Na Nový rok o slepičí krok. I ve vztazích USA – Rusko.


Řádově  před  čtyřmi  týdny  jsem  se v  článku  Že by přeci jenom, pomalu, trochu dostávali rozum? zabýval  zajímavým názorovým posunem  na  tzv.  ruskou  ingerenci  do  západních, zejména  amerických  voleb  v informačním  mainsreamu,  kde  už  i, zejména  evropské,  vlajkové lodě  typu  Spiegel, Le  Monde, Telegraph či  Die  Zeit začínají  na  ruské  „podvratné  akce“   nahlížet  velmi střízlivě  a už  jen tupě  neopakuji  mantru, kterou  šíří  zejména  pohrobci Hillary  Clintonové a  poražení  demokraté  vůbec  – tedy, že   Trump  vyhrál  jenom  díky  ruskému  zásahu.  Čemuž  přirozeně  ráda  sekunduje  podstatná  část  republikánského establishmentu,  která  by  velmi pravděpodobně  radši  přepustila  Bílý  dům  Hillary, než  aby  v  něm seděl Donald. Protože  ten  zkrátka  není jejich kůň.

Jenže  v  tom  článku  jsem jaksi  opomenul  cosi  dodat:

že v  Evropě  si můžeme psát  co  chceme, protože  dokud   se nezmění  klima ohledně  vztahů  s Ruskem a k Rusku v  USA,  pak žádný posun nenastane!  Což  hned  tak  nebude, protože  pro  demokraty  i  republikánskou  vrchnost  je  daleko snazší a příjemnější  svádět vlastní  neschopnost, zanedbávání  a  neřešení problémů  minulosti a  tím  i současné porážky na  ruské trolly,  než  se k  tomu postavit  čelem a zkusit  výrazně  měnit  politiku  tak,  aby  začala  být podporována  i těmi  Američany,  kteří  se  cítí  být   v  globalizovaném  světě  poraženými. Ostatně, u nás  je  to v  tomto okamžiku také  tak nějak  stejné.

Ale zpět k  dnešnímu  tématu.  Nový  rok mi  začal v  tomto směru nad  očekávání  dobře. Na monitoru  tisku  jsem  totiž  našel  upozornění  na  článek ve  Washington  Post z 28.12.2017 s  názvem

There’s still little evidence that Russia’s 2016 social media efforts did much of anything

a  když  jsem z něj četl  krátký  český  výtah,  nevěřil jsem svým  očím! Posuďte  sami:

Přes všechna obvinění proti Rusku ze zasahování do prezidentských voleb v roce 2016 v USA, stále ještě nebyly zveřejněny jakékoliv vážné důkazy o spiknutí mezi volebním štábem Donalda Trumpa a Moskvou.

Navíc dostupné důkazy nepodporují myšlenku, že Rusové v sociálních sítích uplatnili „chytrou strategii“, aby zajistili vítězství současného prezidenta Spojených států…. Navíc stále ještě neexistují žádné zvláštní důkazy o tom, že ruské úsilí v sociálních sítích bylo v roce 2016 něco vážného…

Už  tohle  je naprosto  nevídané a neslýchané  přiznání, speciálně  ze  strany  WP,  který  spolu  s  New  York Times a  CNN  tvoří  „svatou trojici“  Kremlo a Putinobijců a  je/byl  hlavním  sloupem  honu  na  proruské  čarodejnice a  trolly!

Jenže  v tom  článku  je  něco ještě  onačejšího, co jsem  dosud  v onom mediálním tažení  na  Rusa  nezaznamenal:

„Už nějakou dobu víme, že se provádí několik vyšetřování ruské intervence ve volbách v roce 2016, aby se zjistilo, zda nepomáhali lidé ve spojení s Trumpovou volební centrálou Rusku v oblasti digitálních technologií. V červenci jsme dokonce začali přemýšlet o tom, jestli některý z účastníků volební kampaně nepomáhal ruskému úsilí zajistit snížení podpory Hillary Clintonové a ke zvýšení počtu příznivců Trumpa,“ poznamenaly noviny.

K neuvěření! Takže  poslední  verze, kterou  nyní  šetří  v USA  je  ta,  že  Rusům pomáhali  lidé  napojení  od  Trumpa  posunout  jejich   digitální  vyspělost,  aby mohli  pomoci Trumpovi!!! Už  samo o osobě  tenhle  nápad  je  totální  klauniádou a  fiaskem lovců  ruských  hybridů!   A  co teprve, když  k tomu  uvážíme,  že kdyby  to měla  být pravda,  pak z toho nutně  musí  vyplynout  závěr,  že  onen  meganebezpečný  a všeho  schopný  ruský  superhacker, co se  dostane  do úplně  každého počítače,  jak  nám  je  pořád  vykreslován,  je  vlastně  poněkud  zaostalý  prosťáček,  jehož  na  odpovídající  úroveň musel  přijít  vyškolit  někdo od  Trumpa!!!!!

A  to nemluvím o  tom,  že  svého  vlastního prezidenta  už  tihle špionomanioaci  vyšetřují  jako  klasického  záškodníka,  který  kvůli  vlastnímu prospěchu  zradil  svoji zemi…..

Vědí  vůbec  ve WP  co píší,  respektive, co  formulují za  závěry?

Ale  ať nebo tak,  už  v  úvodu jsem konstatoval,  že mi  rok tímhle  článkem  začal  dobře. Konečně  si  i  za  Atlantikem   ti,  kteří rozehráli  tuhle  krajně  nebezpečnou a  stále  eskalující  hru s  ruským ohněm,  začínají  uvědomovat  souvislosti a  respektovat  fakta.  I když  velmi podivuhodným  způsobem!  Nicméně  každý posun  je   vítán protože  nakonec   dospěli  k tomuto  závěru:

„Ukázalo se, že dostupné důkazy nepodporují myšlenku, že Rusové v sociálních sítích zavedli mazanou volební strategii, která zajistila vítězství Trumpa,“

Takže  WP  najednou  objevil  Ameriku – důkazy  nepodporují  myšlenku,  že  Rusové  na  sociálních  sítích provozovali  kampan , která  by  zajistila  vítězství  Trumpa…. Nechce  s e mi věřit  vlastním  očím! Tolik  selského rozumu!  Nezabije je  to?

Nicméně,  aby  té  radosti  nebylo zase až tak moc,   ve  stejný  den  jsem na tiskovém monitoru objevil další  článek, tentokráte  z  britského  Guardianu a  to je  teprve   rána  do hlavy  protiruské paranoie!

Facebook and Twitter threatened with sanctions in UK ‚fake news‘ inquiry

Konstatuje  se  v něm, že  britský poslanec Damian Collins, který stojí v čele komise, která vyšetřuje ruský „zásah“ do referenda o brexitu, pohrozil Facebooku a Twitteru sankcemi!

Zkrátka výsledkem  šetření  Facebooku, které si  u něj zadal  britský  parlament,  o  ruské snaze  ovlivnit referendum o  Brexitu, bylo podle  zjištění  BBC, že:

….  byly  celé  tři reklamy, které lze za určitých podmínek považovat za umístěné Ruskou federací s cílem „zásahu“ do Brexitu. Za čtyři dny je sledovalo asi 200 lidí, náklady na ně činily 75 pencí.

Pravda,  na  Twitteru  to  bylo o „jiných“  číslech a penězích:

Twitter ve zprávě volební komisi uvedl, že se mu podařilo odhalit jeden účet financovaný z ruských zdrojů, a to od RT (dříve Russia Today), a který propagoval obsah související s referendem. Twitter uvedl, že během kampaně bylo vynaloženo celkem 1 031,99 dolarů.

Jednomu se nechce  věřit,  za  jak málo  a  s jakými minimálními  prostředky  lze  zásadně  změnit  nálady  příkladně  demokraticky  se  chovající  a  vždy   demokraticky  odpovědné  britské  veřejnosti!!!  Stačí  tisíc  dolarů!!!!  a  britský  volič  ztratí  rozum a podlehne  falešné  vábničce…. Věřil by  tomu  někdo?

Oficiálně  dodaným  výsledkům  od  Facebooku a Twitteru britské  parlamentní komisi, které předsedá    poslanec Damian Collins,  tento pán  také odmítá  uvěřit.  Proto trvá na  tom, že  Facebook a  Twitter

nechtějí spolupracovat při šetření –
„Nečekal jsem, že skutečně budou zcela ignorovat naši žádost,“

Collins dal Facebooku a Twitteru čas do 18. ledna, aby „opravily“, a poskytly údaje o „ruské dezinformační kampani“, o níž již dříve komise požádala. Jinak….

Zkrátka pan  Collins,  když  nedostal, co očekával a  co by nutně potřeboval on a zejména Tereza  Mayová, která ohledně  Brexitu  utrpěla  serii porážek  v Bruselu a  naposled  zdrcující ponížení  ve  vlastním parlamentu,  tvrdí,  že  ten  ruský  zásah tam  být musí a  musí a musí a pokud  jim o něm nebudou  poskytnuty  důkazy nebo alespoň „důkazy“,  pak  je potřeba  potrestat a to citelně  ty,  co  neumějí  vyhovět  urgentní a urgující objednávce z nejvyšších míst.  Jednoduché  vysvětlení,  že  pro britského  voliče  při hlasování o  Brexitu  hrály  zásadní  roli  úplně jiné  faktory  /já se  stále  domnívám, že  to  byl slepý  odpor  proti  Cameronově  vládě/,  než  které  by  rád  objevil  pan Collins  and  Co.

není  do diskuse  vůbec připuštěno.

Místo  toho  se  zoufale  hledá  vhodnější  varianta  k tvrzení, že  britský volič je

–  absolutní trubka,  který  se masově  nechá zmanipulovat  pár  inzeráty na  sociálních sítích  za nějakých   1 000 dolarů

 

Je zjevné,  že  zatímco  novináři,zejména  evropští, alespoň  ti, co  nemají  místo mozku  jen dogmatickou poučku, že  mráz  přichází z Kremlu,   už  sem tam  střízliví a  začínají  sami sobě  i  svým  čtenářům a  posluchačům  klást konečně  správné  otázky a  nalézat  příslušné odpovědi,  u politiků  je tomu, bohužel  jinak.

Ti  prostě  univerzálního ruského  hříšného kozla  potřebují, aby  na  něj  mohli  hodit  vinu za  každé  svoje  selhání   a neúspěch. Což  je nějakých posledních  nejméně  10 let – setrvalý  stav.

Je  to pohodlné a  praktické. A proto  se  vůbec  neobtěžují zamyslet  nad  jednoduchou pravdou, že  jim ani tahle taktika  nemůže  věčně  vydržet. Částečně proto,  že  se voličům okouká a  omrzí a  přestanou  jí  věřit,  a  pak také  z  toho důvodu,  že  vede  k neustálé  eskalaci  napětí  s Moskvou.  Což  lze  jen do určité prahové  hodnoty. Kdy  dalším  krokem  může  být  už  jen  vyhlášení  války….

Nicméně  –  i  tady  mi  na první  lednový  den  monitor  tisku  vyhodil informaci,  že  snad už i  někteří politici  začínají  chápat  tu  jednoduchou premisu, vyjádřenou v předchozích  dvou větách. Alespoň  já  si tak interpretuji rozhovor,  který  dal  nedávno pořád  ještě  úřadující německý  ministr  zahraničí  Siegmar  Gabriel  Westdeutsche Allgemeine Zeitung.

Nordkorea: Sigmar Gabriel appelliert an USA und Russland

Gabriel v  něm vyzval  ke  zlepšení  vztahů  mezi Washingtonem a Moskvou. Jen tak  lze  zabránit  tomu, aby  se  Severní Korea  stala  další atomovou mocností. Á konto  této možnosti konstatoval:

Pokud bude svět přihlížet, nukleárnímu  vyzbrojování  Severní Koree , bude  to zatraceně  nebezpečné, protože  jejího příkladu budou následovat  další.  Ovšem vojenské řešení problému je  spojeno s množstvím obětí.

Gabrielova  slova podepisuji do posledního písmene i  já  si  myslím, že  Kimovi  nesmí být  dovoleno  získat  A   zbraň.  Už proto, že  severokorejský  jaderný program  byl  tématem jedné z Hodin  vlka  na  Slobodném  vysielači asi tak před čtvrt rokem.  Kde jsem konstatoval  přesně  totéž  jako šéf  německé  diplomacie včetně  důvodů, proč se mu to nesmí  tolerovat…

Netrpím sebemenší  iluzí,  že  by snad  Siegmar  Gabriel seděl každý  pátek přilepený  uchem ke  svému počítadlu a  nasával  moudrosti z  táček  vlka  s Borískem a  pak opisoval  nebo, že by  tím pověřil někoho ze  svého personálu.  Úplně mi  ke  spokojenosti  stačí, když se  dočtu, že  s  tříměsíčním zpožděním za  jakýmsi politickým  amatérem  z České republiky,  formuluje  veřejně  stejný  závěr. Když  nemůžeme  mít  politiky vizionáře,  kteří  důležité  věci  vidí  daleko před  vzorkem obecné populace,  pak nám  musí  postačit,  když registrují  alespoň  ta  nebezpečí a hrozby, co  vnímá  obyčejný  člověk /kéž by  tomu  bylo tak  před migrační tsunami!!!/  s relativně  malým zpožděním.

A  že dokonce pochopí i to,  že  Kima  může  zastavit  jen  nejužší možná  spolupráce  mezi  USA  a Ruskem. A  jejím základním předpokladem že je  začít konečně  proces  viditelné deeskalace  vzájemných  vztahů. – viz jeho  prohlášení:

Právě my, Evropané musíme  mít zájem na  tom, aby  vztah  USA  -Rusko se  stal lepším…

Jenže  není  růže  bez trní. I  Siegmar  Gabriel  je  momentálně  výrazně  blíže  ruskou  fobií posedlému  Damianu  Collinsovi  než  vlastním  elitním žurnalistům  ze  Spiegelu nebo Die  Zeit.  A  to hned  ze  dvou  důvodů.

1- Siegmar  Gabriel  jaksi  zamrzl  pouze  na  problému  Severní Korea, resp. nebezpečí  šíření  atomové zbraně  do dalších zemí, pokud  by  to  Kimovi prošlo. Jako  kdyby  řada jiných, ne méně  závažných kauz, které se dají  řešit  jen  za  spoluúčasti  Ruska, což  znamená  zohlednit  i jeho  zájmy, neexistovala.  Zlepšíme  vztahy  kvůli  Severní Korei.. A  co potom, pane  ministře?

2- tak  vztahy  Moskva  -Washington je  potřeba narovnat?  A  Evropané se prý o to  snaží… Zajímalo by mne  jak,  když doslova  před  pár dny  EU  prodloužila  platnost protiruských  sankcí!

To  Angela  Merkelová  zapomněla  o této  skutečnosti informovat  vlastního ministra  zahraničí?

Nebo  snad  se mají zlepšit  jen  vztahy  mezi Spojenými  státy a  Ruskem a  Evropa má  dál zůstat  u  svých  sankcí?  A  až bude  vyřešena  případně  otázka  Kimova jádra, budou  tyto  sankce  opět  zpřísněny? Tak jako se to stalo  v okamžiku,  kdy  Putin  donutil,  tehdy vítězící povstalce,  uzavřít pro ně  nevýhodné dohody  Minsk I a Minsk II  a  EU vždycky „za  odměnu“ okamžitě  zavedla  nový  sankční  režim?

Pro vysloveně  nepravděpodobný  případ,  že  by  přeci jenom  někdo z německého  ministerstva  zahraničí  si  chodil pro  rozumy  na Kosu a na  Slobodný  vysielač  mi nezbývá  než pro jistotu  položit  řečnickou otázku:

Nepadlo ještě  Siegmara  Gabriela,  že  nejlepším  krokem pro nastartování  žádoucího  oteplování  vztahů  mezi  Kremlem a  Bílým domem,  by  bylo  ideálním krokem,  kdyby Evropská  unie  začala  konečně  redukovat  svoje  vlastní  sankce vůči Moskvě? Protože  tím  by  velmi pravděpodobně  donutila  Washington, přehodnocovat  svou  ruskou politiku. Bez  Evropy  by  totiž  Američanům nic  jiného  nezbylo….

Nechápu, co  je na  téhle  tak  složitého, že  k ní  Gabriel  ani nikdo jiný z evropské 28 zatím nedospěl. Zejména  když  Evropa  původně  americké  sankční  návrhy  odmítala a  to tak, že  exviceprezident Joe  Biden prohlásil,  že  USA  EU  k nim  musely  doslova  donutit!!

Ale i tak  jde  o dobrou zprávu.Na Nový  rok o slepičí krok!

Dodatek:

Tenhle  text  než vyšel  byl  5x  odsunut a  celkově jeho vydání  nabralo zpoždění tři  týdny. Velmi  často se pak stane,  že  takový  text  v mojí terminologii „zasmrádne“  – tedy  stane  se překonaným, nepotřebným a musí  do koše.  Někdy a  to je  naštěstí,  z mého pohledu, tento případ,  naopak  bud  získá na  aktuálnosti  nebo  v  čase k němu přijdou  další zajímavá  zjištění. Což je dnešní varianta.

Byl  jsem kýmsi upozorněn  na  text , který  Wall Street  Journal,  tedy  další  tzv.  „těžká  zpravodajská  váha západního civilizačního okruhu,  vydal  4. ledna  t.r. pod  titulkem

The Democrats’ ‘Russian Descent’

Tactics in the Trump probe are starting to look a lot like McCarthyism.

Dá se  to přeložit jako

„Ruské“  vyšetřování  demokratů  se blíží  praktikám  Mc Carthysmu.

Tedy v mé  tristní  angličtině….

A autor  se  s  ničím v textu  nepárá.  Podává  si  demokraty  za  jejich, dnes  už  naprostou  posedlost  dokázat  spojení Trumpa  s  Kremlem, respektive  zlovolné  zásahy  Kremlu do  amerických  voleb s  tím, že  dnes  už  se  snaží  vyvolat  stejný  hon  na  čarodejnice,  jaký v  začátku  50-tých let  rozpoutal   tehdejší  bigotní  senátor  Mc Carthy  a  který právě  demokraté v minulosti  označovali  často  jako jednu z nejtemnějších  částí  historie  USA.
Dnes  praktikují  to samé.  Jen  aby  dosáhli  výsledku, který by jim vyhovoval.

Zcela konkrétně jde o dopis na internetu jisté April Dossové, která pracuje jako senior konzultant pro demokraty v senátorské zpravodajské komisi. Ta  najela  na  jakéhosi Roberta Barnese, právníka blogera Charlese Johnsona. Ten, ač konzervativních  a pravicových   názorů, se neváhal setkat  s Julianem Assangem. A ten,  jak  už nějaký  čas  „víme“ , v  ruském  žoldu  „provozuje  server  WikiLeaks“.

Takže  milá  April Dossová / nejspíše  rodným jménem  Mc  Carthyová/ dostala  nápad  zmáčnout  a  natáhnout  na  skřipec  svých  výslechových  praktik a doporučení  jak zloducha  Johnsona, tak jeho advokáta. Protože nejspíš  Johnson byl spojkou  mezi  Wikileaks a Trumpem.  A proto  by měl  senátní  vyšetřovací  komisi předložit veškerou  komunikaci a  styky , které „měl s Rusy“.

Na  což  se  advokát  Barnes  dotázal, co a  kdo to jsou  podle  té  žádosti Rusové. A  odpovědí mu bylo,  že  všichni lidé,  s kterými se Johnson potkal a mají  ruské občanství nebo předky!

Netuším,  jestli  se někdy  bloger  Charles  Johnson potkal s  britským ministrem zahraničí  Borisem Johnsonem nebo  jestli nejsou dokonce příbuzní. Ale  kdyby  ano,  musel by  ho uvést mezi možnými  narušiteli  amerických prezidentských  voleb, protože  ten  má  prokazatelně  část rodokmenu s velkou ruskou  ingerencí.  A pokud  je mi známo,  má  určité  ruské kořeny  i Bernie  Sanders, kterého  machinace  demokratického  ústředí  silně  poškodily v  demokratických primárkách ve prospěch  Hillary  Clintonové. Že  by  už tehdy  začal  ruský  hon?  Ale  blbinky  stranou.

Dostáváme  se podle  autora  článku  z  WSJ  do  fáze,  kdy  k podezření z neamerické  činnosti  / Mc  Carthyho univerzální obvinovací  termín/ stačí k  tomu,  aby  se stal  člověk podezřelým ze  zrady  Spojených  států, se  všemi právně  trestními  důsledky!

Autor  to srovnává  se  stavem,  jak by  demokraté  ječeli, kdyby  někdo přišel s  vyšetřováním  nebo restriktivními zákony,  kde  by na místě  Rusů  figurovali  například  Arabové….

Zkrátka  ruská  štvanice nabírá  čím  dál větší  grády.  Uměrně  tomu,  jak  běží  čas a  jak  stále  zřejměji  schází použitelné a  zejména  věrohodné  důkazy.

Za sebe  doufám, že tahle  naprosto  zoufalá a  krajně  nebezpečná  horečka  snad  včas  skončí. Dříve než  se  dostane  do  fáze,  že  začne  živit  sama  sebe  a  nakonec  v její  nesmyslné  pasti  skončí tahle planeta.  Takže  je  dobře,  že  už  i  Washington Post  nebo  WSJ  začínají  psát a  zveřejnovat  články,  které  by  ještě  před  krátkým  časem  nesměly  na  stůl  ani  vrátnému v jejich  redakcích.

Dodatek II

Tento dodatek  píši  vlastně  sám  pro sebe. Protože  ho  přidávám o necelé  dva  týdny  později, co vyšel původní  článek. Činím tak především sám kvůli  sám  sobě.  Abych  měl pro budoucí  použití, o němž  si myslím  důvodně, že pravděpodobně  přijde  snadný  přístup  k ucelenému  zdroji informací.

Oč  jde?  O  to,  že  v v USA, a   to i ve velkých  sdělovacích prostředcích  hlavního proudu  začínají  nejspíš  skutečně  polehoučku pomaloučku  pukat  ledy ohledně  vztahu  k Rusku  a aféře  ruského ovlivnění  voleb.  No  pukat..  Možná  se  to  až  příliš  silný  výraz. V doposud  jednolitém , enormně silném, až neprorazitelném ledovém   krunýři se sem tam objeví  nějaká  ta prasklinka. Ale  takhle  prostě  pukání  ledu  startuje.

Naposledy  se taková  nová trhlinka  objevila    v Los  Angeles  Times pod  titulkem

Our national obsession with Russia is preventing sane debate

v  mém primitivním překladu

Naše národní posedlost s Ruskem brání zdravé debatě

Autor, jakýsi  , si  dovolil  věci,  které  by ho nejspíš ještě  loni v létě  bezpečně  stály  nejen  místo,  ale  i  karieru  novináře  a komentátora. Posudte  sami:

Už  první konstatování  je úderné

…  pokud  Moskva  hrála  nějakou  roli v amerických prezidentských  volbách, asi  se jí nepodaří prokázat….

… Američané v podstatě ani nevědí, jak vlastně aktivity Ruska ovlivnily volby…

..proto není také jasné, zda si ruská činnost vůbec zasluhuje takovou pozornost. Jestli Clintonová nemohla porazit vulgárního, nečestného, nevědomého misogyna, který byl nováčkem v politice a jehož kampaň se opírala o rasismus, xenofobii a zřejmě nerealistické sliby – a to navzdory skutečnosti, že se v roce 2016 vše aktivně popsalo v tisku, – je možné, že se ruský zásah nijak zvlášť na výsledcích voleb neprojevil…

…Rusko nehodlá nikam zmizet. Tato země vůbec neumírá, jak se často tvrdilo v devadesátých letecha počátcích roku 2000. Její ekonomika se nehroutí, a jeho armáda opět posiluje – a Kreml využívá tuto armádu docela obratně a rozhodně. Na světové scéně zůstává Rusko důležitým hráčem, jehož zájmy a možnosti jsme ještě plně nedocenili. Před několika desítkami let, kdy bylo Rusko slabé, se obecně předpokládalo, že na tom nezáleží. To už neplatí. A to by mělo být tématem našich veřejných diskusí. A volby v roce 2016 by měly být ponechány vyšetřovatelům….

Pro moje  účely  je  ale  nejzajímavější a nejdůležitější,  k jakému  vývodu  autor  dospěl!

Hned  v úvodu konstatuje  podle mne  naprosto  klíčovou  věc, kterou  by měli tesat  do  zdi  současného  Kongresu:

Ve Spojených státech se vyvinula národní posedlost Ruskem a sotva projde den, kdy se ve vysílání a titulcích neobjeví nějaký další přestupek Moskvy…..

…. čím více Američanů se ponáří do hysterie, tím obtížnější bude vést takovou diskusi v budoucnu…..

klíčová  formulace!!!  Klíčová!!!!

A končí takto:

Američané musí pochopit, jak došli k nové studené válce s tím samým Ruskem, které v posledním čtvrtstoletí několikrát označili za partnera. Musí zvážit své vlastní činy a zeptat se sami sebe, jestli vždy postupovali správně, nedopustili se určitých chyb, a aby se tyto chyby neopakovaly.

Dodatek III

Dne 28. ledna  2018  vyšel  ve  Wall Street  Journal článek

The Steele Dossier Fits the Kremlin Playbook

bohužel  je  v placené sekci. Nicméně  v předmětém  článku  dostává  rusobijství a rusofobie  nový  rozměr. Takovýhle:

„Wall Street Journal celý ten hon na ruské čarodějnice teď ‚zachraňuje‘ novou teorií, podle níž celý ten uplynulý rok v americké politice byl jen dezinformační hrou ruské špionáže, která sice volby a politické procesy ve Spojených státech neovlivňovala, ale dokázala obě tamní politické strany přesvědčit, že ovlivňovala, a vybičovat je k tomu honu…

 

Dodatek  IV

09.02.2018 zveřejnil švýcarský  list Luzerner  Zeitung  rozhovor  s  dlouholetou  korespondentkou německé  veřejnoprávní  televize  ARD –Gabriele Krone-Schmalzovou.

Nichts ist gefährlicher als das Feindbild

A tato nesporná odnornic e na Rusko, kterou nikdo nemůže  podezírat ze  sympatií nebo že  dokonce  jedná v  zájmu Putina a Kremlu,  je  ve  svých  hodnoceních  Západní politiky  vůči  Rusku naprosto  nekompromisní.

Označuje ji  za „fatální chybu“ vedoucí „nebezpečnému rozporu“,

Ve skutečnosti jsou akce Ruské federace výhradně strategické a obranné povahy, .

„A má (Rusko) k tomu své důvody,s obrovským územím obklopeným potenciálními nepřáteli je Rusko mnohem zranitelnější vůči Spojeným státům na svém kontinentu. Navíc Moskva vidí hrozbu v rozsáhlém rozšíření NATO, které začalo po pádu Berlínské zdi.“

 

Dodatek V.

Dne 12.2. 2018 vydalo  Ministerstvo  vnitřní bezpečnosti  na  svém oficiálním  webu  prohlášení náměstkyně ministra pro vnitřní kybernetickou bezpečnost Spojených států Jeanett Manfraové.

DHS Statement On NBC News Coverage Of Election Hacking

Překladač  Googlu  mi z něj, kromě jiného vyhodil toto:

„Nedávná zpráva NBC prezentovala falešné skutečnosti a klamala své klienty ohledně snah našeho ministerstva … týkající se boje proti vměšování do voleb. Za prvé, dovolte mi, abych jasně řekla: Nemáme žádný důkaz – nový nebo starý, že hlasy byly zmanipulované ruskými hackery během voleb v roce 2016,

Nezodpovědné zpravodajství  NBC, kritizované  bezpečnostními odborníky podkopává  schopnost ministerstva  vnitřní bezpečnosti….

 

 

 

 

 

 

 

české  zdroje  zde zde  zde

 zde  zde  zde zde

Příspěvek byl publikován v rubrice Hodina vlka se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.