Churchillovi jako Koněvovi? A co takhle Náměstí tunelářů?


Míním tabulku. Že  nechápete?  Objasním.  Praha  a tím i  Česká  republika  má  nový  zásadní  problém – sochu  maršála  Koněva na  Náměstí  Interbrigády  v Praze  6. Věční  a  vytrvalí  bojovníci proti  komunistům a Rusku  zejména,  už  nějaký  čas  požadují,  aby  socha  velitele  jednotek,  které  9.5.1945 definitivně  osvobodily  tehdy  bojující  Prahu  od  ustupujících  německých  kolon, ale omlouvám se,

-my přeci  víme, že  Prahu  už  dávno a  dávno osvobodili opravdoví hrdinové  ruského  protihitlerovského odboje -Vlasovci,  kterým Praha  děkuje  za  to, že  existuje a  Československo za  osvobození

-že  Rudá  armáda  neosvobozovala, ale  jen a jen obsazovala  do Stalinova  područí, což  mohou potvrdit například  v  Rakousku..

ale  zpět  ke Koněvovi – duše  demokratické a  ušlechtilé  požadují,  aby  zkrátka  a dobře  byl  ten  pomník odstraněn. Je  prý  ostudou  Prahy,  jde o  hold  pohunkovi  diktátora  kdo ví co ještě. A  byla  kolem  toho pořádná  mela.

Nakonec  konšelé  na Praze  6, kde radnici  ovládá  Kalousek partaj a  starostou  je  tam  syn onoho rusobijce  a vedoucí  postavy  spolku  Evropské  hodnoty -Petra Koláře, až  k odstranění  pomníku  jako takového nesáhla.

Rozhodla  se,  že  socha  zůstane,  ale  budou  na ni přidělány  cedulky, které  budou  hovořit  o  Koněvově ostudné  účasti  na potlačování svobody a  demokracie.

Konkrétně  v roce 1956- kdy  velel sovětským jednotkám,  které potlačily protikomunistické   povstání v  Madarsku

roce 1962, kdy velel  seskupení  Sovětských  vojsk  v Německu a  začala  se  stavět Berlínská  zed

a  snad i cedulka s letopočtem  1968,  kdy se  Koněv  prý osobně  měl podílet  na průzkumu  Československa,  který  sloužil jako podklad pro  srpnovou  invazi.

To  aby  všichni,  kdo  k té soše  přijdou,  měli  jasno,  že  to byl  vlastně  padouch…

Takhle  zní  konečný  verdikt radnice Prahy  6…Demokracii, která je  tou  sochou  ohrožena, si  uhájíme…..

Ovšem  jsou  tací,  kterým  to nestačí a  nemohou se zbavit  silného pocitu  ohrožení z toho kusu  přitesaného  kamene. Takže  nedávno  někdo  červenou  barvou  soše  natřel  nohy a  zcela  čerstvě  někdo  jiný  nasprejoval na  sochu  letopočty  1956, 1962, 1968,2017.

Na sochu nedávno někdo červenou barvou nasprejoval data 1956, 1961, 1968 a 2017.

Proč  ten poslední letopočet  je pro mne  záhadou,  vyvrhel je  už  44 let po smrti…  Ale  budiž,  jestliže  někdo  věří  na  záhrobí a zoombíky…

Když  vidím, co se děje  v poslanecké  sněmovně a  jaká, že  nás  čeká  vláda a  co  si nejspíš  příští  čtyři  roky  prožijeme,  pak mi  nezbývá,  než  propadnout  totálnímu  zoufalství  – to jsou  ale  starosti!  Jenže  jak se zdá  – vládnoucí  koalice  pod  starostou  Kolářem, plus  ODS na  Práglu  6 nic jiného netrápí! Než Koněv!  A spasí  to cedulky.

Mohl bych  argumentovat,  například  tím,  že  v roce 1954, tedy o dva  roky dříve než  Koněv  zasáhl  v Madarsku,  Spojené  státy  intervenovaly  v  Guatemale  a  výsledkem  byla  instalace  Somozy, jednoho z nejkrvavějších  diktátorů  jihoamerické  historie  vůbec – pro zájemce detaily  zde,

nebo rokem 1964 a  Panamou/dva  roky  po  zdi v Berlíně/, vojáci USA  byli nasazeni v Panamě, když se obyvatelé domáhali předání průplavu dle smlouvy uzavřené při jeho budování do jejich rukou…

nebo  tím,  že  Koněv  zkrátka  v  roce 1956 dostal  rozkaz,  který  bud  splnil  nebo by byl postaven ke  zdi  – stejně  jako  američtí  velitelé  operací, které  jsem  výše  zmínil a  že  rozhodnutí  o  stavbě  zdi  bylo  čistě  v  kompetenci  Waltera  Ulbrichta a  že ji stavěla  východoněmecká  armáda a  že  s tím Koněv  neměl  nic  společného, ale odpustím si  to.

Mám  argumentaci  jinou., která  myslím  sedí  lépe  -Winstona  Churchilla!

V Praze   na Žižkově je  také  jeho socha.  A  já  rovnou  říkám  -PO PRAVU.  Byl to velký  muž. Ovšem jen do okamžiku,  než  na něj použijeme  stejný  metr  jako  na  Koněva! Tedy, že  se začneme  hrabat  v  jeho minulosti a  začneme  vytahovat skutky na  kterých se  podílel a  kde teklo hodně  hodně  krve, a  které se odehrály  v čase  jiném,  než za  který mu  byla  v  Praze  postavena  socha  a také  v jiných zemích  než  je  naše  republika.  Přesně  jako to  demokraté  nejdemokratičtější  provozují u  Koněva.

Přeskočím jeho vojenské  angažmá z roku 1897, kdy  pod velením generála Bindona Blooda se  zúčastnil  krvavých až vyhlazovacích  bojů  v severozápadním pohraničí Britské  Indie proti paštunským kmenům Áfaridů a Orakzáíů. Ale  rozhodně nehodlám pominout    rok 1898, kdy se jako člen a důležitý  důstojník Kitchenerovy  trestné  expedici osobní  účast  na  bojích   Sudánu  u Omdurmánu (Ummdurmánu) proti Mahdího povstání  a následných  britských dragonádách proti  deklasovaným  domorodcům. Což  byla  jedna  z  nejvražednějších a nejkrvavějších  válek  britské koloniální  historie  vůbec!!!

A  už  vůbec  nepominu  jeho  roli v irské  válce za nezávislost  v  letech  1919-1920. Zastával  tehdy funkci ministra války (tento úřad zastával od poloviny ledna 1919). Do Irska vyslal nechvalně proslulé jednotky Black and Tans, aby potlačil Irský boj za nezávislost. A  tedy, mimo  jiné,   přímo odpovídá za  masakr  v  Corku, kdy centrum města bylo v prosinci 1920 vypáleno britskou armádou.

Mohl  bych  následně pokračovat  Indií, ale  nemá to  smysl.  To  na  co jsem  chtěl poukázat, je  stejně  už  řečeno. A  rozhodně  nehodlám požadovat,  aby  byl  pražský  pomník nezlomného  Winstona  opatřen  nějakými  debilními  cedulemi, posprejován nebo  snad  odstraněn.  Je  v pořádku,  že  jsme  mu  tu  sochu  instalovali.  Zasloužil se totiž prokazatelně  o přežití našeho národa v  hodině  nejtěžší. A tu  sochu  jsme mu  instalovali  jako dík  za tuhle  neoddiskutovatelnou  zásluhu. A  jakkoli  jinde a jindy  asi  nebyl  zcela  košer,  socha je  NAŠ  dík  za pomoc   NAM a  zásluhy  o NAŠ stát. A  úplně  stejně  to vidím s Koněvem. Tu  sochu  dostal  ze  zcela  totožných   důvodů a  za  stejné  zásluhy.  Jen u něj,kupodivu  věčně  včerejší,  vytahují  minulost a  navíc  v  souvislosti s jinými  státy….

Ale  boření  soch  a  přejmenovávání  ulic  byla  odjakživa  špičková  disciplina   malých  duší,  které  touží po tom se nějak  veřejně  zviditelnit! To  umí  dokonale.  Třeba  jako politolog  Mlejnek jr. v Lidovkách z  24.11.2017, kde na jejich  komentářové  stránce  horuje  za odstranění pomníku a dokonce  by  šel  ještě  dál  – podle  něj je potřeba  se zamyslet i  nad pojmenováním  náměstí,  kde  je pomník  umístěn!  Náměstí  Interbrigády  je podle  něj  stejná  hrůza, jako kdyby v  Berlíně  měli  Náměstí  legie  Condor… A  prý  to byli  hrdlořezové, co  chtěli ve  Španělsku  zavést  totalitu… Měl jsem  Mlejnka   za poměrně  soudného člověka  se  zajímavými  názory. S  kterými nemusím  souhlasit, ale  stojí za  to  si je přečíst… Inu  člověk se  učí  celý  život. Já  nyní  vím,  že  politolog  Mlejnek by se měl  urychleně  začít  učit  také – má  evidentní  mezery v  elementární  historii.  Aby  pochopil  jaký  je  rozdíl  mezi interbrigadisty a  Condorem, bylo  by  dobré, kdyby  si vyhledal  někde na internetu  heslo  Guernica a následně  si   stáhl  inscenaci  Čapkovy  matky!  A  zamyslel se nad heslem  českých interbrigadistů  – u Madridu se bojuje  za Prahu!  Bylo bestiálně  pravdivé!

Ale  nebudu se divit  tomu,  když se jeho nápadu  s přejmenováním  náměstí   akční  starosta a veleinteligent   Kolář  z Prahy  6  chytí.    Ostatně  už  dokázal,  že sochy a jména  ulic  je něco, co mu  velmi  leží  na srdci a  co nás, dle jeho rozoumku  zachrání   před  vším  zlem.Bude men zajímat,  jaké  nové  jméno  zvolí.  Abych mu  usnadnil  život a  nikdo mne nemohl  obvinit  z  naprostého negativismu,  zkusím iniciativně  několik  návrhů

– Náměstí  privatizace

-Náměstí  tunelářů

A  vysvětlím proč  – Praha  6 je  elitní a  prestižní  čtvrtí  hlavního  města. Kde bydlí  nikoli  nadpočetná komunita  obyčejných  lidí, ale  nezanedbatelná množina  privatizačních a poprivatizačních  vítězů. Tak jim  to  jejich  vítěství  zvěčněme! To  by Kolářovi ml.,  jím vedené koalici a  ODS  mohlo konvenovat!

Kdyby  to bylo  shledáno  nevhodným,  pak  doporučuji  například  Náměstí milých  krajanů!  Tenhle  název  by  definitivně  vyhnal  vzpomínky  na  zločinné  intebrigadisty  a  naopak připomenul opravdové  demokraty  se nehynoucími  zásluhami  o  jednotu  Československa.

A moc   e těším,  až  se  těm, co  jim  vadí  Koněv, podaří prosadit  znovuinstalaci  Mariánského  sloupu  na  Staromáku!  To  teprv bude!  A nepochybuji, že  se jim tenhle triumfalistický  monumet , oslavující  vítězství  Habsburků a  katolické  církve  nad  českým  národem  obnovit  podaří.  Když se  ruka  k  ruce vine, tak se dílo podaří….

 

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Hodina vlka se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.