Zdeformované olympijské kruhy….


Dnešní  článek  je  vlastně  dalším z  kategorie  povinných  – začíná  další  zimní  olympiáda, což nemohu pominout. Ještě  před  takovými  osmi  roky  jsem to bral  jako  svůj  svátek  nebo  spíše  svoje  další  dlouhé  vánoce. Zkrátka  byl jsem od  malička  vychováván  sportem a   afinitou ke  sportu ve  všech jeho podobách.  Ačkoli  na to  už  dlouho a dlouho nevypadám…  Ale  o  tom, jak  jsem se stal z  velkého  aktivního sportovce jen a pouze  se u televize  povalující sádelňák,  psát nehodlám. To  je můj  osobní průšvih. Ano průšvih.  Jenže  s  jednou  velkou  změnou  – olympijské  třeštění /a  vlastně ani jiné  podobné-viz  třeba MS  ve  fotbalu nebo atletice, které řadím na stejnou  úroveň/ mne už nějaký  čas  nebere.  Ta změna  se  přihodila, řekl bych, před čtyřmi roky, při OH   v  Soči. Nebo respektive  po nich,  kdy  jsem si uvědomil,  že  kdyby se  ta poslední  bílá olympiáda  nekonala  zrovna  v Rusku,  byl  dnes  svět  daleko bezpečnějším  místem pro  život, protože  by   byl  Majdan skončil  daleko dříve a  daleko jinak.  Proč? O tom jsem psal  velmi podrobně  ve vůbec  prvním  článku, kterým   jsem  reagoval na  dění na  Ukrajině!

Takhle:

…Putin teď právě a bezprostředně ze všeho nejvíc potřebuje v klidu dojet olympiádu! Ten teď chtěl v Kyjevě klid!

Zkrátka Putin  držel  Janukovyče  na krátkém lanu, aby  nerozehnal  Majdan silou, dokud  to šlo, protože  potřeboval, aby  OH  v Soči proběhly a  to hladce a věděl, že  pokud  by  Janukovyč  zvolil ve  vyhrocené  atmosféře  sílu, byl by  býval  před  světem obviněn  on. A  následoval  by  bojkot.   A  spolehl se na dobré  úmysly  ministrů zahraničí  Německa, Francie  a Polska, že  jim  jde o řešení krize, když dokázali dát dohromady  tzv. Dohodu s opozicí a Janukovyčem. Jen pro připomenutí – byla  podepsána  21.2. 2014.

Olympiáda  končila  o dva  dny později – tedy  23.2.  Toho  si  byli  velmi  dobře  vědomí  ti, co  Majdan organizovali,  živili a rozhycovávali –  takže  už  22.2.  ráno, tedy  další  den – Dohoda nedohoda, záruky nezáruky Německa, Francie a Polska zaútočila opozice masivně  a bylo jednak po  vnitřním  míru na  Ukrajině, po jakékoli snaze  najít  smírné  řešení.   poslední  den OH, tedy před  tím, než  by byl  býval mohl  Janukovyč, pokud na to měl ještě  kapacity, situaci  řešit, protože  by  ho  byl Putin přestal zadržovat.

V momentě, kdy mi tohle  došlo  mne  po  aktivním tak nějak přestal  bavit  i  ten gaučový  sport.  A  dneska  to mám  tak, že  si  říkám  –  nejsou  v  soutěži  naši? Nebo tam  dělají  jen křoví?  Tak proč  bych se na to díval?  Jsou tam naši a  mají  šanci  na to, že  budou  vážně  mluvit  do konečného  pořadí? Proč  bych se nervoval  u  bedny  a riskoval  další  zklamání???  Toho jsem  si  v poslední  době  zatraceně  užil  s  dvojími  volbami, kdy  dojmologie a  emoce zvítězily  nad  rozumem….  Fakt  nemá  žádný  zájem  na  nějakém  dalším zdroji stresu….

Zejména  ne  tehdy,  když  od  Soči  každý  velký  světový  sportovní podnik  je  doprovázen   politickou  skandalizací,  která  snese  srovnání  jen s  tím co se dělo  ohledně OH  v Moskvě  1980 a o čtyři roky později s  hrami  v Los  Angeles. A  naštěstí  , zatím,  zůstává za Mnichovem  19972, ovšem nikdo neví, jak dlouho.

Už  letní  OH  v Riu  byl  jeden  velký  dopingový  spektákl  v  němž  hlavní roli  hrál  MOV, ale  zejména  mezinárodní  antidopingová agentura  WADA a  tzv.  Mc Larenova  zpráva.  Na  jejímž  základě byla  tvrdě  postižena  ruská olympijské  reprezentace.  Totéž  se  opakovalo loni v  srpnu, při  posledním atletickém MS  v Londýně,  kterého se, až na speciální  výjimky,  nesměli  zúčastnit  ruští  atleti. Opět s poukazem  na   jejich doping,  manipulace  s odebranými  vzorky,  a samozřejmě  s  trumfovým esem v  podobě  oné Mc Larenovy  zprávy a  silnými prohlášeními  WADY.

V  článku  k OH  v Riu  jsem  se  velmi podrobně  zabýval  jak ruským dopingem,  tak postupy  WADY, někdy  naprosto  skandálními a  evidentně  měřící jinak  ruským a jinak  například  britským či kenským sportovcům, podezřelým  z  používání  dopingu – oboje usvědčil z  velmi podezřelých praktik jeden a ten samý  německý investigativní  novinář  – Hajo Seppelt, dnes  nejspíš  celosvětově  největší  novinářská  kapacita  na  doping!  V případě Rusů spustil /a  já dodávám zaslouženě/ lavinu vyšetřování, zjišťování a v konečném  výsledku i drakonických trestů. Ale jen  vůči  Rusům. Ohledně například  dopingových praktik, navíc  z  širokého spektra  sportů  v Británii, nezůstalo nic. Vše  zjevně nebylo šetřeno, ale  rovnou hozeno  do popelnice.  Celou  kauzu  jsem  popsal a zdokumentoval  v  článku

Překvapivé rozhodnutí MOV a velká ryba, které vypadl z huby zaseknutý háček

A  dovolím  si z něj  ocitovat jeden  jediný  odstavec,  který  jsem nepsal  já, nýbrž  jde o přímé  vyjádření  Hajo Seppelta

Pro mne to je tak, že  UKAD /britský  antidopingový orgán/  podnikl koncentrovaný  pokus zamést pod koberec  široce rozvinutý  systém dopování  v britském sportu. Neměli /UKAD/ žádný  zájem ten případ  šetřit.  To mne  šokuje  jak jako sportovce, tak  daňového poplatníka…

Proč  o  těchto starých  věcech  píši v  souvislosti  s hrami, které  začínají  dnes? Protože  se  nám celá dopingová merenda  opakuje!!  Opakuje?  Promiňte,  ona  se  neopakuje, ale  dramaticky  eskaluje!  Opakovala  by se tehdy,  kdyby  opět  došlo  „jen“  k  vyloučení  Rusů  z  her.

Ostatně, tak se i stalo,  jednak  plošně  a  to  dost dlouho před  olympiádou,  kdy  řada ruských sportovců, kvůli  dopingu  dostala  doživotní  distanc na  OH a  jednak  naprosto  na poslední chvíli  – minulý  týden.   A tvrdé proti ruské tažení  pokračovalo  i tenhle  týden, když  dopingoví komisaři doslova přepadli  trénink  ruského ženské hokejového týmu už  na olympijském  stadionu  a  z moci  úřední jej prohlásili za  zrušený a  údajně  prý  velmi  nešetrným  způsobem prováděli základní   část kontroly. Ale  to je jen  drobnost, zapadající  do celkového kontextu. Oproti  Riu  A Londýnu  zde  máme  zásadní  „kvalitativní“  novum.  Ruští sportovci,  kteří  nebyli  vyloučeni  na poslední  chvíli  už se stihli odvolat /42 z původně  43 postižených/  k Arbitrážnímu soudu pro sport (CAS)  a ten 01. 02. 2018 anuloval doživotní zákaz startu na olympijských hrách celkem 28 Rusům, kteří byli původně potrestáni za dopingové podvody v Soči a přišli i o dosažené výsledky z domácích her. Patnáct z nich včetně běžce na lyžích Alexandra Legkova, skeletonisty Alexandra Treťjakova nebo rychlobruslařky Olgy Fatkulinové pak požádalo o dodatečnou nominaci.

CAS svůj  nečekaný  výrok odůvodnil takto:

„CAS se jednohlasně shodl, že důkazy předložené MOV neměly v individuálních případech stejnou váhu,“ uvedla arbitráž v prohlášení. „V 28 případech nebyly dostatečné k potrestání za doping. V jedenácti ano, byl proto potvrzen verdikt MOV, ale s tím rozdílem, že místo doživotních trestů byl sportovcům zakázán pouze start na nejbližších zimních olympijských hrách,“

Tohle  zafungovalo  jako  výbuch  atomové  bomby….

Skutečně   to bylo  tak  nečekané? Blesk z  čistého nebe?  A  rána  celosvětovému tažení proti  dopingu, jak jsme  byli okamžitě  přesvědčováni?

Může  být, že  leckomu  už lezu  krkem, co Kosa napsala  v minulosti  a co  se  opět po čase  plně potvrdilo. Je mi to jedno, nedělám to z důvodů  nějaké osobní exhibice,  jen  jako důkaz toho,  že  kdo hledá fakta /ano vážení  fakta, nikoli  dojmy a  už  vůbec  ne  emoce  a víru  v někoho, ale měření všem jedním metrem  a je  jedno jestli jde o podivuhodné  čachry  kolem olympijského  dopingu  nebo Čapího hnízda  nebo   Zemanova  opakovaného podvodu na  voličích/, většinou se dobere  správného závěru. A  s předstihem. Jako Kosa před půl čtvrtým  rokem,  kdy  se  zabývala  onou pověstnou Mc Larenovou  zprávou o ruském  dopingu a  shledala  ji velmi  pochybnou, jak se sami můžete přesvědčit  v  tomto  článku z archivu  Kosy

Jak vytvořit umělý problém – tentokráte olympijský V Českém rozhlase.

Dovolím  si ocitovat z původního  článku novin The  Australian, na  kterém  byl tenkrát  článek vystavěn

Nicméně, po pečlivém prostudování zprávy vyplynulo, že chybějící pozitivní dopingové testy Rusů, byly v dokumentu rozděleny do 4 kategorií, z nichž jedna, jak zdůraznil článek, byla „absolutně neseriózní“.
 
„Byli jsme požádáni, abychom rozhodli o ruských sportovcích na základě zprávy McLarena, ale neměli jsme žádné podrobnosti, které by nám umožnily pochopit, proč jsou tam ty jména uvedena,“ cituje The Australian slova jednoho australských vedoucích sportovních úředníků. „Nyní se však uvádí, že tam byly čtyři různé kategorie. Proč to neřekli dříve, na začátku? To je nepořádek a vinu za to nese WADA.“

Podle některých členů Mezinárodního olympijského výboru, zveřejněná zpráva McLarenovy WADA, které se dostalo široké publicity, měla urychlit „jadernou“ možnost pozastavení účasti celého ruského týmu na olympijských hrách v Riu. Jak The Australian upozorňuje, WADA je nyní obviněna z nedostatku detailů, které by mohly podpořit některá obvinění proti ruským sportovcům….

Mno….  Mc Laren osobně nyní  vypovídal před  Mezinárodní sportovní  arbitráží. A  CAS  tuhle jeho   zprávu a  další, MOV předložené  důkazy,  viděl a nakonec  vyhodnotil takhle

„CAS se jednohlasně shodl, že důkazy předložené MOV neměly v individuálních případech stejnou váhu,

Tedy  stejný  závěr   jako učinily zdroje  The  Australian před více než  40 měsíci!  Obvinění   zproštění  ruští sportovci  okamžitě požádali  i  umožnění startu  hrách…  Jeden  by  řekl, že  by jim  mělo být promptně  vyhověno…. Tedy  řekl by  to jeden,  který  se právě  vyklubal  ze skořápky.  MOV  reagoval bleskově a  jednoznačně:

Komise pod vedením bývalé francouzské ministryně sportu Valérie Fourneyronové jejich případy každý zvlášť posoudila a vyslovila se jednomyslně proti jejich pozvání do Pchjongčchangu.

MOV ke svému rozhodnutí uvedl, že arbitrážní soud dosud nepředložil plné odůvodnění svého verdiktu o zrušení trestů a také že existují další důkazy o sportovcích, které neměla k dispozici Oswaldova komise, která vedla vyšetřování ruského dopingu. „Tyto důkazy vyvolávají pochybnosti o bezúhonnosti těchto sportovců,“ uvedl MOV.

A  všemu korunu nasadil sám předseda MOV  Bach, když v neděli prohlásil, že je zklamán verdiktem arbitrážního soudu a Mezinárodní olympijský výbor uvažuje o tom, že se proti němu odvolá. Rovněž uvedl, že CAS potřebuje reformu, aby jeho rozsudky byly kvalitnější a měly kontinuitu.

Takže  chyba  je  na straně  arbitrážního soudu!!!!! Ten potřebuje  reformu, aby  rozsudky  byly  kvalitnější…..

A  to už  pomíjím  vrcholný  blábol o tom, že  arbitrážní  soud  neměl k dispozici  všechny důkazy???!!!! Kdopak  asi ty  důkazy, aby byly kompletní, měl předkládat, když ne MOV????

A ještě  větší  blábol, že  …tyto /nepředložené!!!/ důkazy vyvolávají pochybnosti o bezúhonnosti těchto sportovců,“…

Takže  je třeba  reformovat  CASu, za  to  že  rozhoduje  na  základě  neúplného důkazního portfolia?  Které jí měl, ve vlastním zájmu – doplnit MOV, WADA  a Mc Laren?  A nedoplnili? Proto  má dojít  k „reformování????  Zdá se mi to nebo to  opravdu  řekli?

A  ty  důkazy? Tak ty  prý  vyvolávají pochybnosti o bezúhonnosti těchto sportovců…  Bach  je prominentní  německý právník!  A  jeho  úřad  mluví  o důkazech  jako vyvolávajících pochybnosti?  Místo  jasné  formulace – usvědčují  tyto sportovce???? Od  kdy  se  trestá na  základě  pochybností a nikoli  tvrdých  důkazů???

Musím přerušit  psaní a  pustit  si na  halvu  studenou sprchu! Hned!

Už  jsem  zpět, takže  mohu pokračovat….

Jak že  na  to odpověděl  šéf  CASu?

„Sportovci mají právo na důvěryhodné soudní procesy na všech úrovních, zvlášť u CAS,“ uvedl Coates. „Odůvodněné rozhodnutí v zásadních případech je mimořádně důležité. Komise v případech 39 ruských sportovců na nich pracují a těšíme se, že je co nejdříve zveřejníme. CAS bude dále pracovat na tom, aby zajistil konzistenci a kvalitu soudního rozhodování,“

Takhle  se  diplomatickým způsobem na nejvyšší  úrovni  někomu  sděluje /konkrétně  předsedovi MOV  Bachovi/ – pane vy jste  vůl! Korunovanej.

Jenže na  věci  to vůbec nic nemění.  Osvobození  Rusové  na hry  nesmí. Ti , kteří ano,  nesmí  startovat  pod  svou  vlajkou.  A  zaznamenal  jsem  informaci, že  ruské  vlajky  jsou oficiálně  zakázány  i v  hledišti…..

Nicméně  ještě zopakuji   ten  výrok  MOV, konkrétně  tento

„Tyto důkazy vyvolávají pochybnosti o bezúhonnosti těchto sportovců,“

Nehodlám ho jen tak opustit.   Hajo Seppelt je totiž  opravdu  světová  novinářská špička ohledně  šetření  dopingu.  Předevčírem -04. 02.2018 vypustil  další  atomovku. Byl hnacím motorem  studie, kterou  zveřejnily německá televize ARD, britský deník Sunday Times, švédská televize SVT a švýcarský web Republik.

Němčináři se  s ní mohou  seznámit zde angličtináři tady

Studie vychází z databáze obsahující kolem deseti tisíc krevních testů od dvou tisícovek běžců na lyžích z let 2001 až 2010, tedy ještě před zavedením biologických pasů. Podle odborníků je v těchto případech pravděpodobnost, že podezřelé krevní hodnoty značí něco jiného než doping, menší než jedno procento.

Podezřelé krevní hodnoty mělo v databázi 290 běžců, kteří v letech 2001 až 2017 vybojovali na OH a MS 313 medailí včetně 91 zlatých. Nejvíc jich je z Ruska (51), mezi medailisty je i řada Němců, Švédů či Rakušanů. Šestačtyřicet procent běžců na lyžích, kteří za posledních 16 let získali medaili na OH nebo mistrovství světa, mělo podezřelé hodnoty krevních testů……

Jak že  to  říká MOV, proč  Rusy  nepustil v  Korei na  start?

„Tyto důkazy vyvolávají pochybnosti o bezúhonnosti těchto sportovců,“  ???

Ještě mne  má /tahle/ Olympiáda  zajímat?

Vsadím  boty,  že mezi těmi, které obviňuje  nově  Hajo Seppelt a kteří  měli v minulosti ony podezřelé  hodnoty v  krevních testech  bude  i nemálo těch,  co  na dnes zahajovaných  hrách /ale  i na jakýchkoli budoucích/ startovat nejen mohou, ale budou. Ovšem mají  jiný  pas  než  ruský!!!!  Těch se problémy  s dopingem,  doživotní  vylučování  na  základě podezření, či pochybností  nebo dokonce  i v minulosti  jasně  prokázaného dopingu  -NETÝKAJÍ!

Co mne  vede  k  tomuhle  silnému prohlášení?  No  dojmy, pocity a  emoce  to rozhodně  nejsou. Jako  vždycky  jen to, co mohu prokázat! Tady  teď! Z  nezpochybnitelných zdrojů.

Jestliže  jste, tak jako já,  vedle  fotbalu, také   fandy  lehké  atletiky, pak jste  si na posledním  MS  v  atletice /ano toho,  kde nemohli startovat  ruští  atleti/ nemohli  nechat  ujít  především  finále  stovky.  Kde se s karierou  loučil  král všech  atletických  králů /snad s výjimkou  Jesseho Owense/ Usain Bolt.  Kingovi Usainovi  se  však loučení  těžce nevyvedlo.    Nakonec  byl  až  třetí a  musel se sklonit před   Justinem  Gatlinem z USA. Tím  Gatlinem, kterého následně  obecenstvo na  stadionu doslova  vybučelo.  Proč?  Protože olympijský vítěz z Atén 2004 a dvojnásobný mistr světa z Helsinek 2005 v Londýně  startoval po tom, co  si odpykal čtyřletý trest za vysokou hladinu testosteronu. Už v juniorských letech měl sporný pozitivní výsledek a původně dostal osmiletý zákaz startu, který mu však i kvůli vzorné spolupráci při vyšetřování sportovní arbitráž o polovinu zkrátila.

Třeba  si  říkáte  – dostal trest, odpykal si  ho  a co jako?

Srovnejte  to s  Rusy – CAS  osvobodil ty,  kteří NEBYLI  NIKDY  usvědčeni  z dopingu,  u kterých  bylo jen NEDOSTATEČNĚ  prokázané  PODEZŘENÍ. Gatlin  byl  usvědčen a před tím podezírán!  Nepoměr  jasný,  zjevný a  nepochopitelný.  Nejen  to.  Ono se  tady,  vzápětí po  jeho londýnském  vítězství, objevilo, ve  spojení s  ním, respektive  s lidmi kolem  něj – konkrétně jde o  Gatlinova   agenta Roberta Wagnera a trenéra Dennise Mitchella, zásadní  podezření z  dopování .

Novináři z listu The Daily Telegraph, vydávající se za filmaře, natočili Gatlinova agenta Roberta Wagnera a trenéra Dennise Mitchella, jak hovoří o užívání zakázaných látek.

Wagner před novináři v tréninkovém kempu na Floridě nabízel růstový hormon a testosteron za čtvrt milionu dolarů. Dodat tyto látky, jejichž dovoz doUSA je zakázán, měl podle něj jistý rakouský lékař. Přitom se zmínil o tom, že tyto přípravky používá i Gatlin.

Trenér Mitchell, který má několik medailí z olympijských her a mistrovství světa, ale také trest za doping, údajně prohlásil, že tyto látky nelze dopingovými testy odhalit.

Zdroj: https://sport.idnes.cz/justin-gatlin-doping-podezreni-d32-/atletika.aspx?c=A171219_092805_atletika_par

Britský  Daily Telegraph  ty  dva  pány  natočil….  Trenéra a  agenta a … a  NIC. Gatlin  je  v klidu. Stačilo,  aby  oba  své  nejbližší servismany  propustil a bylo vymalováno… Nikdo nic  neřeší, nikdo o ničem nepochybuje, nic nevzbuzuje  podezření, abych použil  Bachova  slova.

Jiným  podobným třeskutým případem je  britský  čtyřnásobný  vítěz  Tour  de France  Chris Froome. Ten  loni na  Vueltě, kterou následně  vyhrál, neprošel dopingovým  testem   7. září po osmnácté etapě.  Nejen, že  nebyl potrestán, nebyl  ani dočasně  suspendován  a  už  vůbec ne zbaven prvenství v tomhle  závodě.  Má přece astma a chybička se  vloudila  a  jeho stáj  má vyšetřit, jak se vloudila….  A  zahájil  v  klidu a s úsměvem přípravu na novou  sezonu. CO na  to MOV – mimochodem, Froome  má také  placku  z OH??? Nic!

Myslím, že tyhle  dva příklady mluví  jasnou  řečí. A  klidně  bych mohl skončit. Ale nechci  ponechat prostor  pro  následující  spekulaci.  Vlku, Gatlin a Froome, dobrá,   asi měli  dostat  stejný  štráf  jako ti  Rusáci,  ale  v  jde o to, že  v Rusku je systém  řízeného dopingu a  ty  proti tomu stavíš  nějaká provinění  jednotlivců!!!  To přece není  totéž.

Protože  je mi tahle námitka  jasná,  skončit  nelze  – i když  bych mohl snadno odkázat  na  výše  uvedená  čerstvá zjištění  Hajo Seppelta a  tím to ukončit. Ale  na Kose je zvykem  téma  / a často i  čtenáře/  úplně  vyčerpat, a já mám pod  rukou  ještě  něco  speciálního.  Co by  rozhodně nemělo  být  nezmíněno a naopak snadno k  nalezení v  archivu Kosy. Jde o  zásadní článek  k dopingové problematice, zejména  ve  Spojených  státech.  Z  dílny  renomovaného serveru  Huffington Post z loňského srpna.Tedy  pro účely  tohoto  textu  čerstvá  věc.

U.S. Olympians Cheat, Too. They Just Cheat With An American Accent.

Dovolím si ocitovat  z českého překladu, který mám k  dispozici:

MOV„vyhodil“ Rusko z Her za organizaci „státního dopingového programu“ na olympijských hrách v Soči a teď Američané, sportovci a média „tlučou do bubnů“. „Byl to nový druh vítězství, v novém typu sportovní studené války,“ poukázal Waldron.

Toto samo o sobě stačí k odsouzení takového chování, i kdyby měly Spojené státy čisté ruce. „Nicméně naše vlastní historie je v tomto ohledu plná špíny, a Američané, kteří hrozí prstem, ignorují základní olympijskou pravdu: také podvádíme,“ zdůraznil autor. „Jen náš podvod má americký přízvuk – je privatizován a korporatizován.“

O tom ví své Kara Goucherová – bývalá olympijská běžkyně, která se zúčastnila olympijských her v Pekingu a Londýně. A nemohla si ani nevšimnout, jak se rychle Američané vrhli na zprávy o Rusku a nevšímaje si svých problémů s dopingem.

„Existuje staré rčení o házení kamenů ve skleněné budově,“ řekla Gourcherová Huffington Postu. „A před házením kamenů na Rusko, a věřím, že odstranění Ruska bylo správným rozhodnutím, se musíme podívat na sebe a na to, o co se snažíme.“

V roce 2015 oznámila Goucherová a trenér amerického olympijského týmu Steve Magness, že „Projekt Oregon“ pro výcvik běžců na dlouhé vzdálenosti byl poznamenán mnoha případy podvodu. Organizátorem programu byla společnost Nike….

Tato obvinění z dopingu nejsou zdaleka tak hlučná jako ta, která se předkládají Rusku. USA nikdy nebyly odsouzeny za organizaci státního dopingového programu, poznamenal novinář.

Podle autora je to kvůli zvláštnostem systémů těchto dvou zemí. Jak v USA, tak v Rusku je struktura olympijského sportu určena politickou ekonomikou. „Ruský doping“, jak se domnívá novinář, je financován státem, protože vše v této zemi je centralizováno.

V Americe však zákon zakazuje Národnímu olympijskému výboru získávat prostředky z vládních zdrojů, takže se přípravou na Hry zabývají samotní sportovci a takové soukromé firmy jako Nike.

„V USA je podvod jen dalším kapitalistickým podnikem: za účelem získání peněz na dobrou odbornou přípravu potřebujete vítězství, a je mnohem jednodušší vyhrát, pokud dopujetete,“ zdůraznil autor.

Takový systém, pokračuje Waldron, usnadňuje život vysoce postaveným úředníkům: mohou se jednoduše obhájit tím, že každý podvodník jednal sám o sobě, na své vlastní riziko a výhradně ve svém vlastním zájmu.

Ve skutečnosti na olympijských hrách a jiných sportovních akcích Amerika opakovaně využila doping a zavírala oči k vlastnímu podvodu. To platí zejména pro atletiku – pýchu Spojených států.

Co se týče lehkoatletického programu Nike, tak je obviněna z dopingu, alespoň od 70. let, kdy si její úředníci, podle některých informací, byli vědomi, že sportovci užívají steroidy a jiné podobné léky s cílem zlepšit sportovní výkon .

Mezi dopující Američany patří vynikající olympijští sportovci. Například v roce 2003 atlet Carl Lewis přiznal, že třikrát neprošel dopingovým testem před olympijskými hrami v Soulu v roce 1988, ale obešlo se to díky pomoci olympijského výboru USA. Nakonec získal dvě zlaté a jednu stříbrnou medaili.

Kromě toho existuje možnost, že použití dopingu ve Spojených státech bylo částečně centralizováno. Před olympijskými hrami v Los Angeles v roce 1984 totiž 84 amerických olympioniků neprošlo dopingovou kontrolou, ale přesto se soutěží účastnili. Podle Carla Lewise, na hrách v Soulu Američané neuspěli ve „stovkách“ antidopingových testů, ale bylo jim dovoleno zúčastnit se soutěže za pomoci národního olympijského výboru. Mimo jiné sprinteři Justin Gatlin a Tyson Gay, tvořící polovinu americké štafety na 4×100 metrů.

„Každý rok v se našem týmu nacházejí lidé, kteří již byli odstranění a kteří dostávají ocenění,“ prohlásila Gourcherová. „A dáváme přednost popírání. Ale neděláme to, pokud jde o někoho jiného, a ještě více, pokud jde o Rusko..

Takže  jsme  konečně u toho, vo co  go!

Dopingový  bič  je selektivně   použit, snad  až  sadistickým  způsobem, protože  zákaz  startu na OH  nyní  už  postihl nikoli  chycené a usvědčené  hříšníky,  ale  ruské sportovce plošně a  dokonce  sportovním soudem  trestu  zproštěné, zejména!

Protože  jde přece o podvod a  STÁTNÍ  SYSTÉM  dopingu. A nic  takového  přece nebude olympijské  hnutí trpět.  Že  v Americe, Británii a  řadě  dalších států, zejména těch  našich, se také  dopuje? No…  no..  no… ano…  Ale pozor!  To jde jen  o prohřešky  jednotlivců, stát  s tím  NEMÁ  nic  společného!!!

Fakt   jde jen o poklesky  jednotlivců o  zbloudilé černé ovce?  No  vlastně  jednotlivců asi  ne….  no  možná  je  to  řízeno velkými firmami. Které  chtějí  dělat přes  své chráněnce  ještě  větší  byznys!  Ale  stát ? Ten s v  tom nejede! Na  rozdíl od  Ruska! To je  fuj!

Tohle už není  o sportu, to je jen a jen obyčejná  špinavá politika.

Já tohle  nebaštím! Doping je  doping. A  je úplně jedno, jestli je  řízen státem proti jeho prestiži nebo  globálním koncernem  kvůli ještě  větším prachům!!  To druhé mi  přijde ještě  odpudivější,  abych pravdu řekl!  Protože  dopingový  úspěch státu je lokální. Ale  výrobky  nadnárodního obra  jsou kupovány  po celém světě, protože  v tom přece závodí  ty jim vyrobené a řízené   nadopované stars!!! Navíc, myslím, že neprohádám,  když  budu předpokládat, že  zrovna  NIKE  bude oficiálním  olympijským  sponzorem a  že  její  logo na  nás  bude civět  z každého televizního záběru….Ačkoli  Rusko tam nesmí mít  vlajku ani v hledišti…..

Jen tak mimochodem  –  Huffington Post  by měl  vědět,  že  možná  Nike  křivě  nařkl  /kupodivu  ho  nikdo, ani Nike  , nezažaloval – jak je to v  dnešních USA, kde  s e soudí  každý  s každým pro  úplné  maličkosti?/.  Protože  tahle  firma  proti  dopingovým  hříšníkům postupuje  tvrdě  a  nekompromisně. Například sponzorovala  nějakou tenistku  Šarapovovou,  která  dopovala / no dopovala, její lékař  si nevšiml, že  k jistému datu byl dříve  povolený,  medikament  pro sportovce  zakázán a  naordinoval jí  ho, takže  dostala  dvouletý  štráf – kdepak Froome a zkoumání  chybičky…/.  Nike  jednala  bleskově  – smlouvu se  Šarapovovou  okamžitě  vypověděla! Nike  se s dopingovými hříšníky  nemaže

Tedy  když  mají  ruský  pas…  Američané a  třeba  Gatlin? To je jiná  písnička!

Výsledek obrázku pro fotografie Gatlin

 

A propos  – Šarapovová a    ona  skvělá a dokonalá  WADA… Majitel  firmy  Head, která  dodávala  hráčce rakety na konto jejího  nálezu  prohlásil toto:

Hlavním viníkem kauzy bývalé světové jedničky je ale podle zástupců společnosti Světová antidopingová agentura WADA, která podle nich vloni látku zařadila na listinu zakázaných prostředků bez důkladného testování

.Zdroj: https://sport.idnes.cz/sarapovova-roland-garros-divoka-karta-dxy-/tenis.aspx?c=A170518_095230_tenis_ten

Ale to už se dostáváme opravdu  daleko. Platí  klasické přísloví,  že  kdo  chce  psa  bít  /konkrétně  Rusko/ hůl si  vždycky  najde. Nepochybuji,  že  Rusko pro  úspěchv  Soči udělalo opravdu  všechno.  Včetně  dopingu a  nepovolení  Janukovyčovi  vyřešit  Majdan tak,  jak  by  to  řešil každý normální  stát.

Ukrajinské  důsledky  už svět nese  -viz  posun  na tzv. atomových hodinách  na  historicky  nízkou  hodnotu. A ponese nadále.  Aféra  MOV a ruských sportovců proti  tomu  vypadá  naprosto  směšně. Ale  jen na první pohled.  Na  ten druhý, třetí a jakýkoli  další  je jasné, že   jsme se zase jednou  úspěšně  a těžce střelili  do vlastní  nohy /v  tom lepším případě/ , ve  snaze  potrestat  Putina a  Rusko.  Moskva  to přežije, Putin  také  a nechuť  obyčejných Rusů  k Západu  se jen  znásobí a  o  to odhodladněji budou  stát za  svým a jistě i budoucím prezidentem. Sankce nesankce. Tohle, ale  není  to, co mám na mysli.

Jde o  daleko závažnější  věci – my  ničíme samé  základy našeho systému!

1- je opět  vážně  zpochybněn celý  náš  svět tzv. liberální  demokracie , která  OPĚT  a  velmi zřetelným  způsobem,  který musí  být  jasný  i  komukoli z Pralesní Lhoty, prokázal,  že  se  každému měří jiným metrem. Podle  politického zájmu.

2- v případě ruských  sportovců a MOV  už  to došlo tak  daleko, že  není respektován ani  výrok  soudu,  který  si  sportovní  svět vytvořil pro podobné případy a místo toho,  aby bylo učiněno  jeho  závěrům za  dost,  je  ražen  národ, že   vadný je  sám tento soud.

Tohle nutně musí  vést  ke katastrofě našeho světa! Tohle  je  útok na  fundament našeho systému. Ne náhodou byl tomuto  článku předsunut  dvoudílný  text  o pádu Říma  jeho  příčinách  včera  předevčírem!  Už  jsme  ve  fázi  závěrečné degenerace impéria –  už  ani hry nejsou pořádány  podle přijatých pravidel…

Proč  bych  měl  sledovat olympiádu?  Když  tam  naši nejsou nebo jsou za křoví,  nemám  na  tom zájem. Když  tam  jsou, proč  bych měl  prožívat  další, ne zrovna  nutný  nervák???  Ale  to  už  jsem psal. Takže  radši  skončím. Dnes začíná Olympiáda, kdybyste  to nevěděli.

Její obnovitel Pierre  de Coubertin přece  říkal, že  není  důležité  zvítězit, ale  zúčastnit se!  Dnes vidíme,  že  přes  opakovaný výsměch tomuto  heslu, měl pravdu.  Ne každý má možnost se účastnit….

Až  sem  jsem tenhle  článek dopsal v úterý  večer a myslel, že mm konečně hotovo. Omyl!

Právě  v  úterý  večer odvysílala švédská  televize SVT dokument postavený  na zjištěních  ARD, kde  jako vysoce   podezřelí vycházejí  zejména  norští  běžci a běžkyně  na lyžích.  V archivu SVT  nemám šanci.  Ale  nalezl jsem  článek v předních  švédských  novinách  – Expressenu , který  není  dlouhý, takže  ho snadno dáte do strojního překladače Googlu. Vyleze  vám sice většinově patvar, ale přesto jsou  klíčové  pasáže  jasně  srozumitelné!

Pořad  vyvolal okamžitě  bouři  – jak v  Norsku,  tak u MOV a WADA.

Norové  okamžitě  označili  pořad  za  nesmyslný a  napadli  SVT  – ta prý má  v Norsku  zákaz, protože  už před  časem  poškozovala  pověst  norského severského lyžování SVT byl v Norsku exkomunikován za dopingový dokument „Blodracet“, ve kterém několik norských lyžařů tvrdilo, že prokázali podezření na vysoké krevní hodnoty.

Takže  přišel kontraúder –„Jestli je SVT zdrojem, těžko to beru vážně.“říká Skinstad Bergens Tidende z vedení  norských zimních sportů.

Ovšem ještě  daleko tvrdší  palbu na  SVT  zahájili  z Koree MOV a  WADA!  Podle  dalšího  článku  v Expressenu ze  středy rovnou  označili  SVT  za  lháře /tedy pokud můj strojní překladač ze  švédštiny funguje  trochu  slušně/. Zkrátka operuje  se pojmy  jako neseriozní  žurnalistika, záměrné  falšování a poškozování  dobré pověsti, atd. atd. A  to, co nelze  takhle  jednoduše  skandalizovat,  je  následně  zlehčováno takto:

Zdůrazňuje také, že krevní hodnoty z tohoto období (2001-2010) nelze považovat za platné, protože používaly zastaralé a nejisté metody. „Dnes je povoleno k poklesu krve jen jeden typ trubice, ale v té době jsme použili několik různých. Stejná věc s přístrojem, který čte krevní obraz, říká Damsgaard.

Takže  dnes je  to technicky  perfektní a dokonalé a  nelze manipulovat a podvádět?  Vážně?

31.ledna  2018 zveřejnila  ARD  další brisantní  reportáž  o  dopingu, respektive  o tom, jak se dá obejít  dopingová kontrola, v podmínkách, které nepřipravil nikdo jiný než MOV spolu s  WADA.

Pro  nadcházející  olympiádu  byly připraveny  nové  flaštičky  pro odběr a uchování  vzorků. Prý  zaručeně  nefalšovatelné, zaručeně  nemanipulovatelné…Tak, aby  se  vyloučila   možná  manipulace se vzorky  jako tomu bylo v Soči!

Hajo Seppelt se spolupracovníky  dokázali  velmi snadno pravý  opak. Odběrní  flaštičky se  speciálními  uzávěry a prý nepřekonatelnými  bezpečnostními prvky,   nejen že  knackli s pomocí  fachmanů / dáma, která to dokázala a  v dokumentu předvádí, tvrdí, že  pokud zfalšování  bankovky označíme stupněm 10, pak ta  odběrní  flaštička  její  zabezpečení má  úroven  0,3!!!/. Nejen to,  expertka nejen  lahvičku otevřela, ale  celkem  snadno vyrobila  nový  onen nepřekonatelný a  neporušitelný  bezpečnostní  uzávěr. Včetně  všech bezpečnostní prvků  typu  hologramy  a pod. A  aby  vše  bylo dovedeno  ad  absurdum,  tak  ARD  koupila  v Číně kopie  samotných  flaštiček /samozřejmě  včetně   uzávěrů, polepek a hologramů / v ceně  6 euro/kus!!! A předvádí , že  ani opravdu  mimořádně zkušení  experti z  dopingových laboratoří nejsou schopni  kopie odlišit od originálů!  Takže  během  max .  12-ti minut, lze  vyrobit  zfalšovanou lahvičku s  čistou močí  a pak už  jde jen o to,  jak  původní  vzorek před testem  v laboratoři zaměnit – s konstatováním, že  výsledná  manipulace je snazší než to, co museli provozovat Rusové v  Soči.

Ale to nejlepší je  až na konci  reportáže!  Hajo Seppelt  dostal  důvěrnou informaci,  že  pokud  se nové  lahvičky se  vzorky nechají v lednici 72 hodin, dají   se  prý, bez poškození otevřít. Samozřejmě, že  následoval okamžitý pokus  s  originály -lahvičkou a uzávěrem. V počtu desítek  kusů.  A  výsledek – většina  lahviček v  pokusu  obstála, otevřít  se nedala. Ale  několik ano.  A pro dopingovou kontrolu platí  zásada  – jedna jediná vadná?  Všechny  vadné! Prostě  proto,  že  je  do procesu  vnesen prvek zásadní  nejistoty. Však také přední  německý právník,  který obhajuje  sportovce, obviněné z  dopingu v pořadu  konstatuje,  že  po tomhle  zjištění  je  systém antidopingové  kontroly  na  olympiádě i před  ní v  troskách a je naprosto nepoužitelný!

Hajo Seppelt  okamžitě  kontaktoval se svými zjištěními jak WADA, tak MOV.  Obě  organizace nejdříve  hrály   mrtvého brouka. Ale  jen do odvysílání  reportáže. Druhý den,  ač  byla  neděle, kdy  WADA ani její  tiskový  odbor  nikdy nepracují,  najednou  přišla razantní prohlášení -WADA  prý zvažuje, že  pro OH  v Korei  použije  staré  modely  odběrních  flaštiček ze  Soči!

Jak, že  vysvětloval  šéf  norských běžců na  lyžích  nepříjemnou reportáž  švédské televize  SVT – prý  mají jednak neúplné   údaje, jednak s  nimi účelově  manipulují a hlavně  tenkrát , v dobách kdy  se  sbírali  vzorky  sportovců, o kterých je  reportáž, byly postupy  nedokonalé, stejně jako  odběrní  metodika a instrumentárium, to  dneska  prý…  no WADA  říká,  že  se vracíme  do Soči. S  klíčovým technickým vybavením  antidopingových  kontrol  – odběrními lahvičkami… Já  vám opravdu nevím…

Jsem dnes  hrozně  dlouhý, vím to. Ale  ještě  skončit  nemohu: Rozhodně ne pro ty,  které tahle problematika  zajímá.  Mám pro ně  ještě  jednu  perličku. Opět  z produkce ARD a  zase s Hajo Seppeltem v  hlavní roli. ARD  s ním  natočila  ještě  krátký  5-ti minutový interwiev,  který  byl odvysílán hned po onom pořadu o lahvičkách.

Kromě  toho, že  tam  Seppelt  opakuje  jasné  závěry  -WADA a MOV  selhaly,  kontrolní antidopingový systém pro olympiádu  je  blamovaný a  zmatečný  a  každý  šikovný  advokát svého klienta  z obvinění  z dopingu snadno vyseká, protože  nelze  zaručit  pravost a nedotčenost  kontrolních  vzorků,  potvrzuje to  nejpodstatnější, co  sděluje už  výše  tenhle  text, totiž

– doping  dnes existuje  zejména proto, že  sport se stal obrovským multibyznysem,  kryjícím  celou planetu  s gigantickými  zisky.

-že právě  ony  nepředstavitelné  zisky  jsou  jeho hnacím motorem / vzpomenete  ještě na program Oregon, financovaný  Nike o kterém je  řeč  v  článku  Huffinton Post?/ a  že lidé  jsou zkrátka  nastaveni tak, že  pro prachy udělají cokoli. Od užívání  zakázaných prostředků  až k falšování a manipulaci  se  vzorky, aby  ti  správní nebo ti jejich,  nemohli být  chyceni.

V době, kdy  jsem  výše  v textu  konstatoval, jsem ještě neměl  k dispozici  materiály  z Expressenu  o  reportážích SVT nevěděl, ani  ještě nedohledal  tu Seppeltovu  reportáž  o  lahvičkách, ani ten interview  s ním.  Nicméně  i tak jsem došel ke  stejnému závěru jako Seppelt –  hlavním  motivátorem  dopingu  ve  sportu  je, kvůli  penězům  globální  byznys.

Z  čehož  nutně  vyplývá  závěr, že Rusko,  aniž  bych  tenhle  státní  doping podcenil, je  problém okrajový. Který se svou nebezpečností s  tím  byznysově oligarchicky  organizovaným,  nemůže  měřit. Přesto  Rusové, jen na základě podezření, na  olympiádu nesmí, zatímco Froome  nebo Gatlin  netrpí žádnou újmou… A MOV a WADA  chtějí   „reformovat“ CAS, protože  ten  nedošel ke  správnému závěru,  zatímco oni sami  mají  tuny  másla  na hlavě, protože  zkrátka  svým  lepmlovstvím  torpédovali  dopingové kontroly  před, při a po dnes zahajované olympiádě!!!!

Dodatek ze  sobotního  rána:

Kolega  klokan  mi  k  článku  v  The  Australian  poslal dva  screenshoty se stručným komentářem.

Cituje The Australian aj globalresearch.ca, ked som skusal najst niekoho ineho co citoval australian official. Zacina sa to Prezident Australskeho Olympijskeho vyboru, John Coates, ktory je tiez IOC vice prezident, napisal Australskej ministerke zdravotnictva Susan Ley o tom ze IOC akosi „straca doveryhodnost k WADA“….

P.S.

Prosba  na některé  čtenáře.  Pokud  jste  byli  velmi nespokojeni  s mými  články  ohledně  Babiše nebo Zemana, buďte tak  laskaví  a neobtěžujte  se  dnes s  případným přidělováním hvězd.  Nestojím o ně.  Dnešní  článek je  totiž  napsán podle  stejného  metru a  stejným způsobem jako ty  o Babišově  Čapáku  nebo  ty  dva o tom, proč nemohu a nebudu  volit  Zemana. Kosa není MOV,  aby   měřila každému jinak. Je  pořád  stejná a stejnou  zůstane. Díky za pochopení.

český  zdroj

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Hodina vlka se štítky , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.