Prodloužení stavu klidu


Všechno  se mnou  šlo dobře. Alespoň  to  dost  dlouho  tak  vypadalo. Do  středy  odpoledne….No  zkrátka momentálně se  nějak  znovuslepuji  z  úplných trosek.  Což  znamená,  že  Kosa zatím  nepojede.

Snad  pře s víkend  budu  mít dost  síly  mrknout  do  mailů, co mi přišlo od  jiných  autorů a pokud  by  tam  něco  bylo,  začnu to pouštět,  abyste  nemuseli  čekat  moc  dlouho. Žádné  ostatní  maily  určitě  vyřizovat  nebudu. Proto je  zbytečné  mi cokoli  posílat.

Vyjasnění  stavu  věcí je jeden  důvod  proč  tohle  píši.  Druhým  pak  neskonalé  zklamání  nad  tím,  že  si  nyní  neumím představit,  že  bych  zítra odpoledne  se vůbec  pokusil o nějakou  analýzu,  té dvoudenní dobrovolné kolektivní  sebevraždy,  která se bude    eufemisticky nazývat  volbami. Ne  proto,  že  bych  tu  hrůzu  komentovat  nechtěl  – chystám se na  to  jako na letošní  vrchol Kosy  celý  rok,  nýbrž  proto,  že  na  to prostě  nemám.

To  totálně  vylhaná  záležitost, zvaná  kauza  lithium musela  každému,  kdo  chtěl  vidět jasně  ukázat,  co  a  jak.  Maně  jsem  si  vzpomněl  na  ono  profláknuté  „Pravda  a láska  musí  zvítězit  nad  lží  a nenávistí“.  Tyhle  „volby“ , co  by  zatmění zatmění mozku nadpoloviční  části  voličstva  budou demonstrací  toho,  že  Havlův  slogan  je  definitivně  passé a  nikdo  se  s ním  už  dál  nemusí  babrat, protože  právě  odhlasujeme  totální  výhru LŽI a  NENÁVISTI!

Tvrdím  že  nesystémové  ,  neprogramové  strany,  tedy  objekt  zájmu  frustrovaných a protestních  voličů,  kteří s e hlasovacím  lístkem  chtějí  jen pomstít!!!,  dostanou  více než  120  hlasů!  Míním  tím  součet  mandátů ANO šéfe, Okamury,  KSČM a  Pirátů.

Jo a  mimochodem,  jakkoli  nejsem  schopen moc  vnímat, co se kolem mne  děje, protože  jsem měl  dost  vysoké  horečky, troufnu  si  tipnout jak  to  zítra  dopadne

 1. Babiš                       27%
 2. Okamura                14,5%
 3. KSČM                     13%
 4. Piráti                       11%
 5. ČSSD                       9,8%

Zkusím  otevřít  diskusi, abyste si  mohli  také  zatipovat. Snad  se  mi  to  podaří.  Pokud  ano,  bude  otevřena  jen  24  hodin.  Zítra  dopoledne kolem  8,15 hod. se zavře.

Zásadním s dělením  je  ale  prosba  o  mailový  klid. Díky.

Příspěvek byl publikován v rubrice Hodina vlka se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

47 reakcí na Prodloužení stavu klidu

 1. Honza ml. z Ostravy napsal:

  Vlku, tak protože je prosba o mailový klid tak popřeju aspon takto, snad to dorazí do plzně. Přeju (nikoliv brzké, nýbrž naopak pořádné) zotavení, přeju aby se lepení z trosek úspěšně podařilo 🙂

  Já sem přihodím také tipy

  Babiš – 22%
  Okamura – 15%
  ČSSD – 13%
  ODS – 11%
  KSČM – 10%
  KDU-ČSL – 8%
  Piráti – 6%

  Ačkoliv teda velmi nerad bych tam viděl Okamuru a marně doufám, že volič občan prohlédne za prázdnou rétoriku SPD, že si pamatuje Okamurovi úkroky stranou a „kam vítr tam plášť“ ale to se určitě nestane. On přece slíbil zrušení DPH na pivu a lécích, takže Máňo, kurňa, pivo za 15 korun! Tenhle volič, může být ekvivalentem k Pepovi koblihovi a sice teda Franta Pivař. A Franta Pivař rozumí, že Okamura osobně bude stát na hranici a střílet uprchlíky, dá mu pivo za 15, zvedne mu plat na 30 čistého a ještě zavře veškerou svoloč v parlamentu. Neboť to jsou všechno stejně svině. Až na Okamuru.

  • E.M. napsal:

   Víte co, já nepotřebuju pivo za patnáct korun, ani nepotřebuju, aby někdo střílel uprchlíky, a už vůbec nepotřebuju mít plat třicet čistého. A kupodivu dokonce ani nepotřebuju, aby byl menší svině, než jsou ti ostatní. Mně jakožto českému xenofobnímu rasistovi bude bohatě stačit, když budu smět být ve své vlastní zemi dál Čechem, xenofobem a rasistou, aniž by mi kvůli tomu hrozily pokuty jako v Německu, nebo dokonce vězení jako v Británii. No a Okamura je (podobně jako Zeman) v této věci mou pojistkou. Nevolím ho proto, aby plnil svůj program (protože vím, že k tomu nikdy nebude mít dost mandátů), ale proto, aby legitimizoval moje občanské postoje. To je všechno, co od něj potřebuju a všechno, co od něj čekám. Nic víc a nic míň než to, aby se dál smělo nahlas říkat, že v této zemi jsou doma Pepa, Jirka, Honza a Vojta, nikoli Ahmed, Abdul, Mubumba a Utanapištim.

   Je to až tak nepochopitelné?

   • blbíš napsal:

    … nejsem si jist, E.M., zda-li Honza mladší z Ostravy bude ochoten měnit úhel pohledu, natož se snažit něco pochopit. Jednou jsme pro něho a jemu podobné Franta Pivař a přes to holt nejede vlak!
    P.S.
    možná že už ta inkluze, vím já

    • Honza ml. napsal:

     Ne všichni, ne u všech stran. Tak jako ne každý volič ANO šéfe je Pepa Kobliha, tak ne každý volič SPD je Franta Pivař 🙂 A to co napsal EM dává smysl. Bohužel, jak jsem psal níže, jsem jejich ideje neviděl přetavené v konkrétní kroky a reálnou politiku. 🙂

     • Job napsal:

      Zato kroky těch všech ostatních jsme měli možnost vídat už skoro osmadvacet let a bylo to většinou k zblití …

  • Ichbin napsal:

   Už nikdy víc. Dvacet sedm let vidím ve sněmovně stále stejné obličeje. Jsou tam pomalu déle, než Brežněv v politbyru. Klasický příklad, Mareček Benda, „etalon morálky“, který si zfalšoval titul a kandiduje opět, už po desáté na šestém místě v Praze. Parazit, který se jinde není schopen uživit. Turbostudent Chovanec totéž, vybírač poplatků katolík Sobotka, premiér, který neumí žbleptnout ani slovo anglicky, ostuda Česka, Zadolárek, bývalý marxista, Hulínský psychopat a tak dál. Lithiová svoloč.
   To už Babiše, kdyby nebyl jiný výběr. Bez ohledu na to, zda můj hlas propadne, nebo ne, budu volit tu stranu, se kterou názorově shoduji. Ať má jakékoliv preference.
   A na hrad Zemana!
   Zdar!

 2. JAHA napsal:

  Babis 28,6
  Okamura 13,2
  Zaoralek 12,1
  Filip 11,9
  Pirati 6,6

 3. bob napsal:

  Babiš 25%
  Okamura 12,5%
  KSČM 12%
  Piráti 11%
  ČSSD 10%
  ODS 9%
  KDU 7% 😦

 4. Joma napsal:

  Babiš – 26%
  Okamura – 17%
  Piráti – 13%
  KSČM – 13%
  ČSSD – 9%
  KDU-ČSL – 6%

 5. Delkim napsal:

  Babiš – 24%
  Zaorálek – 18%
  Okamura – 12%
  KSČM – 10%
  KDU-ČSL – 7%
  ODS – 6%
  Piráti – 6%

 6. Zd. napsal:

  Honza to přání nahoře napsal i za ostatní, tak se nebudu opakovat.
  Čekám, jak dopadne TOP a kolik budou mít Piráti a SPD.
  A Vlkovi děkuji, že mi pomohl v mém rozhodnutí koho volit, byť jsem jim původně hlas dát nechtěl, ze vzteku, ale co je moc, to je moc.

 7. hank napsal:

  Jediná snaha Pepů Koblihů a Frantů Pivařů je hodit do toho politikům vidle.

  Nevím už, kde jsem četl následující přirovnání, určitě to není z českého zdroje; ono se zdá, že i jinde v euroamerickém okruhu je to aktuální a sedí to dle mého soudu nejlépe ze všech: Je to, jako kdyby se někdo chtěl pomstít vedení nějakého zavšiveného hotelu tím, že se jim tam (s prominutím) vysere do postele, načež zjistí, že v té posteli musí spát, protože jiný hotel v tom městě není…

  Nebudu dávat procenta, jen pořadí:
  1. ANO
  2. – 4. ČSSD, KSČM, SPD (odlišně od řady lidí si myslím, že ČSSD přeleze 10% a Okamůra ne…)
  5. – 6. ODS, Piráti
  7. – 8. TOP 09, lidovci (a obojí budou rádi, když přelezou 5%)

  Jakákoli kombinace vyplývající z uvedeného způsobí, že kdokoli bude mít velký problém složit nějakou funkční koalici. (A to si ani netroufám odhadnout, jak moc se nájemník na Hradě třese na to, až do toho začne při sestavování vlády vrtat a rejpat on a jaké to může mít následky…) Osobně tipuji budˇ pokračování současné koalice (s prohozením rolí ANO a ČSSD, to jestli lidovci projdou) nebo menšinovou vládu ANO + ČSSD s podporou komunistů a předčasné volby. A jestli se mýlím a Okamuru podceňuji až tak, že do vlády vleze SPD, tak se uchechtám k smrti při sledování jeho zdůvodňování, proč pod Babišem nemůže plnit své sliby, a reakcí jeho voličstva na to. Ale ani taková vláda nejspíš nevydrží dlouho. Přesněji řečeno doufám, že k ní vůbec nedojde, protože upadnout na úroveň Polska, to by fakt bylo na emigraci.

 8. marti napsal:

  Babiš – 29%
  Okamura – 14%
  KSČM – 11%
  ČSSD – 8%
  ODS – 8%
  KDU-ČSL – 6%
  Piráti – 4%
  Top – 4%

 9. JANK napsal:

  ANO 26,5 %
  SPD 15 %
  KSČM 14 %
  ČSSD 11%
  ODS 10 %
  Piráti 7,5 %
  KDU-ČSL 6%

 10. Germanicus napsal:

  Nejsem schopen formulovat reálný odhad výsledků voleb.
  O všem rozhodne volební účast. Čím nižší účast, tím větší šance pro TOPku, ODS, lidovce, KSČM. Čím vyšší účast, tím větší šance pro ANO, Okamuru, Piráty a pod.
  Jinak vlku držím furt palce!!!

 11. takytaky napsal:

  Tyhle volby jsou o jedné jediné otázce – chceme tady machometánské čmoudy, nebo nechceme? Jinak řečeno – chceme si to tady nechat zničit tou svoločí z Brusele, nebo nechceme? Kdo odpovídá kladně, nebo je mu to jedno, je slepá a hloupá oběť propagandy, kdo záporně, volí 29.

  Můj tip:
  Babiš – 24%
  Socani – 14%
  SPD – 12%
  Komančové – 11%
  ODS – 9%
  Lidovci – 6,5%
  TOP – 5,5%
  Piráti – 4,5%
  Zelení – 3,5%

  • hank napsal:

   „Tyhle volby jsou o jedné jediné otázce – chceme tady machometánské čmoudy, nebo nechceme? Jinak řečeno – chceme si to tady nechat zničit tou svoločí z Brusele, nebo nechceme?“
   Opravdu pronikavá analýza. Když si přečtu něco takového, tak se vůbec nedivím, že Vlk mívá takové pocity marnosti, až to tu chce zabalit…

   • Zd. napsal:

    Tak samozřejmě, psát tu podrobné analýzy, založené na faktech a pak si přečíst koblihovinu, to musí být na infarkt.

  • Honza ml. z Ostravy napsal:

   Bohužel 29 nemá reálný plán, reálnou koncepci. Celá strana stojí jen na prázdných frázích a heslech, a cokoliv co jsem viděl, četl, slyšel z představitelů SPD, když padl KONKRÉTNÍ dotaz na KONKRÉTNÍ realizaci toho či onoho hesla, tzn. jaká bude z těch slibů REÁLNÁ politka, tak vždy ticho po pěšině. Mumlání, huhlání, utíkání od otázky, logika kruhem a podobné speciality. Takže, ač 29 by za mě jen podle logiky výše byla OK volbou, tak v tomto případě za mě ne, protože se v nich vůbec nevyznám a nevím jakou politiku teda hodlají dělat.

   Za další, na přímou demokracii potřebuješ zodpovědného občana – psal tu o tom i vlk tuším – občana, který volí svůj diskomfort pro všeobecné blaho, občana který si dobrovolně zvýší daň aby se zlepšilo jeho okolí atd…. Toto v českém prostředí vidím jako nereálné, my tu zkrátka nemáme generace odchované na přímé demokracii. Tím neříkám, že ten či onen přístup je špatně, jen tak, jak to je.

   • hank napsal:

    Na demagog-dot-cz lze dohledat důkazy podložené tvrdými fakty, že mezi nejulhanější politiky v mediálním prostoru patří Okamura a Zeman. Problém bude asi bohužel v tom, že (nejen) v těchto volbách nejde především o fakta, ale o emoce…

  • MichalS napsal:

   V tom případě se hlásím jako slepá a hloupá oběť propagandy :-).

 12. Geordyn napsal:

  Diskutující odhadují výsledky s ohledem na to, co zveřejnili agentury / jak předpokládám /, ale je známo, že agentury vždy zveřejní úplně něco jiného, než je konečný výsledek voleb. Britové a Američené to v praxi předvedli. Takže já se nechám překvapit dvěma událostmi. Příjemně – trvalým uzdravením vlka, a tím, že bude mít pravdu nick takytaky. A navíc v Ústavě ČR je klauzule o všeobecném referendu. Nebojme se ho a volme ty strany, které zákon o referandu slibují.
  Geordyn.

  • takytaky napsal:

   A v čem jako mám mít pravdu? Jakože asi příjemnou?
   V tom, že můj tip odpovídá tomu, že na jednoho, co dobře vidí a chápe situaci, připadne sedm zmanipulovaných pitomců? A ještě si ti druzí zřejmě připadají prudce inteligentní, viz hank.
   Daleko líp tu otázku vystihl nahoře E.M. A stejně tu bude nějaký další prudce inteligentní Zd. blábolit o koblihovinách. A jakože prej „pronikavé analýzy založené na faktech“! 🙂 Samozřejmě přeju domácímu pánovi brzké a úplné uzdravení. A kdyby ještě chtěl pokračovat v těch svých pronikavých analýzách, tak prosím bez ostarkizování, nedělá mi to dobře. Ostrakos, množné číslo ostraka, to byla taková demokratická hračka v Aténách…

   • Geordyn napsal:

    Také jsem si všiml té trvalé přesmyčky v onom slově. Jenže, kdo jsi bez viny, hoď první kamenem. Jen tolik.

 13. Banny napsal:

  Ano 29%
  ČSSD 19%
  SPD14%
  KSČM 14 %
  ODS 10 %
  Piráti 7,5 %
  TOP 6%
  KDU-ČSL 4%

  Bude nějaká výhra za nejpřesnější odhad???

  • Honza ml. z Ostravy napsal:

   s ANOšéfe jako premiéerem bohužel jediná výhra za přesný odhad jsou 4 mizerné roky do dalších voleb 😦

 14. Tom napsal:

  Komplexně geniální Bureš 22%
  Japonec 14%
  Socani 15%
  Komouši 12%
  ODS 12%
  Piráti 6%
  Černoprdelníci 6%
  Volební účast 72%

 15. Aleš napsal:

  ANO / 27%
  ČSSD / 14%
  KSČM / 12,5%
  SPD / 11%
  ODS / 10%
  Piráti / 7%
  ČSL / 6%
  TOP / 6%

 16. Laco G. Mlynář napsal:

  ANO 25
  KSČM 15
  ČSSD 12
  Okamura 12
  ODS 10
  KDU-ČSL 5
  Piráti 4,9
  TOP 09 4,9
  STAN 3,9

  Vlku, mám nějaké konexe na kvalitní profesionály, pokud jde o kardiovaskulární problémy. Dej vědět kdyby…

 17. Tony napsal:

  ANO 27
  KSČM 13
  ČSSD 12
  Okamura 12
  ODS 11,5
  KDU-ČSL 7,5
  Piráti 7
  TOP 5,8

 18. Zanechal odověď napsal:

  ANO – 22%
  ČSSD – 14%
  KSČM – 11%
  ODS – 10%
  TOP09 – 9%
  Piráti – 7,5%
  SPD – 6,5 %
  KDU-ČSL – 5,5 %

 19. MichalS napsal:

  ANO 24%
  ČSSD 15 %
  SPD 13%
  KSČM 11 %
  ODS 10 %
  Piráti 10 %
  KDU-ČSL 7 %
  Zajímavou úvahu napsala Kateřina Perknerová (o tom, že SPD může skončit druhá): „…Proslýchá se totiž, že prezidentův poradce Martin Nejedlý řeší zapeklitý problém. Okamura údajně přes něj Miloši Zemanovi vzkázal, že když uspěje, chce být ministrem zahraničí. A kdyby náhodou prezident se jmenováním váhal, bude Okamura kandidovat na Hrad. Že by ubral hlasy hlavně Zemanovi, je nabíledni.“
  V každém případě přeju hodně zdraví a síly.

 20. Duroy napsal:

  Ano 20%
  Čssd 15%
  Ksčm 13%
  ODS 12%
  Okamura11%
  Kdu 7%
  Piráti 6%
  TOP09 ,5%

 21. Vidlák napsal:

  Vlku přeji ti brzké uzdravení přidávám osobní názor, že snad ani s Tebou ani s volbami nebude tak zle… 🙂

  A zde můj odhad:

  1. Babiš 23%
  2. Okamura 18%
  3. KSČM 13%
  4. ODS 9%
  5. ČSSD 8%
  6. Piráti 6%

 22. dewega napsal:

  Tak hlavně zdraví Vlku. Na rozbory si počkáme. Držím palce hlavně tobě…volby to je zapeklitá situace. Netipuji nic ale asi to hodím Realistům. Nejsou tady nikým tipovaní tak snad budu mít kliku.

 23. Podhor napsal:

  1.ANNO – 28%
  2.ODS – 14%
  3.ČSSD – 11%
  4.SPD – 9%
  5.KSČM – 7%
  6.Piráti – 6%

 24. Jirka napsal:

  Mám rád utopie:
  SPD 22
  Ano 16
  KSČM 15
  ČSSD 10
  ostatní pod 5
  Vlkovi, aby se mu zdraví zlepšilo !

 25. cepal napsal:

  Odhaduju, že výsledek bude mít na 100% katastrofální důsledky pro Českou republiku. ODS nemá kádry a v procentuální elitě rozhodně nebude, ČSSD je průser ale aspoň má elkem koncepci a dobře dělá místní politiku, a zbytek stran je z jednoho nebo jihého důvodu megaprůser, poětšinou bez koncepce a politické způsobilosti. Za chvíli to jdu hodit na ambasádu v Londýně a stále netuším, komu to v těch Středních Čechách hodím. Starostům?

 26. PavelK napsal:

  PavelK
  ANO 24%
  SPD 12,5%
  KSČM 11%
  Piráti 10%
  ČSSD 9,8%
  ODS 9%
  KDU 6,5%
  TOP 5%

 27. kopřík napsal:

  ANO – 27%
  ČSSD – 13,5%
  KSČM – 12%
  SPD – 10%
  ODS – 10%
  Piráti – 7%
  KDU-ČSL – 7%
  TOP09 – 6,5%

  Držte se, vlku.

 28. fotrák napsal:

  ANO 23
  SPD 16
  KSČM 15
  ČSSD 11
  ODS 7
  Piráti 5
  KDU-ČSL 4,6
  TOP 09 4,1
  Real 3,2
  SZ 3,1
  STAN 2,4

 29. Petrs napsal:

  ANO 29%
  Okamura 12%
  KSČM 12%
  —————
  ČSSD 10%
  Sociální demokrat, kudy chodil, tudy krad.
  ODS 8%
  Někdy příštěe…
  Piráti 7%
  KDUČSL 5,1%
  —————
  Kalousek 4,9%
  Pápá Lálá.
  Ostatní 12%

 30. Pjnag napsal:

  ANO – 25,5
  KSČM – 13,9
  ČSSD – 12,8
  Okamura – 10,1
  ODS – 7
  Lidovci – 5,9
  Piráti – 4,5
  TOP 09 – 4
  Starostové – 2
  Realisté – 1,5
  Zelení – 1,2
  SPO – 0,8

  Tak jsem zvědavý. Mimochodem vlku, myslím, že na Kosu jsem narazil díky odkazu z Britských listů na Vaši analýzu krajských voleb 2012. Sice se z toho mnohé v praxi nevyplnilo, ale rozebrání to bylo výborné. Komentování voleb si nikdo nechce nechat ujít, ale asi by bylo lepší, kdybyste si šetřil zdraví. Přeji brzké zlepšení zdravotního stavu.

 31. Maja napsal:

  Babiš                       23%
  KSČM                      14%
  Okamura                 11%
  ČSSD                       10%
  ODS                           7%

  Vlku, přeji vám hodně sil, ať jste brzy posel dobrých zpráv.

 32. Rybka napsal:

  Nová státní hymna :

Komentáře nejsou povoleny.