Nevtip -Skripal- DOPLNĚNO! A ještě jednou DOPLNĚNO!


Není  čas na  srandičky.  Svět  se  opět posunul  o krok  blíže  ke  celoplanetární  katastrofě. Británie  dala  Rusku  ultimátum,  aby  ..  řečeno diplomatickou  mluvou, vysvtělilo  jak se dostala  nervová  otravná  látka  jménem  Novičok na  ostrovy.  Nikoli  jak  byl  zabit dvojitý  tajný  agent  Skripal .

O  tom  přece  každý předem jasno – Rusko potrestalo  zrádce, pardon – bojovníka za  svobodu a demorkacii. Navíc  svou  chemickou  zbraní, kterou už by  ostatně  nemělo  dávno mít protože se zavázalo že  zničí svoje chemické arzenály. Ale  to  víte  Rusové!  Ti  lžou a  vraždí  na  běžícím  páse. Takže  všichni  mají  jasno. Proto se  Britové  nezajímají  o to,  aby  Rusko přiznalo, že  Skripala  zavraždilo, nýbrž  jen to,  jak  se  tenhle  smrtící  jed  dostal  do Británie.  Na  jasné a  zřejmé věci se přeci nikdo neptá.

Nebyl  bych o téhle  věci  psal, přesto, že  mne napadala  velká  spousta  podivných otázek,  na  které  nikdo z těch, co mají o  celé  věci  jasno  se nepokouší  dát  odpověď,  vlastně si je  nezkusí  ani položit, protože  by měl problém co s  nimi. Kdyby  se  cosi neodehrálo na  ČT 24

Ale  nejdříve  k těm  nevysloveným  otázkám.

Ty nejzákladnější  jsou :

-proč  by  to Rusko dělalo?

-co by  smrtí  odhaleného a  za  své  vlastní  špiony  vyměněného  dvojitého agenta  získalo?

-proč by  volilo  takhle  neobvyklý  způsob popravy  zrádce,  který  předem ukazuje na Moskvu?

-proč  by  odhalovalo, že  má  chemický arzenál, pokud by opravdu nedodrželo dohodu o likvidaci  chemických zbraní?

-proč  by  riskovalo  další a  další  stupňování  sankcí?

To  jsou ty  vůbec nejzákladnější.  Jsou ovšem i  méně  významné  ačkoli stejně  brizantní-

Jak byla  ta  vražda technicky provedena, když  zasaženy  byly  nejen oběti -Skripal  a jeho dcera / dnes  jediný  člověk na světě, kterého má/, ale i policista, který se jim snažil pomoc a  obyatelstvo v  celém  širokém  okolí bylo vyzváno, aby  si vypralo šatstvo,  které mělo v den vraždy na  sobě,  desinfikovalo mobily,  klíče a všechno, co  ten den  mělo někde venku  s sebou?

Což  ukazuje na  to,  že  nasazený  jed, respektive  jeho konkrétní aplikace působila  nikoli bodově, ale plošně. To  ovšem znamená,  že  v obrovském osobním ohrožení musel  být  i vrah!  Za předpokladu, že  britské  úřady mluví  pravdu a nevytvářejí  jen účelovou paniku.

A proč  by někdo  takhle  teatrálně  vraždil  Skripalovu  dceru  /když už přijmeme  celkem nesmyslnou teorii – viz  dále,  že  Skripal  byl  zavražděn z pomsty/ a  před  tím ji nechal volně  cestovat  mezi Ruskem, kde pracovala  pro, tuším Pepsi Colu a  Anglií?

Souhrnná odpověď na  všechny  výše  uvedené  dotazy je  jediná – protože  Rusové  jsou naprostí  dementi a  Putin z nich ten  úplně  nejdementnější! Jde jen o  krvelačné, pomstychtivé,  hloupé  bestie.

Proč  vlastně  dneska o tomhle píši, je li to tak jasné a    triviální, jak  se mne snaží přesvědčit  domácí i zahraniční písmáci  a  intervjůci  hlavního proudu?

Protože  ve  středu pozdě  večer  si  Takáč  pozval k vysvětlení toho incidentu pozval do  Událostí komentářů  bývalého šéfa  vojenské  rozvědky  Andora  Šándora. A nestačil se, stejně jako já  – divit.

Ten  cca  5-timinutový  rozhovor stojí opravdu za vyslechnutí!!! K   nalezení  zde

Generál Šándor  si položil  některé  z těch  otázek, co jsem odprezentoval právě  já. A  dává jasné odpovědi – oficiální  Rusko  s  tímhle  útokem  nemá  naprosto  nic  společného. Je  to proti  elementární  logice  a zdravému rozumu.  Jestli v  tom  mají prsty  Rusové, pak  se může  nanejvýš  jednat o  soukromou pomstu  přátel  těch,  které Skripal  zradil.

Mimochodem, je tam také  řeč o  jiném  ruském  agentovi  – také  zavražděném  velmi  spektakulárně  v  Británii a  také  přirozeně  Moskvou  -Litviněnkovi. O  kterém  gen. Šándor konstatuje, že  to  nebyl ani tak  agent  jako  hodně si vymýšlející  kecal….A  že  jeho vražda  dodnes  není  objasněna.  Jakkoli  my  a celý  svět  dávno víme, že  ho osobně  nechal zavraždit  Putin….

Tenhle  rozhovor  prostě  musí  být  v archivu Kosy! Aby  byla  argumentace nezpochybnitelně  kompetentního  místa   k  nadcházejícímu  dlouhému a trvalému  vymývání  mozků, které nás  nemůže  minout.

Proto  dnešní nevtip.

Maně  teď  třeba  vzpomínám  na to, jaké  peklo vypuklo v  Británii,  když defektoval  Kim Philby a  další  členové  tzv. Magnificent Five -Donald Maclean, Guy  Burgess, Anthony  Blunt a John Cairncross. Jaký  hon na  čarodejnice  se  na  ostrovech následně  rozpoutal!  A  kdo všechno byl jeho obětí!  Za  všechny jmenujme  tu oběť  nejprominentnější – Alana  Turinga, geniálního  matematika,  který v Bletchley Park vydupal ze  země  dešifrovací  tým a  postavil  analogový počítač zvaný  Bomba,  s  jehož  pomocí  Britové nakonec  prolomili  šifrování Enigmy a  byli schopni  chránit  své  životně  důležité  atlantické konvoje  před  vlčími  smečkami  německých ponorek. Turinga britské tajné  služby  uštvaly  k sebevraždě. Ačkoli  byl  naprosto loajální.

Hokyně  Mayová  dala  Rusku ultimátum. Vypršelo o středeční  půlnoci.  V době, kdy  tenhle sloupek  čtete  už  nejspíš  znáte, co  Británie  uplatní  vůči  Rusku jako odvetu. Já to ještě  nevím.  Nicméně  spekulace  jsou  opravdu  hodně „bohaté“ . Včetně  trestu pro četné vlivné  Rusy, i když  s  činem nemají nic  společného.  Nebo  masivní dodávky  zbraní na  Ukrajinu,  prý je ve  hře i kybernetický  útok  na  ruské  cíle…. a  další podobné  nápady!!
To  opravdu  chce Londýn  všeničící   jadernou  válku?

Mimochodem, jak to  že nikoho  nezajímá,  že  Britové  odmítli  ruský požadavek, navíc  podle platných mezinárodních  smluv, aby  měli  možnost  přezkoumat  použitou  otravnou látku?  Nebo  seznámit  se spisem? Jsou li věci tak jasné?

Nevím a nemohu vědět,  jak to v jihoanglickém Salisbury  se  Skripalem a jeho dcerou bylo.  A  nebudu o  tom, na  rozdíl  od  vymývačů  mozků spekulovat.

Ale  zkusím si položit  pár dalších otázek.  Stejně nekorektních,  jako jsou odpovědi  vymývačů mozků na ty  moje základní   ze začátku tohoto textu.

– neprofituje  takhle  náhodou  z  celé  aféry  Tereza  Mayová,  která se dostává  do úzkých kvůli  stále  slabší  pozici  doma  i venku ohledně naprosto nezvládnutého Brexitu?  Použitím  klasického manévru  – vytvořením obrazu  vnějšího  nepřítele?

-není  náhodou takhle  ta  akce načasovaná  k  ruským prezidentským  volbám,  aby  se  tam  v jejich předvečer  náležitě    „zahustila atmosféra“ a  suverénní Putin  ztratil  část podpory,  kterou má?

-nemá náhodou, při jeho  přesto předpokládanému  vítězství  být proti němu  poštvána  ekonomická  elita  země, aby  došla  k přesvědčení,  že  Putin  už je  přítěží?

-a není to  takhle náhodou v  souvislosti s  tím,  že  Facobook a Twitter a  další  sociální media nedokázala  vyhovět  šéfovi  parlamentního vyšetřovacího výboru pro  ruské  vměšování do Brexitu a dodat  mu  o tomto  vměšování  důkazy? Takže  se  to vyřešilo takhle?

-není dalším, tentokrát  velmi krátkodobým  cílem  torpédovat letošní mistrovství světa  ve  fotbale,  které má  začátkem léta  Rusko hostit?

Znovu  říkám,  tyhle otázky  jsou,  na  rozdíl  od  těch z počátku tohoto  článku, nekorektní.  Nicméně  jestliže  v prvém případě  chodí  trapně nekorektní odpovědi, považuji je  za oprávněné. Třeba proto, aby  přišly na ně poctivé odpovědi!

Dříve než začnou létat rakety.

Zejména  když vedle  článku  o Skripalovi vidím  jiný  text, opatřený  tímto titulkem

Nová šéfka CIA má pestrou špionážní minulost. Není jí cizí ani mučení zajatců

Co že kladou  Britové  Rusům za  vinu  – nezákonné použití síly  v cizí zemi?

Dodatek I. z  dopoledne:

Ohlásil se mi  mailem  kolega  Ernest,  který v době  Ukrajinské svodky  měl na starosti informace  z  ruských a  povstaleckých  zdrojů.  Nyní  ke  kauze  Skripal  poslal  následující  informaci   o praktickém uplatnění  protiruských sankcí  v  souvislosti s  britskou  aferou. Je  z  ruských zdrojů.  Ale  myslím, že  ani  Romncovová a  její  ministerstvo jediné pravdy  to  neprohlásí  za šíření dezinformací.  Takže  Ernestovy  informace:

„Andrey Špilov píše:
1. Ráno začaly v Británii zaháji
li administrativní zabavování majetku ruských občanů.
2. Emigrační orgány připravují seznamy ruských občanů pro deportaci z Británie. Vyhnání bude mít především vliv na rodinné příslušníky ruských úředníků: manželky a děti studující v Británii.
3. Zástupci saúdských bank konzultují zmrazení aktiv a transakcí Ruska (nyní hlavní proud stažení
prostředků prochází Saúdskou Arábií).
4. Kyperské orgány včera prohlásily, že podporují jakoukoli akci Británie proti Rusku.
Vysvětluji, že se jedná o zbavení kyperského občanství ruských oligarchů a úředníků, kteří jej obdrželi na základě investičního programu (zákon to umožňuje) a zahájení vyšetřování původu jejich prostředků které se nachází v bankách na Kypru.
5.
Dnes se u Trumpa konalo mimořádné setkání, na které urychleně přiletěli zástupci několika zemí.
Setkání se zúčastnili zástupci Velké Británie, Izraele, Saúdské Ar
ábie, Egypta, Spojených arabských emirátů, Francie, Německa, Švýcarska, Norska, Kanady, Kypru, Itálie, Japonska, Nizozemska, Švédska, a zástupce OSN.
6. Servery MO RF, stejně jako řada vládních serverů připojených k internetu dnes ráno, byly vystaveny kybernetickému útoku. „

 

Dodatek  II. z poledne:

Věk se na  člověku  podepisuje. Bohužel.  Jinak jsem si  už  včera  musel  vzpomenout  na  to , jak sami  Britové  respektovali v minulosti  práva  druhých,  konkrétně  Sovětského svazu na územní nedotknutelnost  a  nepoužití síly na  cizím  teritoriu.  Totiž  na  v podstatě  neznámou  operaci Barmaid

Kdy  zcela  vědomě  podnikly  v  sovětských teritoriálních  vodách  pirátský  útok na  sovětskou  válečnou  ponorku. Měli tehdy  z pekla  štěstí a  svět s nimi.  Protože  nejspíše  jen centimetry  rozhodovali o tom, že  nevypukla  třetí světová  válka!!!!

Jak  nemožné a  vyfabulované, ve  světle   operaci Barmaid je  spekulace  – ano  spekulace, nic  víc  nic  nikomu nepodsouvám,  že  to se  Skripale není  další operaci Barmaid?

Není k dispozici  žádný  důkaz, že  by  to  tak  mohlo  být. Jen  jistota, že  podobný  způsob  uvažování  nebyl  speciálně  Londýnu  v minulosti  cizí!  Což je  stejný  důkazní stav,  jaký nyní  předvádějí  ohledně  Skripala  Britové!  Chybí  jakýkoli důkaz  o tom, že  by  do celé věci byla nějak zapojena  Moskva.  Jedinou indicií je Skripalo a jeho  špionská  story.  Všechno  ostatní  jsou  neověřené a neověřitelné informace.  Použit  PRY  byl  ruský  bojový  plyn.  Ale Britové si  dávají  dobrý pozor,  aby  druhá strana  neměla  možnost  jejich zjištění  přezkoumat. A  když PRY je  to ruský  plyn, tak PRY  museli  vraždit  Rusové..  A  když  Rusové , tak PRY  na pokyn Moskvy.

Kdo  pracuje s podobnými spekulacemi a vágními úvahami, měl  by si  nechat líbit  i spekulaci opačnou – Tereza  Mayová  je  ohledně  Brexitu  v politickém  bankrotu.  PRY  by mohla situaci  řešit  tak,  že  by  vytvořila  obraz vnějšího nepřítele.  Takže  Skripalo PRY  měl  smůlu…. atd. atd.  A  když  Britové  riskli  Barmaid, tak proč  by  prý  neriskli nějakého Skripala? 

Nepochybně  jedna  PRY  budou  vydávána  za  svatou a jedinou pravdu. Ta  druhá  za  lež,  dezinformaci a  fake  news.  Připouštím  i možnost, že  dezinformací jsou obě tyhle  varianty.  Nepřipouštím, že  by  obě mohly platit  současně.  Nicméně  každý  by měl  mít právo  svobodně  spekulovat  o  čem chce a  dokonce  si  i vybrat  spekulaci  bližší  svému nastavení.  Zrovna tak  jako já  mám právo si nevybrat  žádnou z nich, ačkoli jsem právě jednu  stvořil. Věřím totiž, do předložení  opravdu  nezpochybnitelných  důkazů, že není pravdivá  ani  jedna z těch, které  jsem právě  nastínil. V zájmu  zdravého rozumu a  existence života  na zemi.

Aby  tomu spekulování nebyl konec  – PRY  to celé  nastrojila  Porošenkova Ukrajina.  Aby  PRY  se jednak připomněla  a  jednak  dostala  Rusy  zase do  úzkých. PRY je  to jediná postsovětská  země, která  měla, po rozpadu  SSSR  přístup  k  sovětskému  chemickému  arzenálu. Tak jako k tomu jadernému… 

A  už  přichází  další  PRY – je  to  PRY  rafinovaná  metoda , jak s  definitivní platností potopit  projekt  Nodrstream II.  Který  vadí  Ukrajině, Polsku, Slovensku, Česku a  hlavně  USA.  A Němci na to nechtěli  slyšet.  Takže  bylo třeba  přijít  s nějakým hodně  těžkým  kalibrem….

Skončím.  Řetězec  těch  spekulací  může  být  naprosto nekonečný!  Proto  jsou třeba  nezpochybnitelné  důkazy.  Svět  je totiž příliš  blízko  poslední  válce ve svých dějinách!  Není  místo  na  další operaci Barmaid!!!

 

 

 

 

 

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Politické vtipy se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.