Kopání jam a padání do nich


Když  jsem  v  den zahájení  ustavující schůze  sněmovny  napsal  článek

Loutkové začíná

byl na  Kose přijat s poměrně  značnou  dávkou  nevole, viz  hodnocení článku

Nijak mne  to nezaskočilo, předpokládal jsem to a  sděluji,  že  ani nevadí.Ba dokonce – je mi to úplně jedno. Píši  články  tak, jak politickou situaci   vidím a  tudíž  jediné  co mám opravdu  důležité  je,  jestli  si za textem mohu  stát  a jsem poctivý  sám k  sobě.  A  to co, se odehrálo ve  sněmovně, při  volbě  jejích orgánů a  mandátového a  imunitního  výboru  mi  dalo plně  za  pravdu  – protože  to  bylo jen a jen  loutkové. Nic  víc.

ANOšéfova  parta  si prohlasovala, co chtěla,  respektive  to, na  co  měla momentálně  zálusk a žaludek. V předvídané  vzorné  spolupráci s Okamurasanem a družinou jeho  roninů. A přirozeně  tlupičkou  Vojty  Filipa -Falmera.

Šlo jim to jedna  radost,  jak ohledně  imunitního  výboru,  kde sice  nakonec neodstřihli  obě nejmenší parlamentní  formace od  tohoto  výboru,  ale  za  to si v  něm  zajistili  brutální  většinu 11:8.  Aby to  měli  posichrováno,  pro případ, kdy  se jejich vlastní  poslanci  dostanou do střetu se zákonem, ale i  pro  eventualitu,  že  zákon  si bude žádat  vydat  zastupitele  z  jinak  smýšlející  partaje. A  protože  ANO  ZATÍM  JEŠTĚ  nemá žaludek na  otevřený  mocenský  monopol, stal  se předsedou  výboru komunista  Grospič. Prý  protože  je  to právník… Že  by  při onom poměru  zastoupení  11:8  pro forma  přenechali  vedení  řízení  o  vydání  či ne vydání  poslanců  jasně  deklarované opozici?  Jak by velela  holá  slušnost  a  chladná  kalkulace, protože  8 nikdy nemá  šanci přehlasovat  11? Ani nápad!!! Jak  říkávala  moje  babička  – sichr  je  sichr.  Nebo  soudruh  Stalin  – důvěřuj, ale prověřuj!  Když  už  jsme  u  toho Stalina – nechápu,proč  se  bývalý komouš štítí  přiznat  politickou spolupráci  s  KSČM a  registrovaný  agent  StB s Okamurou?  Když  Okamura prý  chrání zájmy  republiky a  Babiš  je prý  chránil  svou spoluprací, podle  svých slov  – také?

Tohle  byla  jen, řekněme -PROZATÍM  banalita. Jakkoli  nebude a  už  brzo.  Proces   hlasování  o nové policejní  žádosti o  vydání  Babiše  a Faltýnka  už  je nastartován. A  imunitní  a mandátový  výbor  má pro plénum sněmovny,  které  svým rozhodnutím  buď  umožní policii pokračovat  ve  stíhání obou  ANOšéfů nebo také ne,  vypracovat  odborné  doporučení.  Konstatuji  rovnou,  že  tohle  už  žádné  loutkové  nebude. Tady  se bude  skutečně a  natvrdo  lámat chleba!

Čtu  sice na internetu množství  názorů,  že  je nepředstavitelné,  aby  partaje, které  před  pár  týdny  umožnily policii  šetřit  Babiše, zaujaly  nyní  opačný  postoj, protože by  se zesměšnily,   staly  se nedůvěryhodnými… Považuji  autory  podobných  úvah  za  naprosté  naivy,  co  navíc  přistupují  k  vytváření  svých  operačních  schémat  mimořádně   povrchně.

Za  normálních okolností  by  taková  úvaha  byla  v  reálných mantinelech.  Ale  nikoli  dnes a nikoli  v  českém  parlamentu  v jeho  současném  složení.  Můžete  klidně  namítnout  – vlku nestraš – pravicové seskupení  je  jasné,  soc  dem s  piráty  také. Ti  budou hlasovat pro vydání. A  komouši  a  Okamura    opravdu  už jednou hlasovali  pro, tak proč  by  to mělo být  jinak,  když navíc  jak Okamura tak  soudruzi už veřejně  vyjevili,  že  pokud  v  nové policejní  žádosti  nebude nic  zásadně nového než  v té původní, že  budou  jejich  hlasy  znít  stejně jako minule?

Vážení, přesně tenhle  výrok jsem zaznamenal  a přesně  z něj mám  obavy!  Zopakuji  to, co  pronesli  Filip a Okamura ještě  jednou:

…pokud  v  nové policejní  žádosti  nebude nic  zásadně nového než  v té původní, před minulým hlasováním, že  budou  jejich  hlasy  znít  stejně jako minule…

Vtip je  v tom,  že  v minulém  funkčním  období  sněmovny prý NEBYL  spolek  Okamura členem  mandátového  a imunitního  výboru – neměl tam  svého zástupce!!!  Takže se nemohl  seznámit  s původní  policejní žádostí,  protože  toto privilegium přísluší POUZE  členům  tohoto  gremia a nikomu  jinému!!!!  Babišovi  nyní  stačí, dle mého soudu,  nabídnout  Okamurovi  nějaký  zajímavý  výměnný  obchod a  ten  náhle zjistí,  že minule  byl oklamán,  že  pro  vydání  vlastně  už  tenkrát  nebyl  žádný  důvod a  tudíž  logicky  mění on i  jeho  tlupa  svůj názor. To mu přece nemůže  mít  nikdo za  zlé!  A  rovnou  dodám, že  jeho voliči to  smlsnou jako malinu!  Už proto,  že  ani nebudou  vědět,  že  jim  Pitomio jednoduše  a  se  svojí  obligátní  suverénní  drzostí,  věší budlíky  na  nos.  Protože  do  sněmovny  se dostal  se  svou tehdejší politickou  cestovkou jménem  Úsvit,  která tam  svého člověka  měla  -exposlance Lenka!  Jenže  na politické cestovky  se pro její klienty  žádné  pojištění proti krachu  nevztahuje, jak známo.  A  Okamurovi  cestující,  když  zjistili,  že  šéf  jejich  výpravy  jaksi  zachází  poněkud  svérázně  se  získanými peněžními prostředky,  se vzbouřili a  sesadili  ho.  Takže pravda  je,  že  Okamura  s poskokem  Fialou  neměli  zástupce  v imunitním a mandátovém  výboru a  ani mít  nemohli… Ale takovéhle  drobnůstky  a jemnůstky  jsou  zcela jistě  pod  rozlišovací  schopnost, těch,  kteří věří, že  polojaponec  je  jedinou opravdovou  hrází proti muslimské invazi…..

Objevuje  se snad námitka, že komouši nebudou moci  otočit, protože  ti  v minulém  vydávacím výboru  zastoupeni  byli a  že i tak by  to byla  remíza -100/100?

Jenže  ona  případná  remíza  by  ANOšéfovi bohatě  stačila.  To  za prvé.  Za  druhé  pak  si umím představit  velmi  snadno,  že  najednou  jeden  nebo dva  komunardi  nečekaně  onemocní a  na  schůzi,  kde se bude o vydání  hlasovat – nedorazí.Pochopte  to  – zdraví máme  jenom jedno.   Filip a  soudruzi sice podrží  svůj  předchozí  postoj,  ovšem  sorry  jako,  snížilo se kvorum  a  sněmovna  nám většinou hlasů  rozhodne,  že  policie  šetří účelově, na objednávku a že  jde  o politickou šikanu!!! A komouši budou z obliga…Takhle  snadné  to  vlastně  je!!!! S  Okamurou a  Filipem!

A  tím jsme se propracovali  k  hlavnímu  tématu  dnešního  textíku – o kopání  jam a padání do nich.   Okamura  bude přirozeně  tvrdit  i nadále,  že  v tom  základním,  ze  všech  parlamentních  výborů  zastoupen  nebyl. A  dodejme  rovnou,  že  tehdejší  sněmovna  by  ho  do něj  ani nepustila i  kdyby  se  o  členství pokoušel.  Prostě  jednání  z pozice síly. Tak  jako  tisíckrát  před  tím a  tak jako toho  ještě  tisíckrát a zejména  v  tomhle  funkčním období  ještě budeme  svědky. Minule  byl  Pitomio  tím,  proti komu se vykopávali  jámy,  dnes  do  týchž  děr  padají  včerejší kopáči.

Andrej  Babiš  neustále  slintá  o  tom, že  mu  voliči  svěřili  svým hlasováním moc.  Ačkoli  realita si stojí  jinak.  Dostal  29%  hlasů od  těch, co dorazili volit. Celých  71%  Babiše  nevolilo  a  tím pádem NEMÁ  jejich  důvěru.  Jenže  parlamentní  aritmetika  funguje  úplně, ale úplně jinak!!!!

Je nám tvrzeno, že  máme  ve  sněmovně poměrné  zastoupení.  JENŽE  ONA  TO NENÍ  PRAVDA.  Kdyby  bylo,  pak  by  ANOfert  nemohl mít  ve  sněmovně  78 poslanců  nýbrž  jen  58!!! A  ani o  jednoho  více. Vděčíme za  to opoziční  smlouvě Klause  se Zemanem!!!  Když se  v  roce 1998  domluvili,  že  jako hegemoni  politické  scény, navíc  jak předpokládali – na věčné  časy,  vyřadí  menší politické  konkurenty  přetvořením  volebního zákona.  Ten  původní,  který  zkonstruovali a  který ty malé  měl zválcovat  úplně,  zamítl  tehdy Ústavní  soud,  který trval na principu poměrného  zastoupení.  Oběma  politickým dinosaurům  a  bezskrupulozním technologům  moci tehdy  nezbylo nic  jiného,  než  svůj  záměr  revidovat. Opět  šli na hranu – princip poměrného  zastoupení  NĚJAK zůstal, ale  v  silně deformované  podobě, která  mimořádně  zvýhodňuje  vítěze.  Díky přepočítávání  hlasů  tzv. upravenou d΄Hondtovou metodou.

Klausova ODS  a Zemanova  ČSSD  si to richtovaly pro sebe. Vykopali past na  ostatní. Nyní   do ní  spadly a  to natvrdo.  Kdybychom  provozovali čistě poměrné  zastoupení plus  nějaké to zaokrouhlení, měl by  Babiš  nějakých  60  mandátů a  ve  sněmovně i mimo ni  by se musel  chovat zatraceně  jinak,  než  předvádí.  Nemohl by  nikoho  válcovat  ve spojení  s Okamurou a  Filipem.  Ani náhodou.  Děkuji  tímto  Václavu Klausovi a  Miloši  Zemanovi za  ten politický  valcverk,  který  vytvořili a uvedli  do  života,  kterým  nyní  bude muset projet  celá  republika  a to nejméně  až  do příštích  voleb!  Klíčové slovo je  – nejméně. Bohužel….

A  že  funguje bezchybně  to bylo předvedeno  hned na první  schůzi. Bylo to opravdu jen  loutkové.  „Gang  tří +1“  hladce promlel  opozici a přihrál  místo  šéfa sněmovny opět  Babišovi a  místa  místopředsedů  Okamurovi,  Filipovi, zástupci Pirátů  – přesně jak  byli domluveni a  pak  Hamáčkovi,  z dneska naprosto neškodné a  navíc  paralyzované  soc dem.  A  vyžrat  to dostala  ODS a  Fiala  osobně. Nic  na  tom nezmění jeho  dodatečné  dovolení  včera.  Pěkně  mu  to  sladili  požadavky,  aby  šel požádat o podporu  Babiše,  Okamuru  a komouše…..  Což  sice neudělal, ale  ponížení prvotního neúspěšného hlasování a tyhle  řeči,  kterými si jej vychutnali – to rozhodně muselo bolet!  Jenže  maně  si vzpomínám  například  na rok  2006,  kdy  Jiří Paroubek  marně žádal  o křeslo  šéfa  sněmovny  jako  nárok pro druhou  nejsilnější stranu  ve  volbách, což  bylo naprosto ready, stejně  jako dnes  u Fialy. Respektive, vzhledem k volebním výsledkům, měl  Paroubek  nesrovnatelně  větší  nárok!   Tehdy  ho  pyšní a hrdí  vítězové, kteří  mu kradli dva poslance, odměnili  posměchem a pohrdáním!  Dnes  tedy  totéž s  Fialou! Půjčka  za oplátku!

Nepochybuji  ani na okamžik, že  dnešní  triumfátoři si  myslí, stejně  jako v  roce 1998  Klaus  se Zemanem, že  budou v pozici  vítězů  napořád.  A  budou  bez váhání a jakýchkoli skrupulí,  silově, bez  sebemenšího ohledu na opozici,  likvidovat  každý pokus  o parlamentní  odpor.  Přesně tak, jak  to prováděl  Kalousek s Topolánkem/Nečasem,  když  sněmovnou  násilně protlačovali  antisociální  zákony či a  zejména  církevní  restituce.   Tenkrát  byli  ostrými hochy, co se s nějakou opozicí  nepárali. Dneska  si je  vychutnají  současní  tvrďáci.  Naprosto o  tom nepochybuji.  S  čím kdo zachází,  tím také  schází…. Bohužel pro  tuhle  nešťastnou  zemi.Protože dnešní  raubíři  jsou  daleko jiná  sorta  než  ti bývalí.

A jen tak mimochodema  speciálně  pro obdivovatele  Miloše Zemana, musím přidat následující:

Zeman  se nijak netají  tím, že  jak on  říká  – kreativně  vykládá  ústavu. V mém slovníku jednoduché  češtiny  ji  rabuje. Brutálně  a drze. Za potlesku  a  přízně  svých  voličů.  Chci je  ujistit, že  ani Miloš Zeman, naštěstí,  není  ani věčný, ani nemá prezidentování propachtované  napořád.  V nejhorším  případě to  s ním budeme muset vydržet  dalších pět let.  Což  je očistec, ale  berte na vědomí,  že  skončí i on.  A po něm,  nejpozději začátkem  roku 2023  určitě už konečně přijde někdo jiný.  Netušíme  kdo, tím méně  jaké  bude politické orientace a  jak si bude  v prezidentském  úřadě  počínat.  Zkuste  si představit  nějakého takového Zemana, ale  provozující  politiku přesně opačnou, než se vám osobně  líbí! Jak si také  vykládá  ústavu  naprosto  účelově, podle  krátkodobých osobních  cílů a zájmů!  A používá  k tomu  to, co  dnes Zeman, co vám tak imponuje a  nejen to  – dále  to „rozvíjí  tvůrčím  způsobem“!     Jak se vám tohle  bude líbit?! Abych  vám to přiblížil prakticky  – zkuste  si představit,  že  prezidentské  volby   vyhraje  Topolánek!  Tomu by  jistě nedělalo problém navázat, ohledně  vykrádání  ústavy  tam, kde zatím skončil Zeman…Jak s e vám  to bude líbit?

Klaus  se Zemanem  chtěli silově  omezit  moc  ostatních  stran. Vykopali  jámu. Do které  dnes jejich  partaje  spadly a Babiš  se chechtá.Kalousek  s Topolem a Slabingrem  vytírali v parlamentu  s opozicí  podlahu na  sněmovních  WC.  Dnes je vytíráno  tamtéž  s nimi. Ale svět se  točí dál  – i dnešní  vítězové jsou budoucími poraženými. Což platí i pro prezidenty, zejména  však jejich  voliče. Kdo dnes kope  jámu  nebo  tomu kopání  fandí,  do té  jámy , dříve nebo později  – sám  spadne!  Já , bohužel  s ním….

Ranní  dodatek:

Současná  sněmovna  je  dost  dobrý  kino.  Mezi její problémy  patřilo i něco tak sotva  uvěřitelného,  jako shodnout  se na  tom, kde která  poslanecká  frakce bude sedět!  Zejména  Pirátia  Okamura  řešili problém, protože  jedni  z  nich  měli zaujmout  místo v jednacím  sále,  které  prý  není  dostatečné  výhodné. Prý  tam nedostatečně  zabírají  televizní  kamery…. Takže  nakonec  ten  spor  byl řešen hlasováním.  Zástupce  Pirátů  večer  na  ČT  24 prozradil,  že  to prohráli, přestože  šli  žádat  ANOšéfe  o podporu. Žádali marně. ANOfert jim sdělil,  že  dostali od  Okamury  daleko lepší  nabídku…. Těšme  se,  co nám Okamura přinese!

 

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Hodina vlka se štítky , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.