Vnitro má jasno! Díl II.


pokračování  ze  včerejška

Včera  jsem  se stihl zabývat  jen hlavními  aspekty  neuvěřitelného prohlášení  mluvčího ministerstva  vnitra o  šmírování  alternativních  zdrojů v  téhle  formě:

„Jednak v to počítáme aktivní autory alternativních médií, jednak skupinu pseudoexpertů či autorit, které se snaží intenzivně prosazovat narativy, které jsou v rozporu s českými bezpečnostními zájmy definovanými Bezpečnostní strategií ČR, do veřejné debaty a mediálního prostoru,“ sdělil mluvčí ministerstva, Jiří Korbel a  takto definoval okruh lidí, kteří podle Chovancova úřadu šíří „dezinformace“.

Dnes  hodlám pojednat další  nezkousnutelné  výroky  , které  od  něj,  či  jiných  zazněly  v  článku  Aktualne.cz

Myšlenky odporující zájmům státu šíří až sto vlivných lidí, tvrdí vnitro. V hledáčku má na 40 webů

Jde mi  zejména  o  následující:

1-  Seznam sledovaných dezinformačních webů na vnitru oficiálně neexistuje, protože by si jej mohl kdokoli vyžádat podle zákona o poskytování informací. 

2-Na stovkách stran dokumentů určených pouze pro služební využití, které Aktuálně.cz získalo, se však pravidelně objevuje do 40 webových stránek s označením „alternativní“, do této položky jsou zamíchané jak čistě dezinformační servery, tak i weby, které dezinformace či zavádějící informace publikují jen občas.

3-Dezinformace se podle sociologů nemusí šířit pouze na internetu, stačí, aby ovlivnily názorového vůdce určité skupiny. „Stačí jeden člověk, který dezinformace čte a poté je šíří mezi lidi třeba v hospodě a různých sociálních prostředích. Proto se dezinformace objevují i mezi lidmi, kteří tolik nepřijdou do styku s internetem,“ říká socioložka Markéta Blažejovská z Karlovy univerzity.

Vezmu  to postupně.

1-  Seznam sledovaných dezinformačních webů na vnitru oficiálně neexistuje, protože by si jej mohl kdokoli vyžádat podle zákona o poskytování informací.

Cože?!!!  Takže  vnitro sleduje  nejméně  40  různých  webů,  které má za podezřelé,  ale  seznam neexistuje a  to  s  odůvodněním  – MOHL BY  SI JEJ  KDOKOLI VYŽÁDAT PODLE  ZÁKONA  O POSKYTOVÁNÍ INFORMACÍ!!!!!

Takže  občane,  kdybys  náhodou  chtěl  oficiální informaci,  kdo  je    kvůli  svým názorům  sledován,  nedostaneš  ji!!!! Ačkoli  máš podle  zákona  na  to právo. Což  vědí i na  vnitru.  Přirozeně, že  ten  seznam oficiálně  neexistuje  –  z  jednoduchého  důvodu   – jakmile  by  vešlo oficiálně  ve známost,  že  server  XY  je  na  oficiálním sledovacím fermanu  vnitráků,  nepochybně  by  velmi  rychle  došlo  ke spektakulární  a  velmi  sledované  soudní  žalobě,  kde by  vnitro muselo  vysvětlovat, proč  je  server  fízlován. Což  by nikdy nemohlo vyhrát, neboť  už  včera  jsme  si řekli,  co   říká ohledně  svobody šíření  názorů  Ústava, respektive  listina  práv  a  svobod  v  článku  17!!!!

Vlastně  neřekli, protože  článek  17 má  ještě  třetí a  pátý  odstavec:

(3) Cenzura je nepřípustná.

(5) Státní orgány a orgány územní samosprávy jsou povinny přiměřeným způsobem poskytovat informace o své činnosti. Podmínky a provedení stanoví zákon.

Mně  z  toho  vyplývá  jednak to, že  činnost  vnitra v  tomto případě naplňuje  odstavec  3 a  přímo porušuje  odstavec  5, protože  maří  zákonné právo  občana  na  informace o činnosti  státního  úřadu!!!!! Nemluvě  o  tom, že  jde fízlováním  o  jasné porušení  odstavce 1 a  2 článku  17….

Obojí je  skandální záležitost  nejvyššího  kalibru.  Ti  co prý  hlídají  demokracii,  podle  mého  právně  laického názoru,  sami porušují  nejen demokratická pravidla.  Navíc  vědomě obcházejí  zákon,  aby nebyli pod  veřejnou kontrolou!  Pokud je  to pravda, pak si musím  klást  otázku,  jaký  rozdíl  je  mezi  Korbelem  a těmi  co obcházejí  daňové  zákony ve  velkém?

Zejména když  v  článku  Aktualne.cz  stojí  výslovně

2-Na stovkách stran dokumentů určených pouze pro služební využití, které Aktuálně.cz získalo, se však pravidelně objevuje do 40 webových stránek s označením „alternativní“, do této položky jsou zamíchané jak čistě dezinformační servery, tak i weby, které dezinformace či zavádějící informace publikují jen občas.

Takže  z onoho  fízlování existují  stovky  stran dokumentů  URČENÝCH PRO SLUŽEBNÍ POUŽITÍ!!!! Zajímalo by mne  JAKÉ  SLUŽEBNÍ POUŽITÍ!!!!!  Pro  zábavu  bystrých  vok?  Nebo  pana  ministra  či nějakého  jeho  úředníka?  Nebo snad  pro budoucí   činnost  orgánů v trestním  řízení  a tedy represi  nepohodlných  názorů? Tohle  je  jádro pudla!

Zajímalo  by mne  i  kdo ten  seznam, co neexistuje,  na  vnitru sestavil a  následně  povolil ke  sledování?  Nebo se mám  domnívat, že  jde o nějakou  soukromou iniciativu  pana  Korbela? Nebo..  No radši  toho spekulování  nechám!  Zatím  netuším, jak  ohrožuje  naši  demokracii Putin a  jeho trollové,  ale  mám  zcela konkrétní představu  o  tom ,  jak ji může  poškodit  ono  „služební  využití“.

Ale  v  těch,  výše  uvedených,  42 slovech  té  delší  složené  věty  jsou  další  šokující  informace!!

-Aktuálne,cz  přiznává,  že  má  ty  stovky  stran  dokumentů,určených pro  SLUŽEBNÍ  VYUŽITÍ K DISPOZICI!!!!

Jak to, že  je  má, když  jsou jen pro služební  účely?!  Jak to, že  je má,  když  občan  NEMÁ  šanci se ani dozvědět,  které  weby  jsou šmírovány, protože  NENÍ  jejich  oficiální  seznam? A je  zřejmé, že  jde o  jasný  únik policejních  dokumentů.  Aktualne.cz se tím dokonce samo chlubí. Jak to, že  to nikdo nešetří?  Kdo  jim to dal? A proč  jim to dal? A   za  co jim to dal?    A  co jim dá příště? Nebo  jsou podobné  úniky  ne/oficiálně ok  a vadí  jen ty , když  se týkají  Babiše  nebo  dalších mocných?

Ale  ještě  nejsem  s tímhle  odstavečkem o  42 slovech  hotov.

Je  tam  ještě  jedna  zdrcující  informace –    do této položky jsou zamíchané jak čistě dezinformační servery, tak i weby, které dezinformace či zavádějící informace publikují jen občas!!!

V  České  republice jsou  sledovány  jako nepřátelské  weby, co  dezinformační  nebo zavádějící  informace publikují  jen občas????  Tak to  jich potom  musí  být  sakra  více  než  40. Nebudu  mluvit  o  bulváru,  ten  nějakou  dezinformaci  neřeší, ten prostě  žije  z drbů.  Ale  dovolím  si  naivně předpokládat,  že  na  seznamu,  co neexistuje,  je  daleko víc  než  jen  40 položek – například  všechny  možné  české   mediální  kanály, včetně  ČTK , České  televize,  Českého rozhlasu,  Novy, Primy, Lidovek, MfD, Práva, Seznamu, Hospodářek, Hlídacího psa.org. Aktualne.cz, Neovlivní  atd.atd. atd.  -prostě  všech,  kteří  přebírali a  přebírají  informace z CNN o  ruské  stopě  při volbě  amerického prezidenta!   Ačkoli  James  O´Keefe při rozhovorech  s předními  činiteli CNN, které  natočil na  skrytou  kameru,  jasně  prokázal,  že  sami hlavouni z CNN ruské  zpravodajství  označují za  bullshit  a  vysílají je proto,  aby  zvedli sledovanost  a  proto, že  chtějí  stůj co stůj  popravit  Trumpa! A  dnes  už  to  všechny  české  mainstreamové  redakce  vědí, přesto, že  o tom  neráčili  své  čtenáře nebo diváky informovat!!! CNN přebírají, jako věrohodný  zdroj  i nadále.

Dopustím se tedy  tvrzení,  že  občasným  dezinformacím, či  zavádějícím  informacím  není  schopen  se vyhnout  nikdo.  Protože  každý musí  minimálně  část  novinek přebírat  z cizích  zdrojů, nad kterými  nemá  žádnou kontrolu a  kterým buď  věří nebo ne.  Ovšem pouze  u  některých je  to důvod  k  úřednímu  šmírování  a pořizování  stovek  stránek  ke  služebním  účelům….

Tohle je ta  demokracie,  kterou  nám  moskevští  trollové  chtějí  vzít?

A  dostáváme  se k  výroku  poslednímu, řekl bych stejně  dementního, jako  humorného

3-Dezinformace se podle sociologů nemusí šířit pouze na internetu, stačí, aby ovlivnily názorového vůdce určité skupiny. „Stačí jeden člověk, který dezinformace čte a poté je šíří mezi lidi třeba v hospodě a různých sociálních prostředích. Proto se dezinformace objevují i mezi lidmi, kteří tolik nepřijdou do styku s internetem,“ říká socioložka Markéta Blažejovská z Karlovy univerzity.

Netuším, jestli  si  ona  dámička  jménem  Markéta  Blažejovská  nebo  někdo z  její  rodiny  nechali zpracovat  rodokmen.  Jestli  ano, pak  soudím, že  někde na  úrovni  pradědečka nebo prapradědečka  nutně  musí  narazit na jméno Bretschneider.Ano – míním  toho  Bretschneidera  ze  Švejka.  Ten přece také  lovil nekalé  živly, co podlamovali  svými názory  výru v  neomylnost  císaře  pána, po  hospodách.  Řečeno  terminologií  jeho prapravnučky   – jde o  názorového vůdce určité skupiny. „Stačí jeden člověk, který dezinformace čte a poté je šíří mezi lidi třeba v hospodě a různých sociálních prostředích. A  s těmi podle  Markéty  Blažejovské  -Bretschneider, je  třeba  evidentně  zatočit! Tak  jako to  činil  její  prafotřík.   Doufám,že  jde příkladem a  chodí po  hospodách. V  apartním  sáčku  a zapisuje  velezrádná prohlášení  na  manžety.  Aby  dodržela  dresskodex svého  slovutného předka. Nebo  aspoň  na  tablet  nebo  mobil…. Prapradědek  snad promine…..  Překvapí  někoho, že  tahle  krasavice inteligentní  je  činná  i šapito  Jakuba  Jandy  jménem  Evropské  hodnoty?

Jsem totálně  znechucen a znejistěn.  Jsem  skalní  volič  sociální  demokracie. Bojím se  osud  té  naší, zejména  když  vidím  duo  Babiš  -Zeman na obzoru příštích  voleb. Jsem pro  členství v  EU  a NATO.  Ale tohle,  co jsem popisoval  včera  a dnes  /třetí  díl  už  necítím potřebu  psát/? O  čem se tu ještě  bavíme?  Co to je  demokracie  v pojetí  šmoků   z Aktuálně  a mluvčího  ministerstva  vnitra  Korbela? To  fízlování a zase fízlování?  Aniž  by  to někomu  vadilo? To má být  demokracie?  To  nám  někdo  chce  ukrást  a zničit?  A  proč?  Když  jiný  názor  než má  vláda /ale  zatím  jen a pouze  v  určité oblasti/ je  důvodem k  fízlování a  pořizování  stovek  stran ke  služebnímu  využití, které  ovšem klidně  uniknou, aniž  by  to někdo  řešil, ale  kvůli  právu občana  na informace neexistuje  seznam sledovaných/ , to nám někdo  ukradne?  Asi  sotva. Jen to  další a  další  lidi přesvědčí  buď  o tom, že

  • naše  demokracie  vlastně  neexistuje
  • nebo že  je přísně  formální a vyprázdněná
  • takže  je  na  čase hledat a zvolit  nějakého diktátora

K ničemu jinému  ten  výron  blbství na  Aktualne.cz  jako celek  vést  nemůže.    Nájemní psáči  Zelinka  a Prchal z  Aktualne.cz ,  Markéta  Blažejovská  -Bretschneider z  cirkusu Jakub Janda  i  tiskový  mluvka  Korbel se  s  tím  jistě  nějak  zaranžují. Já nikoli.

Dodatek:

Včerejší  i dnešní  článek jsem psal už  v neděli,  abych měl  nějaký předstih.  Skončil jsem  těsně  před jedenáctou  večerní  a následně  si pustil  ČT  24, konkrétně  Zprávy  ve  23,00 hod.A  mimo jiné  mne  moskevský  intervjůk  ČT  oblažil informací  světodějného významu, že  v Moskvě  byla protiputinovská  demonstrace  /reportáž  začíná v  čase  11,00 min/,  na  která se sešlo  několik stovek lidí. Pravá  bomba ve  srovnání  s tím,že  nás  stejná  ČT  24 dosud  ušetřila sebemenší informace o CNN  a zjištěních  OKeefeho ohledně  jejich  ruské  stopy. Nicméně  je  tam jedna mimořádně  zajímavá  věcička. V čas e 11,20 se  dostává  ke  slovu  jakýsi  mládenec  ve  žlutém tručku   -viz  screenshot

který  sděluje, proč  na  té  manigestaci je . Protože v  Rusku  je  zatím svoboda  na internetu a  on  má  obavy, že  ji úřady  začnou potlačovat!  Napíši to znovu  – ten klučina  říká,  že  v  Rusku je  internet  zatím  ještě  svobodný,  ale  že  má strach, že  úřady  to tak  dlouho nenechají.  V  současné  České  republice už  by  měl jistotu!  Alespon  mně  se to tam jeví…..  Nezbývá než konstatovat, že zlovolný  čert  Putin  má , ohledně  té pravé  demokracie, opravdu co dohánět!

 

 

 

 

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Hodina vlka se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.