Neanekdota – kde je Jakub Janda?


napsal Honza  mladší

Vlkův  úvod:

Léto se mi  hrubě  nepovedlo.  Neustále  jsem měl nějaké zdravotní problémy. Jako v  žádném předchozím roce  svého  života. Jen  v srpnu  2x  antibiotika… A  k tomu další  drobnosti. Takže  nestíhám a  mám spoustu  restů. Na Kose  a  zejména  v mailové  korespondenci.  Omlouvám s e všem, kterým  jsem už  nějaký  čas  dlužen odpověď, ačkoli  jsem  dříve poštu vyřizoval pokud  možno promptně. Ale  asi  bud e ještě  nějaký  čas  trvat,  než  najedu  na  bývalý  výkon, jestli  vůbec. Prostě   věk s e začíná pomalu projevovat. Alepší  už to nebude.

Ale  nehodlám  fňukat a stěžovat si  a  vás  otravovat svými  problémky a problémy. Jen popisuji  situaci, protože  z  těhle  restů vznikl dnešní  článek. Jeho  autorem je dlouholetý  kosíř a posluchač  Borískova  rádia  -Honza  mladší. Proč  mladší, protože existuje  ještě  Honza  starší. Jeho  otec.  O  němž  latí  totéž. A od  Honzi  ml. mi  přišel už  2.8. 2017 !!!!!

Honzo- opravdu se hodně  stydím!!!!!  😦  mailík,  který začínal takto:

Zdravím vlku, posílám drobnou anekdotu,…..

Když jsem začátkem tohoto a  viděl v  restech mailový  nadpis  Anekdota, říkal  jsem si  fajn –  něco  krátkého  a úderného se do Vtipu  na tento den vždycky  šikne….  Jenže  už po  prvních  řádcích jsem  vystřízlivěl a po přečtení  celého došel k názoru,  že  to musím  pustit  celé, jako speciální  hlavní  článek na Kosu. Z mnoha  důvodů. Takže  Honza  ml. má  dnes  svou premieru jako  autor na Kose. Hodnocení je na  vás.

Na rádiu KISS je každý večer v 6 pořad „Na férovku“ kdy si pokaždé pozvou toho či onoho hosta do studia na nějaký pokec o  životě a  životních zkušenostech  toho dotyčného  hosta. Klasicky  sportovci, hudebníci, apod.

2.8.2017 tam avizovali jistého  Dragana Vujoviče, který  tam měl prezentovat tzv. Silvovu metodu, která  – cituji web silvovametoda.cz a zároven doslovně převzato v upotávce na rádiu kiss

“ je mezinárodní vzdělávací program rozvoje mysli a kontroly stresu. Je založena na vědeckých poznatcích účinnějšího použití mozku a mysli.“

Protože metodu vůbec neznám a zaujalo mne to, jal jsem se hledat. K čemuž jsem dohledal všelijaké ezoterické magické láskyplné weby, no zkrátka klasika, které jsou plné internety. Ale hlavně vyjádření členů klubu sisyfos, které znám, čtu a povšechně respektuji jako autoritu na odhalování podobným „ezonesmyslů“, pseudověd, pseudolékařů apod. – zde http://www.sysifos.cz/index.php?id=slovnik&act=zobrazit&idd=&pismeno=&vyraz=1189080922&heslo=Silvova%20metoda -pro stručnost  převezmu jen závěr článku a sice závěr:

Hodnocení: Silvův výklad mechanismu činnosti mozku, tedy významu alfa vln a možnosti dosáhnout alfa hladiny, nebo jeho názory na asymetrii funkcí mozkových hemisfér sice vycházejí ze současných neurofyziologických poznatků, ale jsou zkreslené, chybně interpretované a spojené s magickými prvky. Kuriózní a samozřejmě zcela mylný je např. jeho názor, že 90% lidí používá jen levou hemisféru, pracující na beta hladině, a jen 10% lidí, především géniové, jen hemisféru pravou, která pracuje na alfa hladině. Proto se Silva snažil prostřednictvím převodu na alfa hladinu naučit lidí používat hemisféru pravou, tu lepší, pozitivní. Další jeho představy o vnitřní obrazovce nebo o dálkovém, mimosmyslovém přenosu léčebných informací patří už do oblasti pavědy, do parapsychologie. Silvova metoda nesporně může zlepšit subjektivní pocity a odstranit některé psychické i psychosomatické potíže, ale její možnosti jsou na stejné rovni jako možnosti všech ostatních autosugestivních a relaxačních metod, jakými jsou např. meditace, autogenní trénink, pozitivní zdraví, Křesťanská věda, audiovizuální stimulace aj.

Zvýraznil jsem důležité. Z čehož vyplývá „Opírá se o vědecké poznatky (pozn. má interpretace – opírá se to o fakt, že existuje nějaký mozek, který pracuje na nějakých vlnách) – které následně zkresluje až do roviny parapsychologie a, slovy jednoho ředitele CNN až do roviny „bullshitu“ :-)

Díví se někdo faktu, že „1. základní kurz Silvovy metody“ stojí, bratru, lidových 3 600 Kč? A druhý stupeň dalších 3 600 Kč. Abych byl ďáblův advokát – vskutku drobné, drobné penízky za lepší a kvalitnější život, v životě promrháme více peněz v alkoholu, cigaretách, loteriích, a jiných neřestech, není-liž pravda? Tohle je ta alternativa, proti níž by se mělo bojovat. Alternativní medicína, tedy  přesněji pseudomedicína je to , co škodí lidem!

Já chápu, že v dnešní době je alternativa pro lidi zajímavá. Alternativní média žijí. Alternativní „taxikařina“ UBER se stala populárním fenoménem, stejně tak „carsharing“ sdílení auta, stejně tak prodej tak říkajíc mezi lidma – bez bazarů, bez prostředníků – zrovna nedávno jsem prodával přes Facebook telefon – za dvě, tři hodiny od zveřejnění jsem měl penízky v ruce bez zásahu kohokoli jiného. I sdílená ekonomika je alternativou k ekonomice řekněme „živnostnické“, registrované, regulované a mapované…

Toto všechno chápu. Ale alternativní medicína to je jiná. Alternativní medicína doporučuje maminkám namáčet dítka v savu. (mám na mysli MMS tzv. magic mineral solution, jinými slovy savo ředěno vodou, lahvičkováno, přeprodáno s tučným ziskem – třeba zde http://www.czmms.info/ léčí veškeré neduhy od špatné kůže, vyrážek, přes vnitřní potíže jako špatné trávení, někteří se dokonce neostýchají zmínit léčbu / pomoc při léčbě rakoviny)…. 

Kladu  si  zásadní a  primitivní  otázku – kde je taskforce Jakuba Jandy??? A centrum proti hybridním hrozbám?? A tendence ministerstva vnitra monitorovat nebezpečné pseudoexperty?

Já osobně toto považuji za tzv. sociálně patologické chování,  nanejvýš  nebezpečné!!!!

Proč se může na rádiu KISS prezentovat tahle drahá pseudoléčba v kombinaci se slovy „vědecký“- ve snaze vyvolat dojem názoru „autority“? (pozn. ze svého minulého povolání prodejce call centra znám všechny možné psychologické fígly jimiž se operuje, dokáži tyto triky rozpoznat, když je vidím  a  názor tzv. autority tam jistě patří…. Přitom neřekli žádnou nepravdu, viz výše).

A ano, sice je KISS soukromá, komerční stanice, která si může pouštět co chce. Abych opět zmínil ďáblova advokáta. Ale tak stejně je soukromá stanice TV Prima. A Facebook (který dostal onen slavný německý náhubek) je taky soukromý business. A totéž  platí pro oněch  více než  40 údajně „prokázáných“ dezinformátorů, proruských trollů a alternativních webů pod drobnohledem MVČR. A jiní. Vše soukromé businessy. Tak jak to je????

Buď necháváme soukromý informační prostor soukromým subjektům  a necháme je tedy kázat v rámci zákona cokoliv (v rámci zákona! nikoliv jídelního lístku, tedy pardon nařízení MVČR). A nebo jim do toho fušujeme – a bojujeme proti pseudoexpertům napříč republikou – v tom případě se ptám? Kde je RRTV? Kde je Jakub Janda? Kde je MVČR tak agilně chránící voliče občana? Jaka  to, že  někdo je popotahován za  to,  že  na internetu publikuje  zamlčovanou  nepříjemnou pravdu a  jiný  může  svými  alternativními  výmysly  doslova ohrožovat  lidské  životy a  ještě  za  to inkasovat  peníze??? Najednou nějak všichni přišli o hlas? Třeba mají potíže s hlasivkami, no nevadí, měl bych tu na to, za pár peněz, mít nějaký lék!!!!

Příspěvek byl publikován v rubrice Hosté se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.