Lithium III. aneb neplánované drobnosti


Sliboval jsem sice  včera  dnešek  úplně  jiné téma, prozradím  – bude  se  týkat  neuvěřitalně  skandálních restitucí  vyšebrodských  cisterciáků,  šílené praxe  jihočeských  poboček  státních  úřadů,  zejména  tamního  Krajského pozemkového  úřadu  a ještě  šílenějšího  verdiktu  budějovického  krajského  soudu, prostě kompletní  krádeže za  bílého  dne.  Jenže  na  rozdíl  od lithia  -loupeže  opravdové. V které podle mne  rukou  společnou a  nerozdílnou  participují  ministerstvo zemědělství, ovládané  lidovci a ministerstvo spravedlnosti,  řízené ANO. Což  doložím, co doložit  bohužel nemohu, ačkoli  se  domnívám, že  to  tak  asi bude je  i ingerence  Hermanova  ministerstva  kultury. Ale o  tom  si přečtete  až  v  neděli a nikoli  dnes, jak bylo původně  naplánováno. Protože  kolem vylhané  story o lithiu  se objevují  nové a nové  pikantnosti.Takže  ač  neplánováno  – dnes Lithium III.

Včera  někdy kolem poledne  jsem  doplnil  Lithium II o  stanoviska  význačných  českých právníků,  specializovaných na  mezinárodní  právo, kterých  se  Česká  televize  zeptala, co  s  myslí  o podepsaném memorandu a  zda nějak omezuje  Českou republiku a  její  nároky.  Protože  většina  z  vás  Kosu  čte  asi  tak do  10-11 hodin dopoledne, je  dost pravděpodobné,  že tenhle  doplněk  unikl vaší pozornosti. Ačkoli by neměl. Takže  dnes  začnu  tím, že  ho sem  dám  znovu. Zejména  pro spoustu  rychlokvašených  specialistů  na  mezinárodní  komerční  smlouvy,  kteří se  v mé  mailové  schránce  rojí  jako  houby  začátkem  října.

pro  samozvané  právní  odborníky  si  dovolím přiložit  vyjádření  právníků – specialistů na  mezinárodní právo,  tak  jak  ho poskytli  České televizi na  jednoznačný  dotaz:

Veřejnoprávní televize zeptala právníků z veřejných vysokých škol, co memorandum  pro Česko znamená.

Pavel Bureš z katedry mezinárodního práva na Univerzitě Palackého v Olomoucí konstatoval, že strany podepsané pod memorandem „vyjadřují určitou ochotu pro společné kroky“. To prý ale ještě neznamená, že by toto memorandum bylo nějakou smlouvou. „Například se mluví o účastnících dohody, nikoliv o smluvních stranách, mluví se právě o té ochotě k nějakým společným krokům, nikoliv, že by se strany zavázaly přijmout konkrétní kroky,“ zdůraznil expert.

Jeho kolega z katedry mezinárodního a trestního práva Masarykovy univerzity v Brně Jiří Valdhans mu dal za pravdu. „Důležitá je podle mého formulace, že účastníci deklarují záměr projednat a prozkoumat možnosti budoucích dohod o rámci budoucí spolupráce. Ten dokument tedy nestanoví nějakou konkrétní povinnost pro současnost a v zásadě se jedná o velice jemnou formu smlouvy o smlouvě budoucí,“ konstatoval Valdhans

Stejný názor vyjádřil také vedoucí katedry mezinárodního práva z Univerzity Karlovy Pavel Šturma.

Vzhledem k  tomu, že  rád  dělám  dobré  skutky,  těší  mne , že  pánové  Valenčík, Kunštek a  tisíce a  tisíce  dalších, pokud  tedy  se  uráčí  vzít  na vědomí  stanovisko opravdových  expertů,  budou moci  ode dneška   v  noci  v klidu  psát.

To  není  ani zdaleka  jediná  informace,  kterou  by  měli na  vědomí  vzít  ti, co s tojí  za  Andrejem  Babišem až  do vybrakování  vlastní  peněženky.

Jeho  poslední  trumf,  který  vyhodil , spolu s Falmerovými komouši a  Pitomiem  je  tvrzení,  že  za  australskou společností,  která  má lithium  těžit, stojí  Bakala. A  když s e řekne  Bakala, tak  je  řečeno  vše a nikdo nic  nezkoumá.  Zejména pak  ne to, jestli  to je  vůbec  pravda. O  dalších  velmi  pikantních  souvislostech, pokud  by  tomu tak  opravdu tak  bylo,  nemluvě. Ale  na  to máte Kosu.A  ta  vám  nutné a navíc  ověřené  informace, včetně  historické  paměti, spolehlivě  dodá. Takže  k věci.  Nejdříve  si  dáme  co  o údajné propojení  na  Bakalu,  jak  s ním  mává  Falmer, Pitomio a  Babiš. Nejlepší  je  obrázek.  Který  jsem  si  screennul  ve  včerejších Lidovkách, tedy  Babišově  osobním  plátku:

Uznávám, že  se mi  to moc technicky   nepovedlo.Omlouvám se, mám  dost  velké  zdravotní  problémy  a velmi  omezený  pohybový  rozsah.

Na  té  grafice jsou zachyceny majetkové  podíly  australských těžařů v  různých  dalších  společnostech a  jde o  to,  že  v jedné  společnosti  4.  generace -tzv. dcera  vnučky  drží  asi  16%  kapitálu a  majoritním  akcionářem e  tam , přes dceřiné a  vnuččí  firmy  společnost  Ad  Hoc  Goup,  která  od  Bakaly  koupila před  drahným  časem  OKD.

A  to prý  dokládá  spojení  na  Bakalu.  Je  to  asi  stejně  logické  tvrzení  jako kdyby  váš  soused  se  domáhal  eventuálního dědictví po  vás , na  základě  toho,  že  vaše  fenka s e kdysi spustila  s  jejich podvraťákem. I  když,  aby  bylo  jasno,  vím  o rrestituci  měsťanského  domu v Plzni,  která  začátkem  90-tých  na podobném  principu  proběhla. Ale  to je jiná  story.

Takže  dokonc e i Babišovky  v  doprovedném textu k tomu  grafu  to komentovali takto

 

Ano vážení,  komunistické  důkazní  kolečko  je  fajn, ale  má  jednu  vadu  – nic  nedokazuje. Bezva  důkaz, jen co je pravda.

Ale  velmi často  jsem  v  mailech  kacerován za  to,  že  jsem proti  Andreji  Babišovi  patologicky  zaujatý.  Takže  abych  to vyvrátil,  pro tento okamžik  jeho ničím  nedoložené tvrzení  vezmu  jako  fakt. Rád  vyhovím, když  mohu. A tady  to  udělám  doslova  s gustem.  Pokud  je  to pravda, pak si  Andy  doslova  nadělal na hlavu  jako nikdy  před  tím. A  to hned  dvakrát.

To první  jsem popsal  už  včera  a předevčírem  – jak je  možné,  že  ministerstvo,  vydávající  s konečnou  platností  povolení  k  průzkumu, s přednostním právem  těžby toto  propojení  neodhalilo???? a  to  ani při nedávném prodlužování  průzkumných licencí? Opakuji znovu, jde o MŽP vedené  Richardem  Brabcem! Nechápu  to.  Absolutně  to nechápu,  že  lidé, zodpovědní  za  těžbu  nerostů ve  státním  vlastnictví  nedokázali odhalit  to, co  Vojta  Falmer  Filip s  Okamurou  zvládli  levou  zadní?   Opravdu  chcete,  aby  takováhle partaj s  takovýmihle  ministry  spravovala  tuhle  zemi?

Ale  mám  ještě  něco onačejšího, na základě  historické  paměti.  Vzpomenete  si ještě  na  začátek  dubna  2014,  kdy  Babiš  nikým  nezván a  mimo  kompetence  svého  rezortu s e rozjel  na  Ostravsko a  tam  za Zemanova potlesku údajně  zachránil  OKD  pře d krachem?  Jestliže  ne, pak stačí, když  si přelétnete  aspon  zhruba příslušný  článek  tehdejší  Kosy.

OKD, blahoslavení Babiše a znovuotevření rubriky Antilidovky

Vyjádřil jsem se k téhle nekozistentní akci  velmi  ironicky a  předpověděl  krach  OKD. Ačkoli Zeman, ve  snaze  uškodit  co nejvíc e soc  dem  řičel  nadšením.  Čas  ukázal  kdo  měl pravdu.  Ovšem nejvtipnější  na celé  záležitosti  je,  tehdy  Babiš  bez  skrupulí  jednal s  Bakalovou  pravou  rukou!  A  věděl to a neměl o tom  sebemenší  výčitky.!!!

Můžete  si  říci  – a co mohl dělat  a jak  to souvisí s tím, že Bakala  ze  zákulisí – možná- řídí  Ad Hoc  Group a  tedy  e  zlomkem procent!! ano  , jen  zlomečkem procent, zaháčkován  na  českém lithiu. Rozhodně  ho neovládá?

Jednoduše. Babišův  zázračně  vyjednaný  plán  na  záchranu OKD  skončil v kotrmelcích a  konkurzu. To  dnes všichni  dobře  víme. Nicméně  také  víme, že  Bakala  v  roce  2016 prodal právě  společnosti  Ad  Hoc  Group.  Česká politická  elita  to  tehdy s  velkým  jásotem kvitovala. Včetně  Babiše. Který  se  několikrát  s novými  majiteli sešel a  řešil s nimi  například  toto.

To byl tenkrát  Andrej Babiš  raněný  totální  slepotou nebo  měl zástavu  mozku?  Jak to,  že  si  partnery  nevylustroval  a nezjistil,  že  jde tedy opět o Bakalu,  jak tvrdí  dneska? Otázku  nechť  si  zodpoví  jeho  fandové!

Ale  ani  tohle  ještě  není  dneska  všechno. Už  jsem se stačil  zmínit  o ministru  životního prostředí,  který se  čím  dál  více prezentuje  jako  naprosto  nekompetentní  Škrhola,  kterému  by neměli  svěřit  ani  správu  městských  pisoárů. Protože  ten  člověk se  jeví  jako  naprostý  totálně  neschopný  tragéd! Dovolím  si nyní  citovat  ze  včerejšího  Aktualne.cz

Sociální demokraté používají v ostrém sporu s hnutím ANO v kauze memoranda ohledně lithia silný argument – dopis od jejich ministra Richarda Brabce v němž se píše, že memorandum je „krok správným směrem“.  Podle Andreje  Babiše je podpis dokumentu s australskou firmou „loupež za bílého dne“. ČSSD se brání, že jde naopak o snahu dostat těžbu a zpracování lithia pod co největší kontrolu státu.

Tedy  úplná  citace je tato:

„Jsem toho názoru, že (memorandum) je jedním ze správných kroků, otvírající prostor ke spolupráci při těžbě lithiových rud,“ stojí v úvodu dopisu od ministra Brabce.

Jak  že  s touhle  fatální  nepříjemností  nyní  naložil  Brabec  osobně?  I  to ve  zmíněném  článku  Aktualne.cz  nalezneme a  zdravý  rozum  dostává  těžce na  frak:

Na  tiskovce  rezortu zaznělo následující:

Ministr životního prostředí se brání, že dopis nepsal. Když Aktuálně.cz Brabce vyzvalo, aby své tvrzení doložil, označil za viníka celé situace ředitele odboru geologie Martina Holého. Ten prý omylem odeslal na ministerstvo špatný dopis.

Holý pro Aktuálně.cz přiznal, že se prý jednalo o jeho chybu. „Tuším, že někdy 20. září přišel na ministerstvo životního prostředí mail ředitele odboru ministerstva průmyslu, v jehož příloze byl neodeslaný dopis pana ministra Havlíčka. V tomto dopise nás žádal o podpis memoranda,“ popisuje Holý, který se pak ptal Brabce, jak s celou věcí naložit.

„Pan ministr dal jasný příkaz memorandum nepodepisovat a já jsem se s ním ztotožnil, protože doba na to zralá není,“ vysvětluje. Už dříve ale podle svých slov připravil verzi dopisu, která obsahovala i zdvořilostní úvod, jímž nyní argumentuje ministr Havlíček.

Holý ale tvrdí, že si Brabec právě takové znění dopisu nepřál. „Nicméně naším systémem odešla ta první verze, protože byl spěch a tak dál,“ vysvětluje s tím, že omyl bere na sebe. Když chtěla redakce znát detaily jeho postupu, tvrdil, že údajně bylo více verzí odpovědi.

„Byla to samozřejmě moje chyba. Byla vypracována řada verzí tohoto dopisu a při přikládání přílohy do elektronického systému nebyla využita ta poslední,“ připouští úředník, který nečekal, že by jeho přehmat mohl způsobit takový problém. „Bral jsem to jako běžný zdvořilostní úvod,“ dodává Holý.

Takže  český  prosťáčku,  máš  na  výběr  z  několika  prima  variant:

1- ministr  téhle  vlády  je jen takový idiotský  panák,  který podepíše, co  mo  kdo  strčí i když  jde  důležitou  mezirezortní  poštu

2- na  Brancově  ministerstvu  je  totální  čurbes,  kde si  každý  dělá, co ho  zrovna  napadne a  na důležité  věci  není  jaksi  čas.

Nechávám  na  Josefu  Koblihovi , aby  si  vybral, co  mu  konvenuje  více,  aby  podle  toho  hodil  za týden lupen  Babišovi a  tím  také  Brabcovi.

Sám  pro sebe  budu pracovat  s  variantou  třetí – že  jd eo  řádně  připravený, přečtený  a ministrem podepsaný  dopis, protože  se mi nechc e věřit,  že  by

-byl tak  duševně  zpozdilý

-neuměl  zadministrovat  ty  nejjednodušší  věci.

Jenže  když  Babiš, po skandálu s  HSBC potřeboval  nějaké stéblo, kterého by  se  jako tonoucí  chytil,  musel  si  Brabec a  zejména  jeho  úředník trapně  nakálet  na  hlavu.

Jak ti Josefe  Kobliho  konvenuje  takovýhl e výkvět, kterého  hodláš  pověřit  řízením  státu?

A  to nemluvím o včerejším  rozsudku  slovenského  Ústavního  soudu,  který  nižším  soudům  znovu přikázal  projednat ,  zda  Babiš  byl  estébáckým  donašečem s krycím jménem Bureš  nebo  ne. Přirozeně  – i tohle je účelové  spiknutí!  Jak jinak.

 

 

 

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Hodina vlka se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.