Facebook a já


Kosu  lze  čísti  dvěma  způsoby-

1-  buď  na její  hlavní  stránce na    WordPressu, což  využívá  většina  návštěvníků

nebo

2- na  Facebooku, s  kterým je propojena, protože  mi  kdysi  jeden z  čtenářů vysvětlil,  že  kdo není  na téhle obličejoknize, jako by  nebyl a proto mi tam zřídil  účet a propojil ho s  hlavní  stranou  Kosy.

S  Facebookem  umím  ještě  méně  než  s  WordPressem a proto ho nemám  rád. Zápasím tam i s  naprostými  trivialitami  a byl pro mne  trpěným  zlem. Do  včerejška.

Nyní mi bylo prodělat s  Facebookem  srážku.  Nebudu  si  brát  servítky –  jde o klasickou  srážku s  blbcem /ano  nevážená  eventuální  bystrá  vočka  z  FB – opakuji znovu  – srážka  s  blbcem.  A je mi  úplně jedno, jestli mne zabanujete  nebo  ne.  Tenhle  článek  píši zejména jako eventuální  upozornění  pro ty, kteří  chodí  na Kosu právě  přes  Facebook,  aby  se  radši přeorientovali  rovnou na kmenovou  stránku  Kosy  na  WP.

A  nyní  se  sluší  tuto  srážku pravdivě  pojednat, tak jak proběhla a  proč  proběhla.

Když  jsem  dnes  ráno otevřel  Kosu a  můj  panel jejího  administrátora a zkontroloval, zda  a  jak vyšlo dnešní vydání, chtěl  jsem  si odskočit  také  na její  Facebook, abych i tam překontroloval  co a  jak.

Jenže  ouha!!!!  Přechod  na  FB  se nekonal a místo  toto  na  mne  vyskočila  následující  oznámení  ksichtoknihy:

Facebook, místo toho, aby  mi  otevřel  tamní  propojení Kosy mne už  nikam jinam, než  k těmto informacím  nepustil.  Ať  jsem dělal, co  jsem  dělal. Prostě  blokáda!

A  to prosím kvůli tomuto  článku

17.listopad 1989 versus 17. listopad 2017….

přesněji kvůli poslední  fotografii  v  něm.

Kterou si  SÁM  Facebook, bez  jakéhokoli mého podnětu, jejich  systém vybral pro jeho prezentaci na  FB!!!!  Přesto , že  je  v textu  16- slovy  šestnáct jiných!!!!! dělá  to tak  vždycky,pokud  je  v článku  fotek  více,  že  si, podle  nějaké  své  vlastní  logiky zvolí vždy  jednu,  bez  ohledu na  to, je  li  nejpodstatnější  k tomu, co je  popisováno   nebo  ne!!!  Možná, že  to jde nějak ovlivnit, ale já  to  v  žádném případě neumím!!!

Takže  – oni  si vybrali sami  fotku a  následně mne za ni  potrestali.  Že  prý ta  fotka porušuje  zásady  komunity  Facebooku…  Tohle je  nad moje  veškeré  chápání.

Nicméně  další  rána  do mé  nebohé  staré  hlavy  měla  přijít v zápětí, když  jsem si na  druhé obrazovce  přečetl, že  nahota  je  sice na  FB  zakázána, jakož  i  další  věci spojené se  sexuálním  obtěžováním,  ale že  pokud  jde   o jej  užití  pro vzdělávací,  humoristické  nebo satirické účely, je přípustná!!!!

Nechám  na  p.t.  kosířích,  aby  sami posoudili, jak ono  obnažené pozadí  bylo v inkriminovaném  článku užito!!!!  Důvodně  totiž spoléhám na jejich  inteligenci, která na  rozdíl od  té,  co rozhodovala  za  FB, je nesporná!!!

Facebook se mne  následně  ptal, jak  jsem  byl spokojen s  jeho  službami.A  když  jsem  dal  z  nabízených  emotikonů  ten nejzamračenější, okamžitě  chtěl  vědět  proč. Prý  aby  to příště  dělali  lépe. Tak  jsem jim  to velmi stručně  popsal. A  uzavřel  tím,  že  FB  nijak  nepotřebuji a  klidně  se bez něj obejdu. A  že  případ  neprodleně  na Kose popíši.  Což  tímto  činím.

Zkrátka – srazil jsem se s politickou  korektností, tak jak  je  provozována  za západními hranicemi  už  hodně  dlouho. Kdy nikoho  nezajímá  skutečný  obsah a problém, ale  pouze  verbální  znaky a  místo rozumné  úvahy  nastupují  sankce. Přesně  kvůli tomuhle  je  náš  civilizační  okruh  v těch obrovských  hodnotových problémech, v nichž  je a  zažívá kritickou krizi  svých  hodnot a  identity.  Které  neumí a nechce  řešit a pojímá  se  margináliemi nebo pseudoproblémy!  FB a  jeho  řízení  mi to předvedlo v plné  parádě. Aniž by  cokoli, s  obyčejným selským rozumem  zkoumalo!     Tohle je  jistá cesta  do  pekel!  Vlastně  k civilizačnímu  rozvratu.

A  aby  vše  bylo  úplně  dokonalé, tak  když  jsem se  na  svůj  FB  nějak záhadně opět  dostal, přes  řadu  různých, pro mne  naprosto  zbytečných  nabídek placených  služeb  od  Facebooku, tak jsem  zjistil,  že  FB  odstranil  ze  svého prostoru  nejen  onu  nevhodnou  fotku  lidského pozadí, ale  rovnou celý  článek  k  17. listopadu….  Ok, bez  závěrečného obrázku by  to stejně  nebylo ono. Ale  co  naprosto nechápu, je,  že  na něm  chybí  i  dnešní  článek Kosy

Ministr Pelikán, BIS, Hlava XXII a svobodník Halík

Přestože  v něm  žádný,  natož  hambatý  obrázek, NENÍ!!!!

Tak  tohle  je moje  dnešní  dnešní srážka  s  blbcem!

Dále od  Facebooku,dále, než tě  postihne neštěstí nenadálé!

Dodatek:

Právě  jsem  tenhle příspěvek  pustil  na  sklo   a byl zvědav,  co s  ním provede FB. Kupodivu a  na  rozdíl  od  článku  o ministru Pelikánovi a BIS se objevil….Takže  někomu  evidentně  vadí  na  Kose  nejen  holé pozadí…  Takže  máme  jasno!

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Hodina vlka se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.
%d blogerům se to líbí: