Volič a vyprávění pohádek


Předpředevčírem , pak mi seriálek  rozhodil O Keefe a  CNN, jsem psal o tom, že by bylo nanejvýš na místě, abychom si, zejména v dnešní Evropské unii vzpomněli jeden každý z nás na své rané mládí a na pohádky, které nám tehdy rodiče a prarodiče vyprávěli a postupovali podle nich. Zejména v okamžiku kdy si různí Macronové myslí, že mají gebír nás školit a učit dobrým mravům a tzv. solidaritě. Kdy místo vyzývavého a kromě absolutního vítězství nebo totální porážky nic jiného nepřipouštějícího postoje typu – ani noha! – je zapotřebí  chytrost onoho klasického hloupého českého Honzy, Který nejdříve myslel a to zatraceně bystře a teprve potom konal a to tak, že všichni ti napulírovaní a všechnoznalí cizí frajeři mrkali na drát!

V samotném závěru, jsem ovšem utrousil poznámku, že jak jsou normální české pohádky zatraceně třeba pro malé děti, tak, že je naopak naprostou katastrofou, když si pohádky nechají vyprávět dospělí. A že se k tomu dneska vrátím. Což právě hodlám učinit.

Začnu jednoduchým prohlášením – je mi často vyčítán příliš technicistní přístup k politickým problémům a prý pomíjím emoce. Nemyslím, že to tak je. Protože pokud souhlasíte s oním Krylovým postulátem že

Politikům se nevěří,

politici se kontrolují…

pak se svých kritiků musím zeptat – už jste viděli nebo prováděli kontrolu založenou na emocích? Jak taková kontrola asi vypadá a za co stojí? Její výsledek je přece předem dán – podle typu emoce, kterou ke kontrolovanému subjektu chováte! Jestliže jsou vaše emoce kladné je závěrečný výrok – vše o.k., příkladně, bez vady, je li vaše nastavení negativní, je naopak všechno špatně a ještě horší! Snad se shodneme na tom, že kontrola a kontrolní činnost a emoce k sobě nepatří ani trochu.

A dám jinou otázku – když půjdete do banky žádat o hypotéku, jaké místo v rozhodovacím procesu podepsat/ nepodepsat mají v takovém případě emoce? Co je rozhodující – pocity nebo tvrdé počty a odhady, zda ten celoživotní závazek utáhnete nebo ne? Odpověď si dovolím předpokládat.

Jenže když jde o politiku, je to najednou všechno úplně jinak! To je zbaštěna každá pohádka, je li podávána s emocí a fotogenickou, nejlépe charismatickou tváří. Z dospělého se stává tříleté dítě, které najednou věří na devítihlavou saň , na živou a mrtvou vodu a že se dá létat na koštěti.

Ukážeme si to na dvou ilustrativních příkladech.

Není pochyb o tom, že velkými volebními tématy nadcházejících parlamentních voleb bude otázka přerozdělování migrantů a vůbec vztah k EU – respektive tzv. poklonkování Bruselu.

Kdo je předem propadající v těchto tématech víme už dnes – sociální demokracie a zejména Bohuslav Sobotka.

Jsou partaje, jako Okamurův spolek, kteří prostě jiný program, než migranty a Brusel vůbec nemají. Ostatní jsou jen pusté žvásty. A pustit je k veslu by znamenalo těžce ohrozit nejzákladnější fungování státu protože i kdyby polojaponec čemukoli sám rozuměl, nemá prostě kolem sebe lidi, kteří by s chodem  státní mašinerie  byli  aspoň trochu obeznámeni  a měli  schopnost zemi jakkoli řídit. Tyhle z tohoto pojednání vynechám.

Budu se,  ve  zkratce zabývat těmi, ostatními, co reálně stát řídit po volbách mohou a nejspíš i budou.

Položím sám sobě pár otázek.

  • – kdo že patří zcela jasně mezi totální globalisty z naší politické špičky svým celým nastavením a bytostným zájmem?
  • kdo je největším příjemcem bruselských dotací?
  • kdo potřebuje ke svému hladkému fungování co nejužší spolupráci s bruselskou věrchuškou
  • kdo tedy nejspíš po volbách půjde Bruselu nejvíce na ruku?

Odpovím si sám – no přece Bohuslav Sobotka!!!! To dá přece rozum! Všichni to říkají!!! A vůbec, má charisma  láhve od okurek, jak vyjevil nedávno futrál všeho vědění a duševní elegance.

A proč že nás ten Sobotka, zaprodal, zaprodává a bude zaprodávat? Opět si odpovím sám – no přece proto, aby se pro něj našlo teplé místečko v Bruselu! Tak jako před tím pro Špidlu přece! Jasná zpráva. Proto musí vyhrát Babiš, aby se to nestalo a nebyli jsme bruselskými vazaly!

Přesně takovéhle duševní pochody nyní cloumají přibližně skoro 40% těch, co se chystají jít k volbám ak  tomu  chuť ukázat tomu odpornému Bruselu, zač je toho loket! A podpořit Babiše!!!!!

Je mi vyčítán technicistní princip, kde nezohledňuji emoce…. Nechť je mi prominuto, ale takovéhle emoce, pro mne malých dětí, zohledňovat neumím, nebudu a nechci. Sobotka zrazuje Českou republiku! Protože pro sebe chce teplé korýtko, tak jako ho měl Špidla?! Uvědomují si ti, co tohle žerou i s chlupama, že Špidla byl ČR navržen za eurokomisaře? A že o tom rozhodla vláda? Berou vůbec v potaz, že Jourová má ve funkci ještě nejméně tři roky a že pokud vyhraje Babiš, tak

  • Jourovou neodvolá
  • a v žádném případě nenominuje do Bruselu svého nepřítele Sobotku!!!

Takže jde jen a pouze o naprostý blábol! Že Sobotka, bez oficiálního návrhu a podpory ze strany vedení státu nemá šanci v Bruselu získat ani post nějakého důležitého úředníka? A že na pozici řadového klotového rukávu v centrále EU by musel do normálního běžného výběrového řízení, což jako bývalý předseda vlády rozhodně podstupovat v žádném případě NEBUDE?! Protože je to pro něj pokořující a pod jeho úroveň? Ale  stejně  – von  chce  korytu  v  Bruseli a šmytec!Povídej si vlku co chceš, on chce a  chce  a  chce  do Bruselu a proto nás prodává!

Co je proti tomu zájem největšího příjemce dotací v zemi? Co je proti tomu zájem na dalším postupu globalizace a na úkor národních států, na kterém mají osudový interes zejména nejbohatší lidé planety, zejména pokud vlastní velké korporace?! Ti nás budou určitě proti Bruselu přece bránit! n Hlavně  ten  jeden!

Ale von nás ten Sobotka stejně zašantročí. Tak jako to udělal přece s OKD a hlavně hornickými byty!

Odpustím si dneska 45. dokazování, že to není pravda. Nebudu ani poukazovat na to, co před pár týdny předvedl polostátní ČEZ, kde zájmy majoritního akcionáře – tedy České republiky, zastupované ministerstvem financí – tehdy vedené ještě Andrejem Babišem, v kauze podnikových bytů v pražské Písnici. Kdy místo, aby je přepustil současným nájemníkům, prodal nájemníky i s jejich byty realitním spekulantům!  Lhát  o  OKD  a  prodat  nájemníky  z Písnice,  to  je  Babiš  pur! Ale dám sem jinou drobnou perličku. Kdo že byl lídrem Babišovy kandidátky pro poslední eurovolby? Pokud říkáte Pavel Telička, máte pravdu. Nic nevadilo, že Telička přešel na tu  Andrejovu kandidátku rovnou z pozice osobního poradce dnešního Babišova arcijidáše Bakaly! U Sobotky je řeč neustále o tom korýtku při EU a  o napojení  na  Bakalu. Zatímco Telička ? Tak tam o koryto nešlo, tam to bylo o službě republice přece! A  Bakala  nikdy  nebyl.

A migranti a kvóty?

Tak Babiš nás ochrání! On to přece říká! 

No v září 2015 říkal něco úplně opačného.

Ale to už je dávno a už prohlédl!

Vážně?

V minulém dotačním období získal Agrofert z Bruselu skoro 5 miliard. A velmi se mu v tomto ohledu dařilo i loni.

Takže jak to bude s tím zásadním odporem proti přerozdělování migrantů? Až někdo Babišovi dá vybrat – tak co Andy, dotace nebo migranti?

Ale co s tím lámat hlavu?! Rozhodující je charisma a emoce! A nějaký Sobotka ho má jako láhev od okurek….

Co na tom, že do Česka zatím legálně došlo celých 12 připrchlíků. Přes Sobotku a Chovance! Ale socani nás zaprodávají! A  tahají  sem  migranty!

Pokud dospělí věří pohádkám, je to průšvih! U malých dětí nutná potřeba.

 

Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice Hodina vlka se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.