Hodina vlka na Slobodném vysielači


Byl to pro mne minulý  pátek  naprostý  nezvyk – měl jsem ten večer úplné  volno!!!! Ani jsem neměl  Hodinu  vlka  s Borískem,  ani nebyl v  divadle  se svou  dobrou ženou  Karkulí.  Jenže  byl  třetí pátek v  měsíci a  to  Borísek  dlouhodobě  rezervuje  pro jiné pořady  – už proto, že  to zpravidla  vychází  i na  naše  divadlo.

Byla to pohodička, to musím přiznat.  Ale  dneska  už  to bude jako  jindy – večer  si  s  Borískem   sedneme  k mikrofonům  a budeme  pouštět  moudra  do  éteru. Dohodli  jsme  se  na  tom, že  za  základ  večerního pořadu vezmeme oba  články  Vnitro má  jasno  z  Kosy  z  tohoto  týdne.  Víc  jsme  zatím  neřešili.  Uvidíme,  co nám  z  toho  vznikne. Určitě  jste  si jako děti  hráli  hru na  chudé  vandrovníky,  co překousli jitrnici  a z jednoho konce  vylezlo písmeno  .. a  z druhého písmeno…. a  bylo třeba  hádat,  jaké že  to je  řemeslo.  Tak  večer  zkusíme  s Borískem  něco  velmi podobného. Z  jednoho  konce naší  jitrnice vylezlo Vnitro a  z  druhého  má  jasno. A  my  se pokusíme,  aniž  byste museli  hádat, povědět, co je  mezi  tím. Nad rámec  toho, co už  bylo v  článcích  na  Kose. Takže  jestli nemáte  na  páteční prázdninový  večer  něco lepšího  jste,v  tradičním  čase  ve  20,30hod.,  vítáni  na  Slobodném  vysielači.

Nicméně ještě moje  pozvánka  k poslechu  nekončí.  Obával jsem se, jak  to  bude  s finančními příspěvky  na provoz  Slobodného vysielače  o prázdnínách. Bohužel  velmi  oprávněně.  Je  konec  července   a  finanční  tachometr ukazuje,  že  příspěvky,  ani  šťastnou náhodou  nejsou někde  poblíž  8  000  eur. Dokonce ani  kolem  7 000 – viz  aktuální stav  finančního tachometru

Tak  tohle  je  malér!  Všichni  mluvíme  o nebezpečí  cenzury  internetu  o  tom, že  se  ti co mají  moc  snaží  alternativu  vymazat,  že  hrozí nebezpečí zavedení  cenzury  a že  nepohodlné  názory  budou potlačeny  úřední  mocí.  Když  se podívám na stav  příspěvků v  červenci, tak si  říkám, že  to zřejmě  nebude  nutné.  Když držitelé  jediné  pravdy  vidí  / a věřte, že  to pečlivě  sledují/ stav  financí v  tomto  měsíci,  tak  ví, že  nemusí  dělat  vůbec nic. Jen to nechat  vyhnít. Takhle  Slobodný  vysielač  opravdu  přežít  nemůže.

Janda  se  Smatanou a podobnými  jsou  happy.  Chcete ,  aby vyhráli?

Číslo účtu pro Českou republiku (Transparentní účet OS ČMS)

Číslo účtu: 2500269240 / 2010  
Variabilný sybmol: 2004000001

 

 

Příspěvek byl publikován v rubrice upoutávka se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.