Lithium VIII – že by přece jen loupež za bílého dne?


Možná,  že  si někteří  z vás , po  přečtení  titulku  říkají  – ježkovy  voči  von zase vlk začíná s lithiem, von si nedá pokoj?!  A  dokonce to nasazuje na pondělek?!  To už  nemá  vo  čem psát?

Těm, co  by  se takhle chtěli zeptat  sděluji následující:

-psát mám o  čem

-na pondělí  to nasazuji  ze  dvou  důvodů.  Jednak  nemám  momentálně nic  od  pana Lea, kterému  jsem  pondělky  více méně přepustil a  především – myslím  že  jde o silné  téma, které  vám hodlám předložit  tak, jak si ho  určitě  NIKDE JINDE a je jedno  jestli  jde  o  mainstream nebo  alternativu, či  dokonce totálně  spiklenecké  weby – NEPŘEČŤETE!

A  mám i  důvod  zcela  specifický.  Není to  tak  dávno,  co  jsem  dostal mail, kde mi jeden  ze  čtenářů  vytýkal, že  je  sice fajn, že  pracuji zásadně  s  fakty a zdrojuji,  ale  že  on  v politice  chce  také  emoce. A  že  bych měl  také  zapojit  do psaní  fantazii. Navíc   ti, kteří  to s námi  táhli  ve  čtvrtek až  do konce Intibova  okénka  na  Slobodném  vysielači  ví,  že  v samém konci relace  mi  v podstatě řekl  totéž, jen jinak a mírněji -Borísek.

Podle mne  se oba mýlí, politika  by naopak,  jestli si chce  volič  zachovat kontrolu nad  děním  ve  státě- měla  být  jen a pouze  o faktech a emoce zásadně nechat  stranu a  fantasii by  si měl  každý  volič  totálně zakázat.

Nicméně  dnešní  článek  dokáže,  že fantasii  určitě  mám.  Takže  bych mohl vzbudit,  když  ne vaše emoce, tak určitě  vaši  zvědavost.

Protože  moje  fantasie  spojí  lithium  s krádeží za  bílého dne, o které  v době  nastartování  celé aféry tak procítětě  jak  Andrej  Babiš, tak  Falmer Filip a   agent s  teplou vodou a strachem – Okamura, proti níž  Klausova privatizace byla  jen nevinnou  hrou  malých dětí na loupežníky….

Moje  probuzená  fantasie  se totiž  domnívá,  že lithium se  skutečně  někdo  chystá  ukrást! Ale nemohu to  dokázat.  Jdu, vlastně  fantazíruji,  pouze po  náznacích a  tudíž  vše, co budete  dále číst a  zejména  výsledný závěr  je  jen a pouze  mojí fantasijní spekulací. Nebočirou   fantasií, chcete li. Ale  jsem si jistý, že  se vám dnes  vyplatí  dočíst až  do konce.

Mnozí  z  vás  si  ještě  určitě pamatují,  že  lithiu a  dění  kolem  něj  jsem  věnoval serii  sedmi  článků  Lithium  I.  až  VII.   Kde jsem soustředil  všechny  dosažitelné a  relevantní  informace.  A  došel k názoru,  že

-celá  kauza  je  svou podstato  nesmyslná, věcně  vymyšlená  a zneužitá

-že  byla  vyvolána  uměle, aby primárně  zastínila  odhalený průšvih  Andreje  Babiše a  banky  HSCB a byla  navíc  oslabena  krátce před  volbami sociální  demokracie

-že  do toho  ochotně    naskočili  ještě komouši  a  ten,co si musí podle pravomocného   rozhodnutí  soudu  nechat  říkat  Pitomio

-že po volbách  po ní neštěkne  ani pes.

Rovnou přiznám, že  v tom posledním  bodě  jsem  se  spletl. Dokonce  hodně, protože  jsem  nabídl v  tomto směru  sázku  ve výši mého ročního důchodu….

Nemám žádný problém  přiznat tenhle  omyl.  Stejně  jako další –  když  bylo mým nezvratným názorem, že  šlo pouze o předvolební  kalení  vody, aby  ti, co z  toho profitovali  ziskem  volebních  hlasů.

Tenhle  závěr se sice beze zbytku  potvrdil, sociální demokracii  zřejmě  celá  vyfabulovaná  afera  připravila o nějakých  5%  hlasů a  odsoudilo jí k historickému debaklu,  ale  mám čím dál sílící pocit,  že  jsem  bohužel  nedocenil  českou realitu a  schopnosti  českých politikářů, konkrétně –  no některých…..

Až  do začátku minulého týdne  byl kolem  lithia  naprostý  klid. A  pak  přišla  bomba -Babišův  ministr  průmyslu Tomáš  Hüner oznámil,  že

Česko uzavře s australskou firmou European Metal Holdings (EMH) do jednoho týdne dodatek k memorandu o těžbě lithia u Cínovce……..

….Jednání bylo delší, než jsem předpokládal. Během něj jsme si vyjasnili vnímání memoranda, jeho obsahu a právní závaznosti. A abychom toto vnímání stvrdili i právně relevantním dokumentem, dohodli jsme se, že k memorandu uzavřeme dodatek do jednoho týdne….

Zároveň řekl, že právo těžby cínoveckého ložiska nevychází z memoranda, ale z povolení geologického průzkumu.

Zdroj: https://ekonomika.idnes.cz/lithium-memorandum-emh-dodatek-dmi-/ekonomika.aspx?c=A180125_122214_ekonomika_mato

Jakmile  jsem toto zaznamenal,  chtěl jsem okamžitě  napsat  článek, jehož  hlavní premisou by  bylo, že

– Babiš  je  za  šaška, obelhal  svoje  voliče,protože  jen se dostal  do vlády, narazil na realitu,kterou mu musel ozřejmit  jeho vlastní ministr

-že se potvrdilo beze  zbytku, co psala Kosa o  lithiu  před  volbami

Než  jsem to  stačil stihnout , přišla  ovšem  Babišova tvrdá reakce po návratu  z Bruselu, kdy  nekopromisně  setřel ministra   Hünera, jako malého kluka.  Viz  informace z  Novinek. cz

  Premiér také řekl, že chce s ministrem průmyslu Tomášem Hünerem (za ANO) probrat jeho jednání s těžaři a jeho návrh dodatku k memorandu o těžbě lithia. Podle Babiše nepostupoval Hüner správně, když nejprve neinformoval vládu, jak měl za úkol.

A vedle toho dodal , že

 

 zná zahraniční firmy, které by chtěly zpracovávat lithium v Česku. Jde podle něj o korejskou a belgickou firmu, nejmenoval je ale.

A  uložil mu , aby  memorandum  vypověděl.  A  doplnil  to  větou,  kterou bych očekával od  pacienta  léčebny  v  Bohnicích:

„My, kdybychom nyní smlouvu vypověděli, bychom řekli, že je platné. Já říkám, že je neplatné,“

A  přidal hned  další  stejné  kvality – „Chceme zjistit, kolik toho lithia máme. Chceme dát úkol Diamu, aby začal dělat průzkum,“

A vše  uzavřel dalším  geniálním  konstatováním, že

  je třeba postupovat tak, aby nebyl stát žalovatelný.

Než  budu pokračovat, cítím potřebu  sem  dát  znovu  text onoho memoranda,  které  je  tak hrozně nebezpečné:

Než vysvětlím proč – uvedu,  že  v  české verzi  bylo, v  době  vydání  článku Lithium II, snadno k mání na  oficiálních  stránkách  Ministerstva  průmyslu a obchodu, ovšem dnes?  No přesvědčte  se  sami, co  jakou  informaci  vám  tato  stránka poskytne!!!!

Když  jsem zjistil,  že  MPO dokument  stáhlo, byl  to onen  rozhodující  okamžik,  kdy  jsem  začal, ve své  fantasii,  spojovat jednotlivé, dosud  spolu  nesouvisející  střípky,  spojovat  dohromady  a pomalu  spět  k názoru,  že  když  Andrej Babiš  mluvil o lithiu  jako o krádeži za  bílého dne, tak dost možná  mluvil   pravdu!!!  Nicméně, že  ta  pravda  může  vypadat  úplně,  ale úplně jinak, než  jak to směroval on před  volbami! A jestli to  není  jen moje  fantasie, pak  máme co do  činění s    gigantickým  tunelem! Jaký ČR  ještě nezažila!

Znovu se musím  vrátit  k onomu memorandum –  přečetli jste  si ho pečlivě. Pokud  ne, znovu  vás  požádám, abyste  tak učinili! Protože  bez  toho nemohu položit  základní  otázku –

CO JE V NĚM  ŠPATNĚ?

Já z něj  čtu toto:

1- Zahraniční investoři  výslovně konstatují , že  jsou ochotni  zpracovávat vytěžené  lithium a to  až  do fáze  finálních  výrobků  v České  republice! Tedy žádné vyrabování  rudy  a  sbohem! Nýbrž  finální produkt s velkou mírou přidané  hodnoty.Nic  lepšího si nemůžeme  přát!

2-hodlají respektovat  zákony  a jiné  závazky  republiky, které by mohly  mít  vliv na  těžbu a následné zpracování  rudy! Jde o jednoznačný a  explicitní  závazek. Paráda!

3-maximalizovat  podíl  českých  subjektů na  zpracování rudy. Super!

4-minimalizovat  dopady  na  životní prostředí. Bezva!

5- umožnit  kapitálový  vstup  České  republiky  do  těžebního podniku, pokud  o  to ČR  projeví odpovídající  zájem.. Což po podpisu  memoranda  ještě  výslovně potvrdil  generální ředitel EMH Keith Coughlan „Jsme připraveni pokračovat v jednání s českým státem a společně definovat možné synergie v oblastech těžby, zpracování a využití lithia, včetně možného zapojení českého státu jako kapitálového účastníka projektu,“. Naprosto  skvělé!

Přesto  stále  slyšíme, že  je memorandem koncentrované  zlo!

Znovu – proč  je  špatné?

Tak  špatně, že  Andrej Babiš  propadá takové  hysterii?

Já  si to vysvětloval  až  dosud  velmi jednoduše  – zkrátka  bylo před  volbami a  záměrně  děsil  neinformované masové  voliče, kteří  se  zjišťováním  nějakých  skutečností vůbec  nebudou  obtěžovat!! Oni zkrátka  mají  svoje  pocity a svou  víru, věří  tomu hodnému  miliardáři, co by  se rozdal a nedělá nic  jiného,  než  myslí  na jejich  dobro.  A vůbec,  jak mi bylo  dvakrát krátce po sobě  vysvětleno, je  to tak  správně , protože  víc  než  fakta , jsou pocity. A já, bohužel, s  ohledem na  výsledek  posledních  dvou  volebních  aktů v  ČR  to musím potvrdit…

Mé  osobní  očekávání  bylo, že  některý  z novinářů  už  dávno položí  pánům Babišovi , Okamurovi a  Filipovi stejnou otázku  jako  jste  právě ode mne  dostali vy  – Babiši/Okamuro, Filipe – která  věta  nebo  sestava  vět  z toho memoranda  je pro ČR  nebezpečná a ohrožuje  její  zájmy?  A žádné  obecné  kecy! Mluvte  naprosto konkrétně  – co je  v  tom memorandu  nebezpečné?  Zejména  s  uvážením, že jde o  klasický Letter  of  Intent. Který je pouze  prohlášením o  vůli  spolu jednat, ale  nikoli  smlouvou o těžbě?!!!Takže  když  jedna  ze  smluvních  stran později sezná, že  jí text nevyhovuje, klidně memorandum  může  ignorovat…Tudíž  chceme  slyšet  co je v  memorandu tak špatně?????

Takovouhle  otázku v  ČR  žádný  novinář  nepoložil a já se obávám, že  už   ani  nepoloží!! Nechápu proč, ale  je  to skutečnost, s kterou musíme   žít.

A  s čím však  žít, zatím  nemusíme a nikdy  bychom neměli,  je  něco úplně  jiného, totiž  s  tím,co mi vyplyne  jako závěr, když  začnu spojovat  jednotlivé  výroky  Andreje  Babiše  do  řetězce  – tedy  do   své  fantasie.

Míním tyhle:

1-„Chceme zjistit, kolik toho lithia máme. Chceme dát úkol Diamu, aby začal dělat průzkum,“

2-„My, kdybychom nyní smlouvu vypověděli, bychom řekli, že je platné. Já říkám, že je neplatné,“

3-  je třeba postupovat tak, aby nebyl stát žalovatelný.

4-Dodal, že zná zahraniční firmy, které by chtěly zpracovávat lithium v Česku. Jde podle něj o korejskou a belgickou firmu, nejmenoval je ale.

První  dva  jsem označil  za  vhodné pro pacienty  Bohnic. Je potřeba  vysvětlit  – jak asi  chce  Babiš  zajistit  ono zjišťování toho, kolik  lithia  na Cínovci je, když    firma  EMH vlastní licenci k průzkumu, kterou  získala  v roce  2010 a  byla  jí znovu obnovena  místopředsedou  ANO  Brabcem  jako ministrem  životního prostředí  v  roce 2014???? A  jak známo, z prospektorské licence  má  tato  firma  prioritní právo  zahájit  těžbu, když o to bude mít  zájem. A  stát  s tím nemůže  vůbec nic  dělat, jestliže  nechce  riskovat  arbitráž, kterou nemůže  za normálních okolností  vyhrát? Což více méně potvrdil  iministr  Hüner.A  co s  tím má  společného tolik Babišem proskribované memoranduM?

Ta  druhá  je, na první pohled, ještě  více   slabomyslná  – my  kdybychom SMLOUVU  vypověděli,  řekli  bychom, že  je PLATNÉ, Já  říkám, že je  NEPLATNÉ

Prvoplánově  z  toho idiocie  čiší na  hony.  Chápu, že  Andrej Babiš  má občas  docela  velké problémy  se základy  češtiny, takže  nedokáže  vždy  přiřadit přídavnému  jménu  správný  rod, odpovídající  podstatnému jménu, na  které se váže. Jenže  v takovém případě  by byla  řeč  o SMLOUVĚ!!!  A memorandum rozhodně  není  smlouva!  A nevěřím, že by  si  zrovna  Babiš  tyhle  dva  právní instrumenty  velmi rozdílné  právní síly  mohl  splést.

Pokud se ovšem opravdu  spletl a  měl na  mysli  opravdu memorandum, které  NENÍ smlouvou,  pak  jen potvrzuje  nesmyslnost prvního výroku!!  Protože  právo provádět průzkum ložiska a následně  těžit  je  DÁN SMLOUVOU a  memorandum s ním  nemá co dělat, takže  Babiš  nemůže  zjišťovat , kolik toho lithia  vlastně máme…

A  to už nemluvím  o naprosté dementnosti  blábolu, že  kdybychom nyní smlouvu vypověděli,  uznali bychom jí  jako platnou a on že je má za neplatné.  Jestliže je něco neplatné, netřeba  vypovídat. Naopak, když  něco platné  je,  je úplně jedno, co si o  tom nějaký Babiš  myslí….

Věc  se začne  vyjasňovat v okamžiku, kdy  moje  fantasie  zapojí do řetězce  třetí  Babišův  pozoruhodný  výrok:

je třeba postupovat tak, aby nebyl stát žalovatelný.

Takže  stát  může  být  žalovatelný?  Kdyby  nepostupoval  podle  onoho  závadného a  rizikového memoranda?  Nesmysl.  Nemorandum  není  závazné.  Je to jen prohlášení  o dobré  vůli!

Stát může  být  žalovatelný v  jednom jediném případě –  když  by porušil  SMLOUVU  o průzkumu nebo nerespektoval  z ní plynoucí přednostní právo  těžby!!!!!

Nijak jinak státu  žaloba  nehrozí. Takže se lze  víc e než  důvodně  domnívat, že  Babišovi jde  nikoli o memorandum, ale  o SMLOUVU  k průzkumu a následné  těžbě!!!! Tohle, že  je  jádro  pudla a  vlastní  smysl  toho hysterického povyku kolem  lithia!!!!

Takže  moje  fantasie  z  toho  dovozuje  jediný  závěr – pro jistotu  opakuji, že jd e jen a jen o mou  fantasii-

Babiš  chce  nějakým  způsobem a  z nějakého důvodu  zrušit  licenci k průzkumu, kterou drží  firma    EMH!!!!!!

Tohle , právě  tohle  a nikoli  že  bylo  cílem  té  palby kolem lithia před  volbami a  její využití ve  volbách  pak  jen  velmi  příjemným  volebním bonusem. Odebrání  licence  současnému  vlastníkovi. Doklapne  to  oběma  užitečným idiotům v  parlamentu? Že by měli začít  v  souvislosti  s lithiem  začit  hlídat  někoho úplně  jiného?  Vojta Filip -Falmer  všechno ještě  korunoval  tím, že  v týdnu  vyrukoval po Babišovi, co to ten jeho ministrant  na průmyslu  tropí a že  s ním přestane jednat o podpoře  Babišvlády!

Už   v  samém začátku seriálu  o lithiu  jste  si mohli přečíst  můj  názor,  že  iniciace  k uzavření memoranda  vzešla  zřejmě  od  zahraničního  partnera, který  tak nejspíš  zaregistroval  cvrkot  kolem  informací o výsledcích jeho průzkumu a  chtěl jednak připomenout  svoje práva, vyplývající  z  průzkumu a jednak  si chtěl  své postavení nechat  verifikovat  českou  vládou, protože  měl nejspíš  informace, jak  by  to asi mohlo vypadat  s ním a jeho zájmy po volbách…

A  dnes si to myslím  ještě  daleko  více, než před půl  rokem!

A  dostáváme  se k  samotnému  jádru  té  mé  fantasie!

Nejde  vůbec o memorandum jako takové.  Jde  jen a pouze  o  onu  smlouvu, která prospektorovi zajistí  i přednostní právo  těžby!!! Protože ten, kdo vytěží, následně také  určuje, co  s vytěženou horninou  udělá  – zda ji bude zpracovávat  sám  nebo někomu prodá nebo dokonce  zpracování  dovede  až  do čistého kovu a  ten pak třeba ještě  zhodnotí  finalizací  do  výrobku!!!

Co  říká  Andrej Babiš,  jak že by  si  tem proces ohledně lithia  představoval on?

-My musíme  zjistit, kolik  máme lithia

-těžit  musí  státní podnik  Diamo – všimli jste  si  důraz  na slovo  těžit???

a  nyní je místo pro uvedení  posledního ze  čtyř  pozoruhodných  posledních  výroků  Babiše  o lithiu

zná zahraniční firmy, které by chtěly zpracovávat lithium v Česku. Jde podle něj o korejskou a belgickou firmu,….

Takže moje  fantasie  dospěla  k  následnému závěru:

Podle  Babiše

1- má  být  současný  držitel  průzkumné licence  zbaven  práva průzkumu a  tím i těžby.

2-vše  bude vysvětleno  tím, že  je  to maximalizace krytí  českých zájmů.  Protože  dolovat  akopat bude přece  Diamo. Český volič  ovšem nebude obtěžován informací,  že   to  je  ta  nejotravnější  a hlavně zdaleka nejméně výnosná  operace z  celého  lithiového  řetězce.

3- opravdové prachy  se začnou  rejžovat  ve  zpracování a  Andrej Babiš  se prořekl, že  zná  zahraniční  firmy, které  mají  zájem postavit  v  ČR  fabriku na  zpracování vytěžené  rudy!!!!!! Kterážto  fáze  nejspíš  proběhne  bez  podílu českého státu..

4- stejně tak  nás  nebude obtěžovat informací, že ten, kdo  z hlušiny  dostane  lithiový koncentrát, zkasíruje opravdu velké  prachy  z jeho následného prodeje  nebo ještě  větší  z použití lithia  do finálních  výrobků a jejich  následného prodeje. I tady ČR  utře nudli! Píši  ČR , nikoli všichni z ČR…..

Porovnáme  to s  tím  k čemu se zavázal  EMH  v  onom proklatém memorandu?

Australané  výslovně konstatují , že  jsou ochotni  zpracovávat vytěžené  lithium a to  až  do fáze  finálních  výrobků  v České  republice! Tedy žádné vyrabování  rudy  a  sbohem! Nýbrž  finální produkt s velkou mírou přidané  hodnoty.Nic  lepšího si nemůžeme  přát!

Přitom   umožnit  kapitálový  vstup  České  republiky  do  těžebního podniku, pokud  o  to ČR  projeví odpovídající  zájem.

Nebe  a dudy, že?  Bude  li moje  fantasie  realitou!!!

V takovém případě  by  skutečně  šlo  o velmi rafinovanou  loupež  lithia za  bílého dne!! Zaviněnou ovšem nikoli  exministrem  Havlíčkem a  ČSSD před  volbami!!!

Třeba  jsem opravdu  totálně  předpojatý  vůči  Babišovi a  je  všechno jinak a  byl  bych  tomu velmi  rád, ale  když  si  všechno, co o lithiu  a  cvrkotu kolem něj vím / a  už toho není  úplně málo/  pak  mi bohužel, to moje  fantasírování  dává  spojitý logický  řetězec:

Který  vypadá takhle:

Jakmile na  veřejnost prosákly  informace o  nálezech lithia  na  Cínovci,  začali  e kolem toho rojit  domácí i zahraniční  žraloci.  Australané to zaznamenali a  požádali českou vládu  o sepsání memoranda, které by veřejně  ozřejmilo jejich  přednostní právo a nároky. Český  stát naopak do memoranda  dal  stati, kryjící  jeho  zájem – kapitálový  vstup, podíl na  exploataci a zpracování kovu, atd.

Tohle popudilo domácí i zahraniční  žraloky a proto memorandum  smrtelně  vadí /dokonce tak, že zmizelo  ze  stránek  MPO/, proč  bymemorandum  mělo  být veřejně známo, že?

V nastalé předvolební hysterii  se  útok proti memorandu  ideálně prodal  voličům  zejména, když  do toho iniciativně  nastoupil Pitomio a Falmer/Filip. Tuzemští  i zahraniční  žraloci se museli popadat za  břicha smíchy, když  viděli  snahu  s kterou hrají ti dva  roli  užitečných idiotů  v jejich zájmu….

Memorandum  upozornilo výslovně na to, že  mezi ČR a  Austrálií  existuje  smlouva o ochraně investic. Ta měla  fungovat pro  zaktivizované  žraloky  jako  stopka, protože je  jasné,  že  jestliže  ČR  poruší  s prospektory  smlouvu, dojde k arbitráži, kterou musí prohrát  a navíc  bude hradit opravdu mimořádně vysokou  náhradu  škody. Která  republiku klidně může  i finančně  zruinovat. Jenže  ta  brzda  naopak  funguje přesně opačně!  Žraloci  to přivítali.  PODLE NICH PRÁVĚ JEJÍ  PŘIPOMENUTÍ  DISKVALIFIKUJE MEMORANDUM  JAKO  NEPŘIJATELNÝ A  SMRTELNĚ NEBEZPEČNÝ  DOKUMENT, POŠKOZUJÍCÍ  STÁT!!!

Zkrátka  českému  bulíkovi s  volebním právem, když  k  té  arbitráži a prohře  dojde, se to prodá tak, že  to je  důsledek onoho  Havlíčkova  memoranda!!! Nikdo mu  nebude vysvětlovat, že  ona  smlouva o  ochraně investic platí od  roku 1993 a to nezávisle  na  jakémkoli memorandu!!!  A platila by, i  kdyby  žádné neexistovalo!!!

A bulíkovi  bude zacpána  pusa tvrzením, že  tedy  to, že  Diamo bude, s minimálním  ziskem, těžit miliony  tun  horniny, že  to je  to pravé  ořechové.

V té mojí  fantasii, utržené  ze  řetězu,   je to vymyšleno skvěle! Opravdu dokonale! Fantasijně  fantastický  tunel  v řádu  stovek miliard. Dolarů…..

Ještě, že jde  jen o  fantasii. Jen  mám problém s  tím,že  když mám  podobné divoké  sny,  zpravidla  se z nich  zpocený  probudím.  Ale nejsem schopen o nich následně psát. Protože  je hned  zapomenu. Ale  tentokráte – jsem propocený  do nitě, jsem probuzený a ne a ne  zapomenout.    Takže  mohu onoho čtenáře  i Boríska  přesvědčit,  že mám fantasii. A že ji umím promítnout  do politiky i svého pohledu!

Tohle si o lithiu  opravdu  nikde jinde, než na Kose nepřečtete!

 

Dodatek z pondělního poledne:

Jeden ze  čtenářů mne upozornil, že  české znění  Memoranda  nalézt na s tránkách  MPO  lze:

https://www.mpo.cz/cz/rozcestnik/pro-media/tiskove-zpravy/informace-ministerstva-prumyslu-a-obchodu-k-memorandu-o-tezbe-a-zpracovani-lithia–232302/

Omlouvám se tímto  za  svůj  výše uvedený  výrok.  Faktem ovšem je,  že  původně byl umístěn  jinde a tam  už k dohledání  není. Jak zjistily  i jiné  weby a  to dříve než  já. Pozornému  čtenáři  děkuji a jsem  rád,  že  každý  z vás má i nadále  možnost  si ověřit,  jestli  Kos a cituje tento dokument správně nebo nikoli.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Hodina vlka se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.