Beseda v Brně očima posluchače


napsal OP

Vlkův  úvod:

Chodí mi  maily  s  dotazy,  jak proběhla  ta  beseda  v  Brně o tom, zda  alternativní media  jsou  hrozbou nebo příležitostí. Hodlal  jsem  dnes  o tom vydat  článek,  který mám  od  včerejšího večera  napsaný. Jde o pohled  mýma očima.  Jenže  vydávání  zatím brání  to,  že  stále  na  cosi  čekám,  abych  ho mohl pustit. Chci mít prostě  všechno  kompletní.

Ale  právě  mi přišel od  mail  přímého účastníka,  který  seděl v  auditoriu. Dovolím  si ho přeposlat,  abyste  měli  nějaký  zprostředkovaný  dojem.   Tímto  děkuji  panu OP  za  reflexi. A předávám mu slovo.

Zdravím Vás Vlku,

Včera jsem byl na besedě o Alternativních médiích v Mahenově knihovně v Brně. Třeba by Vás mohlo zajímat pár dojmů přímého účastníka.

Sál má kapacitu cca 80 míst a počet obsazených míst se blížil k 70. Takže dobrý…. já jsem byl sice mezi těmi mlaďochy v sále nejstarší, sedl jsem si co nejblíž východu, ale nakonec jsem byl do atmosféry v sále vtažen a odcházel jsem s úsměvem a optimismem v mladé, převážně universitní studenty. Úroveň zájmu jsem mohl srovnávat. Sám jsem přednášel na VŠ, ale v jiném oboru. Tak 30 procent studentů mluvilo slovensky, jedna studentka, jak jste jistě poznal při jejím dotazu na 11.září, byla dle mého názoru z Běloruska. Technické problémy s přenosem Vám spíš pomohly …. Váš názor byl sledován s větším zaujetím (co kdyby byl Váš vstup poslední 😊).

Sama diskuze byla zajímavě pojatá. Na prvním místě bych jmenoval tvůrce programu a jejich výběr hlavních hostů. Atmosféra v sále byla uvolněná, neformální. Moderátor nikoho neupřednostňoval, každý dostal svůj prostor.

Co se týče argumentace, tak pan Gregor a jeho soused zcela očividně podcenili přípravu jak argumentačně, tak neznalostí názorů a práce vaší, ale i pana Panenky. Ten na mě působil, jako manažer, dobře mluvil, nebyl příliš sympatický , ale věcný, zkušený… . Co se týče Vás, tak jsem Vás viděl poprvé. Působíte přísně až autoritářsky … Byl jste výborně připraven a své oponenty jste úspěšně ničil. Schválně nepíši přesvědčoval, protože útočnost je Váš styl jak jsem poznal nejen v psaném projevu, ale včera i v mluveném slově. To střídání osobní kritiky oponentů s obecnými příklady byly v tomto případě účelné a přesvědčivé.

Ještě pár vlastních názorů a končím…. V diskuzi jsem si vybavil sám sebe, jak dlouho mně trvalo, než jsem pochopil jak a na co se ptát, nezamotat se do prezentace vlastních názorů a nevědět jak dál (první dotaz – nedotaz). Zajímavé bylo, jak tazatelé Vám vlastně nahrávali, aniž to byl jejich záměr…. Ukrajina, 11.září, pokles důvěry v oficiální média…..Začít Irákem, to byla síla a zapůsobila na většinu v sále. Ještě se vrátím k tomu hroznu politiků v Paříži. Padlo tam od pana Gregora, že možná existuje video, s více účastníky. Jestli takové video dostanete, uvítal bych zdrojovou adresu, abych si mohl upravit případně názor na velikost té blamáže. Pan Gregor mně připomněl 80 léta a kolegy, kteří upřednostnili v rámci „nezměnitelných“ vnějších podmínek kariéru před morálkou. Granty a citace z výstupu VŠ pedagoga živí, tak proč nebýt prostitutem. Moc rád bych viděl do hlav jeho studentů, které pravděpodobně naivně a namyšleně pozval na besedu, s jakým názorem na úroveň jeho práce a jeho charakteru odcházeli. Ten druhý oponent se mi jevil jako typický nepříliš inteligentní pragmatik… koho chleba jíš, toho chleba zpívej…. Aspoň má na krmení pro ty své kočky a psy….

Tož doufám, že takový formát besedy nebude poslední, přeji hezký den a děkuji

O P

 

Vlkův  dovětek:

Pokud  máte  dojem,  že  mne  nejvíce  k  zveřejnění názoru  pana  OP  motivovalo jeho  příznivé  hodnocení mého  výkonu,  jde o  hrubý  omyl. Neskrývám, že  mne jeho hodnocení těší.  Ale jde mi o něco  jiného  – o zpětnou  vazbu od účastníka. Proto, abych si ověřil to,  jaký  dojem  z  té besedy jsem si odnesl  sám a zda, to co se  chystám vám  předložit  jako můj  facit je  nějaký  úlet  či nikoli. Děkuji   panu OP.

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Hosté se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.