Kauza Nikulin – jak Babiš udělal blbce z celé české politické scény a Zemana osobně


Tak  údajný  ruský  hacker  Nikulin  je  ve  Spojených státech! Odvezl  si ho  tam v podstatě  Paul Ryan, takto  tamní třetí  nejvyšší  představitel.  Ten předvedl nejdříve  dokonalou komedii,  když  přiletěl  na tzv. soukromou návštěvu do naší  republiky, za  svým  osobním přítelem – současným  americkým ambassadorem v Praze.  Bez kterého už opravdu, ale opravdu nemohl vydržet…

Byla  to taškařice už  od  samého začátku – přijetí  u Babiše,  následně  vystoupení  v  parlamentu,  za  nadšeného potlesku  jak hnutí  ANO,  tak  s  výjimkou  KSČM a  SPD, všech ostatních  opozičních stran.  Sálem i sdělovacími prostředky  duněla  jeho  slova o  vzájemném přátelství,  o  tom, jak  vzájemně sdílíme stejné  hodnoty  a  jsme  oddáni  demokracii a  jak  Spojené  státy nenechají  na  holičkách  své  spojence. Všichni se  tím pojímali.  Všichni  tleskali..No vlastně  všichni.  Všichni  ne. Nikomu nemohlo uniknout  jeden  zásadní  nonsens -Ryan se  setkal s předsedou vlády v  demisi, s  předsedou senátu Štěchem,   s  předsedou  sněmovny, s  kterým podepsal  jakousi deklaraci  /samo o sobě  zajímavé,  když  šlo  o soukromou návštěvu!!!/ a  konto  tohoto aktu a zejména  už  zmíněné promluvy  před poslanci pozval sněmovního  šéfíka  z Babišovy milosti  do kongresu.  Ačkoli  jde  o  naprostého  politického nýmanda!  A  dostává se mu stejné  pocty  jako Václavu Havlovi!  Ale setkání s prezidentem?

Ani náhodou!  Ryan  tvrdil, že na  vině  je  kancelář  prezidenta, Ovčáček zase,  že  Hrad  žádnou  žádost o schůzku od  předsedy  sněmovny  reprezentantů  nepřišla. Někdo z těch  dvou  evidentně má  vážný problém s pravdomluvností. Ale  i  kdyby  k téhle  diskrepanci  vůbec  nedošlo, tak  stejně  každý,  kdo se  o Ryana  a jeho  pobyt  v tuzemsku    trochu zajímal, musel i tak  nabýt  dojem, že  zde  něco  hodně, ale  opravdu  hodně  zavání.

Následující  dny  ukázal, že  toho, co  má  velmi nelibý  odér,  je  asi  více  než  jen  hádání,  zdali mají pravdu  ti,  kteří tvrdí,  že  Američan se  nehodlal setkat s  prezidentem, který  je  chápán  jako  ruský  proteege v EU nebo  ti, co  říkali,  že  Zeman, dokud  nepotřese  rukou  Donaldu Trumpovi  v Bílém  domě, nehodlá  přivítat  v ČR  žádného  nižšího  amerického představitele, pokud  nebude vysloveně  muset.

Tohle je ale  v podstatě jen  banalita a  nemá  smysl se jí  příliš  věnovat.  Zejména  ne  tehdy,  když  zkoumáme  věci kolem  Nikulinova  vydání a  především,  když  slyšíme,  co všechno se američtí vyšetřovatelé  budu snažit  z Nikulina  vydolovat -dovolím si  zopakovat  ten  seznam, tak , jak si ho pamatuji  ze  sobotních/31.3.2018/  Událostí na  ČT1. Nejsem si  jist  tím, že  bude kompletní – v okamžiku,  kdy  píši tenhle  článek  jsem opět  v  technicky  velmi omezených  podmínkách. A ze  stejného důvodu  nepřipojím link.

1-bude vyšetřován  a následně  souzen  kvůli  útokům  a odcizení  dat  asi ze hned  tří  sociálních sítí. Tohle  se vědělo a v  tomto  smyslu byl sepsán jak americký  zatykač  i žádost  o  vydání Nikulina  do USA.

2-bude šetřen  na  jeho hackerské praktiky a  činnost  hackera  v  Rusku

3-na  to  zda  je možné  být  v Rusku  hackerem a nepracovat pro stát

4- zda  pracoval pro nějakou  státní  organizaci

5- zda byl napojen  na  tzv. trollovské  fabriky  v Rusku

6-na další  hackerskou  činnost proti USA nebo jiným  zemím

Body  2-6 v  oficiální  žádosti  ani v  zatykači  nebyly  uvedeny. Ačkoli  to  každý trochu soudný  člověk  předpokládal  a  mnozí  si dokonce mysleli a dnes  to mají potvrzeno,  že přesně  tyhle  důvody  jsou  vlastně  ty, oč  které  vlastně  tady  běží! O  tohle  se hrálo v kauze   Nikulin! Zejména  vezmeme li do úvahy,  že  předpokládaná  sazba  u  bodu  1- je  30 let natvrdo. A  čtenáři  amerických detektivek  vědí,  že  Nikulin nepochybně  od  státního zástupce dostane  zajímavou  nabídku,  aby  spolupracoval…Kterou sotva bude moci odmítnout, bez ohledu na to, jestli je pravda taková nebo maková.

Vrátím se k projevu  Paula Ryana ve  sněmovně  a malou část  vám překopíruji:

Rusko porušilo mezinárodní normy svou agresí proti našim nejbližším spojencům ve východní Evropě a více skrytě šíří dezinformace, angažuje se v kyberútocích, ovlivňuje demokratické volby po celé Evropě, stejně jako to činilo ve Spojených státech. 

Přeloženo do jednoduché  češtiny  řekl, dle mého názoru Paul Ryan  toto:

Vážení  čeští přátelé, chci, abyste  věděli,  že současný prezident, zvolený  za mou  vlastní  republikánskou stranu byl do Bílého domu provolen Rusy. Jim vděčíme my,  republikáni, za  to,  že máme opět po dvou volebních obdobích Barracka Obamy, kdy jsme proti demokratům neměli sebemenší  šanci, konečně zase našeho  prezidenta,  který  dělá  tu jedinou  správnou politiku, přínosnou pro  naši zem /a  tím celý svět/ –  tedy  republikánskou!  A za  to je třeba s Rusy  pořádně zatočit!

Zdá se  vám to absurdní? Mně naprosto, ale nechť mne někdo  zkusí  napadnout, že  překrucuji  Ryanův  výrok!  Vždyť  přesně  tohle  je  význam toho, co povídal, za  nadšeného aplausu  naprosté  většiny  českých poslanců ve  sněmovně! A  taky  většiny  psáčů a intervjůků.

Ještě mnohem zajímavější  je  to,co nepověděl – dnes je  totiž  naprosto jasné,  že podíl ruského faktoru v amerických  volbách  je  naprosto marginální a to  i  přes  veškerou snahu speciálního prokurátora a jeho lidí,  kteří k tomu účelu byli zřízeni.  Na  rozdíl od  práce a  působení  britské firmy  Cambridge  Analytica. Což  je  dnes  v  USA a  Británii  skandál skoro stejné  velikosti  jako Skripal. Ironií  ovšem je , že Kosa o jejím  působení, konkrétně psala  u před  13-ti měsíci, konkrétně  1.2.2017!!!! Zatímco  zbytek světa, zejména jeho politické elity a  všechny  slavné a  renomované zpravodajské  kanály tohle  téma objevily až  s ročním zpožděním. Více bude uvedeno v  článku,  který  chystám. Pro dnešek si pamatujme,  že naprosto  skomírající  teorii  o tom, komu  republikáni vděčí za svou dominanci  v Bílém domě, je  třeba  nyní nutně  vyfutrovat  Nikulinem!  Ten má dodat  ony  důkazy,  které  jaksi  i skoro dva roky  po amerických prezidentských  volbách  chybí.

Ostatně  Paul  Ryan před svým  odletem  nepokrytě  přiznal barvu,  co  vlastně  v  České republice na tzv. „soukromé  návštěvě “  hledal,  cituji:

Zdroj

Dovolím  si úvahu,  že ani tady  neřekl Ryan  úplnou pravdu. Rád sice věřím, že  Nikulin  byl opravdu  tím hlavním,ale určitě  nikoli jediným důvodem jeho pražského pobytu,  s  kterým  nějaké  osobní přátelství s momentální americkým velvyslancem v podstatě nemělo co dělat.

Tou druhou záležitostí  byl  lobbing za nákup amerických vrtulníků pro  Českou  armádu. A troufnu si předpovědět, že  byl  úspěšný  i  v  tomto ohledu. Že  Američané tenhle  kšeft  dostanou. Že tentokráte solidarita  se Spojenými státy  převýší  pocit  sounáležitosti  s  našimi evropskými partnery – konkrétně  Brity a Italy,  kteří  dávají konsorciální  nabídku na  helikoptáry  AgustaWestland. Pokud  o  tom bude rozhodovat Babiš a  nějaká jeho vláda. Z důvodů,  které budou  ozřejmeny  v  dalším.

A  tím se  dostáváme k  jádru dnešního článku.Totiž  k Babišovi. Ten  si případem  Nikulin dokonale  vytřel s celou  českou politickou reprezentací, ale  zejména  s prezidentem. A  to zcela  nepokrytě.Navíc  jednou ranou  zabil  několik  much.

Začnu Zemanem.  Ten se  pokoušel nejméně  2x  intervenovalt  u ministra  spravedlnosti Pelikána o  Nikulinovo  vydání  Moskvě. Přes  Mynáře, který dokráčel  do Pelikánova  kanclu osobně.

A jak Nikulinovo  vydání  na  Hradě  nesou  je  zřejmé  z  tohoto  článku-

Mynář k Nikulinovi: Pokud je vše pravda, Pelikán zařadil náš právní systém na úroveň Bangladéše

Snad  ještě  výmluvnější  jsou Ovčáčkovy  twíty, z  těch  porážka a  frustrace  přímo  kape:

  Pokud by  někomu chyběl kontext  těch  twítů,  nalezne  ho zde.

Zeman,  ačkoli má tendenci se vyjádřit  úplně ke  všemu  zatím  ani necekl…. Všeříkající!!! Nedivím se, Zemanovi, kdyby náhodou  nekapíroval, že  v Moskvě  ztratil  kredit už  v okamžiku,  kdy  nezabránil vyhoštění  ruských diplomatů  z Prahy, pak o něj  zcela  definitivně  přišel s Nikulinovým odletem  z  Ruzyně  směr  USA – viz reakce místopředsedy jednoho z výborů ruského parlamentu Viktora Vodolackého, který  hovořil o zjevně nepřátelském činu proti Rusům a jejich zemi.

Ruské ministerstvo zahraničí vyjádřilo nad vydáním Nikulina do USA pobouření. Česko se podle něj při rozhodování „neřídilo právními normami, nýbrž snahou znovu demonstrovat spojeneckou loajalitu, povýšenou v poslední době na úroveň absolutní priority”. Rozhodnutí vydat Nikulina považuje za „politicky motivovaný krok”, jehož cílem je podkopat základy vzájemné spolupráce.

Zkrátka  a dobře – nelze  pochybovat o  tom, že  pro Moskvu se  Zeman  změnil ze  zajímavého politika v pouhou dekorativní  figurku, bez většího  významu nejen v  Evropě, ale  přímo v  České republice. Kde je nyní  už  zcela  zřejmé, že  jediný, kdo má a vykonává reálnou moc  je  Andrej Babiš.Zeman je  pro Moskvu out.

Už jsem to psal v komentáři k vypovězení  členů  ruské  mise v ČR,  že mne  překvapilo,  že  předem naprogramovaný  střet mezi premierem v  demisi a prezidentem odstartoval  právě  Babiš.  A  nyní dodávám, že tím dalším pro mne  bylo, s jakou vehemencí  a  rychlostí se  do toho Babiš  pustil.

Na  první pohled by  se zdálo, že  si počká  až na sestavení  vlády a  její potvrzení  parlamentem, které  má  vlastně na  dosah  a jež  by mu Zeman mohl  nyní, při své  tradiční pomstychtivosti, ještě zhatit  tím, že  by mu  například  odebral pověření  k vedení rozhovorů a  sestavení  kabinetu a jmenováním  premierem někoho jiného.  Což  Zeman  může udělat klidně ještě  dneska odpoledne.

Jenže  když se nad  tím  člověk zamyslí,  je  jasné,  že  Babiš  nic moc  neriskuje. Opírá se o  voličskou podporu, někde kolem  35%  . Momentálně.  Udělal jsem  si  hrubý výpočet a  vyšlo mi  že  k získání potřebných  101  hlasů,  by  za  určitých okolností mohlo  stačit  i  jen nějakých  40% v dalších  volbách. Nebo  snad ještě méně,38% .Pokud by ze  sněmovny  vypadlo enormní  množství  partají a bylo opravdu velké přerozdělování.

Takže  si  krátce přehrajeme  tu partii se  Zemanovým tahem proti  Babišovi,  kdy  mu odebere onen  slíbený druhý pokus. A  protože je odpovědný  sám  sobě,  rozhodne  se, s  největší pravděpodobností ,pro  variantu nějaké  další  Rusnokovy  vlády, protože  ví  že  žádná  ze  sněmovních partají  vládu  nesloží a  kdyby náhodou ano,  tak ta nedostane  důvěru. Tedy  úřednická  vláda.

Projděme si  základní fakta

1- dokud  designovaný premier  nesestaví  vládu a  prezident  ji nejmenuje,,  vládne  dál kabinet  v  demisi. Tedy  ten současný  Babišův

2- to asi Zeman, by  sotva  chtěl a koukal by  Babiše  rychle  vymést ze  Strakovky

3-jenže  pokud  jmenuje  vládu nějakého takového  dalšího poslušného Rusnoka,  ta musí  do 30-ti dnů od jmenování požádat  sněmovnu o důvěru. Kterou  nezíská  ani  v nějakém hodně  divokém  snu.

4- třetí jmenování dalšího premiera  pokud pamatujete, s  vydatnou Zemanovou pomocí,  má  kdo? Inu Babišův  podržtažka Vondráček! Kohopak asi tak jmenuje  třetím pokusným premierem?!

I Zemanovi  největší  fandové musí  seznat,  že  jejich geniální  šachista  a stratég  to jaksi  nezvládl  s  masivní podporou  Babiše a  bianco  šeky pro  jeho vládnutí. Spadl do vlastní pasti!

Inu klasik praví, že  situace  na frontě  se mění  každý okamžik. V politice  jak by smet! A Zeman si  Babišovy  tahy  ani neuměl představit! Skripala  anticipovat nemohl.  Nikulina  mohl a  vlastně musel!!!! Zejména  jako  geniální prognostik a nepřekonatelný  politický  velmistr!

Namítáte,  že  Zeman může  způsobit  ve  sněmovně,  že  Babiš  znovu  důvěru  nezíská?

To  může. A  co jako  to prakticky  přinese? Babiš  vládne  dál bez  důvěry. Po  60-ti denní pauzičce!!!

Další  postup  tvůrci  ústavy  nepředjímali.  Oni totiž  počítali v  politice  se  slušnými lidmi,  kteří nepřekračují  určité, ačkoli  nepsané, meze. Nemohlo je napadnout,  že  budeme  mít  dnešního prezidenta a  zejména  to, v  čele  státu  by mohl  stát oligarcha,  navíc  trestně  stíhaný a  už  vůbec  ne, že  to nadkritickému počtu  voličů  vůbec  nebude vadit.

Patrně by došlo na předčasné volby, spojené s podzimními volbami obecními a senátními.Říkám pravděpodobně, protože  tomu by se prezident nejspíš  z mnoha  dobrých  důvodů  bránil, ale  pokud  by se ve sněmovně  našla 3/5 nová  většina, měl by  pecháčka.  A jen tak mimochodem, podle  čerstvého průzkumu   agentury Median pro Český rozhlas  jsou právě předčasné  volby nejvíce  preferovanou  variantou ze  všech možných  ohledně sestavení  budoucí  vlády -viz  následující  graf:

Nejintesatnější na  tom grafu je,  že  volby  upřednostňují  nejvíce  opoziční partaje  z pravého  křídla!!! Patrně  věří  na zázraky. Zajímalo by mne proč.  Andrej  Babiš dvakrát  obraný  „zlým“ parlamentem o možnost vládnout?  Andrej Babiš podvedený prezidentem? Jestli tenhle  člověk něco hodně dobře umí,  pak zejména  stylizovat se  do role  chudáčka, kterému  všichni ubližují a  házejí  klacky  pod  nohy. V té době  už  by platila  75% sleva na  vlaky a  autobusy  pro  důchodce  a mládež a  bylo by na  spadnutí zvýšení důchodů o celý  litr  měsíčně a  nepochybně  by se zase přidalo  masivně  kde komu ze státní sféry. A  to nemluvím o tom, že  by  Babišovi  kreativci a  marketeři  jistě  ještě  s nějakým neotřelým nápadem na kupování  Koblihů  vyrazili! Co proti tomu postaví opozice a  Zeman?

Někdo  namítá, že  babišisté  a zemanisté  jsou  vlastně  jedna  množina? A  že  prezident  může  zatlačit na svoje  voliče a  zdiskreditovat u  nich  Andreje….  Dosud  byli jedním kmenem. .  Nyní je  čeká rozhodnutí, ke  komu se přidat. Babiš  nabízí  prachy  na  dlaň. Co může  nabídnout  geniální šachista  stratég? Tedy  kromě  bonmotů?  Zadarmo opravdu  nehrabou  ani kuřata, natož Pepa a Máňa Koblihovi!

Jestli se Zeman  nyní pustí  do  ostrého souboje s  Babišem,  čeká  ho  osud  pověstného kůlu v plotě.  Z politických  stran  by  za ním mohly a  dodávám, že  velmi podmíněně,  stát  jen Okamura s Filipem. Ze  sdělovacích prostředků?  Inu  servil Soukup.  A možná  Křetínského  mediální  skupina.  Možná.  Jen  v případě, že  by  pánové  kolem  skupiny  J and  T  došli  k  názoru,  že  Babiš  už posílil příliš a že  začíná být nebezpečný i jejich zájmům. Jinak  všechno ostatní, když  ne tvrdě protizemanovské  pak v  nejlepším případě neutrální.  Navíc  je  ve  všech  televizích,  rádiích  i  klasických tiskových  reakcí  spousta  novinářů, které  Zeman  vědomě  a dlouhodobě  urážel. Co by nyní  vycítili možnost  srovnat  účty. A  to nemluvím o takové  drobnosti, jako  že  lidé  mají  přirozenou tendenci si to  nerozházet  s  jasnou budoucí suverénní silou a  že  ti, co  nepracují  zrovna  pro ČRo nebo ČT, vědí, že  nemohou  tušit,  zda je v  budoucnu  nějaký  vítr  nezažene do nutnosti  zaklepat  u  dveří Babišova  mediálního domu!  Zkrátka  –  případný  kůl v plotě  jménem  Zeman se rýsuje velmi zřetelně.

Babiš  přirozeně  tohle  všechno ví. A proto šel, ještě  před  jmenováním předsedou  vlády,  do ostré konfrontace  s  prezidentem,  z  kterého  udělal v  jeho doméně  –  diplomacii  východním směrem, dokonalého trpaslíka.  A  klidně  riskuje  odvetu.Protože  ON   Zemana  NEPOTŘEBUJE! UŽ  ho nepotřebuje!

On  vsadil  na daleko  důležitější a silnější  hráče. Posledně  v  článku  Babiš začal velkou hru, Zeman ztratil tvář-DOPLNĚNO!!!!!

jsem uvedl, proč  vlezl s  takovou rychlostí  do  bruselského rekta ohledně  vyhošťování  ruských  diplomatů. Zopakuji to

-momentálně je  kvůli  Čapáku za pariu, co   u   slavnostního  oběda s mezinárodní  smetánkou  krade  stříbrné lžičky a byl u  toho  přichycen

– plus evidence  jako  fízl StB

-k  tomu  handly  s  komouši a  dokonce i  něčím, jako je Okamura!!!!! Kteří  Brusel  vydávají za peleš  lotrovskou

Babiš  v pozici  456. nejbohatšího člověka  na planetě jednoduše  v  roli párii  zůstat  nemůže  a nemíní!    A  udělá  všechno, aby  se jí zbavil.   Koblihům bych  vřele  doporučil, aby  si  vzpomenuli na  Babišův  veletoč  ohledně  přijímání  připrchlíků na podzim  2015!

Ale  tohle  samo o sobě nestačí.  Babiš  moc  dobře  ví, že  Brusel, Merkelová,  Macron, Mayová  jsou  důležité  figury  na  šachovnici, ale  tou klíčovou  jsou Spojené  státy.  U  těch  měl  ministr  spravedlnosti  Pelikán  nikoli  vroubek, ale pořádný  vrub.  Američané, v  rozporu  s veškerou  tradicí, vydali  do Česka  vraha  Dahlgreena a očekávali, že  recipročně  dostanou Libanonce Abu  Fajada. Jenže  ten  dokázal připravit /určitě  ne  bez  české pomoci/ dokonalou  léčku a  nakonec  Američané utřeli a  Fajád  byl  vyměněn za  česká  rukojmí, držená  v Libanonu.  Skřípěli tehdy  zuby a  na  adresu ČR  padala  velmi nelichotivá  slova z Washingtonu. Jenže  i v  USA  holt nakonec  museli vzít  na vědomí,  že  kdyby  byl Pelikán  vyhověl jejich přání a  Abu Fajad se ocitl v americkém kriminálu jako Nikulin  a  zajatým  Čechům se cokoli stalo,  byl  by  Babiš  stoprocentně  utrpěl volební debakl. Což nemohl připustit. Takže Abu Fajad mazal do Bejrůtu.

V  takto nastavených  rámcových podmínkách  neměl  Nikulin  ani  stín  šance,  že  by byl odeslán do Moskvy! Že  by  Američané znovu  žádali  marně.  Babiš  prostě  musel  ukázat  za oceán, že  je ten  správný  chlapík v  Praze a že jím vždycky  bude. Nejlepší cesta  k tomu je zesměšnit  vůči  Rusku vstřícného prezidenta!  Američané  pochopili.  A poslali  sem  Ryana, aby  demonstroval  americko  českou  nerozbornou jednotu. Vůbec nechápu, že to Zeman nepochopil!

Navíc  celá  ta  hra s Nikulinem  byla  připravena  dlouho dopředu. V  době, kdy nikdo nemohl  vůbec něco  tušit  o incidentu s nějakým Skripalem!!!!  Proto,  se Babiš  pustil s  takovou vervou  do  vypovídání  Rusů a klidně  naštval  Zemana. On  věděl,  že  má v  rukávu něco  daleko většího, kde se chytne  s  Hradem tak jako tak,ale  že mu to stojí za to.

Babiš  si vytřel tímto také    s  celou opozicí, zejména  pravicovou.  Ta, s nadšením a  politickou krátkozrakostí  sobě  vlastní, Babišovi, za  Brusel i Nikulina  vyslovila  uznání!!!  Aniž  by přemýšlela, že  si  jinak jí nenáviděný premier  právě  došel  pro  generální odpustek  z Washingtonu. A  tím jí  sebral v podstatě  jakoukoli politickou argumentaci. Nejen  to, ono jim ani nedošlo, že  Washington evidentně  Babiše  akceptoval.O tom svědčí pozvání  nýmanda  Vondráčka do Kongresu. Všichni ti, Kalouskové, Schwarzenbergové, Pospíšilové, Klausové, Fialové, Topolánci, Němcové, Bělobrádci, Gazdíci atd. se k něčemu takovému  nepřiblížili  ani  na  1 000km.Nemají co nabídnout. Kromě  teatrální  věrnosti. Babiš měl a vydal Nikulina. To platí, nikoli řeči. A  Babiš  má pod palcem i objednávku na  vrtulníky. Prostě pro americkou administrativu je  hráčem  ten, kdo  něco drží v  ruce. Nikoli ten kdo je  nejdevotnější! Američané jsou dokonalí technologové moci, vědí, co je  důležité!

Jestli se  v něčem shoduji s  takovým Kalouskem, Fialou a podobnými, pak v názoru na  to, že  Babiš  je  naprosto  fatálním nebezpečím pro  demokracii a normální fungování státu.  A nepochybuji ani na  chvíli,  že nám to  předvede  v míře,  kterou si sotva umíme představit.  Zejména tehdy,  když  by , nikoli náhodou,  došlo na předčasné  volby  a on by  mohl sestavit, bez pomoci kohokoli  nebo jen pár  poslanců odjinud,  svou  vládu.  Následovalo by  nejspíš  totéž, co lze  vidět, v podání Kaczynského v Polsku.  Brusel, EU,  Berlín, Paříž a  další  si mohou  na  adresu  Varšavy  říkat  co chtějí.  Jen hází  hrách na  zeď. Kdyby  Poláci  nebyli překročili  hranici ohledně  tzv. zákonu o holocaustu,  stály by Spojené státy na jejich  straně neochvějně.

Podobnou  chybku  Babiš  nikdy neudělá.  Nemá  Kaczynského bigotní limity.  Ale jeho ambici  vládnout  sám a jen podle  svého, bez ohledu na kohokoli, rozhodně  sdílí.  Zkrátka  řídit  stát  jako  firmu. Svou  firmu. Podle hesla, co je  dobré  pro  Agroferet a Babiše, je  dobré pro celé  Česko a každého jednotlivého občana!  A  to přidostatečně  velkém zisku v předčasných  volbách a  s laskavou podporou  zámořského strýčka, určitě  půjde.  I kdyby  Brusel namítal cokoli.

Vyfakovat  dvěma tahy  jak Zemana, tak  většinu  opozice  zejména  tu, co  z něj dělal a už  i  dalšího ruského švába, to je  tedy  výkon!  Říkám nikoli obdivně, nýbrž  vyděšeně!

Zemana je  mi upřímně  líto. A ještě  více, těch, co se za něj byli  jak o život, nehledě na logiku a  minulé  zkušenosti s ním.  Být kůlem v plotě  je hodně  smutný  osud. Jakkoli  je  třeba  zasloužený. Ale  ještě  horší  je nyní  babišzemanova  dvojjediného  voliče  – ke  komu se přidat?! Ale tihle  to jistě nějak zvládnou! Jsem zvědav ovšem, jak to zvládne  Zeman. S  čím přijde, protože  nepochybuji, že  se bude chtít  pomstít.  A znovu opakuji – střetnutí těhle dvou si  hodlám opravdu užít!

 

 

 

 

 

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Hodina vlka se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.