Totální šmíra


Původně  jste  dneska  měli  číst  o víkendovém  hlasování  členů  německé sociální demokracie a dopadům jeho  výsledků. Jenže to nejde. Na  domácí  scéně  se toho děje  příliš, než  abych to mohl přejít  mlčením  nebo třeba jen odsunout.  Protože je to  totální  šmíra, ze  které mi nezbývá, v  zoufalé  bezmocnosti, se pokusit  vypsat. Nic  jiného  totiž  dělat  nemohu,  jakkoli bych  chtěl.

Začnu Zemanem.  Jeho instalace  do  druhého funkčního období  byl  jeden  velký trapas,  vlastně  šmíra. A  to  ještě  dříve  než  ta  ceremonie  vůbec  začala. Mstivý  narcisitní stařec  zůstal  věrný  sám  sobě. Slib, že  bude  ve druhém  funkčním období konat jinak, než  v  tom prvním,  kterému  mohl  věřit jedině  bezmozek, vyšuměl snad  ještě dříve, než bylo možno očekávat.

Vše  zůstalo  při starém. Rektor  Masarykovy  univerzity  Bek opět  nebyl  shledán  hodným toho, aby  byl  pozván na  Hrad A  aby toho nebylo málo a  Zeman potvrdil  můj odhad, že  si bude počínat s ještě  větší zvůlí než  dříve,   pozvánku  nedostali  ani  ti z   krajských hejtmanů,  kteří v  měli  tu drzost, že  při  prezidentské  volbě  podpořili  Zemanova  soupeře!   Až  se zemanisté  zase budou  ohánět tím, že  jim někdo  bere právo na  vlastní svobodný  názor,  bude dobře, když oni sami si vzpomenout  tohoto  cíleného hradního hulvátsví jejich za  živa svatého.

Jenže  tahle  dřívější  šmíra s  rektory, jakkoli  dostala  novou  dimenzi o  hejtmany,  je, bohužel, ještě  větší než  dříve.  Prezidentská  inaugurace  je  totiž  de jure  formální  společnou  schůzí  obou  komor  našeho parlamentu- tedy  sněmovny a  senátu.  Organizačně  ji  statutárně  zajistila  sněmovna.  Seznam  zvaných  by tedy  měl sestavovat  parlament. A nikoli  Hrad. Nicméně  když  se  ono ostentativní  nepozvání  brněnského rektora  a pěti  hejtmanů  provalilo,  zachoval se  předseda  sněmovny jako  malý  kluk – omlouvám  se  malým klukům, nikoli jako malý kluk, ale  jako  Andrej Babiš  a jeho poskoci, když  jsou chyceni na  hruškách  a  vyjevil –  no já/my  za to nemůžeme,  pozvánky posílal Hrad. Jak Hrad, když pořadatelem je Parlament?  To je parlament  nové podřízen  hradní kanceláři? Totální  šmíra! Ne  Babiš a  ANOšéfe nikdy  za  nic  nemohou, to je  vždycky  nějaká  účelovka  nebo vina  někoho druhého…

Vondráček se to snažil následně  dohonit.  A  těm nepozvaným oznámil,  mailem, že  je  zve.. A  že  jestli chtějí  klasickou pozvánku, tak jim bude NĚJAK doručena….Opět  -totální  šmíra!

Já  bych se u  každého jednoho z nich osobně  omluvil a onu  klasickou pozvánku bych nechal rozhodně  doručit!

Dočkal se odmítnutí. Těší mne, že ještě  existují lidé se zdravím rozumem, co si váží sama sebe.    Za sebe  říkám, že  kdybych  byl  nějakým  nepochopitelným řízením osudu  mezi zvanými,  k Zemanovi na  Hrad  bych nešel.Ani kdybych  dostal tu řádnou pozvánku. Ale  tohle  je  osobní nastavení a to do komentáře  nepatří. Prominte  mi  ten  citový  výlev.

Nicméně jiní pozvánku  dostali.. Třeba  pražský  kmotr  Hrdlička….Ten je  víc  než  rektoři nebo hejtmané!

Zdroj

 

A to sem ještě  netušil, co  Zeman předvede  při svém  projevu!!!  Kdy zjevně  jeho  největší  starostí a problémem  jsou Hospodářské  noviny, Respekt, Aktualne.cz a Česká  televize….  Nic jiného  tuhle  republiku  zjevně netrápí… Třeba „sestavování “ vlády nebo nájezd  Babiše na  policii…

Takže  část poslanců  se sebrala  a tu  Zemanovu  šmíru non plus  ultra  nedovyslechla.  Inu  jak stojí  o  odstavec  výše  – já bych tam byl  vůbec  nešel. Kromě jiného  – přesně  něco takového se  totiž  dalo  čekat!!!

Pokud  si  někdo myslel,  že  tím  jsou trapasy ve  Vladislavském sále odbyty, hluboce se mýlil.  Předseda sněmovny vyzval  Zemana, aby  složil předepsaný  slib  a  to tak, že  při  jeho deklamování  položí  ruku  na historický  výtisk  ústavy, ležící u jeho psacího stolu.  Ani přes  toto  výslovné  vyzvání  nic  takového  Zeman neudělal.Oddeklamoval, ale  ústavy  se  ani nedotkl!  Nemohu  říci  nic  jiného, než  jak  symbolické!  Ústava  je prostě  pro  Zemana  příliš  velkou  zátěží. Takže  to dal všem okázale najevo. Sami se můžete přesvědčit  na přiloženém videu.  Zkuste mne přesvědčit, že  to bylo náhodné opomenutí v  rozrušení, či z  trémy!  Jiným relevantním  vysvětlením by  totiž  byla pokročilá stařecká  demence a o té spekulovat nehodlám.  To opravdu nemám zapotřebí.

Nepochybně  zdejší  zbylí  zemanisté  lapají  po  kyslíku,  ale  je mi líto – nejsem  sám  kdo  si tohle  myslí, takže  sem  dám přímou citaci  někoho, kdo by jim měl konvenovat, protože  určitě  nevolil ani nepodpořil Jiřího Drahoše:

„Pokud chtěl Miloš Zeman v novém mandátu více spojovat, tak jeho začátek tomu neodpovídá,“ vyjádřil se k projevu Jiří Dolejš (KSČM).

No a  kritika  na  ten Zemanův  inaugurační pytel výhrůžek a  urážek  už  přišla  dokonce i od  jeho úplně nejvěrnějších. Opět  budu  citovat:

„Pan prezident by neměl používat vulgární slova, některé bonmoty jsou za hranou, prezident by měl být velkorysý, nad věcí, měl by ukázat nadhled,“ řekl například vlivný podnikatel a letitý Zemanův spojenec Zdeněk Zbytek.

Vše ale nakonec překonal Institut Václava  Klause. Který  vydal  , ohledně  toho  šmíráckého projevu prohlášení, kde  se,mimo jiné konstatuje:

Namísto toho, aby se Zeman ve svém projevu věnoval „vážnému zamyšlení nad minulostí, přítomností a budoucností České republiky” a připomněl „nesamozřejmost stého výročí existence” státu, který o svou svobodu musel bojovat, nechal Zeman „průchod své mstivosti” a vyrovnávání osobních účtů. Za zbytečné pak autor označil útoky na média.

Ale  padla  už tady jména  Vondráček a  Babiš. Což mne vede  k  další  totální  šmíře  těchto dnů. Pokud  jde  o onoho Vondráčka, nemám  nyní na  mysli  předsedu sněmovny  Radka,  ale  jeho  téměřjmenovce – komunistického poslance  Zdenka Ondráčka.

Který, jak určitě  víte, byl  za  KSČM opakovaně  navrhován  do čela parlamentní  komise pro kontrolu  GIBS. A  parlamentem stejně  opakovaně  odmítán,  až  se to na  nevím kolikáté,  rozdílem  1 hlasu!!!!,  nakonec  podařilo v závěru minulého  týdne.  Díky  hlasovací  mašinerii  bloku  ANOšéfe,  Okamury  a KSČM.

Jenže tohle  jmenování,  vlastně  ke  kulatému  výročí  Unora  tehdejšího komunistického převratu  bylo  už natolik  nestravitelným  symbolem, že   jednak  část veřejnosti  vyšla  do ulic,  ale  hlavně – problém  s  tím  měla  i  nikoli nepodstatná  část ministrů a  poslanců z  Babišovy  politické  divize  Agrofertu.  A  také  mnozí  jeho  písmáci  z MfD  a Lidovek.

A  Andrej  Babiš  zahrál  svou  klasickou  figuru,  kterou  mu  ale   a přiznávám, že  pro mne  se stále  větším podivem,  věří  Pepa a  Mařka  Koblihovi. Když  musel  Bureš  odpovídat  do  kamer, proč  ANO podpořilo  Ondráčkovu  volbu,tak se  na  dotazujícího intervjůka  osopil,  jak  ví, že  Ondráček byl  zvolen  poslanci  za  ANO,  když  hlasování  bylo  tajné?!  A totéž  na  ČT  24 zopakoval stejně  bezostyšně  Faltýnek. Mohu jen opět  znovu  citovat  svou  babičku  a  její obligátní  –  drzé  čelo je  víc  než poplužní  dvůr!!! Kdepak  Babiš/Faltýnek a  jejich  podržtažkové!! Toho Ondráčka  asi  volil  Kalousek nebo  přísloveční  marťani.

Zkrátka, Ondráček byl  zvolen do čela  parlamentního orgánu  pro  kontrolu  GIPS  – tedy  policie, co dohlíží na policajty. Jejíhož  šéfa  plk. Murína  chce  Babiš  odvolat.  Vlastně  odvolat  ne,  to  Babiš  nechce,  on  k  plk. Murínovi jen  ztratil  důvěru!  Což  se nerovná  odvolání….. Zase obrovská  šmíra! Ale  tohle  dneska  speciálně pojednávat  nehodlám. Ačkoli  je  naprosto zřejmé,  že  jde jasný  vzkaz  všem policistům  –  ruce pryč  od  Čapího hnízda!  Když chcete přežít. Ale  vraťme  se k poslanci Ondráčkovi.

Jeho  zvolení  v  souvislosti s  únorovým výročím prostě  už  byla  natolik silná provokace, že  se začaly  dělat  vlny  jak  v  ANO, tak ve  sněmovně a  dokonce i  na náměstích. A Andrej Babiš  najednou otočil jako na obrtlíku  –  prý by bylo  nejlepší, kdyby  Zdeněk Ondráček  sám  na  funkci  rezignoval.A  když  ne.. tak on sám navrhne  jeho odvolání!!!!!!

To už opozice  byla odhodlána  svolat  co nejrychleji speciální  schůzi sněmovny  k jeho  odvolání a tam by  ANO..  Co  vlastně by  ANO?  To už  se, bohužel,  nedozvíme! Vše  vyřešil  poslanec  Ondráček sám a podle  Babišova  doporučení  se postu sám vzdal.  Prý  jeho nikdo nezastraší, ale  bál se o rodinu,  které  chodili výhružky….

Přiznávám,  že  mne tímto  vzdáním se  poslanec  Ondráček hluboce  zklamal.

Když  jsem si promýšlel tenhle  článek,  původní  hrubý  námět  byl o  něm psát  jako  o fosilním monstru  komunistického  dávnověku a     o jeho nominaci  KSČM  jako o  činu,  kdy  se nechtěný  host  vetře  na  svatbu, opije se  a  pozvrací nevěstě  při svatební  hostině  šaty.

Čím  více došlo na přerovnávání  faktů,  byl mi bližší jiný  závěr -že  Zdeněk  Ondráček žádná  fosilie  není  a  že  bychom KSČM vlastně za  jeho  nominaci  měli  být vděčni!!!

Ne,  nezbláznil jsem se.  Ani nekonvertoval od  selského rozumu  náhle  k  byznyspartičce s  nostalgií kolem  Falmera/Filipa.  Jen mi  pár  věcí  docvaklo,  které zatím  ani náhodou  nedošly  těm, co o něm povykují  jako  o mlátičce.

Ta mlátička  je  jen  pohodlná a  chytlavá  nálepka. Nic  víc. Ondráček, jako  frekventant  praporčické  školy  SNB tehdy povinně  sloužil  v Pohotovostním  pluku  SNB.  A byl  s ním nasazen na potlačení  tzv. Palachových  dnů v  lednu  1989. Nehodlám  zkoumat zda šel jen na  rozkaz, nebo,  jako  uvědomělý  agitátor  čety,  dobrovolně  a rád. Možná, že  to je  pro někoho zajímavé a bude se  v tom  s rozkoší pitvat,  aby mu  ještě  více naložil. Zkrátka  šel, kam ho  poslali a dělal,  k  čemu byl  cvičen. A  nejspíš  i to, čemu věřil. Ano,  bylo  to  špatně,  zoufale  špatně,  ale  stejně  tak  zoufalé a špatné  bylo, nejen moje  -mlčení.  Skoro  40-ti leté.  Nemám právo ho soudit.

Ondráček  byl  navíc  z těžce komunistické  rodiny.Původně  dělník  ze  severních  Čech, vyrůstal v  rodině  člena  UV  KSČ. Co jiného se  od  něj  dalo  asi tak čekat? Že zapře  svého otce a jeho  víru?  Neomlouvám  ho.  Jen konstatuji,  jak jsem  zvyklý  – fakta!  Já  bych byl zapřel  tátu a mámu, kdybych byl  vstoupil do KSČ!  Také jsem to  neudělal.

Mimochodem,  tenhle člověk  není  žádná  policajtsko -komoušská  guma.  Po převratu, ačkoli před tím neměl  maturitu, si dokázal vzdělání  doplnit  tak, že na  4 různých universitách!!  získal celkem  6 diplomů!!!! Dnes má na  vizitce  toto:

JUDr. PhDr. Zdeněk Ondráček, Ph.D.

A  žádný  z těch  titulů  nezískal  na „univerzitě“  ve  Sládkovičovu, či   Paneurópskej vysokej škole nebo nějaké podobné pokoutní  školce v  Praze, či plzeňských právech.

Komunisté,  po právu, konstatovali, že  navrhli odborně  velmi způsobilého kandidáta. V  tom, s nimi,  bez jakékoli ironie, souhlasím.

Ne, nehodlám adorovat  Zdenka  Ondráčka. Komunisté  jej, kdyby v  české politice  platila elementární  slušnost,  nikdy neměli  nominovat. Byl příliš  nestravitelným  symbolem. Můj příměr  o pozvracených nevěstiných  šatech  platí.  Nicméně  –  nakonec  jsem  komunistům  vděčen za to, že  tu nominaci  uskutečnili!  A  měli bychom jim  za  ni poděkovat  všichni.  Zejména  ti, co v  parlamentu a ulicích  vykřikovali to o té mlátičce!

Je opravdu  nebetyčnou  drzostí,  když  si  KSČM  řekla  o  vedení tohoto  parlamentního  výboru.  Neb  Filip  a spol. jasně museli vědět předem, že  to bude  drtivé většině  ostatních  stran  trnem v oku  a že  se okolo  strhne  vřava.  A  ještě  větší, když  budou chtít  do čela komise  posadit Ondráčka. Že ta  mela  bude ještě  daleko větší.

Netuším, jestli  si  tenhle předpokládaný záměrně  vyprovokovaný  kravál chtěli užít  a dát  „sežrat“  tzv.  demokratům  těch 30 let oficiální ostrakizace  v parlamentu,  ačkoli potají jim všem byli k různým kšeftům  dobří. Nejspíše  ano.  Ale  k  daném okamžiku  a  situaci jim  šlo o něco jiného.  Věděli a ví,  že se Babiš  bez jejich  hlasů  ve  sněmovně  nemůže  obejít  Takže  té příležitosti  využili. Nejen k tomu, aby  si vychutnali  ty, co  je „mastili“  od převratu. Podle  mého názoru  hlavním  smyslem  celé operace  bylo otestovat  Babiše na  to, jak dalece  se dá  spolehnout  na jeho slovo.  Což  se jim  povedlo dokonale.

Proto požádali právě o vedení  tohoto  výboru a proto nominovali   Ondráčka. A postavili před  Babiše  jednoduchou  volbu  – chceš naše hlasy? Tak  dokaž, že dodržíš  svoji  část  dohody!!!  I když  to pro tebe  nepříjemné.

Všechny politické  partaje, co jich v  parlamentu i mimo něj  existuje  by  za  tuhle  zkoušku ohněm pevnosti Babišova  slova  měli komunistům poděkovat.  A  také  všichni  voliči, kteří jsou  ještě  schopni myslet a nemají místo mozku  koblihu  nebo  v  žíle  pár  panáků  Becherovky. A  těch  všech  pak především  sociální  demokraté a jejich  voliči! Nyní je  zřejmé zač  stojí  Babišovo slovo!  Sna d i těm,  kterým, jimž  to zatím nedocházelo.

To, jak  Babiš   z podpory  Ondráčkovy  kandidatury  otočil, že  on  sám navrhne  jeho odvolání, by mělo být  axiomem  při rozhodování, zda  s Babišem  dělat nějaký sebemenší politický  handl nebo ne!!!  Zkrátka  Babiš  potvrdil, že  věřit  mu může  opravdu jen Kobliha  nebo úplný  blázen.

Jsem  zvědav, jak  s  touhle  skutečností  naloží  Filip a  jeho komouši.  Ale ještě  daleko více, co  si  z ní  vezme Hamáček se Zimolou a ČSSD.  Opakovaně píši,  že  Babiš  socany  potřebuje  jen  jako zástěrku pro vyslovení  důvěry  v parlamentě  a pak , že  si bude dělat  co uváží za  vhodné  s podporou  valcverku  115 složeného  z  ANO  Okamury  a  KSČM..

Škoda, že  to Ondráček  sám  vzdal.  Byl  bych si velmi užil  to  kino až by  ho  sněmovna, na  návrh Babiše  odvolávala!!!! Bylo by  to  také znamenalo, že  komunisté  by  byli museli  vzdát podporu  ANOšéfa  a jít od  dalšího handlování s  tímhle  šmokem.  Věčná  škoda!  Tohle by  už  šmíra rozhodně  nebyla  bývala, tady  by  to bylo  v  té klasické  rovině ano-ano , ne-ne!  Které se politikáři  tolik bojí a tedy i vyhýbají. Ondráčeknakonec vyměkl. Jen by mne zajímalo,  jestli na příkaz  rodné strany, aby  nemusela  zaujmout  onen  jednoznačný  postoj nebo….

On to pochopil i Zeman,  když  situaci komentoval tak, že  vlastně  ten Ondráček je  hlupák, protože  prý  stačilo,  aby  ve  sněmovně  něco zamumlal o omluvě za  89 a bylo….

Tohle  je  snad největší  šmíra  ze  všech, které  dnes pojednávám!  Ovšem klasická  Zemanovina.

Vím, že to bude znít, zejména ode mne naprosto prapodivně,  ale já  osobně, jestli  si mám  bývalého  policistu  Ondráčka  za  něco  vážit, pak právě za  to,  že  tuhle pokryteckou a  farizejskou  hru  na omluvu odmítl.  Jakkoli mi  mlácení  demonstrantů, včetně  žen, k čemuž  se Ondráček kdysi přiznal,  přijde nanejvýš  hnusné. Ale oceňuji to, že  se nesnížil  ke lži.  S kterou evidentně  nemá problém  prezident! Ten by  ani okem nemrkl, a bylo by…. Nemohu a nebudu si  vážit  Zemana, ale mohu si, v jistém  smyslu, vážit  poslance Zdenka Ondráčka. Tohle od  něj  žádná  šmíra  rozhodně nebyla.

Tím jsem původně  hodlal  skončit. Jenže  v mezičase  mi přišel  text  o  demonstraci proti  Ondráčkovi u nás  v Plzni.  Přišly  s ním  Parlamentní listy.

O  té  demonstraci  mi, bohužel, nebylo nic  známo.  Od skupiny svolavatelů a jejich sympatizantů mi  žádné  maily nebo vzkazy  nechodí. Čemuž  se nijak nedivím. Ačkoli je  to jejich  chyba. V závěru vysvětlím proč.   A po  tomto  článku  se  to v  žádném případě nezmění.Spíše naopak.

Kdybych byl  dostal nějaké  avízo,  byl  bych nejspíše vyrazil  také.  Zeman,  Babiš , Okamura a  podobní  jsou pro mne  zemskými  škůdci.  Jako Kalousek, Klaus, Topolánek. Neumím mezi nimi  rozlišit. A  ani to nechci umět.  Nicméně takhle jsem byl ušetřen toho,  že  bych  sám  účinkoval  v  další  totální  šmíře.  Pokud  ten, o něco  více nalinkovaný  článek podává pravdivý obraz  toho,  co bylo  na  Náměstí Republiky  řečeno a  kdo to tam  říkal,  jsem věru  rád,  že  jsem byl  doma.  Většinu  těch,  kteří  jsou  v  článku citováni  osobně znám.  Jednoho z nich si  hluboce  vážím.  Byl  snad jediným  Plzeňákem, který kdysi podepsal Chartu a je  to čistá  duše.  Dalšího si  vážím  jako  schopného a poměrně  čistého komunálního politika a pokud  si  soc dem zadá  s Babišem,  pak  na podzim může  počítat s mým hlasem  jako opětovný  kandidát  do zastupitelstva, protože  to budu  křížkovat  po osobách napříč  kandidátkami. Nic jiného mi nezbude. O některých  nevím nic.  Ale  o jednom dalším, že  to je  hladový, ničeho se neštítící politický žvanil a  o jiném že je totéž, jen k  tomu ještě  notorik. A tihle  si, minimálně  u nás na rynku přivlastnili  demokracii a právo jejího  výkladu. Jediného správného výkladu!!!! A  dav Koblihů s  opačným  znaménkem, jim k tomu  tleskala  nadšeně  pořvával.

A když  vystoupil  jakýsi klučík  od  Mladých  socialistů, tak  ho  slovně zlinčovali. Jako praví demokraté!!  Protože on za  to může!  Zřejmě, aby jich byl  hoden, měl  osobně zastřelit nejméně  Chovance,  Foldynu  Zimolu  s  Hamáčkem, když už  ne  rovnou Zemana!  Jsou  na stejné  úrovni jako  jsem byl v pubertě  já, když  jsme na  čundru  zpívali  Masaryka.Mám na  mysli  tu  sloku  jak naše  rota kulometná  Sovětský  svaz  zničí….  Zřejmě  si  tihle postpubertální figurky  myslí,  že  Babiše  sundají  bez  pomoci  široké veřejnosti, takže  mohou  její  část  sprostě okřikovat,  když  se objeví na  společném  mítinku.

Nemám  a nechci mít  nic  společného se  Zemanem, Babišem, Okamurou, KSČM anis  jejich voliči. A nikdy mít nebudu. Zrovna  tak odmítám mít  cokoli  společného  s těmi z našeho  náměstí. Jak s většinou  řečnících, tak většinou pořvávajících.  To  je  totiž  vždycky  jen jeden krajíc  toho hnusného  oplesnivělého  chleba,  který  má  žvýkat  současný  český  volič,  Jde jen o opačné  kůrky  tohoto krajíce. Díky  nechci!  Chleba  nesmí  být  šmíra,  natož  totální. Chleba musí  být prostě vždycky  chleba.

Píši zcela záměrně o chlebu. Je to boží dar v  pravém slova  smyslu.   O něm píši – o daru pravdy, jako o jediném  kritériu, které platí.  Nikoli ve  smyslu  všichni jsou idioti, jen já jsem letadlo. Nejsem ani Miloš  Zeman a ni Andrej Babiš. A  nehodlám  se  jimi stát.

 

 

 

 

 

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Hodina vlka se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.