko  více! Ten  rozhovor  opravdu  stojí za přečtení   a měli by  tak  učinit  zejména  ti, co  duo  Sobotka -Chovanec  označují  za  vítače a  poskoky  Bruselu či Merkelové.  Dozvěděli  by  se dost zjevně  nečekaného a pro ně  dosud  neznámého.

Okamžitě  se trhla  mela.  První  zaútočil  ministr  spravedlnosti  Pelikán, přes  svůj  twitter  a  to  velmi  zajímavě –  opět  ho budu  citovat:

Zdroj:

Pelikán  říká,  že  Chovanec  lže. A následně  se odvolává  na  utajený  režim?! Komické! Proč? Takhle  to  nedělají  ani  prckové  z  mateřské  školky, když  zatloukají. Pokud  jste  dali  na mou radu  a přeci  jen jukli  na  ten  Chovancův  rozhovor je  tam  o utajeném  režimu  velmi podstatná  zmínka:

Co tedy s kolegy chcete na jednání kabinetu řešit?

Půjde o materiál, který je v důvěrném režimu. Znovu říkám, že jsem zastáncem toho, abychom pokračovali v linii, která zde je, tedy ve velmi silných bezpečnostních prověrkách.

Takže  Josefe  Kobliho  –  budíček!  V  utajeném  režimu se na  vládě opravdu  jedná, ale  o  materiálu,  který  má dále posílit  prověrku  těch,  kteří by měli  být přemístěni  do  ČR! Obecná  diskus e o  postoji  vůči  migrantům a  v  tom kontextu  i Bruselu v  žádném  zvláštním  stupni utajení NENÍ!   Zatímco  Pelikán  se ti  snaží  nakecat,  že   v utajeném  režimu  je  to,  kdo  jakou  pozici  z  vlády zaujímá  ohledně ohledně  přijímání  migrantů obecně!  Kapišto?!

Jen tak  na  okraj Josefe  Kobliho  – zkus popřemýšlet, proč první  právník  země   – ministr  spravedlnosti  Pelikán,  který  má  podezření  na  spáchání  trestného  činu, nejde  a  okamžitě  jej nenahlásí, jak mu  velí  zákon? A  spolehne  se na  to, že  i policajti  čtou  twitter…  Podivné  že?

Nicméně  Chovanec si to nenechal  líbit  a  okamžitě  to , podle  Novinek.cz  vrátil  Pelikánovi  takto:

„Pan Pelikán je známý vítač, a kdyby se Česká republika řídila podle jeho názorů, tak zde máme stovky, možná tisíce ekonomických migrantů z Afriky i Asie. Chápu, že fabriky vůdce jeho hnutí by měly spoustu levné pracovní síly. Ale pro mne je důležitější náš občan a bezpečnost naší země. Pan Pelikán naštěstí pro svoje vítačské plány nedokáže získat potřebnou většinu, tak mne aspoň frackovitě napadá a mstí se mi,”

Což  evidentně  rozběsnilo Babiše osobně  natolik,  že  dal neprodleně  rozhovor  Parlamentním  listům rozhovor,  kde, kromě  jiného  vyjevil:

„To je typická sociální demokracie. Pokrytecká a ulhaná. Proto mě od nich ani nepřekvapují jedovaté věty, že ‚někteří kolegové z ANO chtějí Evropě vyhovět‘. Nebudu se hádat, kdo co řekl a jak si to Chovanec  interpretuje, když se mu to hodí. Chci mu jen znovu vzkázat, že hnutí ANO je od začátku lídrem protiimigrantské agendy. My na volby nečekali. My jasně říkáme a já za to byl mnohokrát médii kritizovaný, že uprchlíci ze Sýrie u nás nemají co dělat.

Babiš  má  smůlu,  fakt  velkou  smůlu.  Stejnou , jako  když  mne  kdysi  babička  nachytala  při  dětské  snaze  se z  problému  vylhat. A to  netušila  nic  o  internetu  a jeho   politikům  tolik protivné  možnosti snadno  dohledat, co  kdysi  tvrdili a  konfrontovat  to s  tím,  co  tvrdí  Josefům Koblihům  dnes. Co že  to   Babiš  tvrdí  o postoji  ANOšéfe k migrantům od  samého začátku? Tohle:

Nebudu se hádat, kdo co řekl a jak si to Chovanec  interpretuje, když se mu to hodí. Chci mu jen znovu vzkázat, že hnutí ANO je od začátku lídrem protiimigrantské agendy.

Internet  je  zatracené  mrcha.  trvalo mi  asi  10 sekund  vygůglit,  jak  to s  tím lídrovství  ANO a  speciálně  Babiše  od  samého  začátku migrační tsunami doopravdy    bylo.   Dám to  sem prostřednictvím  screenshotu,  abyste  nemuseli  listovat a  aby  i  zdejší  Babišův  fanklub  byl  podroben přímé  konfrontaci. Tedy pokud  okamžitě  se čtením tohoto  článku  neskončí. S  tím nemohu nic  udělat, i  když bych  rád.  A  že  jde  o  originál  si  snadno ověří na  této  adrese.

Doufám, že  jste  si  to přečetli!  Takže  dál nemusím  rozvádět,  jak  je  ANOšéfe  a  Babiš  od  samého začátku  lídrem  protiimigrační  agendy!!! V  době,  kdy migrační  tsunami  do Evropy  vrcholila, se  Babiš  vyjádřil,  že  klidně  může  18 000,  ano , čtete  správně   osmnáct tisíc!!!!!  migrantů  přijít  do země  a  obsadit  prázdná míst a pomocných  dělníků.  Jichž  se  nedostává/nedostávalo,  nechám na  vašem uvážená  zda  také  nebo zejména, v  Agrofertu.  Takže  Babiš  byl svolný  se zaplavením  České  republiky  naprosto  nekvalifikovanou   skupinou  ekonomických  migrantů, zejména  těch  ze  Sýrie, kteří  dnes, podle  něj  u nás  nemají co dělat!  Daleko nad  rámec,  o kterém  kdy  a  v nějakých souvislostech  uvažovala  vláda! Nejen  svolný, vysloveně  je  chtěl!

A půjdu  dál – umíte  si představit,  kolik ,  co  se  hrnuli a  hrnou  nekontrolovatelně  do  Evropy, by  jich  bylo opravdu přišlo  do  naší  země,  kdyby  si  byl  Babiš  tenkrát  prosadil  svou?

Budu  velmi  velmi  konzervativní –  dejme  tomu,  že  by  s  Babišovým   jedním  „pomocným  dělníkem“  přišel, v  rámci  slučování  rodin  už  jen  jeden  dospělý a dvě  děti  /  jde o  nereálně  nízké  minimum!!!/ . Ten počet je  snadný  –  72 000  lidí  s  z jiného  kulturního okruhu!  Protože  firmy, včetně  těch Babišových, potřebují  pomocné  dělníky. Svůj  postoj  změnil,  na  rozdíl  od  Chovance a  Sobotky,  až později,  když  zjistil, že na  tom  lze  snadno  nahnat  politické  body! Že mu ho  Josef  kobliha  baští.

Moje  babička  nevěděla  nic  o internetu.  Ale  život jí  naučil,  že   na  lež, se  dost často  přijde.  V její  době  to měli  odhalení  lháři  těžké,  obyčejně  to znamenalo  ztrátu  reputace.  A  dneska? Máme  internet a  jednoduché  bludy  politické obludy  lze  snadno demaskovat.  Jenže  zde  máme  mediální  oblbovače pracující  podle  vzoru  Izákovy  ženy  z jednoho starého  židovského  vtipu:

Izák přijde nečekaně  domů a načapá  tam  svou  ženu  Sáru  in flagranti s Mošem.  Zatímco  Moše  zdrhá  nahý  oknem  Sára  se  chopí  inciativy  a  na  chudáka  izáka  vypálí-  tak  co  Izáku,  věříš  spíš  svojím  krátkozrakým  očím  nebo  svojí milující  ženě  Sáře?

Tak co Josefe  Kobliho, o tebe  jde,  věříš  radši  tomu, na  co  si můžeš  sáhnout  a  co lze ověřit nebo  své milované  ženě  Sáře? Pardon,  Andreji Babišovi a  jeho mediálním oblbovačům  a  poskokům?

A  co  myslíš,  mýlily se generace lidí, které  stejně  jako  moje  babička  tvrdili,  že  kdo  lže, ten  krade a  může  i zabít?  Co takhle  uplatnění  principu předběžné  opatrnosti? Zejména, až  na podzim budeš  volit?

Migrace a  lži  o  ní  a  o postoji jednotlivých  aktérů  nás  mohou  přijít  hodně  draho. Leccos  nám  může  být  ukradeno. A  leckdy, v jejích  důsledcích,  nakonec, půjde i o  život! Stačí se podívat  do  těch zemí,  kde  už  si  ty „pomocné  dělníky“  dovezli!

P.S.

Ledva jsem doredigoval  tenhle  test,  vyjel mi na monitoru  tisku  rozhovor  Parlamentních  listů  s dlouholetým  šéfem STEMu Janem  Hartlem.  Který na  základ ě svých  zkušeností pojednává   českou politickou  scénu.  A o  Babišovi  tam, kromě  jiného –   prezentuje:

ANO má také vyšší podporu mezi lidmi se středoškolským a vysokoškolským vzděláním.

Má ty  svatá prostoto!

 

 

 

 

 

 

 

 

Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice Hodina vlka se štítky , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.