Orwellovština na kterou se nezmohl ani Orwell!!! Doplněno!!!


Ani ve  snu  by mne  bylo nenapadlo,  jak český  mainstream  doslova  zazdí  kauzu CNN  versus  O´Keefe/ Trump.

Po  týdnu  totální  ignorance  se  první  z  oficiozních  mainstreamových  psáčů a intervjůků tématu alespoň  letmo  dotkl  včera těsně  před půlnocí   Seznam.cz. Dodejme, že  na  základě  informace   ČTK! Ovšem  způsobem,  na který  alespoň  malým mozkem a  základní  informací o  téhle  kauze  vybavený  jedinec, může  jen  tupě  zírat  s  otevřenou  pusou. Tohle  byste  si  opravdu  neměli nechat  uniknout  a to ve vlastním zájmu – téměř všeříkající  je  už  sám  nadpis

 Trumpův útok na CNN vyvolal kritiku od médií

Opravdu  nelitujte  času /ostatně  je  to  krátké/ a  přečtěte  si to  celé.  Já  sem  dám  jen  dvě, pro mne klíčové  pasáže-začnu  perexem,  tedy  zvýrazněnou hlavní informací pod titulkem:

Americký prezident Donald Trump sklidil tvrdou kritiku médií za nedělní twitterový příspěvek, který je dalším dílem v sérii jeho výpadů proti televizním stanicím. Video, v němž v zápasnickém souboji poráží protivníka, který má místo obličeje logo zpravodajské televize CNN, podle kritiků podněcuje k násilí vůči novinářům.

Tohle je  hlavní sdělení Novinek.cz  pro  jejich  čtenáře!!!!  Trump  zveřejnil  video  kde zase napadl  americkou novinářskou  komunitu, konkrétně  nebohou  CNN, hanlivým  videem, které vyzývá  k uplatnění  násilí  na  čackých  obráncích  demokracie!!

Následují  detaily,  kdo se proti  Trumpovi a  jak vymezil.

Aby  až na  samém konci  článku,  v předposledním odstavci byla  tato nenápadná, dvouvětá čtvrtinformace:

Již v sobotu se Trump pustil i do samotné CNN poté, co televize stáhla článek o jeho poradci, který byl nepodložený a kvůli němuž ze CNN odešli tři novináři. „Jsem mimořádně potěšen, že se ukázalo, že CNN, to je falešné zpravodajství a novinařina, která patří do popelnice“.

No jo no, no  tak  CNN pustila  ven  jakýsi článek o Trumpově poradci, který  nebyl  úplně  perfektní, takže  ho následně  stáhla,  vyhodila  tři  lidi  a Trump  dělá  z komára  velblouda a  vzal si to jako záminku  pro  výzvy  k  násilí  a útokům na  svobodný objektivní  tisk,  hlídající  naši  demokracii!!! O odhaleních  O´Keefeho ohledně  CNN ani  písmeno!

Nemohu,  než  si položit  jednoduchou  otázku – zbláznil jsem se já  nebo  ti,  kteří  jsou  schopni  dát  dohromady  takovouhle  šmejdovinu?!

Mimochodem, to  Trumpovo  video  najdete  zde

Patřím  ke  generaci,  která  zažila  bolševika  hlavně při  normalizaci po roce 68. A  byl přesvědčen, že  už  nikdy  nezažiji  informační  temno, které pro mne  symbolizovalo od  té  doby jméno  Jaroslav Kojzar.  Zjevně  jsem se mýlil.  Tohle, co předvedl  včera  Seznam.cz a  jeho  zpravodajský subportál  Novinky.cz, tak  to  si  ani  komoušský  tisk , řízený  Vasilem  Biĺakem, nedovolil! A  kdyby, nic  se nedělo,  člověk si pustil  v  18,00 Svobodku, následně  ve  20,00 zprávy na  ARD a  všechno uzavřel  v 21,00 Hlasem  Ameriky  a bylo  jasno. Ale  dneska?  Co  si  pustit  dneska?  Říkáte  internet a  alternativu?

Jste na  omylu! Aby  toho nebylo málo a  v souvislosti s  tím,  když  už je zmíněno   Německo via  ARD- tak  tam  za  velkého  potlesku  v pátek velká  koalice protlačila  /přirozeně  bez  většího odporu  kohokoli/ zákon  z  dílny  sociálně  demokratického ministra  Maase /sic!!/, který  stanovuje, že  provozovatelé  sociálních  sítí  jsou  fakticky  odpovědni za  jejich  obsah a  pokud  nezabrání  zveřejnění  škodlivého obsahu  nebo  se nepostarají  o  jeho  rychlé  odstranění  – u tzv.  jasně  protizákonného obsahu  do  24 hodin,  u  složitějších případů  do  7 dnů!!!,  hrozí  provozovateli příslušné  sociální  sítě  pokuta  až  50 milionů =  1,3 miliardy Kč !!!!  Dodejme  že  za  každý  případ  porušení tohoto zákona  a tudíž  trest  může  být  ukládán opakovaně  a tedy likvidačně!

Tohle  už  je  dokonalé  vypuštění  běsů.  Orwellovština  pro mne ještě  nedávno naprosto  nepředstavitelného rozměru!

Stát  v podstatě  pod  hrozbou totální  likvidace  –  kdo je tak  finančně  silný, že  si může  dovolit byť  jen  deset  maximálních pokut   v časovém  úseku  jednoho roku  – nutí provozovatele  k  preventivnímu  potlačení  v  podstatě  každého  jednotlivého vyjádření  na  síti,  které  by mu , třeba jen  TEORETICKY MOHLO  ZPUSOBIT  ŠKODU!!!!!

Takže  lze  počítat  se  zavedením PLOŠNÉ PREVENTIVNÍ CENZURY ze  strany  provozovatele!

Pro stát  je  to jednak pohodlné  – nikdo  ho nemůže  obvinit  z  toho,  že  zavádí  cenzuru  – on  nic, to přece  Facebook, Twitter  a ostatní  sami od  sebe!  Navíc  platí, že každá  samocenzura  je  vždycky  daleko  daleko přísnější  než  cenzura  oficiální, protože  ta  podléhá  soudnímu přeskumu! Snad  nejabsurdnější  je je  skutečnost  , že  v právním státě sám stát  tímhle zákonem  jednak  vylučuje možnost  soudního přezkumu  rozhodnutí, které se týká  omezení  svobody  slova  a svěřuje  svou  výsostnou pravomoc  do  do soukromého rozhodování!!!! A  to všechno  s  odůvodněním, že pro  ochranu  demokracie a  svobody, právního státu a  svobody  slova, je potřeba  potlačit  – ano správně   -SVOBODU  SLOVA a  OMEZIT  PRÁVO OBČANA  OBRÁTIT SE  V  PŘÍPADĚ  POTŘEBY NA NEZÁVISLÝ  SOUD!!!!

Nemluvě  o  absurdní  premis e na  níž  je  zákon  postaven.  Ten, kdo provozuje  nějakou  internetovou platformu,  je  trestně a  to  až  do  úplně  ekonomické likvidace  zodpovědný  za  to,  co  tam provozují  jednotliví  uživatelé!!!!   Myslím,  že  je  nyní  na  místě,  aby  v Německu  uplatnili  stejný  princip například  i  na silniční  dopravu.  Konkrétně  třeba  tak,  že  když  někdo  poruší  dopravní předpisy  na  dálnici,  například  řídí opilý, či pod  vlivem  drog  nebo  na ni najede z  kdo ví jakého  důvodu  v protisměru, atd. atd.,  není včas  odchycen  policií a  způsobí  jakoukoli  dopravní  nehodu,  bude majitel  této  silnice  /u dálnic  spolková  vláda/ automaticky  odsouzen  k pokutě  50 milionů  Eur  za  každý takový  případ….

A  to nemluvím  o  takové  maličkosti,  že  podle  expertních  dobrozdání  je  nově přijatý  zákon  plný  gumových paragrafů,  které  si  každý muže  vykládat podle  svého gusta. Nejen  může – určitě  i bude.  A  to  nikoli  ve  prospěch  svobody  slova….

Jak dlouho asi tak bude trvat,  než  tuhle  německou  , pro mne  excelentně  hnědou  zákonodárnou  novinku  převezmou  další  země?  Dlouho to trvat  určitě  nebude.  V  Česku očekávám  něco takového nejpozději  do konce funkčního období  vlády, která  vzejde z  parlamentních  voleb! To tak  holenkové, abyste  si mohli psát , co  vás  napadne a  obcházeli  jste  mainstream  – třeba  takové  Novinky.cz!!!!

Sranda  definitivně skončila, svobodný internet  také.

Odpolední  dodatek:

Pokud  si někdo  z  vás  říká, že  ten  útok na  elementární pravdu  je  výsadou  demagogů  z ČTK  a  Novinek.cz a  že  ostatní  trapáci a  lháři se  holt  spokojili s  totálním mlčením,  pak se mýlíte. Borísek  mi poslal  článek,  který  ve  stejné  věci  vyšel dnes v poledne na  Slovensku, konkrétně  v deníku  SME.  Který  má také patent  na  to, co si má  běžný  Slovák  myslet a vědět. Tady je  jeho přetisk, jak mi  byl  poslán:

Keď sa hlupákovi darí

Prezident Trump zasa uchvátil verejný diškurz svojim bizarným správaním. 3. júl 2017 o 12:13 TOM NICHOLSON

Už ste možno počuli, ako prezident USA cez víkend zverejnil („tweetoval“) bizarné video, v ktorom akože zápasí s neznámym súperom, ktorý nosí na hlave logo spravodajskej stanice CNN, sotí ho na zem a mláti hlava-nehlava.

Ak nie, tak museli ste zaregistrovať aspoň to, ako vulgárne prezident (!) ohováral dvoch novinárov CNN: „šialeného“ Joa Scarborougha a Miku Brzezinsku, ktorá je podľa neho „sprostá ako tágo“.

Celkom určite ste počuli, ako naňho reagovali pobúrené médiá a Trumpovi politickí súperi, lebo toľko hundrania sa nedalo prehliadnuť. Na druhej strane, menej ste asi počuli o Trumpovom vzťahu ku Kremľu a k ruskému prezidentovi Putinovi. Takisto ani Trumpova ohrozená a neistá novelizácia zdravotníckeho systému už nedominovala vo verejnom priestore tak ako pred týždňom, dokonca bolo ťažké o nej nájsť zmienku.

A stavím sa, že ste ani raz nepočuli o tom, ako republikáni za Trumpa využívajú chaos, ktorý prezident vyvoláva svojím primitívnym, deštruktívnym konaním, aby posunuli ďalej krajne pravicovú agendu – aby zúžili dosah sociálneho štátu a znížili daňové zaťaženie pre najbohatších.

Niekedy je ťažké pripisovať Trumpovi nejakú stratégiu, lebo sa vždy zdá, že povie len to, čo má momentálne na jazyku, a uvažuje pomocou časti tela, ktorá sa nevolá mozog ani srdce, ale ktorá je určená na sedenie. „Ako, k**va, môže byť ten človek prezident?“ opýtala sa kubánsko-americká speváčka Lauren Jauregui, vystihujúc veľkú časť reakcií bohatších liberálnych enkláv Ameriky.

No ale stratégia-nestratégia, neschopnosť týchto enkláv vidieť ďalej za svoj odporom zvraštený nos im bráni v tom, aby chápali, čo sa deje. Nechápu, že Hillary Clintonová bola tragicky chybná kandidátka, ktorá dokázala komunikovať so zúfalými voličmi iba jednorozmerným spôsobom, cez svoju trochu blahosklonnú logiku.

Nechápu, že minimálna polovica Ameriky, a dokonca trištvrte bielych, majú „na háku“ ich križiacku výpravu za tolerantnejšou spoločnosťou, že dokonca v nej vidia cestu k strate ich blahobytu a spoločenského postavenia. Nechápu, že pre farmára z Iowy alebo baníka zo Západnej Virgínie musí byť človek bohatý a privilegovaný, aby uvažoval ako demokrati a povýšenecké médiá.

Inými slovami, nepomôže, ak tzv. progresívna Amerika (takisto ako progresívne Slovensko) bude komunikovať iba svojím jazykom a svojou optikou. Už netreba nikomu vysvetľovať, že Trump je vandal a národná hanba. Dávno sa mali sústrediť skôr na to, ako Trump a republikáni oklamali svojich chudobných voličov. A ešte dávnejšie mali prísť s vlastným riešením, ako zabrániť rastúcej chudobe v Amerike.

Lebo ak sa hlupákovi opakovane darí diktovať obsah verejnej diskusie, chyba zrejme nebude v hlupákovi.

 

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Hodina vlka, Politické vtipy se štítky , , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.