Odpověď panu Antonovi, aneb gangsterský kapitalismus versus oligarchický


I dneska  jste  měli  číst  cosi úplně jiného. Něco, co se  většině z  vás nepochybně bude líbit. A s  čím následně,  asi v  dalších dvou dnech  hodlám polemizovat. Protože  pěkné ještě nemusí  být reálné A  pravda je to jediné, oč  by nám mělo v politice  jít. Protože  se  ale  stává,  že  občas  bývá  víc pravd než  jen jedna,  měli bychom se snažit, aby vyhrála  ta  pravda nejpravdivější  nebo ještě  lépe -průnik  co možná  největšího počtu pravd.  A o tom, ve  vztahu ke  Slovensku  bude dnešní text.

Inspiroval mne k němu  mail, který mi v minulém  týdnu přišel od pana  Antona. Dovolím si ho ocitovat:

Dobrý den pane Vlku

Pocuval som poslednu reláciu Hodina Vlka oneskorene, a myslim že na to nie ste obcan Sr ste mali zdravy nazor a rozumné postoje.

Naposledy som čital vas blog kde ste ale spochybnili chystajuce sa protesty dnes vo viacerych slovenských mestách.

Myslím,že Vám ale chýba velmi vela informácii,kontextu,mensich doplnujucich dolezitych udalostí ,inak nemozte chápat tento problem.

V prvom rade treba zdoraznit, ze sa tu stala vrazda,je samozrejmé ze to bolo pre pracu novinara,len blazon si moze mysliet nieco ine.
Neviem ako to mate v Cesku ,ale u nas na Slovensku ovlada policiu Ministerstvo vnutra pana Kalinaka,ktory roky rokuce lieta v jednom skandaly za druhym.
Snad si nemyslite ze vysetrovanie vrazdy bude objektivne,ked novinar vo svojich clankoch opisuje mnohe špicky Smeru napojeni na organizovany zlocin,vratane prezident policie pána Gašpara.
To je jedna vec ,kde rozumny clovek sa zarazí
Dost casto spominate Vadalovcov,ze nemoseli by to oni. Ano nemoseli,je tu X dalsich podozrení na rozne prepojenia,ktore nebudem pisat staci si to dovyhladavat.
Vcera vystupil prokurator generalne prokuartori Špirko ,ktory mal asi najsokovanejsiu tlacovku,pozri te si ,to myslim ze toto uz musi ludmi zamavat.

K protestom: Konecne sa narod zobudza. Vy by ste nesli na protest ,keby tu boli take napojenia na organizovany tazky zlocin tejto vlady? Keby taketo priserne podozrenia mala Babisova vlada?
Je az neuveritelne ale co robi alternativa vratane Borisa Koroniho. cela alternativa sa spojila z vladou,vlada to vie,a tychto ludi vyuziva. Fico obvinil Kisku ze v septembri bol na 5 avenue za financikom Sorosom, odrazu cela alternativa pise na forach o Sorosovi,majdane,vrazdach na dnesných protestoch. Proste sa spojili ako jeden clovek.
Ja neverim,ze vy verite konspiraciam, aze vsade vidite majdan, Sorosa,a podobne
Ludia sa zobudzaju,a maju pravo na prostesty,konecne po 25 rokoch. Dufajme ze budu mat efekt.
Na inetrenete na alternativnych weboch su rozne statusy o dnesnom velkom mitingu v BA ze tam budu vrazdy,ze sem zvazaju majdanistov z europyktory budu chcet robit vytrznosti,ze toto je prevrat,puč,atd. Toto vsetko by vsak alternativa vratane Borisa Koroniho chcela,a nepochzbujem ze urcita skupina provokaterov tam bude.
Chapem,ze vas obor je zahranicna a ceska politika,ale prosim Vas pridajte sa na stranu slusnych ludi,ktorým ide o spravodlivost. Nestojte za chorou alternativou,ktorym ide iba o opakovane frazy ako Majdan,Ukrajina,Soros. Je to velmi chore a nebezpecne
Tu nejde iba o vrazdu a spravodlive vysetrenie ale o objasnenie vsetkych tych prisernych podozrení ktore sa nam tu odkrývaju. A to ministertvo vnutra,policia,prokuratora samozrejme nebude chciet spravodlivo vyriesit,ved preco aj?

Vas citatel a posluchac Anton

 

Snad nemusím zdůrazňovat, že  jsem  názor  pana  Antona  nezačlenil proto, abych jej  dehonestoval. Vážím si ho. Tak jako každého slušného  čtenáře Kosy  nebo posluchače  SVSK. Jsou  vlastně  tím jediným, co  dostávám zpět za  všechny  ty hodiny  u počítače.

Jsem si jistý,  že  pan Anton souzní  s názorem na  slovenskou současnost  nemalé  části  tamní veřejnosti. Ale cítím  potřebu,  jako vzdálený  pozorovatel – nic  více pane  Antone nejsem, jen opravdu  vzdálený pozorovatel, se všemi  handicapy, ale i  některými přednostmi takové pozice, na  pár  věcí upozornit.

Nepochybně  máte pravdu v  tom,  že  kdyby  se něco podobného  dálo tady, v českých zemích, byl bych určitě na  ulici a také  demonstroval.  Bohužel  se neděje. Ačkoli si  troufnu  říci,  že  situace u nás  je  daleko horší než  u vás. Přesto, že nebyl zatím – viditelně, nikdo zavražděn.

Jenže  u  vás  máte  co do  činění  stále  ještě pořád s tzv. gangsterským typem  kapitalismu. My  už  jsme  v jeho oligarchickém stadiu.

Nedávno jsem byl dotázán,  jaký  že  je  rozdíl  mezi nimi.

Pro mne  dost značný,  ba  zásadní.  V jeho gangsterském stadiu  je  stát  sice těžce napaden a  zasažen  činností  různých,  více či  méně,  zločineckých uskupení,  které  chtějí na  státu parazitovat   nebo  ho,kvůli  bezprostřednímu zisku,   paralyzovat,  ale  nejsou schopny  ho ovládnout zcela..  Stát, jakkoli těžce zasažený,  má vždycky nakonec  dostatek sil, aby  se  ubránil a  obnovil.  Gangsteři  pracují  jen úsekově, nikoli  celoplošně.  Na  to nestačí.  Tohle  jsme  si  v Čechách prožili v  éře  Františka  Mrázka a  tehdejšího šéfporadce premiera -Miroslava  Šloufa, pražského primátora  Béma  a  kmotra Janouška, Topolánkovy /Nečasovy vlády  a   regionálních Rittigů.  A  soudím, že  vy na  Slovensku  v tomhle  stadiu  jste  ještě dnes.

V oligarchickém  kapitalismu už  stát  výslovně  rezignuje  na svou  funkci  nějakého  objektivního řízení věcí  veřejných, třeba jen částečně k obecnému prospěchu. Oligarchové  stát  zcela  ovládnou, včetně  všech  jeho rozhodovacích a výkonných orgánů,  postupy  výkonu státní moci  upraví  dle  svých potřeb a  nějaké změny  v tomto nastavení  se  dějí  už pouze  tehdy, když  oni  o tom rozhodnou nebo  v případě, že  jednu oligarchickou  strukturu  střídá  jiná. Tady  už není žádná  naděje,  že  by mohlo  dojít ke znovuobrození  státu.  To je, bohužel, případ  současné  České republiky  po vstupu  Andreje  Babiše  do politiky  a  toho,  že  s 29%  hlasů  dokázal ovládnout  mocenskou scénu. Za vydatné pomoci prezidenta.

Abych byl  ještě konkrétnější –  u  vás běží  občanský protest, který  má  za  cíl  smést  vládu Roberta  Fica.  Která  vznikla  po  regulérních  volbách, podle  ústavy a  doposud  nebyla  zpochybněna  její  parlamentní  většina.  Tedy  naplňuje  všechny  nutné a potřebné  atributy, předepsané  slovenskou ústavou, aby  mohla  a měla  vládnout!

U nás  je to už  jinak.  Vládne  Andrej Babiš a  zaměstnanci jeho koncernové  politické  divize.  Vládnou sami.  Ačkoli  nezískali  důvěru parlamentu. Vládnou neomezeně. To, že  nemají  důvěru  je  nijak  nesvazuje. Tvrdí, že  zkrátka  jsou sice  v demisi,  ale  nic  se neděje, protože  prý  vláda bez  důvěry  je také  plnohodnotná  vláda, která si může  dělat, co si zamane. Ústava  to prý  umožňuje.  A  nikdo s tím nic  nenadělá.

Babišova  vláda  se  drze  vysmívá  celé  široké opozici a  všem , kteří  nevolili ANO.   Když  minulý  pátek chtěla opozice ve  sněmovně  svolat mimořádnou  schůzi k personálním rošádám  Babišových  ehm.. ministrů, tak  zkrátka  konglomerát  Babiš-Okamura  -Filip  nenechal  odhlasovat program schůze a  bylo vymalováno  – jak  říkáte  vy na  Slovensku nyní  velmi často  – skutek se nestal….

A  když  byl  na  to dotazován  jeden  z čelných  Babišových podržtažků v  parlamentu – jakýsi Kolovratník,  tak s ironickým šklebem v  ksichtu, na otázku  televizního moderátora,  jaké  že  má opozice   reálné možnosti  ke kontrole  vlády, když   si nemůže prosadit a ni program  parlamentní schůze,  v  pravdě papalášsky  odvětil, že  přece interpelace… V jasném  smyslu  – jen  si žvaňte  holoubkové, jen si žvaňte!

Formálně má pravdu – ano poslanci mohou interpelovat, a co jako?  Vznést  sebetvrdší  dotaz na  vládu?  A dostat,  dejme tomu , po  30-ti dnech  naprosto  vágní  písemnou odpověď, která  více než  odpovědí  je  arogantně  vztyčeným prostředníčkem?  Takže  se v klidu jede  dál. Tohle je  oligarchický stát  a la  Andrej Babiš.  Ani mluvit  vás  nenechám!

Ptáte  se, co bych dělal  kdyby  Babiš a  jeho vláda byla  zatížena  obdobně odpornými podezřeními jako ta  Ficova…

Promiňte, ale  tenhle  dotaz  mám za  nepřípadný.   U vás  je  Robert  Fico  přímo spojován s  vraždou  Jána  Kuciaka a  jeho snoubenky. Ačkoli  nejsou  vůbec  žádné  důkazy. Jen přání, aby to  tak  bylo. Minimálně  zatím.  Nevěřím, že  je  to pravda.  Důvody  jsem  uvedl  v článku Slovenské buzkaši

Ničemu  by nepomohlo,  kdybych  je  zopakoval, jen bych  natahoval dnešní text.  Totéž platí  o tzv. italské  mafii,  kterou podezíráte,  že  tu  vraždu technicky  vykonala.  Nesouhlasím   a už  jsem vyargumentoval  proč. Ve  stejném textu.

Já  bych  s těmi  silnými soudy  o Robertu  Ficovi, jeho vládě  a  napojení na mafii počkal.  Hodně počkal.  Naopak mi zkušenost  říká,  že  jestli  byla  kdy  na Slovensku  skutečně hmatatelná  snaha  nějakou  vraždu  vyšetřit,  pak  je  to tentokrát.  Otázkou ovšem je  jestli  ta  část  vaší veřejnosti, ale  zejména  mimořádně  angažovaných sdělovacích prostředků a  především politikářů, bude ochotna  přijmout a  akceptovat  eventuální  výsledek  vyšetřování,  který  bude v rozporu  s  jejich představou, jaké  že by ty  závěry  šetření  být  měly. Troufnu si odhadnout, že nikoli.  Odkazuji na  už  klasický  článek  Kosy Zadrátované mozky  nebo  na obdobný pod  názvem

Proč na faktech nezáleží? Náš mozek panikaří a brání se cizím názorům

Člověk  je  sice ochoten připustit,  že  takový  Einstein  vlastně  nic  neobjevil, ale  není  ochoten, ani po předložení nezvratných  faktů,  přijmout, že  se  v politice mýlil.Míním  obyčejného voliče.  Písmáci  ze  sdělovadel a politikáři?  Ti  sakra  dobře  vědí o  co jde,  jak to je.  Ale že  by  měli dopustit, aby  závěr  vyšetřování  vlastně  celému  světu odhalil,  že  pouze  kauzu – u vás  odporné  vraždy  dvou mladých lidí,  zneužili k tomu,  aby  se /politikáři/ co nejrychleji dostali k moci a  písmáci, aby si potvrdili  svou   pozici hybatelů dějin?

U vás  věci kvasí a nikdo momentálně  netuší,  co  nakonec bude. Padne, nepadne Fico a jeho vláda? Ustojí to?  Budou  nové  volby?  U  vás  řešíte  tohle.  A potvrzuje  se můj  jednoduchý odhad, že  všechno má v  ruce  nakonec  Béla  Bugár. Ten, nikoli demonstranti v ulicích,  ukáže  Robertu  Ficovi  palcem  dolů nebo nahoru.

Píšete  nelibě o  tom, že  Fico vtáhl do hry  Sorose.  Inu   v poště  od slovenských  Kosířů  mi přišel v poslední době  opakovaně zdokumentovaný  Šimečkův  výrok,  že  je  Sorosovým přítelem a díky  jeho pomoci se podařilo sestřelit  Mečiara. Lhal snad  Martin Šimečka nebo je  to pravda?

Podobnou  dokumentaci  jsem obdržel  před  vašimi minulými  volbami, kdy  proti Smeru byly  náhle organizovány  celé serie protestů. Pamatujete  – zdravotníci,  učitelé?  A  organizátory  byla  malá  uskupení, prokazatelně  na Sorose  napojená? Která  stejně  rychle,  jak se tenkrát objevila, vyšuměla.  Máte pravdu v tom, že  váš  premier  vytáhl tuhle  kartu účelově. V podstatě  je  jediná, s  kterou může  hrát. A  to zejména tehdy,  jestliže vůbec  nejsou vyloučeny  předčasné  volby.  Když  zkusíme  zkoumat, zdali  je  blíže  tvrzení o Sorosově  zasahování do slovenských záležitostí nebo  podílu Roberta  Fica  jeho okolí  na  vraždách ve  Velké Mače,  pak, pane  Antone  se nezlobte, ale  mně  to  daleko spíše vychází na  Sorose.  Minimálně  se  současným penzem  dostupných faktů.  Nicméně – přesto,  vám na  Slovensku  závidím.

U  vás  politické procesy  máte  pořád,  nejméně  částečně , ve  svých  rukách. Bezprostřední  vývoj  závisí na  rozhodnutí  šéfa Mostu -Híd.  To je  v pořádku a je  to pořád obyčejná politika.

My  v ČR  už  jsme jen  trapně bezmocnými přihlížejícími. Babiš chladnokrevně zneužil  /a stejně tak Zeman/ mizerně napsané  ústavy.  V Německu, ale nejen  tam,  ve většině  civilizovaných zemí  platí  po volbách jednoduché,ale  velmi účelné pravidlo – nová  vláda se ujímá  moci  až tehdy,  když  získá  legitimitu  důvěrou ve  sněmovně. Do té  doby  vládne  ta  původní  stará v  demisi. Což přirozeně  nutí  politické hráče k tomu, aby  od první vteřiny po volbách  se  skutečně  snažili vyjednat  funkční  vládní  většinu!   Česká  ústava,  ve  své  naivitě  snad  nepřekonatelná to  nastavila jinak –  stará  vláda končí  JMENOVáNÍM NOVÉ  prezidentem. Takže  Babiš  sestavil houfec  svých kvazizaměstnanců, pojmenoval to  vláda a Zeman  mu na  to dal dekret.  Aniž  by  byla sebemenší snaha  se  reálně na něčem  s  někým dohodnout. Jenže  získal  vládní kompetence.   civilizovaném státě by neměl nárok.

Podobně je  to s  tím,že  v ní  absentují  lhůty pro prezidenta  nebo  explicitní povinnosti cosi konat  když…. Tudíž  i ten si dělá, co ho právě napadne.

Tvůrci  ústavy  předpokládali, že  elementární  vlastností  budoucích  českých politiků  bude slušnost, solidnost, úcta k pravidlům  a  fair play. Ani je nenapadlo, že  se k moci  dostane  nějaký  Václav Klaus, Miloš  Zeman nebo  Andrej Babiš. Pro které  je   slušnost  a  fair play  buď  slovem neznámým  nebo  synonymem pro  slabost.   Dnes  za  to  platíme  a budem  platit  trvale  a  stále  více.

Máme  vládu bez  důvěry,  která  není nikým a ničím kontrolována, kterou  reálně nelze sesadit.  Ačkoli je  vedena  člověkem, který, na  rozdíl od  Roberta  Fica  nebo jeho ministra Kaliňáka, je důvodně  trestně  stíhaný. Pro podvod.  A  že ten podvod  fakticky  proběhl je zřejmé z tooh,  že  Evropská unie  prohlásila  že  Čapí hnízdo  nebude financovat. Což je totéž, jako kdyby  řekla  Babiši  jsi podvodník, přišli jsme na  to, prachy  nebudou.  To je rovina  de  facto.

Ovšem Babišovi voliči budou možná, opakuji – možná, akceptovat  pouze  variantu  de jure. Tedy  když  se  Čapí hnízdo dostane  k soudu a ten v  druhé instanci  řekne, že  šlo o podvod, na  kterém se osobně  Andrej Babiš podílel. Nevěřím, že  se  něco takového v  dnešní  České republice  může stát. Nejpravděpodobnější mi přijde, že  se  případ  k soudu ani nedostane.Ačkoli se  v  drtivé většině  svých  odhadů nemýlím, tak tady  bych se  spletl  velmi  rád.

Stačí se podívat na  to, co se děje kolem  šéfa Inspekce bezpečnostních sborů Michala Murína.    Což je  policie  šetřící policisty a podobné složky.  Babiš  se ho zjevně  snaží  odstranit. Důvod? Potřebuje na  tuto pozici  dostat  svého člověka. Nějakého takového  Viktora  čističe.  Který, jak se domnívám,   mu  odstraní následně  z cesty  ty  z policejních vyšetřovatelů,  kteří  Čapák a  eventuální  další  kauzy,  na kterých bude mít  Babiš  nějaký  zájem,   naivně pojmou  optikou, jež by mu nevyhovovala. Ale prvoplánově  jde o  to  dostat  se  přes inspekci  na kobylku  vyšetřovateli  Čapího hnízda  Nevtípilovi!

Murín  je  klíčovým bodem operace. Je zajímavé, že  české sdělovací prostředky a to ani ty  kritické  k ANOšéfovi,   si  vůbec  nevšimly drobného, ale  naprosto  fatálně  důležitého tahu,  který  premier  bez důvěry   v této záležitosti  učinil. Chce, aby  před příslušným parlamentním výborem vypovídali  Nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman a  Vrchní státní  zástupci  Lenka  Bradáčová a  Ivo Ištván.  Tedy  ta  vůbec nejužší  špička prokuratury  republiky. Na  rozdíl od  soudců, kteří jsou jmenováni doživotně  a odebrat  jim talár je   velmi složité,  státní  zástupci jsou do funkcí jmenováni a mohou být  tedy  také odvoláni.  A  já  žádost o  jejich svědectví k Murínovi  čtu  naprosto jednoznačně  – – buď  Pavle Zemane, Lenko Bradáčová a Ivo Ištváne,  potvrdíte to, co potřebuji, aby  Murín  zmizel, nebo….. no vyberte si sami!  Machiavelli  by jásal  – jedním tahem  „umravnit “ jak policii, tak státní  zastupitelství!

Tohle  pane  Antone  je  rozdíl mezi gangsterským   a  oligarchickým  kapitalismem. U  vás  se občan a  stát  ještě   mohou  bránit a ubránit,  u  nás  je  už stát, skoro, ovládnutý  oligarchy.  Kteří  formálně ještě  nějak  naplňují  zoufale  špatně napsanou  ústavu.   dalším stádiu  oligarchického kapitalismu, které  bych pojmenoval  pro ilustrativnost – ukrajinským,  už  ani formální skořápka  demokracie  nehraje  žádnou  roli.  My  už  jsme se  tímhle  směrem vydali. Vy  ještě  ne.

Chápu  Vaše  rozhořčení. Ano,  je u vás  spousta korupce a  zlořádu. Chápu, že  Fico a  jeho  squadra  toho  mají na věstě  hodně.  Netajím se ani tím, že mne  Fico osobně   s  tou Troškovou,  jako  špičkový politik zklamal. Jenže  byste  se měl podívat  na západ, k nám za  řeku Moravu.  A podívat  velmi  důkladně.  U nás  se  Babiš  nezrodil z ničeho.  I my jsme měli  plné zuby  korupce  a  neřádstva  Topolánkových a  Nečasových  vlád  a  chtěli  změnu.   A  ta  změna  a  její potřeba porodily  –  Babiše!!!

Mne by  zajímalo,  jestli  někdo z těch, co jsou dnes  u vás na Slovensku  v ulicích, má  aspoň trochu jasno,  co se bude dít  den po pádu  Roberta  Fica! Který, jak znovu opakuji, na  rozdíl od  českého premiera – má  v tomto okamžiku  parlamentní  většinu a důvěru většiny poslanců. Já  vím, co mi odpovíte -přeci budou nové  volby!

S jasným podtextem  -a tím se vyřeší všechno! Protože  si ohlídáme  nezvolení Fica  znovu. Hm.  Česká alegorie  byla  -po pádu NečasKalouskovy  vlády  – nové  volby a ohlídali jsme  si, aby  nebyl zvolen ani Nečas  ani Kalousek znovu. To  se podařilo.  Jenže  jsme  si místo nich přivedli do parlamentu  Babiše a Okamuru!  To jsme  si opravdu pomohli!  Koho si přivedete  na Slovensku místo  Fica  mezi poslance   v  těch všeřešících  volbách vygenerujete   vy?

Máte pravdu,  nejsem  dostatečně  kvalifikován popisovat slovenskou politickou scénu. Ostatně  to opakuji při každé příležitosti. Ale i přes tenhle  handicap,  když se  po ní rozhlédnu,  vidím  jen  její obrovskou roztříštěnost. Co naopak nevidím, je  někdo  s nějakou  jasnou  nosnou ideou, co  se Slovenskem dál. Jakýkoli budoucí  kabinet,  ať už  ho bude sestavovat kdokoli, bude  naprosto nesourodou  směsicí  5-6 stran se  dvěma  společnými  ideami:

1- být  u moci  a urvat jí  co nejvíce

2- musí  to být  bez  Fica. A nejspíš  i  bez  Kotleby a Kolára.

Na  ničem jiném  se nejspíše neshodnou. Myslíte si, že  tihle, všichni ti  Matovičové, Sulíkové, Bugárové  a kdo  ví jak se jmenují,  omezí korupci?  On to byl  Fico, kdo na  Slovensku nastartoval korupci?Nebo už tam  ve  stejné míře  byla před tím?   Jaká je pravděpodobnost,  že  to po jeho pádu  bude jinak? A když jinak, že nikoli  ještě  hůře?

Opravdu  je řešením v podstatě  mocenský  převrat a puč, postavený  na popření  ústavních principů a označování  Roberta  Fica  za  vraha?  Proto  netřeba  čekat  na  závěry policejního vyšetřování a už  dopředu  tvrdit,  že bude zmanipulované?

On se  Fico pokusil, v  souvislosti s  vraždou  změnit  čelné policejní  funkcionáře a  namáčí  do  těch  účelových výměn  i  špičky  vaší prokuratury, jako to dělá  u nás  Babiš?

Pane  Antone,  byl  bych  velmi  nerad a  věřte, že  i nanejvýš  smutný, kdybyste  mne  označil za  Ficova, v lepším případě  fandu, v tom horším snad placeného  agitátora a  cokoli  mezi tím. Nic  z toho nejsem. Jen pouhý pozorovatel a komentátor. Který  ani Vám, ani Borískovi, ani slovenským kosířům nebo posluchačům  Slobodného vysielača   a vůbec žádnému  občanovi Slovenské republiky  nepřeje  nic  zlého.   Jen  vás  všechny, na  základě  zkušeností  od  nás,  chci upozornit,  že  po zlém, zpravidla  přichází  ještě  horší. Zejména  tehdy,  když se  nějaká politická  záležitost  dostane  do pozice – Fico /Kalousek  musí za každou cenu zmizet! Už jenom to jeho odstranění  ospravedlňuje  cokoli!

Myslel jsem  si to také  a byl spokojen, když Zeman odmítl  101 podpisů  poslanců, kteří  za  Nečase  do funkce premierky  chtěli poslankyni Němcovou.  On tehdy  využil oné  už popsané zmetkovitosti  ústavy  a dosadil svévolně  úřednickou  vládu  bez důvěry.

Tehdy si  tenhle  faul na  ústavu otestoval pro pozdější použití a  já  to  včas nepochopil. Dovolím si tedy něco, co mi nepřísluší  – varovat  všechny  Slováky  v ulicích. Respektujte  prosím, ve  vlastním zájmu,  ústavu a zákony. Dejte policii  řádný  čas  k vyšetření  té  odporné  vraždy. Nedělejte předčasné závěry   a buďte  schopnia ochotni akceptovat  zejména ta  fakta, která nebudou v  souladu s  tím, co vy si momentálně  myslíte. Nechte  Bélu Bugára,  ať  rozhodne, jestli položí  vládu Roberta Fica nebo ne. On k  tomu  má puvoir. Nikoli  demonstranti v ulicích. Ti  ho nabudou  až  při volbách. Pak to klidně  Smeru a  jeho šéfovi spočítejte!  Když  to nedokážete,  tvrdě za  to zaplatíte.  Od  gangsterského kapitalismu  sklouznete tak, jako my  v ČR,  k tomu oligarchickému. Z kterého už  není návrat nikam.

Tohle varování píši s vědomím, že  jako Slovák bych dnes  v těch ulicích  byl s vámi.

 

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Hodina vlka se štítky , , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.