Britská Bílá sobota-DOPLNĚNO! A ještě jednou doplněno! Doplněno potřetí!


Má  původní představa  o letošních Velikonocích na Kose byla  jednoznačná –  4 dny  volna  v  kuse, navíc  po  dlouhé  zimě, částečně  se  slibem  jarního sluníčka =  totální  propad  čtenářského  zájmu. Takže  nebude možno  v  tyhle  čtenářsky nevděčné  dny  autorsky  pustit na sklo žádného z  autorů Kosy, pokud sám nepošle  něco  rozjímavě velikonočního a tu  čtenářskou  absenci zinkasuji osobně  a sám.  Klasické články  od  kolegů,  které  mezi  tím dorazily, nasadím  až v  běžných, tedy  čtenářsky  lepších  dnech. Aby  oni  měly zaslouženou odměnu  návštěvnosti jejich díla  a vy  materiál pro který  na Kosu  převážně  chodíte.

Jenže  ten  záměr  se  rozplinul  jako pára  nad  hrncem už na  Zelený  čtvrtek odpoledne – ledva  jsem  dopsal první ze  serie  plánovaných textů – tedy  Malý  pátek,  který šel včera.

Stalo se  totiž  něco, s  čím v  žádném případě nešlo počítat. Britské  Velikonoce! Nebo  chcete li  Skripalovské  Velikonoce.  Je  až  zarážející,  jak si to je  všechno s  liturgiemi a  biblickými popisy  a  velikonočními obřady   leckdy všechno podobné. Ačkoli odchylky  jsou. A  o tom bude dnešní  článek.

Nemáme  zde přirozeně  Krista ani  jeho 13  apoštolů,  kteří by se  sešli  na Zelený  čtvrtek u poslední  večeře. Máme  jen nanejvýš  jednoho  z  učedníků – toho 13., kterého  neuvidíte  na  orloji,  který  vzal  30.stříbrných.

Nicméně  měl nedávno  poslední  večeři. Se  svou  dcerou. Nikoli  v Izraeli, ale  v Británii.   A po poslední  večeři, si pro něj, údajně  sáhlo imperium, takže  vykonal  krátkou  křížovou  cestu  a ……………. a  nyní  nese svůj  smrtelný  kříž,  to jsme  se  od  Zelného Čtvrtka  posunuli  do  smrtelného Velkého pátku!.  Jenže on  neumírá,  jak by se  dalo čekat,  podle všech dobových zdravotnických znalostí a pravidel.  Je  sice  vlastně  v  hrobě,  ale  není mrtev-  je  někde  mezi. Tohle  už  je  dokonalá  Bílá sobota. S  bděním  u  jeho  hrobu, vždyt Bílá sobota navazuje na velkopáteční atmosféru půstu, hlídání a návštěvy Božího hrobu, a přináší zlom. Tmu a ticho v katolických kostelích střídá světlo svící, zvonění a varhany, aby myšlenka Kristova kříže a smrti vrcholila znamením jeho zmrtvýchvstání.

V této  chvíli ten svůj příměr o Velikonocích  nutně  musím přerušit  a požádat ty  z vás,  kteří  jsou religiozně  orientování a mají na  jazyku  slova  jako svatokrádež, rouhačství a podobná,  o  prominutí a poshovění.  Není  mým sebemenším  záměrem  zpochybnit vaši  víru nebo se jí  dokonce vysmívat!  Mějte ještě  chvilinku  trpělivosti a  dejte  vlkovi šanci,  aby  svůj  dnešní leitmotiv  před  vámi obhájil, stejně  jako  jí, v Balíčku  karet  měl dostat  T. Taxis Taylor…   Blížíme  se  k Velikonoční vigilii  a  vítězství  života  nad  smrtí  k  zázraku. Tentokrát nikoli zrození, ale  doslova  do písmene  vzkříšení!

Takže  pokračujme  v  příběhu – z Británie  totiž  jako  blesk  uhodila  tato,bez debat skvělá  zpráva –cituji:

Dcera bývalého ruského a britského agenta Julije Skripalová, otrávená nedávno spolu se svým otcem v anglickém Salisbury, je při vědomí a může mluvit. Informoval o tom dnes server BBC s odvoláním na nemocnici, v níž je Skripalová hospitalizovaná od 4. března. Dosud byl stav Skripalové i jejího otce hodnocen jako kritický.

„Jsem ráda, že mohu oznámit zlepšení stavu Julije Skripalové. Na léčbu reaguje dobře, nadále je jí ale poskytována 24 hodin denně expertní klinická péče,“ uvedla Christine Blanshardová, která je lékařskou ředitelkou oblastní nemocnice v Salisbury.

Nemohu si pomoci – jde  o dokonaný  a doložený  zázrak. Prominte  mi, vy hluboce věřící,  nerouhám se  a neberu  jméno  Boží nadarmo!  Opravdu  Vás  neurážím a  nevysmívám se. A  hned  to  doložím, jak je mým zvykem.  V předvčerejším  textu Kosy

Nikoliv štastný čtyřlístek a běhání bláznů s břitvou.

jsem si pro jistotu a úplnost  archivu  Kosy  k  téhle fatální afeře  dovolil všechny  zdroje, související s případem, které  mi v  dané chvíli byly  dostupné a  připadaly zásadně  relevantní. Takže  je tam k nalezení  také  odkaz  na   na  článek o  otravné látce  novičok. Je z    Chemických listů.

Dnes  si  z  něj  dovolím  formou screenshotů /článek je  v pdf/ přetisknout  pro mne  klíčovou  pasáž – kapitolu  13.

Vynechal  jsem  všechny struktury  chemických  vzorců.  Už  dávno mi  nic  neříkají.  Chci  vás  upozornit  jen  na  pár důležitých informací  z  této  kapitoly onoho vysoce odborného pojednání,  které  je  schopen  pochopit  a aplikovat  i naprostý  chemický  laik  jako jsem já  a předpokládám, že  i  vy.  Případní experti  snad  budou stejně  velkorysí  jako  věřící, jež  jsem o shovívavost  žádal  výše. Takže s e dozvídám

1-novičoky  jsou nejméně  stejně  jedovaté jako mimořádně toxické  chemické  zabijáky  VX  –  dříve  standardní chemické  zbraně americké a britské  armády, ale  některé z nich  pak 5-8x  jedovatější než  ony. Což prakticky  znamená, že

2-díky jejich  toxicitě už nevyhovují  ani  způsoby  zjištování  přítomnosti těchto  jedů a jsou nutné  nové  důkazní metody  a prostředky,  které  asi  mají  jen  špičkoví  armádní specialisté

3-pokud by nebyl aplikován  novičok  jako plyn, nýbrž  jako Kapalina,  pak  by šlo  o látku  jedovatosti  „jen“  VX

Zkusme  si  tyto  tři  body zapamatovat.  Protože  hrají v  našem  dnešním  příběhu o  britském  velikonočním příběhu a zázraku  roli zásadní.

Ale  zpět  ke  Skripalovým, ležícím v  salisburské nemocnici. Ještě  ve středu byl jejich  stav komentován  jejich příbuznou takto:

Informace o zlepšení stavu Skripalové je považována za překvapivou. Ve středu zveřejněném rozhovoru se zpravodajkou BBC v Rusku totiž Skripalova neteř Viktoria Skripalová prohlásila, že dvojice má jen minimální šanci na přežití. I kdyby Skripal a jeho dcera přežili, budou do konce života invalidní, uvedla Skripalová.

Nedivím se.  Protože  britský  Guardian, / z  kterého čerpal  článek  na  Aktualne.cz /přinesl  informaci o  tom,  jak dopadl  jeden  z vědeckých  autorů novičoku. Dám opět  citaci:

V roce 1987 došlo k nehodě a jed unikl do místnosti, ve které Železňakov byl. Udělalo se mu zle a na radu nadřízeného vypil čaj. Okamžitě jej vyzvrátil. Poslali ho domů, ale on po cestě omdlel.

„Před očima se mi udělaly rudé a oranžové kruhy. V uších jsem slyšel zvonění, lapal jsem po dechu (…) Sesunul jsem se do křesla a řekl kolegům: Dostalo mě to,“ uvedl Železňakov v interview.

a ještě jednu:

„Není na to účinná protilátka. Skripal a jeho dcera technicky vzato žijí, ale jakmile je odpojí od přístrojů, zemřou. O tom jsem přesvědčen,“ uvedl chemik Vladimír  Uglev, který na  projektu  novičok  také pracoval..

Vrátím se ještě  jednou k  článku, je  tam také  nalinkovaný  materiál, který prezentovalo britské  velvyslanectví v Moskvě  pro diplomaty  jiných zemí,akreditovaných tamtéž,  jako důkazní, svědčící o  ruské  vině..Jde o směsku s nulovou  vypovídací  hodnotou.  Až  na jeden  slide1. Respektive  tuhle jeho  část.  která  má  jako jediná nějaký význam:

A  ještě budu pokračovat dalšími  převzatými podstatnými informacemi, než  se pustím  do  následné  interpretace – k  velikonočnímu  zázraku  po britsku  patří ještě  toto:

Britská policie se domnívá, že bývalý dvojí agent Sergej Skripal a jeho dcera Julija byli poprvé vystaveni nervové látce u vchodových dveří jejich domu v anglickém Salisbury. Byla tam největší koncentrace látky, informovala dnes agentura Reuters.

A přidám  ještě  screenshot  mapy města  Salisbury a nejbližšího okolí:

Proč  jsem  zažlutil Nápis  Porton  Down – Danger  area?

To se zájemci v naprosto  šokujícím detailu  dozví  zde.  A  tady zase, jak bude Porton Down  vypadat  zítra!!!! Po investici 1,4 miliardy korun.

V tom prvním se, mimo jiné,  dozvíte, že  jde o centrální britské  vojenské  středisko chemického a protichemického výzkumu a výroby,  které vzniklo už  v roce 1916 a  jako špičkové  světové centrum v  tomto oboru  funguje  dodnes! Jaká tam byla  praxe a  co všechno tam bylo provozováno, se  dozvíte, pokud si  ten článek otevřete. Ale  je  to jen pro otrlé!  Hodně  otrlé!

Dovolím si sem  dát jen tuhle  citaci z textu:

Porton Down je dnes naprostá světová jednička. Jenže cesta na vrchol je lemována četnými případy porušení veškeré lékařské či vědecké etiky.

Abyste věděli ,co vás na  originále může  čekat.

Z  toho druhého článku si  dovolím ocitovat následující:

Investujeme 48 milionů liber do nového střediska obrany proti chemickým zbraním, abychom zachovali své vedení na poli chemické analýzy a obrany,“ uvedl ministr Williamson. „Pokud bychom pochybovali o ohrožení našich obyvatel Ruskem, stačí se podívat na šokující příklad bezohledného útoku v Salisbury,“ dodal ministr. Zároveň ale upozornil, že si je vědom, že „chemická hrozba nevychází jen z Ruska“.

A nakonec  si dovolím  přidat  ještě  dva diametrálně odlišné  obrázky  salisburské  nemocnice, jak jsem je našel na internetu

Výsledek obrázku pro Pictures Hospital Salisbury England

Je nejvyšší   čas  na nějakou  syntézu  všech těch informací. Zkusím se do ní, naprosto  laicky  pustit. Abych byl  upřímný,  slovo syntéza je  nepatřičné!  Nemám na  to odborně a  už  vůbec mne  samotného neuspokojuje  komplexita  toho, co  vám předkládám.  Pro své  články  si představuji zpravidla  daleko vyšší. Takže  budu  klást místo nějakého shrnutí  jen  otázky, které by  měl  sakra  rychle  někdo  a  zejména  vodotěsně a blbovzdorně  zodpovědět. Zejména  při  prudce stoupající  hysterii v  globálním, celosvětovém  měřítku:

Začínáme:

1- plyn  novičok je mimořádně  účinný jed,  který  zabíjí  spolehlivě na  potkání. Jak to, že  Skripalovi nejsou?  Zejména měli  li být zavražděni /což je deklarovaný  ruský  zájem/ po smrti? To si někdo  dá  práci s tak exotickým způsobem vraždy, aby  se  to  nakonec  vlastně nepodařilo?

2- podle posledních zjištění  Britů  někdo  aplikoval jed  na  vchodové dveře jejich obydlí. Jak to asi tak provedl?  Technicky?  Pokud  stříkal aerosol, musel mít  určitě  na sobě  masku a ochranný  protichemický oblek. Pokud nanášel  kapalnou  fázi, pak  nejspíše  také!  Velmi  nenápadné!

3- jestliže  šlo o  kapalinu,  kdy si ji z binárních komponentů  připravil? Pokud  by  chtěl jít na bezpečný a snadný  transport, míšení obou složek  by provedl až  těsně  před použitím na místě. Což  je  ale  krajně riskantní  pro útočníka  ve  fázi  míchání. Pokud  volil opačnou cestu  -smíchání  v bezpečných laboratorních podmínkách, byl vysoce  rizikový pro útočníka transport a  k aplikaci tak jako tak potřeboval protichemickou  výstroj!!!

4- pohledem  na  mapku  z  britské  prezentace v Moskvě  vidíme,  že  Skripalovi bydleli  vzdušnou čarou něco přes  1 km od místa , kde došlo k jejich kontaminaci. Sovětský vědec  Železňakov se zhroutil v podstatě ihned. Skripalovi  naopak  , soudím podle  té  mapky, přežili  nějak /chůze?, auto?/ transport  z místa  bydliště  do  centra města,  kde navštívili asi ty  tři červené body  – 2 restaurace a  obchodní centrum!!!  Teprve potom došlo ke kolapsu!!!  Jak je to vysvětlitelné?

5-ředitelka místní  nemocnice konstatuje, že  stav  Julie  Skripalové  se výrazně  zlepšil díky  expertní léčbě. Co to je  expertní léčba?

6- je  Salisbury  obyčejná  regionální nemocnice? Jak by se zdálo z prvního  obrázku, který  jsem prezentoval? Nebo  jde, díky  blízkosti Porton Down  a  tím,  na co  specializován, o nemocnicí  se zvláštními  schopnostmi, pro  případ  nehody  ve  vojenském chemickém středisku?  Zde učiním výjimku – nehodlám na  žádnou ze  svých otázek odpovídat, nepřísluší mi  to. Nemám na  to. Ale tady to  risknu. Laický selský  rozum říká,  že logická je druhá  varianta-  tedy nemocnice sice s  běžným provozem, ale  speciálními kapacitami pro případ případů. Pak totiž  chápu,  že  Julii  Skripalové se  mohlo dostat  expertní, superspeciální péče, která jí umožnila  nejen přežívat na přístrojích , ale  i nějak podstatně  zázračně  zrevitalizovat. Nevěřím, že  normální  regionální  britský  špitál má  tuhle  schopnost. A  troufnu si pospekulovat, že  jí nemají ani londýnské kliniky.  Ale  znovu opakuji,  jsem méně než  laik a  troufnu si, s  touto jedinou výjimkou, pouze na otázky, nikoli odpovědi.

7- už  jsem se ptal na  to,co to je  expertní péče.  Podle mne  to jsou jednak speciální postupy, speciální  nasazená technika  zejména  speciální léčiva. Která  s pravděpodobností, hraničící s jistotou,  jestli byla  někde  vyvinuta  a odzkoušena, pak Porton Down?  Jak  ten vývoj probíhal, včetně  testů,  jestliže  na  britských ostrovech  nemohl být k dispozici novičok, protože ten mají jen Rusové?

8- jak  velká je  pravděpodobnost že  nastane  řetězec  následujících okolnosti, které  orámovaly  tuhle  událost

-přeběhlý  ruský  agent  se usadí zrovna  Salisbury

-je podroben  chemické popravě, která  by  ho kdekoli jinde vBritánii zabila  bez  šance na pomoc

-u Salisbury, co by kamen dohodil,   je  ale  špičkové světové  chemické  a protichemické pracoviště, kde  se vyvíjí leccos. Včetně  zřejmě  supertajných  a  superspeciálních a účinných  léčiv.

-nejspíše to  samé platí  pro zdejší nemocnici

-normálně naprosto neznámý  jed, na jehož  určení  potřebují experti  Světové organizace pro zákaz  chemických zbraní potřebují  nejméně 2-3  týdny,  je  v  případě Skripal  identifikován bleskově, takže  je nasazena  naprosto speciální léčba a pro Julii  Skripalovou  včas

-je okamžitě  rozhodnuto o  velké  finanční investici  do tohoto  vojenského zařízení,  kvůli ruskému  útoku

-jak věděli  britští záchranáři,  že  mají použít supercitlivé  chemické měřící přístroje?  Jak věděli, že vůbec, že budou zapotřebí? A  co okamžité nasazení  speciální protichemické jednotky?

-zkoušíte  si představit  vraha  jak stříká/ natírá  novičokem v  takovém  obleku  rám a kliku  vstupních dvěří Skripalova  domu a  nikdo si toho nevšimne  a nikomu to nepřijde  divné?

Zvláštní  soubor a  souhra náhod!!!  Vyhrát  jackpot  v loterii Euromiliony  je  výrazně  pravděpodobnější!

Ne že  bych  další  otázky  neměl.Mám. Ale  nechám si je  pro sebe. Ti  kteří,  si otevřou a  detailně přečtou onen článek o Porton Downu nebudou mít  žádný problém  si je položit  sami.  Zejména  jednu  jedinou a  základní – skutečně  útok na  Skripala nemá jiné  vysvětlení  než  ruská pomsta?

A  přeci jen jednu přidám,   vlastně ne  –  říkám  si, kdy  asi tak opravdu  někdo v  tom  rozsáhlém  britském atombordelu  u Skripalů pozornost nemohl  vzbudit  žádnou pozornost?

Je  čas  přestat  přemýšlet. Pokud  se nemám okamžitě  zbláznit!

Snad mne nepřejede  auto, nespadne  na  mne balkon nějakého domu, nebo  květináč  z okna, nepropadne se se  mnou nějaký most netrefí mne meteorit, atd.atd.

DODATEK

Sobota podvečer:

na internetu  jsem našel  časový  snímek  kritického dne  Skripalových z  britských zdrojů.

Jed byl,  jak známo na  futrech.  Je  extra prudký a  měl zabít  zaručeně  a expresně  zrádce… A  zrádce  ač  otráven, stihl  tohle:

Přiznávám, že jsem  šokován…

Dodatek z  velikonoční neděle:

Kdosi udělal  screenshot z reportáže  ČT  o incidentu  v  Salisbury. Ta  fotka  mluví sama  za  sebe – speciální  zakuklenci,  ještě  speciálnější zakuklenci a vedle  nich  obyčejný  hasič….. Vlastně čtyři obyčejní hasičiVšichni na jednom místě!  Oddělení  jen  obyčejnou policejní  páskou!

Což znamená,  že  terén je  rozdělen na 

-až sem je  to  novičokovo

-odtud  už je  to bezpečně  čisté

nebo že 

-policejní  páska má  zázračné  protichemické  účinky

nebo že  hasičský  sbor ze  Salisbury  je složen  ze  samých  Supermanů, Ironmenů a podobných,  kterých se  nic nedotkne.

Připustme i  další možnost – jedná s e gigantický geopolitický  apríl.

Ovšem nějaký  kremelský užitečný idiot nebo neužitečný kremelský  žoldák či  proruský troll by  se mohl  domnívat, že  jde  značně  drzou a  krajně nebezpečnou  geopolitickou provokaci a  globální manipulaci.  Slušně  řečeno, že  si  veřejnosti  někdo  dělá  ( l )…

Doplnění třetí z  nedělního podvečera:

Jeden ze  slovenských kosířů mi poslal  mail, z kterého vyjímám:

K vášmu článku by som rád pridal zaujímavú informáciu o neznámej žene, ktorá sa starala o slečnu Škripaľovú do príchodu záchranky, Text pridávam bez prekladu, ale je zrejmé, že neznáma žena, ktorá sa starala o bezvedomú slečnu Škripaľovú zostala bez následnej ujmy na svojom zdraví. Aj to je celkom symptomatické na celom prípade, bola to naozaj otrava BCHL?

http://www.bbc.com/news/uk-43326734 Russian spy: Salisbury attack was ‚brazen and reckless‘

 

Meanwhile, a doctor who was one of the first people at the scene has described how she found Ms Skripal slumped unconscious on a bench, vomiting and fitting. She had also lost control of her bodily functions.

The woman, who asked not to be named, told the BBC she moved Ms Skripal into the recovery position and opened her airway, as others tended to her father.

She said she treated her for almost 30 minutes, saying there was no sign of any chemical agent on Ms Skripal’s face or body.

The doctor said she had been worried she would be affected by the nerve agent, but added that she „feels fine“.

Takže  policajt, co přišel  Skripalovým na pomoc  byl zasažen, povolání byli  britští   protichemičtí  těžkooděnci, ale  jakási paní z  davu,  která  u  Skripalových byla  úplně první a snažila se je  resuscitovat byla novičkvzdorná……

Inu  zázrak  na  zázrak…

Příspěvek byl publikován v rubrice Hodina vlka se štítky , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.