Svět podle Putina


Dnes místo  článku  dám  něco, co jsem  zatím  ještě  nikdy  neudělal a nezveřejnil  –  upoutávku  na  televizní  program. Respektive  na dokonce  na  televizní seriál. Ne  nebojte  se, nejde  ani o nějaké  těžké  umění, srozumitelné pouze  vyvoleným a pomazaným ani  o  nějaký slabomyslný  blábol  pro Josefa  Koblihu  a  Růženu  Koblihovou typu  Ordinace v  růžové  zahradě  či Tele  Tele.

Prima  Zoom se rozhodla  do svého  vysílacího  plánu  zařadit  čtyřdílný  seriál  rozhovorů  amerického  oscarového režiséra  Olivera  Stonea s  ruským  prezidentem Putinem.   Nemá  smysl, abych  pracně  tvořil jakýkoli  vlastní  text,  když  mi  Maneca  poslala  link  na  server  Parabola.cz, odkud  mohu převzít  vše  důležité a podstatné.

Čtyři díly divákům naservíruje pouze v premiéře a jedné repríze o tři dny později. Všechny části stanice odvysílá během čtyř po sobě jdoucích dní.

Politicky vysoce angažovaný filmař Oliver Stone zaznamenal rozhovor, o který se snažilo mnoho novinářů, poseděl s ruským prezidentem Vladimirem Putinem a promluvil s ním mezi čtyřma očima. Většina setkání proběhla v únoru tohoto roku. Stone mimo jiné pokládá Putinovi otázku: „Proč Rusko ovlivňovalo volby?“

Unikátní série rozhovorů s Putinem na Prima ZOOM:

19. 6. 20.00 – Svět podle Putina (1)
20. 6. 20.00 – Svět podle Putina (2)
21. 6. 20.00 – Svět podle Putina (3)
22. 6. 20.00 – Svět podle Putina (4)

Stone je považován za jednoho z nejkontroverznějších režisérů v Hollywoodu, je kritikem americké politiky po celá desetiletí. Sám Stone popsal čtyřhodinovou sérii tímto způsobem: „Není to klasický rozhovor – otázka a odpověď. Putin je jedním z nejdůležitějších vůdců světa, a pokud Spojené státy prohlásily, že je nepřítelem – velkým nepřítelem, tak myslím, že je velmi důležité si poslechnout, co říká on.“

Producentským partnerem projektu je Fernando Sulichin, který s Oliverem Stonem spolupracoval již dříve na filmech o Hugovi Chávezovi, Fidelu Castrovi a dalších. Posledním Stoneho počinem byl snímek „Snowden“, filmové vysvětlení rozhodnutí Edwarda Snowdena, které vedlo k úniku tajných informací. Stone se se Snowdenem v Rusku opakovaně setkal. Některé režisérovy návštěvy do Ruska byly také spojeny s rozhovory s Putinem. Mluvil s ním sice původně jen o Snowdenově aféře, aleo vzešla z toho důvěra pro sérii dalších rozhovorů. Stone uskutečnil rozhovory s Putinem více než desetkrát během dvou let, nejvíce však v únoru po prezidentských volbách v USA. Putin poskytl pro americká média v posledních letech jen malý počet rozhovorů, včetně interview pro CBS a CNN. Produkce však prezentuje Stonovy rozhovory jako výjimečně rozsáhlé – dokonce je přirovnává k rozhovorům Davida Frosta s Richardem Nixonem před čtyřiceti lety.

Opakování:
22. 6. 17.50 – Svět podle Putina (1)
23. 6. 17.50 – Svět podle Putina (2)
24. 6. 17.45 – Svět podle Putina (3)
25. 6. 17.45 – Svět podle Putina (4)

Netuším, co budete  v  uvedených  dnech  a časech dělat  vy, ale  mám naprosto jasno, že  já  budu  sedět  u  bedny a pečlivě  naslouchat. A pokud  by  to  z nějakého důvodu  nebylo možné,  pak  si  to nepochybně  nahraji  na  disk k  pozdější  konzumaci. Názory  ruského prezidenta mne  opravdu  zajímají. Chci  totiž  rozhodně  vědět, co  si  myslí  a jak myslí  člověk,  který  kdykoli  může  stisknout  jaderný  knoflík a  o  kterém jsem denně informován z  medií , že  je  to  bud  mocí  posedlý  psychopatický  blb či naopak  nesmírně  rafinovaný  nejhorší možný  zloduch,  vedle  kterého   profesor  Moriarty, Adolf  Hitler nebo  Džingischán  vypadají   jako  parta  Rychlých  šípů.

Už  se  těším  na komentáře  takových  Votápků, Kolářů,  Langšádlových, Gabalů,  Jandů  nebo  Břeštanů  a všech dalších, kteří  až  se  vyrovnají  se svou mozkovou  kolikou,  která  je  nepochybně,  jako  důsledek  tohoto počinu  Primy,  čeká,  nás  opět  zavalí  dobrodiním rad, jak  ty rozhovory  máme  správně  chápat a  co  si  o nich  máme  myslet. A  moc  se těším, až  Smatana, Slonková,  Aktualně . cz, Čulík a  všichni další  vydavatelé  sestavovatelé  různých  fízlovských  seznamů  proruských  webů a  dalších podvracečů do nich  zařadí  i  televizní  stanici  Prima  Zoom. A  doufám, že  někdo  upozorní  na  obrovský  rozvratný  potenciál   této  Stoneovské  serie rozhovorů  i  paní Romancovovou  a  její  partičku s monopolem  na  jedinou  pravdu,  aby  nás  mohla  včas  aktivně  ochránit.

Poctivě přiznávám,  že  nebýt  těch,  v  předchozím  odstavci  jmenovaných, nejspíš  byste  četli  nějaký  článek  zabývající  se některým  z  akutních problémů   světa  nebo  České  republiky.  Ale  při představě,  jak a si  ti, co  si  ursurpovali a  ursurpují  jedinou  platnou pravdu jsem  neodolal a napsal  s velkým  gustem  a potěšením  tuto  upoutávku.  At  už  od Putina  uslyšíme  cokoli.

 

Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice Hodina vlka se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.