Klára Samková potřebuje dovolenou!


Tak se mi  včera zase jednou  připomenula paní  JUDr. Klára Samoková,  dříve  ještě  Veselá.  Dnes  už  jen  Samková. Parlamentní  listy  ocitovali  z  jejího  facebooku  toto:

Tak jsme definitivně prohráli soud s Diag Human. A to až tak, že … „12. května v jedenáct hodin večer byly na příkaz lucemburského vrchního exekutorského úřadu obsazeny ve dvaceti čtyřech lucemburských, švýcarských, amerických, francouzských a čínských bankách všechny účty, které Česká republika používá, nebo by mohla použít, k obsluze státních dluhopisů.Jeden z nejvýznamnějších evropských finančních trhů je tak pro Českou republiku až do okamžiku splacení dluhu ztracen. Podle dostupných informací podobný drastický krok ještě nikdy nebyl použit proti členskému státu Evropské unie.“ Tak kdyby někdo nevěděl proč jel Bohouš do Lucemburska a proč hned druhý den začal s „vládní krizí“ (aby se nedej bože nedostalo před volbami info z Lucemburska do médií), že v tom jela ČSSD a ODS + všechny vlády po nich (tedy i TOP 09 a Lidovci), tak už to víte.

Mařko,  vlastně  Kláro  – bubnuj! Proto  vypukla  vládní  krize. Šmytec!

Když  podobný  blábol,  napsal  o pár  dnů  dříve  expředseda  KSČM   filmový  režisér  Svoboda a několik  kosířů  mi  to poslalo,  mávl  jsem  nad  tím  rukou  a poukázal  na  to, že  Svoboda  v podstatě  odpapouškoval  text,  který  přinesl   můj  oblíbený  písmák  Břesťan  na  mém  neméně  oblíbeném  zaručeně  na  férovku  píšícím  portálku  Hlídacípes.org,  Jehož  autorem  není  nikdo  jiný  než  Jan Urban.  Který  se z  kdysi  u mne  velmi respektovaného  disidenta  změnil  v humanitárního  bombardéra,  Srbo-  později  Ruso- a Putinožrouta  a Willkommenskulturtrérga.  Což je  sice pravda, ale  pro konkrétní  kauzu, tedy  o spor  o mnoho a mnoho miliard  mezi Českou republikou a  a firmou  majitele  bechyňského  panství  i zámku a  zejména  dobrého souseda  a velkého přítele  Miroslava  Kalouska  – Josefa Šťávy,  naprosto  nepodstatné.

Co  ovšem  nepodstatné  není,  je  ohledně  Jana  Urbana a  jeho  zdrcujícího  textíku v  Břešťanově  psovsky  hlídacím  orgáčku, něco  úplně  jiného  – totiž, že  Jan Urban,  který  se v  kauze Diag Human  dlouhodobě angažoval a  mimo jiné  o ní   dokonce i napsal  knihu  s názvem  Tunel plný  krve  se léta  tvářil jako nezaujatý  pozorovatel.  Aby  se posléze  ukázalo,  že  pro Josefa  Šťávu pracoval.

Chápu, že  toto  nemusel  vědět a  nejspíš  nevěděl  exkomunista  Svoboda.  Nechápu  ovšem,  že  si toto  nezjistil  a  neověřil  tzv. opravdový  novinář  a  super antihoaxový  žurnalista  Břešťan. Zejména pokud  pro  něj  jako editor  snad  ještě  pracuje Libor  Stejskal ,  který  kdysi,  jak  nejstarší  kosíři  dobře  pamatují , editoval  blogy  na  Aktuálně.cz.

Protože  právě  Libor  Stejskal  si   jistě  snadno  vzpomene  na velkou a dlouhou  přestřelku mezi  Janem  Urbanem a některými  čtenáři  jeho  blogu  právě  ohledně  kauzy  Diag  Human a  jeho  angažovanosti na straně  Josefa  Šťávy! Pamatuji  si to  proto, že  jsem tenkrát  byl  jejím  hodně  aktivním  účastníkem. Neboť  jsem  tenhle  skutečný  TUNEL plný  krve, či  spíše  plný  peněz,  měl  tehdy  z určitých  důvodů,  velmi  důkladně  nastudovaný.   A  zarchivovaný.  Bohužel,  jsem  si to zazálohoval a o  svůj  archiv  přišel.    Takže  se musím  spolehnout  na  svoji  paměť. A  musím  konstatovat, že jakkoli  je  silně  zdevastována,  je zjevně  lepší  než  ta, kterou disponuje  paní  doktorka  Klára dříve  Veselá, dnes už  jen  Samková, protože  i ona  v  té  době na  Aktuálně.cz provozovala  svůj  blog  a  tu    rozhořčenou  palbu  ohledně  Diag Human  u  Jana  Urbana  nemohla  minout.

Proto  mne  fascinuje  především  tenhle  její  výlev, kvůli kterému  píši dnešní  sloupek:

Tak kdyby někdo nevěděl proč jel Bohouš do Lucemburska a proč hned druhý den začal s „vládní krizí“ (aby se nedej bože nedostalo před volbami info z Lucemburska do médií), že v tom jela ČSSD a ODS + všechny vlády po nich (tedy i TOP 09 a Lidovci), tak už to víte.

Zbytek, je, bohužel pravdivý.  Ano  Česká republika prohrála  v  Lucembursku  spor  o platnosti  výsledku  rozhodčího  řízení  s  Diag Human  o náhradu  škody,  kdy  byla  ČR  třemi  rozhodci  tehdy odsouzena k  tomu, aby  zaplatila  něco přes  devět  miliard  korun.  Z  kterých je  dnes  odhadem,  vlivem  nabíhajících  úroků  snad  až  miliard  15…   A jestli se  to ještě neotočí, bude to nás  všechny  hodně  a  hodně  bolet. Zmnoha  důvodů  -protože ten spor  je

-nesmyslný a bez podstaty

-těžce, pokud ne  záměrně, prokaučovaný

-Šťáva  a spol. nás  nejspíš  ostříhají do hola

Jan Urban  musí  mít  radost.  Po  tom,  kdy  Štáva  spol. prohrávali  v  zahraničí  s  Českou  republikou  jeden  spor  za  druhým,  myslím, že  jich  do dneška  bylo celkem  asi  9, konečně  jedna  země  měla  pro  něj a Diag Human pochopení…

Inu, pravděpodobnost  tu  je  vždycky, protože  počet  členských  zemí  OSN  je  dnes  už  přes  200 a  žalovat  se dá  všude. Takže  byla poměrně  velká  šance,  že  to někde  vyjde. A  stalo se tak  bohužel  /už/ v Lucembursku. Nicméně  ani tam  ještě  není  prohráno úplně  – ČR  chce  rozsudek  zvrátit  podáním  kasační  stížnosti.

Jak  jsem  napsal-  spor  mezi ČR  a  Josefem  Štávou, resp. jeho  firmou  na  zpracování  krve  a krevní plazmy  je  hodně  starého data. A  rozhodně  jej  nezapříčinil a nevyvolal  Bohuslav  Sobotka. Ten tehdy  vůbec  snad ještě  nebyl v politice.

Původním  aktérem sporu  byl  v  roce 1991  tehdejší  ministr  zdravotnictví  Martin  Bojar,  který  zrušil  výběrové  řízení  na  zpracovatele  krevní  plasmy  a krevních  derivátů, které tehdy  vyhrálo konsorcium  Novo Nordisk +Diag Human. A  měl proto  důvod,  který  uvedl v  dopise, který  zaslal  vedení  Novo Nordisk  -, že nebyla vybrána jako zpracovatel plazmy kvůli jejímu obchodnímu spojení s pochybnou firmou Conneco (později Diag Human),  s tím že „je pochybnost o solidnosti] zmíněné firmy.

Abych byl konkrétní –  Diag Human a  osobně  Josef  Šťáva  tehdy, spolu s  dalším  tehdejším  spolumajitelem firmy- Markusem Gnädingerem,  měli v Německu  opravdu  horkou  půdu pod  nohama. Protože  před  soud  se dostali  vedoucí  funkcionáři  Německého a Bavorského  červeného  kříže  za  to, že  brali od  DH úplatky. Ne, nejde o  nějaký  senzacechtivý  bulvár.  Informace  lze  snadno  nalézt  ve  Spiegelu  nebo třeba  Focusu,  což  je serioznost  sama. A  mimořádně renomovaný  švýcarský Tagesanzeiger  to všechno  ještě  v detailu  rozvádí – ty  úplatky a  další  podivuhodné praktiky  se měly  týkat, kromě  jiného,  také  transakcí  z  krví, kterou STASI odebírala  východoněmeckým trestancům  a prodávala  na  Západ.

Uvedené linky  si přečtou jen  němčináři.  Ostatní, nevládnoucí  tímto  jazykem se musí  spokojit s  velmi omezeným  kompilátem z iDnes, který  ovšem  naznačuje,  že  Josef  Šťáva  mohl jet  ještě  také  v obchodu se zbraněmi  nebo  drogách…. Přijde  vám,  v těch konotacích  poznámka  tehdy ministra  Martina Bojara  – „je pochybnost o solidnosti“  na  adresu  Dig Human nesolidní  dehonestující  nebo poškozující  dobré  jméno?  Nebo  spíše  reálně  vysvětlující?

Netuším, co konkrétně  ministra  Bojara  přimělo k  napsání  toho dopisu  a oné, údajně  urážlivé a poškozující  formulaci pro Novo Nordisk,  která  následně spolupráci se  Šťávou  a Diagem ukončila.  Osobně  bych  si  tipnul,  že  to  byly  ty  krevní  kšefty s  Honeckerovou STASI. O  kterých  určitě  věděla  StB,  jež  od  roku  1985  měla  Šťávu sledovat. A  nejspíš  to někdo dohledal  v  tehdy  lustrovaných  tajných  archivech a předal ministru zdravotnictví….

Takže  prapříčinu  sporu  známe.  A propos  vlastní  spor!

V tehdejší právní  džungli, ba  totálním bezvědomí,  vždyť  jsme  měli  zhasnuto a utíkali před  právníky jak  tehdy  určil  jistý  Klaus, si  přirozeně  protřelý  obchodník  Šťáva  okamžitě  uvědomil,  že  v  tehdejším  Československu/Česku má  dobrou  šanci  na  velké  odškodné  a  zažaloval  stát pro poškození  dobrého jména  a  zmaření  byznysu.

Spor  se  táhl a táhl. Nehodlám  popisovat  jeho  veškeré peripetie, jednak, jak už  řečeno, nemám  už   svůj  archiv a  za druhé- poměrně  solidně  kauzu popisuje  Wikipedie. A  to podstatně  jinak, než  to popsal  Jan  Urban v  té  smaženici pro  Břešťana  a  Hlídacího orgáčka.  Ačkoli  nehodlám  rozporovat  jeho tvrzení o  naprosté  nekompetentnosti hlouposti a  nejspíš  velmi často  záměrného  nevyužití  možností,  které  ČR  v  tom sporu  měla,  klíčovou  chybou  vůbec  bylo  naprosto nepochopitelné  rozhodnutí  tehdejšího  ministra  zdravotnictví Stráského,  že  ČR tenhle  spor  NEBUDE  vést před  obecnými  soudy  a místo toho přistoupil na  tzv. rozhodčí  řízení!!! Tohle  je  destilace  totálního zatmění  mozku!!! Nebo totální  korupce!  Ministr  Stráský  působil vždycky  jako  slušný  člověk, takže  to  druhé  odepišme.

Zbývá  naprosté   a  fatální  zblbnutí a  neumětelství. Před  normálními  soudy   neměl  Šťáva a jeho advokáti  šanci. Ale  rozhodčí  řízení?  Kde si  každá  strana  nominuje po jednom  rozhodci a  výsledek  závisí na postoji tzv.  neutrála,  na kterém se obě  strany  musí  shodnout,  aby byl  rozhodců  lichý počet a mohl  padnout  konečný rezult? V  České  republice  v  devadesátých letech a první dekádě  nového milenia?! Mohl  být  konečný  verdikt  rozhodčího soudu jiný  než  9 miliard  v neprospěch  ČR?   Odpověď  si  opět  dejte  sami!!!

Urban a  po něm s  gustem  Svoboda  a Samková  rajtují  na  tom, že  všechny  vlády  tenhle  spor  zametaly  pod  koberec  a  mají máslo na  hlavě.  A  co nás  to bude stát…

Je a  není to pravda.  Ano zametaly. Ale  na jejich místě  byste  to udělali také. Nepochybuji o  tom.  Neomlouvám vlády  vedené ODS, soc  dem, neomlouvám ani  jejich  členy  za  KDU  ČSL,  Bursíkovy  zelené, VV,  ODA, US nebo  dnes  ANO či ministry  – nestraníky.   Urban  lacino a průhledně  argumentuje  a  hraje  na strunu  naštvanosti  českého voliče  – proč  to neřeknou  důchodcům? , že  nám hrozí  opravdu  finančně  nákladný  štráf! Což  je pravda. Nicméně  žádná vláda, snad  kromě  té, která  byla  u moci,  se  se Šťávou a Diag Human  dohodnout  NEMOHLA!  Protože  by  okamžitě  byla  v  mediích  roztrhána  na  kusy – že  jako v tom  kšeftu  a odškodnění  jede! Že  je  to  tunel, kde si papaláši pořádně  smočili  zobáček, atd.atd.  Politik,  nechce  li být  ukřižován  z  jednoduché  korupce  totiž  nemá  reálně  jinou  možnost,  než  se v takovém a podobném případě soudit  až za  hrob.  I když  stát  bude finančně  nakonec  krvácet  daleko více,  než  by musel. Jenže politik bude mít  alibi, že  se bil  za  obecný zájem do posledního dechu a  nespáchá  tak okamžité politické harakiri. Košile  vlastní politické  budoucnosti má  vždycky přednost před  kabátem  optimálního  výsledku pro celek.

A  když  už  jsme  u těch podivností,  které popisuje  Urban v  článku  na Hlídacím orgáčku – jednu z největších pikantností – pro mne  osobně  hned  druhou  po  tom  neuvěřitelném  úletu Stráského  / to zamlčel  také/ vynechal.  Totiž  dvojroli  JUDr. Josefa  Kalvody – svého přítele, pokud  se nepletu.  Ten  nejdříve   v prvopočátku  sporu  státu a  Diagem,  jako místopředseda  vlády  a ministr  spravedlnosti,  vedl  právní kroky  ČR  v  téhle  kauze,  aby  za nějaký  čas  po  tom, co  odešel z  politiky  převzal  právní  zastoupení druhé  strany!!!!!

Nepřekvapuje mne  hloupý  článek  exkomunisty  Jiřího Svobody.  On  tyhle  věci znát  nemusí. Nepřekvapuje mne   ani to, jak  o věci píše  Jan Urban.  Jak už jsme  si  řekli,  ukázalo se před  lety, že  pracuje  pro  Šťávu.  Nepřekvapuje mne  ani  to  jak  Břešťan odflákl  svoje  rešeršování,  jakkoli  nalevo  napravo  rozdává  rozumy, jak se dělá  solidní  žurnalistika.  Chápu, že pro samé  honění proruských  webů  a putinovských propagandistů  nemá čas na  ověřování  faktů, zejména  jsou  li  z  dob,  kdy  nejspíš  psal  do písanky  Máma  má  mísu, Ema  má mámu.  To je otravná práce.

Co mne  však překvapuje a děsí je  to, co napsala  JUDr. Klára  Samková, dříve  Veselá. Takto renomovaná  advokátka. To  fakt  není  nic  veselého  natož  srandovního.  Jednak  proto, že by  si měla pamatovat.  Za  další – není pro ní jistě  žádný problém  zjistit si základní  fakta  o  případu i kdyby  měla  těžkou sklerozu. Přirozeně  že  nepochybně  ví  i  to, co  jsem  psal o politicích, že  si nemohou  dovolit jít na  finanční  vyrovnání, když se někdo soudí se státem, zejména   ne tehdy, když jde o takovýhle  balík. Ale  jsem doslova šokován  blábolem, který opsala  od  Svobody – že jako Bohouš  zahájil  vládní  krizi a odjel do Lucemburska,  aby  zakryl prohru u tamních  soudů před  voličem v  čase předvolebním…..  Paní  Kláro, co takhle  zdravotní dovolená?  ptám se nezištně a  bez jakékoli ironie!  Vaše okolí  se  evidentně  bojí  vám  něco  takového navrhnout, ačkoli i jim  musí  být  jasné nejméně  to, co už  zřejmě  nejste  schopna  identifikovat  nebo zjistit  sama:

1- vládní krizi nezačal  Sobotka. Tu odstartovala jistá   Lenka  Zlámalová, takto novinářka. Kterou  nemám zrovna  v lásce.

2- vládní  krize  nezačala  10.5.2017 kdy  Sobotka  sedl do éroplánu  směr  Lucemburk a dokonce  ani  v  květnu 2017 nýbrž  19.1.2017 , kdy v  bodě 1- zmíněná  Lenka  Zlámalová publikovala  tento  článek Babiš neměl dost legálních příjmů na osobní nákupy

3- V Lucemburku  stát  podal  kasační  stížnost, která vše  ještě může  zvrátit

4-info  z  Lucemburska se do médií  nejen  dostane, ale už  dostalo

5- spor  technicky  nevede premier  ani  úřad  předsedy vlády, jak jistě   víte,  nýbrž  ministerstvo  zdravotnictví   s účinnou podporou /aspoň já  tomu  chci  věřit/  rezortu  spravedlnosti  a  financí. A  ty  obě  drží  už  3 roky  ANOšéf.  Dokonce finance,  drží  už  od  roku  2002 na  tenhle  spor  rezervu  ve výši asi  10 miliard, kterou vytvořil  tehdejší finacminsitr, jistý  Bohuslav  Sobotka. Tedy jsou li informace Jana  Urbana  spolehlivé…

Paní  Kláro, myslím  to  s vámi  opravdu  dobře  – dovolenou  prostě potřebujete. Jste  zralá.

Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice Hodina vlka se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.