Moje báječná léta pod psa s Milošem Zemanem aneb proč ho nemohu a nebudu volit za prezidenta II.


Pokračování ze  včerejška

Upozornění – ani dnes neradím  zemanistům  návštěvu Kosy  v  jejich i mém  vlastním  zájmu.Oni riskují  závažnou újmu na  zdraví,  jak,  že  mne  nějaká  Babišem blíže  nespecifikovaná  mafie, řádící v  této  zemi  obviní a  nakonec  zavře pro pokus  vraždy  nebo těžkého ublížení  na zdraví naspaným textem.

K Miloši Zemanovi  neoddělitelně  patří  další  fenomen,  který  ho provází celou  jeho politickou  kariéru a  který mi prostě  nedovolí,  abych sebeméně  uvažoval  o  jeho sebemenší podpoře. Je to  jednak velmi podivný  personální kompars, kterým se tak  rád  obklopuje – viz nejznámější  a nejflagrantnější  úlety  typu   Šlouf,  napojený  na  capo di tutti  Mrázka,  Mynář, ocejchovaný  NBU jako bezpečnostní  riziko  pro  stát,  který  nemá  nárok na  bezpečnostní prověrku  stupně  přísně  tajné, Nejedlý, o kterém bude  řeč  vzápětí, ale  především   jeho gumový  metr,  kdy  jinak posuzuje  své známé a  kamarády  a lidi, které momentálně potřebuje  a jinak  ty  druhé.

Mám psát  jak  naložil s profesůrami  docentů Jiřího Fajta, Ivana Ošťádala a Jana Eichlera?  Jak  jim  ji odmítl podepsat, protože  Fait  si prý  řekl Komerční  bance o  dotaci, kterou prý  chtěl  použít na  zvýšení  svého platu. Což nikdy nedoložil.  V Ošťádalově případě byly důvodem jeho údajné kontakty se Státní bezpečností, u Eichlera pak působení v propagandistických útvarech československé armády. Oproti  tomu mu   nevadí  jako šéfporadce už  zmíněný  Nejedlý,  který  podle  právoplatného soudního rozhodnutí  šéfoval  firmě která  českému státu  způsobila svou  činností  škodu  27,7 milionu  Kč.  Ošťádal  nemohl dostat profesůru, protože  měl kontakty  s  StB / propůjčený  byt/, ale  Zeman klidně  vyznamenal  státním vyznamenáním Jitku Frantovou, která  je    obviněna , že  byla  velmi přičinlivou agentkou  StB a  donášela na  své kolegy  nebo Jana  Wericha. A  Eichler si  být profesorem  nezaslouží, neboť  byl  v propagandistických útvarech  ČSLA.  Naproti  tomu  bývalý  komunistický ministr  zemědělství  a  člen  UV  KSČ  Miroslav Toman st.  byl  Zemanem, bez mrknutí oka,  také poctěn  státním metálem! Takže  má  doma  pěknou  sbírku –  od  Husáka Řád práce,  za budování  socialismu, od  Zemana  Medaili Za zásluhy  za budování  kapitalismu… 

Ano  Miloš  Zeman  má  pevné zásady z nichž  nikdy neuhne. To alespoň tvrdí jeho příznivci. Kdepak nějaký  gumový metr nebo zásada  jen idiot  nikdy nemění  svůj  názor..

Jenže jak to bylo s Kájínkem?  V minulé prezidentské  kampani  Zeman prohlašoval, že milosti udělovat nehodlá, pouze s výjimkou, kdy „někdo umírá ve vězeňské nemocnici a chce poslední týdny života strávit doma“.  Což konkrétně  v  Kájínkově  kauze  ještě 9. dubna 2016 na  setkání s občany Blovic konkretizoval Zeman, na přímý  dotaz ohledně milosti   takto:

. „Pan Kajínek dlouhodobě a vážně nemocný není, takže mu milost neudělím,“Zdroj: https://plzen.idnes.cz/milost-prezident-zeman-0vn-/plzen-zpravy.aspx?c=A160209_172145_plzen-zpravy_pp

No a  za  pár  měsíců  buď  bylo všechno jinak  nebo  se Kájínek stal dlouhodobě  a  vážně  nemocným,  tudíž  hodný  zvláštního zřetele   rozhodného a pevného prezidenta…

Možná  si někdo  z  vás  řekne, co je mi do toho, komu a proč  dává  nebo nedává  Zeman  metály  nebo profesůry nebo milosti. Já mám jiné  starosti –  třeba  tu  jak  vyjdu s e svým  příjmem,  když musím platit byt, potraviny, léky, atd.atd. Zemanovi  věřím, že mi nějak pomůže. Říkáte  léky? Nebo obecněji  – poplatky  ve zdravotnictví?  A Zeman, ež s e o  vás postará?

Inu v půli října 2013,už jako prezident,  tvrdil,  že je pro zrušení regulačních poplatků ve zdravotnictví, které podle něj porušují Listinu základních práv a svobod.

Přesná  citace je tato:

„Lidé, kteří si platí toto pojištění, mají samozřejmě nárok na bezplatnou zdravotní péči. A podle mého názoru regulační poplatky tuto listinu porušují,“Zdroj: https://zpravy.idnes.cz/prezident-milos-zeman-chce-zrusit-poplatky-ve-zdravotnictvi-pug-/domaci.aspx?c=A131015_133047_domaci_skr

Ovšem nyní  je  všechno úplně  jinak! Jestlipak  si té změny  všimli  zejména  důchodci,  kterým  byl ostatně  autentický  výrok zjevně  adresován?

„Stovka denně za hospitalizační poplatek přece nikoho nezabije. Tahle chyba by se měla napravit, aby dvě miliardy mohly jít na tento účel. Bude vás to stát tři tisíce měsíčně. Průměrný starobní důchod je 11 tisíc, pořád nebudete o žebrácké holi,“

Zdroj

Jsem  z těch  fatálních obratů  úplně zmatený.  Jak  se  v tom mám vyznat a jak bych mu mohl  věřit????

 

Už  jsem sice hodně  dlouhý, ale právě  Zeman  vystupuje  u  servila  Soukupa  na Barrandově  a  já  slyším,  jak  se servil  vtírá, za  nadšeného  potlesku  Zemanovi – když  mu  nahrává na  smeč   „dotazem“  na tzv. ekonomickou  diplomacii. Opět  slyším  Čína  a zase Čína.  Tak  se na  tu  Čína a Zeman  podívejme trochu  blíže.   Při návštěvě  čínského prezidenta  v  Praze  oznamoval  Zeman triumfálně, že  to znamená  čínské investice do  české  ekonomiky  ve  výši  95 miliard  Kč. Po téměř  dvou letech  můžeme konstatovat, že  sem přitekla  sotva  1/10…  A  to  bez  efektu  pro  tuzemské  hospodářství.  Žádná pracovní místa  navíc,  žádné  nové trhy,  žádné navýšené  výběry  daní,  žádné  zlepšení  těžce pasivní obchodní  bilance s asijským obrem!  Běžný  občan  prostě  z  té skvělé  zemanovské  ekonomické  diplomacie  vůči Pekingu nic  nemá- viz  zdezde .. Tedy pokud  zrovna  nefandí  Slávii Praha.

Jediní, kdo  z těhle  Zemanových  byznystripů  opravdu mohutně profitovali  jsou  největší  čeští oligarchové  –  Kellner,  Tkáč  s Křetínským a původně  u  servil Soukup.  Tihle mají  důvod  ke  spokojenosti.   Co přinesla  nám ostatním?

Především totální ponížení, jaké  jsem  od srpna 68  – konkrétně  objevení se zvacího dopisu   -nezažil. A no, narážím tím  na  onen  dopis  čtyř,  který si Zeman  vynutil na předsedovi  vlády,  a tehdejších šéfech obou komor  našeho parlamentu  jako reakci  na přijetí  dalajlámy  tehdy  ministrem kultury  Hermanem.A  Peking  si  tuhle  devotní  a poníženou  supliku  skutečně  vychutnal. V  jeho  následné  reakci  dominuje  tato  věta:

 

„Čína si cení takovýchto závazků a doufá, že příslušné země sladí svá slova s činy,Zdroj: https://zpravy.idnes.cz/cina-vzala-na-vedomi-prohlaseni-cinitelu-cr-po-navsteve-dalajlamy-p9f-/zahranicni.aspx?c=A161025_220028_zahranicni_fka

Nevím  jak  vy, ale  já styděl úplně  stejně jako v  den, kdy jsme umožnili bombardování  Srbska….

Ale  ony  bližší  vztahy  s  čínským  byznysem  mají  i  svou  rizikovou  stránku.  Nemálo    z těch, co se pokoušeli  vyvážet  do  Číny  nebo tam jen  zadávala  kooperace,  udělala  stejnou a nepříjemnou zkušenost  – bylo  okopírováno a  bezskrupulozně  následně  Čínany  používáno jejich  know  – how.Ujal  se proto  termín  vývoz  jednou a dost.S  tímhle  mají  problém všechny  rozvinuté s táty  světa.  A  všichni   řeší, jak se chránit před  čínským  apetitem  získávat  levně /rozuměj pokud možno zadarmo/   pokročilé  technologie.

A  jeden  z takových  flagrantních případů se  odehrál  nedávno i  u nás,  jako důsledek Zemanovy  ekonomické  diplomacie  vůči  ČLR.

Přirozeně  že  u Babiše  nebo  servila  se o nich  nedozvíte.  ale  tahle  story opravdu  za přečtení  stojí!!!!

Zkrátka  jeden z opravdu  převratných  českých  vynálezů  se pokusila  ukrást  čínská  společnost prostřednictvím  své německé  afilace.  Byli  chyceni přímo  za  ruku  při  činu. Doslova  a do písmene.

Že  Čínany  je radno být  mimořádně opatrný, potvrzuje  konec konců,  svým  chováním ohledně  snahy  vlajkové  lodi  čínských  záměrů investiční  skupiny  CEFC zakoupit  se například  v  tuzemské J&T bance    i  ČNB, když prozatím  odmítla tuto  čínskou  akvizici povolit s následujícím  odůvodněním:

„Důvodem zamítnutí žádosti bylo nedostatečné prokázání původu a nezávadnosti podstatné části ­finančních zdrojů žadatelů (cca 728 milionů eur, když celková hodnota investice do J&T Finance Group činí 980,6 milionu eur) a s tím souvisejících důvodných obav,

Jen pro úplnost dodávám, že nejvyšší  boss  CEFC Jie Ťien-ming, tedy  té organizace, která  do republiky  chce přivést peníze  o jejichž  původu  pochybuje  naše  centrální  banka, kterou mimochodem  řídí  bankovní rada, většinově  najmenovaná už  Milošem  Zemanem a to včetně  guvernéra, je  už  od roku  2015 členem sboru poradců prezidenta…

Tak takhle  vypadá  ona Zemanem  slibovaná  čínská  investiční  tsunami, která  nás  zaplaví penězi a  následně  blahobytem v  reálu…

Vím, že porušuji  všechny  zásady  toho, jak bych  vás  měl zkoušet přesvědčovat  podle  vědeckých  studií  ze  středy.  Záplava informací,  záplava  slov.  Jsem  dlouhý a  i  ti nejpozornější  z  vás jistě  k  smrti unavení.  Ale nemohu jinak.

Jsem  zvyklý podávat  co  nejucelenější  obraz,  vyzdrojovat  svoje  tvrzení  a  pokud  možno  vyčerpat  celé  téma.  Jenže  často vyčerpám  čtenáře  i  sám sebe.

To poslední je nejspíš tenhle případ. Ale  ještě  v jednom  směru  musím  reagovat  na Zemanovy  hlášky  v  neděli  na Nově, konkrétně  na  tuhle:

. „V případě svého znovuzvolení bych odmítl podepsat tzv. Dublin 4,“

V narážce na  to,  že  přijetí  Dublinu  IV.  v současné podobě,  jak  si to představuje  levice  v  Evropském parlamentu  by  znamenalo  zavedení trvalých přerozdělovacích  kvót.

Vyděšená  rodina  Nováků  u  novácké  TV  nejdříve  vyděšeně  a pak  nadšeně  hekne  – táto, to je  ale  chlap!  Ten nás  před  těma  muslimáka ochrání!  On  to nikdy nepodepíše.  Ten by nám  nikdy nelhal,  vid? To musí  být  náš  prezident, toho musíme  zvolit!

Mám pro onu Novákovic  rodinku a všechny ostatní, co  si  říkají  totéž nebo něco podobného,  jednu  dobrou a  jednu  špatnou  zprávu. Začnu netradičně  tou  dobrou  -Miloš  Zeman jim  skutečně  nelhal.  Rozhodně  by  to nikdo  nepodepsal. V tomhle mu  věřím i já.

A  nyní  tu špatnou –  přesto  jim  neříkal  pravdu.  Ne v  tom  nejpodstatnějším. Věc  se má  jednoduše  tak, že  pokud  by ta  momentální verze  Dublinu IV v  téhle  šílené podobě prošla,   pak Zeman nikoho  a určitě ne  tuhle  republiku  před  civilizační  katastrofou  neochrání.

Jak je  to možné?  Jednoduše, pokud  by  Evropská  rada a  Evropský  parlament  tenhle  katastrofický  plán přijaly,  pak  podle  Lisabonské  smlouvy  je povinností  každého členského státu  ho  okamžitě, bez  dalšího schvalování povinna  implementovat do svého právního  řádu.  Bez  výjimky a hned. Parlament, senát, vláda  a  tím pádem  ani prezident  už  nic  nepodepisují o ničem nehlasují.  Nařízení okamžitě platí a má platnost  tuzemského zákona.   Finito  la musica!

Nepodezírám Zemana, že  tuhle triviální posloupnost  evropských a českých zákonů  nezná.  Prostě  jen  opět  vypustil svou  typickou polopravdu, kterou  neinformovaní  voliči  baští!

Nadáváte  na  tu zlořečenou  EU?  Dovolím jednak si připomenout Zemanova  z  úvodu  tohoto  textu, že  je příznivcem  členství v  NATO a   EU… Jak  se vám to líbí?

A  k  nehodlám  zůstat jen  u tohoto.  Štve  vás  Lisabonská  smlouva , která  umožňuje  silové přehlasování , které  by  mohlo,  já doufám  že jen teoreticky,  protlačit  násilím  ten zparchantělý momentální  Dublin  IV?  Je  to pro  vás  absolutní zlo?  A  mor  by měl  schvátit  všechny, kteří  ji prohlasovali nebo u  nás protlačovali? A že ji zejména  poslanci  senátoři a vůbec všichni  politici  měli  pořádně přečíst,  domyslet  všechna  rizika  a místo podpory  odmítnout?

Dovolil bych si  namítnout …  ale   dost! Nebudu  vám odporovat.Věc  je příliš  vážná.  Hodně  vážná.  Ano poslanci a senátoři měli těch nějakých  tisíc  stránek tenkrát před  hlasováním opravdu přečíst.  A politici také.

Jenže  byli  dokonce i takoví, kteří  ji přečetli nebo  alespoň    četli.  Dokonce veřejně. S  cílem tlačit tak silou   na její přijetí parlamentem  a senátem.

Jedno takové silové  veřejné protlačovací  čtení  se uskutečnilo v Olomouci.   Dne  27. 4. 2009 .  Trvalo  šest hodin a 48 minut a celkem  předčítalo  z Lisabonu  150  lidí.  A  kdo  že byl  milí  Novákovic  mezi přečítajícími? Miloš  Zeman osobně!!!!! Zde  a  zde je to černé  na bílém!   Není to náhodou  stejný  Miloš  Zeman, co  dnes tvrdí, že nepodepíše  ten Dublin a  ví,  že  jeho podpis  vůbec nebude třeba?  Jak  nás/ vás  ochrání před  těmi muslimáky?

Musím  se ještě  vrátit k tomu, co  slyším na jedno ucho  z  TV Barrandov  puštěné v  obýváku, z  té  show, kterou  servil uspořádal  Zemanovi. Právě, shodou náhod bouří obecenstvo,  když  došlo na  vyprávění pohádky  o  Jezinkách, co strčí jen jeden  prstíček, tedy  2600migrantů,  pak  dva – 5000, pak tři atd.atd.  až  jich bude  50 000. Se zjevným cílem  diskreditovat nepřítomného  protikandidáta  a získat  váhající vzbuzením dojmu  , že  Jiří  Drahoš  je  vítač.  Jde  o klasickou zemanovskou  dez/interpretaci tři roky  starého výroku,  kdy jeho proti kandidát tehdy  konstatoval, že  desetimilionový  národ by neměl mít problém  s tím,  aby dokázal poskytnout bezpečí  2600 důkladně PROVĚŘENÝCH běženců.  Důkladně prověřených  je  ten  klíčový termín.  A  Česká republika  jich, jak známo, z těch  2600 prověřila  12… Dnes tentýž  Drahoš  říká  akonto  migrantů a kvot mimo jiné toto:

Občané České republiky mají pocit, že nás „Brusel“ nutí ubytovat několik tisíc kulturně cizorodých lidí. Málokdo přitom věří, že by do budoucna zůstalo jen u těch 2600 nyní „oficiálně přidělených“ uprchlíků. Naše kvóta by rostla s tím, jak by narůstal základ, od něhož je odvozena. Zároveň je dnes již zřejmé, že nemá smysl rozvážet utečence po osmadvaceti zemích. EU umožňuje volný pohyb osob, proto se nakonec utečenci stejně mohou vydat tam, kam původně chtěli. Nutit je trvale žít tam, kde nechtějí, a učit se jazyk, který je jim cizí, by bylo v rozporu s evropským pojetím lidských práv.

Jako vědec jsem zvyklý hledat řešení problémů a jsem přesvědčen, že i uprchlická krize své řešení má. Sestává z několika kroků:

Je jasné, že tolik lidí, kolik je dnes v pohybu, Evropa prostě nepobere a neuživí. Proto musíme ty obrovské toky zastavit už na vnějších hranicích. Zároveň se musíme bránit riziku příchodu teroristů posílením tajných služeb a navýšením kapacity pro identifikaci přicházejících. Právě takovou pomoc česká vláda nabízí Itálii, kde je v současnosti problém největší.

Jiné důvody vyhánějí lidi z Afghánistánu nebo Sýrie a jiné z Afriky. Tam, kde se válčí, by měla Evropa spolu s mezinárodním společenstvím usilovat o nalezení mírového řešení. Pokud lidé utíkají před bídou, může Evropa v jejich domovských zemích pomoci zlepšovat životní podmínky. Má na to obrovskou ekonomickou sílu. Každá nová studna nebo systém závlah ve vysychající oblasti může zastavit útěk desítek i stovek rodin.

Evropa musí dokázat rozlišit lidi opravdu nezbytně potřebující pomoc – utečence – od migrantů, kteří chtějí „jen“ práci nebo přicházejí za vidinou sociálních dávek. Skutečným uprchlíkům by Evropa měla poskytnout dočasnou humanitární pomoc, ale pokud možno za svými vnějšími hranicemi, tedy co nejblíže k jejich domovům. Ekonomičtí migranti by měli být vraceni co nejrychleji zpět, ideálně by neměli být do EU vůbec vpuštěni. Ani v sociálně nejrozvinutějších státech jako je Německo či Švédsko by nemělo být možné žít měsíce nebo roky pouze z dávek sociální pomoci.

Nebezpečí terorismu rostoucí s masivním příchodem uprchlíků je důležitým, nikoli však rozhodujícím argumentem – terorismus se dá úspěšně potírat. Větší hrozbou je postupná proměna našich sociálních a kulturních hodnot a vznik stavu, kdy ve stejném veřejném prostoru pro různé pospolitosti občanů platí různé normy. To nesmíme připustit.

Vidíte  v tom nějaké  vítačství? Já tedy  ani  při největší  snaze! A  věřte, že  jsem si dal  záležet,abych něco  našel.

Dva  roky  starý  výrok  je prostě  jen  zemanovsky  využit, respektive překroucen a zneužit.  Nic  více.

Ale  zd e bych  si  dovolil  ocitovat výrok jiný  od  jiného  českého současného vrcholného politika  ze září  2015, tedy ze  stejné  doby, co  pochází ten původní  Drahošův. Ten  tehdy ohledně  možnosti příchodu  migrantů do  ČR a  jejich  použitelnosti  prohlásil toto:

„Máme 18 tisíc volných míst pro pomocné dělníky. Pokud naši občané nechtějí obsazovat tyto pozice, tak ano, proč ne,“ řekl o možnosti zaměstnávat běžence v Česku. 

Takže  ne  2600,  ale  klidně  až  18 000.  Zkuste  dopočítat  následně  doimportované  rodinné příslušníky  podle  zákona  o slučování  rodin…  Což  znamená  znásobit  ten původní počet  .. kolika  vlastně  4,5,8,10?  To nechám  plně  vaší  fantazii!

Řekl to ve stejné  době  jako  Jiří Drahoš  nikdo menší  než  Andrej Babiš!!! Zatímco  Jiří Drahoš  je  usvědčený  vítač a proto nemůže  být  prezidentem, který  nebude mít  šanci  ohledně  příchodu migrantů  cokoli  vyjednat, tak  Babiš  je opakovaně  Zemanem potvrzován jako premier a vítač  není, ačkoli  byl  v  září  2015  připraven sem  fakticky pustit  ne nějakých  50 000 kusů,  jak to chtějí podle  Zemana  jezinky,  ale nejspíš  třeba  až  dvojnásobek, protože  máme  neobsazeno 18 000 pracovních  míst.  Třeba  i  v Babišových  závodech…

Už  je  dávno  čas skončit. Věřte,  že  tím zdaleka  moje  zkušenosti  se  Zemanem , jeho dodržování  slibů,  jeho pravdomluvností jeho  osobní integritou, pro které mu nemohu  už nikdy věřit    a  tudíž  ho nemohu  a  nebudu  volit  prezidentem,  není vyčerpána. Mohl bych pokračovat a napsat  klidně  další stejně  rozsáhlý  text.  A opět jej vyzdrojovat.  Ale  k  čemu by  to  bylo?  Prostě  vy  nerozhodnutí,  kteří  řešíte  náš  současný  dilemat  Losna  nebo Mažnák, jste  dostali  ten  hlavní  fundus  informací,  který  jsem pokládal  za  nezbytný k ozřejmení  svého stanoviska.  Proč  nemohu a nebudu  volit  Miloše  Zemana. A  kterým  vás  chci přesvědčit. Argumentoval jsem nejpoctivěji a nejvěcněji,  jak umím.  Pokud  tohle  nestačilo, tak  nic  dalšího také nezabere.  Nehodlám  vás  otravovat nad určitou  mez.  Ale  snad chcete  lepší  věrohodnější  zemi  a lepší politickou reprezentaci. A propos  politická reprezentace – ještě  jednu věc  přeci  jen zmínit  musím.

Poslední volby, jak už  jste na Kose četli, byly  volbami protestními . Proti starým, profláknutým politikům  tradičních stran.  Nové  protestní  strany  a seskupení  získaly  dokonce ústavní většinu  ve  sněmovně.  Protože  lidé  chtěli  prostě nové  a neprofláknuté  tváře.  Jimž  dali přednost, přestože  jim  byli  v  drtivé  většině  naprosto  neznámé a  museli  zároveň vědět, že  jim  schází praktické zkušenosti z vysoké politiky.  Dokonce si  dovolím tvrdit,  že  dostali hlasy právě  proto, že ty  zkušenosti nemají.  A  to jde o  ZÁKONODARCE, kteří  tvoří zákony,  které   skutečně budou  reálně    řídit  naše  životy.

Funkce prezidenta  je zejména  reprezentativní. A nerozhodní  voliči  i  část  Zemanových  argumentují  tím, že  Jiřího Drahoše  volit nemohou,  zejména proto,  že  nemá zkušenost  s vysokou politikou a že je  poměrně neznámý.  Jak je možné, že  to, co je  u poslance předností a bonusem  je u prezidenta  handicapem a  přednost  dostane  ten,  kdo se  25 let podílel  přímo na  tom, že  zde máme  ten  marast, který nás  všechny  štve?  Zkuste prosím popřemýšlet  alespoň nad posledním odstavcem.

Nyní  už  je  to na  jen na vás. Jen vy  rozhodnete  o tom,  zda půjdete  dnes   a zítra  hlasovat  a koho  z těch  dvou  dosadíte  na  Hrad. Já se  snažil co  nejlépe  a nejdůkladněji  vysvětlit a  doložit,  proč  budu  hlasovat, jak budu. Podle  výtahu z  vědeckých  studií, které  jste  četli na Kose předevčírem  prý  zbytečně.  Já se tomu pořád  zdráhám  věřit.  Opravdu  už  jsme  tak daleko,  že  když  se v  současném  Česku lidé  spálí  o rozžhavená  kamna, tak  to nevezmou  na  vědomí a klidně  se  spálí  znovu?  Nevěřím.  Ale  at  tak či tak  – děkuji za pozornost.  Bez ohledu, jak naložíte  se  svým hlasem.

Je  vaším nezadatelným právem  vytvořit  si  svůj  vlastní  názor,  bez ohledu na kohokoli a  cokoli. A  já toto  vaše  samozřejmé privilegium  plně  respektuji. A vedle toho  si  svých  čtenářů  vážím.  Nikdy bych si  netroufl  říci  něco  podobného:

 

Pokud  by  kdokoli  měl  tento předchozí  citát  za  zlovolnou pomluvu,  pak mu  vřele  doporučuji obrátit  se na  archiv  bývalého Federálního shromáždění. Kde   si může  ověřit pravost a autentičnost  výroku, souvislosti v  kterých tak  učinil a záměr,  jen  tehdy  sledoval. A  rozhodně,  ani v setině  procenta to  neodpovídalo  tomu,  jak ho interpretoval  v úterý v  diskusi na  Primě, když  ho  Drahoš  na něj  vytáhl.  Že to byla jen taková  srandička  na odlehčení! Bylo by  opravdu ve  vašem  vlastním zájmu, kdybyste  si ten link rozklikli.Žádná  legrácka  to  skutečně  nebyla. Šlo o možnou implementaci  referenda do  tehdy  ještě  československého právního  řádu.

A Zeman tehdy onen dehonestační  výrok   o českém  voliči  pronesl jako konečný  argument,  když  ho  před  tím uvedl takto, aby zdůvodnil  své odmítnutí  návrhu:

Současně bych však chtěl varovat před obecně rozšířenou a dalo by se říci populistickou iluzí, která vychází z názoru, že hlas lidu je hlasem božím, a že to, co nespraví parlament, spraví občané.

Jsem si vědom toho, že zejména dnes v předvolebním období, kdy se každý poněkud bojí říci to, co by rozhořčilo voliče, mohou být další poznámky pokládány za provokativní. Ale prosím, abyste zvážili prostý fakt, že např. za středověku a ještě v pozdějších staletích byla většina veřejnosti nakloněna upalování čarodějnic a že to byla byť absolutistická, leč přesto osvícená vládnoucí moc, která toto upalování zakázala dávno před tím, než ke stejnému názoru veřejné mínění tehdejších občanů došlo.

Pokud vám tento příklad bude připadat jako příliš antikvovaný, položme si jednoduchou otázku: Kdybychom v této zemi uspořádali všelidové hlasování o tom, zda obnovit trest smrti, jak si myslíte, že by toto hlasování dopadlo? Máme k dispozici poměrně seriózní a reprezentativní průzkumy veřejného mínění a můžeme tedy vyvodit předběžný závěr.

….. . Proto bych chtěl varovat před nekritickým spoléháním na referendum.

Rána  do  hlav, že?!  Zejména  v  kontextu  Zemanova  dotazu  na  použití referenda  ve  včerejší prezidentské  debatě  na  ČT!!!!! Aha, už  slyším ono známé  – jen  idiot nemění  své názory..  Ale  v  úterý   na Primě se stejný  Zeman odvolával na to, že  Cyril Hoeschl  je  pro něj  kapacita, která  ví, co  říká…  Takže  profesor  Hoeschl  je  idiot,  když  zjevěn ě nezměnil  svůj názor  na  složení   českého voličstva?   Nebo je  to  jasný  další  Zemanův  účelový a  neakceptovatelný    faul?

Tedy  jak pro koho.  Fanatici mu odpustí cokoli. Ale  já  včerejší a dnešní  článek  píši  kvůli nerozhodnutým.

A  kdyby  to  snad  bylo  málo,  pak tedy  mi  nezbývá než  přidat jednu  fotografii,  kterou  jsem objevil  na blogu  Jaroslava  Kmenty , české investigativní  jedničky, pá r minut před  tím, než  tento  článek o páteční  půlnoci  vyšel!!!!!

 

Říkáte, co že je  na  ní  tak zajímavého?   Zeman s půllitrem? No a  co jako?  Nic!  Dávám to kvůli tomu  chlápkovi vedle  něj. Že  ho neznáte?  To máte pravdu.  ale  rozhodně  byste  na ten odkaz  na  Kmentův  blog  měli zkusit!  Tam se  dozvíte,  kdo  to  je, čím proslul a  jaký  vztah  měl k Zemanovi.  I to, kdo jej  tehdy  k němu přivedl….

Chápu, že  to  zemanisté, pokud  to některý  dočetl  až  sem, označí v  souladu  se  středečním  článkem , konkrétně  pasáží o odmítačích  přistání na Měsíci a  jejich  popírání  argumentů, stejně jako oni, označí  za podvrh lež  a kdo ví co ještě. Ale  jak  jsem napsal už několikrát, pro zemanisty jsem  tento  článek nepsal. Mou cílovou  skupinou jsou nerozhodnutí!

 

 

 

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Hodina vlka se štítky , , , , , , , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.