Má Boris Johnson musí mít v rodokmenu i barona Prášila


I  dneska  si dovolím luxus  plýtvání články. Včera jsem se „vloupal“  do hájemství pana Lea, dneska  totéž, ale opět bez  zlé  vůle, to  provedu znovu – tentokráte  dalšímu doyenovi Kosy – Xaverovi. Přátelé prominte, ale  nelze  jinak. Kauza  Skripal žije  svým  vlastním  životem  a  to velmi dramatickým. Nelze  to nechat  bez  povšimnutí.

Už před  časem jsem konstatoval,  že jeho rodokmen je  obyčejně  rozsáhlý  a národnostně  pestrý. Česká  Wikipedie o  tom píše  takto:

Johnson je přes svou prababičku, která byla nelegitimní dcerou prince Paula von Württemberga, vzdáleným příbuzným prvního württemberského krále Fridricha I. a přes něj i vzdáleným příbuzným britské královské rodiny a dalších evropských monarchů.[14] Jeho pradědeček byl čerkeskoturecký novinář Ali Kemal. Vedle toho má Johnson i ruskožidovské předky, s čímž souvisí jeho ruské jméno Boris.

Já  hodlám dokázat,  že  Wikipedie by onu  stať o tomhle  podivuhodném  britském  politikáři měla  doplnit o závažný  rodinný  údaj – jeho přímým předkem  byl i  Karl Friedrich Hieronymus svobodný pán von Münchhausen, v obecném povědomí známý  jako  baron Prášil.  Protože  kdyby ne,  musel  bych akceptovat, že  je jen  trapným kecalem, ne li přímo lhářem. Nebo se ztotožnit s Wikipedií, respekte  v  ní uvedenou citací  nahrávky z tajné schůzky v říjnu 2016, kdy  úředník izraelské  ambasády Šai Masot  uvedl, že britský ministr zahraničí Boris Johnson „je idiot“, ale je „v zásadě dobrý“, protože podporuje Izrael.

Nechám  na  každém ze  svých  čtenářů,  jestli  Borise Johnsona  budou mít  za  idiota  nebo zdali si řeknou,  že krev není voda a  geny po předcích  nikdo neovlivní.

Oč  běží konkrétně?

Mám před  sebou  dva  články  z německého  renomovaného serveru  Deutsche  Welle.  Oba  se týkají Borise Johnsona.

Ten první je  z 20.03. 2018 a má název

Boris Johnson: „Putin kann seiner Verantwortung nicht entgehen“

Boris  Jonson: Putin před  svou odpovědností nemůže  utéct

Tenorem článku je tato věta:

Die britischen Wissenschaftler, die die Nowitschok-Probe untersucht haben, seien fest davon überzeugt, dass die Probe aus Russland stamme, sagte Johnson

Britští  vědci,  kteří testovali novičok, jsou pevně přesvědčeni,  že  testovaný materiál pochází  z Ruska,  řekl Johnoson.

Stejná  Deutsche  Welle ovšem přinesla  k tématu  předevčírem  další  článek

Großbritannien macht weiter Russland für Skripal-Attenat verantwortlich

Británie  dále  ční  Rusko zodpovědným  za  atentát na  Skripala

30.03.2018

Jádrem  článku

je toto:

Für die Experten des Forschungszentrums des britischen Verteidigungsministeriums ist die Herkunft des gefährlichen Nervengifts Novitschok nicht eindeutig nachweisbar.

Pro  experty Výzkumného centra  britského ministerstva obrany  je  původ nebezpečného nervového jedu  novičoku neprokazatelný.

Pro  vás  nic  nového.  Pochopitelně. Nicméně, když  si  postavíte  ty  dva  články  DW  vedle  sebe….  Tak je  to  úděsný  úder  zdravému  rozumu a  logickým postupům.

Nezbývá než  se  Borise Johnsona  zeptat – a  pane ministře,  byl byste tak laskav  a prozradil nám , kteří  vědci vás informovali do  20.03.  že  jsou pevně přesvědčeni  o ruském původu novičoku  ze  Salisbury?

Osobně bych  čekal,  že  tuhle otázku  nebudu pokládat já, na  svém  mikroblogu, nýbrž  že  s ní  vyrazí BBC, Timesy, Telegraph, Daily Mail, Guardian , Sun a podobně. Nebo/a všichni čelní  politici ze  zemí,  kteří  se připojili  k vyhoštění ruských diplomatů. V nejvyšším  obecném zájmu. Ovšem nikdo tak nečiní! Nechápu  proč.  Máme  si opravdu vybírat  jen  mezi možnostmi, že se Borisi Johnsonovi práší od  úst  nebo že měl pravdu onen  izraelský  diplomat, který jej nazval idiotem?  To nikdo nevidí  zoufalost takového vybírání a opravdu to vůbec nevadí?

Mimochodem,velmi zajímavě  se jeví  postoj  Washingtonu ohledně  vypovídání  ruských  diplomatů:

Česká  media /třeba  zde/ nás  informoval o vypovězení  60 Rusů z  Washingtonu v tomto duchu:

Americký prezident Donald Trump v reakci na kauzu Skripal nařídil vyhoštění šedesáti Rusů a uzavření konzulátu v Seattlu. Mezi vyhoštěnými je i 12 diplomatů z mise při OSN v New Yorku.

Sarah Sandersová prohlásila, že po vyhoštění Rusů budou Spojené státy bezpečnější zemí, protože „bude omezena ruská schopnost slídit po Američanech a provádět tajné operace“. „Vyhoštěním Spojené státy a jejich spojenci dávají Rusku jasně na vědomí, že jejich akce budou mít následky,“ řekla mluvčí.

Vypovězení diplomatů má být podle činitelů americké vlády signálem do Kremlu, že počet ruských špionážních operativců ve Spojených státech je „nepřijatelně vysoký“.

Kremlobijci  typu Petr  Kolář  doslova  slintali  blahem.

Když jsem  tohle  všechno četl a následně byl upozorněn  na  článek Yahoo Finance  s nadpisem

Russia can replace expelled diplomats: US official

Rusko může nahradit vypovězené  diplomaty

článek je z  30.03.2018

koukal jsem  na  jeho význam jako mladý  skot  na nová  vrata. Jeden by  čekal,  že  USA  zruší  v souladu s vyjádřením mluvčí Bílého domu místa  po vypovězených, aby  naplnilo mantru

protože „bude omezena ruská schopnost slídit po Američanech a provádět tajné operace“

a  ono ne!! Rusové mohou  poslat nové lidi! Výměna kus  za  kus!

Nezbývá, než  spekulovat, co je příčinou  této podivuhodnosti.  Že  by  ani  Američané  měli pochybnosti?  Nebo  dokonce věděli?

O  tomhle  bádat  nebudu.  Nemám se čeho chytit. Radši  se vrátím  k  Borisi  Johnsonovi. Psal jsem o  něm po  Brexitu jako o zbabělci,  který  odmítl  převzít  odpovědnost za  to, co pomáhal referendem  prosadit.  Bylo nemálo těch  čtenářů,  kteří  se mnou  hrubě  nesouhlasili.  Ještě  více jim bylo proti srsti, když  jsem opakovaně  tvrdil,  že  brexit  nebyl o postoji  hrdého Brita, který se vzepřel diktátu  Bruselu,  ale  že  šlo o vyřizování  účtů s  Cameronovou  vládou a dalších, úplně jiných,  věcech. A  že  britský brexitový  volič  byl obelháván.

Boris  Johnson  byl,  vedle Nigela Farrage, hlavní ikonou  brexitu.  Chci se nyní  svých tehdejších  kritiků  zeptat –  co myslíte,  práší se od úst  Borisi  Johnsonovi  jen  dnes nebo už  chápete, že  si stejně počínal i  před  dvěma  roky? Ještě  je  ve  hře  varianta  s  tím hrdým  Britem?      Pro mne je  to jasné.  Kdo  pábí nyní, pábil  i  tehdy. Nevěřím  na  to,  že  Boris Johnson  chytil  nějaký  virus  pábení  až nyní. Stejný metr pro  všechny  a všechno brání zaslepenosti   typu – pravda je to, co  mi vyhovuje.

 

 

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Hodina vlka se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.