Krach mezi Babišem a soc dem – co bude dál? Doplněno!!


Nerad  píši o věcech,  které  už  zkomentoval  kde  kdo. Což  je  dnešní případ. Jsem v polních podmínkách a  jednání  mezi ANOšéfe a  a ČSSD  skončilo ve  čtvrtek  večer příliš  pozdě než, abych se k jeho  výstupu  dostal dříve než v pátek dopoledne. A  to už  byl internet  plný nejrůznějších komentářů, co jak a proč. Přesně ta  situace, kterou nemám  rád, protože  už  přijít jako druhý  znamená  mít  velmi zúžený  komentářový prostor, protože ten první, vybral většinu  zásadních   informací. A  když je  člověk  nějaký  273, tak si říká,  bude to moje  zamyšlení ještě vůbec někdo číst? Nicméně i tak vám ho zkusím nabídnout  s vědomím,  že místo čerstvého voňavého a ještě teplého chleba  dnes podávám už jen okoralou  skývu. Kterou v podstatě  nemám  navíc  jak pomazat  máslem, protože i to  už  v  téhle záležitosti  z valné  části došlo.

Ale k věci. Docela  často  na Kose  můžete  číst  odkazy na to, že  se mi s předstihem podařilo odhadnout  běh věcí budoucích. Zejména  co se tuzemské politiky  týče. K tomuhle  tete a  tete mezi Babišem a  spráskanou  soc dem   jsem  žádnou prognozu  výsledku nevydal. Protože  mi  to jednání  ze  strany  socdemáků bylo natolik odporné, že  jsem se nedonutil  tohle  téma nějak pojednat.

Ovšem přiznávám, že  kdyby  ano,  byl vyslovil názor, že  se nakonec  nějak zaranžují. Prostě  jsem  to, sám pro sebe  tipnul jinak, než  je konečný  výsledek. A  ještě  dodám, že  rozhodně nad ním neuroním slzu.  Ani náhodou Opakuji – já  i naše  rodina  volila sociální demokracii,  ale  v žádném případě proto, aby kolaborovala  s člověkem, podezřelým  z  podvodu- Babišem. Právě  naopak. Ale  o to  nyní už nejde. Zdá se, opakuji  – zdá se,  že  jednání  jsou ukončena. Za  definitivní  bych  to neměl. Jednak to musí požehnat ústřední  výbor soc dem,  dále dnešní   pokračování jejich  sjezdu, může  i být, že nějak bezprostředně zasáhne  Zeman, ale  hlavně  – pro Babiše není problém popřít to, co  ještě  sám tvrdil před půl hodinou. Takže  klidně  může  ještě  obrátit a soc dem  vyjít  vstříc. Bude li chtít..

Můžeme  se tedy  nadít ještě velkého překvapení.  -rozhodně není vyloučeno  i když  je momentálně nepravděpodobné. Klíčové slovo je -momentálně, nikoli nepředstavitelné.

Zatím  jsme  svědky  mediální přestřelky  mezi Babišem a  sociálními demokraty o tom, kdo je za  krach jednání odpovědný a já plně  stojím za  následujícím  vyjádřením současného předsedy  ČSSD:

KAŽDÝ  potenciální  partner, hodný  toho jména / tedy nikoli Okamura  nebo  Filip/ MUSEL chtít  vnitro. Aby  měl Babišův  průšvih s  Čapím  hnízdem šanci  být  policejně  dotažen  do  regulérního konce!  Problém není  Hamáček  nebo snad jeho umanotost na  vnitro, nýbrž  průšvih Andreje  Babiše.Jestliže  OLAF ve  své  zprávě hovoří o podvodu, Česká republika sama  Čapák stáhla ze  seznamu  Bruselem financovaných projektů, pak každý soudný  člověk snadno udělá obrázek,  zda jde o podvod  anebo nikoli a  zda policie  šetří právem čili nic!

Ta  tomhle  skončilo  čtvrteční  pozdně  večerní jednání. Jen  na tomhle.   Takhle  skončila naděje  na  standardní  vládu!

Proto zkusím  nejdříve popsat, co pokládám za  jisté:

1- je zřejmé, že  Babiš neměl a nemá chuť se o  vládě  jakkoli politicky  dohadovat. S nikým. Chce, aby  se  hrálo  výlučně podle  jeho not. V podstatě  vládne  půl roku,  aniž  by, s výjimkou posledního týdne  s někým  opravdu vážně  vyjednával.  Nikoli  ti ostatní,  ale  výhrqdně  Babiš  je  zodpovědný  za  to,  že  republika nemá  normální  vládu a je  rukojemstvím  majitele  Agrofertu.

2- Hrát podle jeho not  znamená

-že bude ovládat  spravedlnost, vnitro a finance.

-že  vláda  bude  jen potvrzovat  to, co si přeje  Babiš

-že  co je  dobré pro Agrofert a  Babiše  osobně  je  dobré pro celou republiku

-vnitro  rozhodně nehodlá přenechat nikomu a  za žádnou cenu. Proč to ukázala  už  kauza  plk. Murína, kterého se snaží dostat z čela  GIPS, aby jej  v roli šéfpolicajta  policajtů  nahradil nějakou  svou poslušnou  marionetou typu Šlachta,  který už  se postará, aby  jakékoli vyšetřování Čapího hnízda  skončilo v  autu. Babišovy výlevy na tiskovce, že  šetření  Čapího hnízda probíhá  nikoli pod  dozorem ministra  vnitra, ale  že nad ním bdí  státní zástupce  a tudíž je nestrannost zaručena a  sociální demokracie nemá  žádný důvod  se o tento psoto ucházet je jen bezobsažný účelový  blábol pro  Josefa Koblihu a spol. Stačí  si vzpomenout na jiný nedávný  Babišův  výkřikže  v téhle zemi si  lze  účelově objednat  stíhání kohokoli.    I Pepa  Kobliha by měl pochopit, že  buď  je pravdou to,  že v kauze  Čapí hnízdo stačí dohled  státního zástupce nad  vyšetřovateli a  tím je zaručena  jeho férovost nebo je  naopak pravdou,  že  u nás  je možné na objednávku stíhat kohokoli. Jedno z těch dvou tvrzení je  vyslovená lež, protože  obě najednou platit  nemohou.

3- Babiš  si je jistý svou pozicí. Ta je popsána  detailně v

Kauza Nikulin – jak Babiš udělal blbce z celé české politické scény a Zemana osobně

Nebudu  vás  obtěžovat  opakováním  tamních závěrů.  Jen dodám,  že  Zeman kapíroval, že  je  v  téhle,  Babišem  vyprovokované hře,  jasně  slabším partnerem a  předevčírem  večer  u servila Soukupa  dokonale  stáhl ohnon a  když  byl  dotázán na kauzu Nikulin, zmohl se jen na  chabé .. že  je to  Pelikánova odpovědnost, on že  to vidí  jinak,   ale, že kdyby  Nejvyšší  správní soud  vyhověl kasační  stížnosti Nikulinova  advokáta, bylo by  to  na dobrovolnou nebo nedobrovolnou Pelikánovu demisi.

Na  Zemanovy  zvyklosti slaboučká nereakce. A naprosto trapné bylo následné   vyjádření jeho mluvčáčka ohledně  Zemanovy  reakce na  krach jednání! Tohle už  je  úplná zoufalost!

Přitom Babiš z něj udělal veřejně kašpara, kterého nebere  vážně! Pro tento moment  stačí, když z toho vyvodíme  závěr, že  Babiš  si je zcela jistý svou pozicí

4- Říká se, že  Babiš  neumí uzavírat kompromisy. Tomu nevěřím. I  on dělal  a  dělá  kšefty se silnějšími, než  je sám. Pak zkrátka  kompromisní řešení je nutností. Ale  myslí si,  že  na české politické scéně  není v  dohledu  ani polovičně  silný hráč. Prozatím ne. Navíc  má  vše, co potřebuje. Nezpochybnitelně  vládne. Že  nemá  důvěru  mu nijak nevadí a  vůbec  ho to neomezuje. Slušnost a zdrženlivost  nejsou  kategorie   jež by znal a respektoval.  Proč  také, když jej parlament  nemůže  odvolit, prezident mu slíbil další jmenování a  třetí pokus  má tak jako tak? Že mu v  parlamentu budou padat  zákony pod  stůl?  Tím lépe!  Role  chudáka, kterého všichni podrážejí  je  jeho majstrštyk. To umí dokonale.  V podstatě  potřebuje protlačit     jedinou zákonnou normu  – rozpočet na  2019. A  vzhledem k tomu, že  už  si     už dopředu  koupil ve velkém  voliče  – slibem mohutného zvýšení důchodů a  cestování téměř  zdarma, je  téměř nemožné, aby  byl  tenhle  zákon ve  sněmovně  zablokována nenašel  101. Zejména tehdy,  pokud  by  to bylo v  době  vrcholící kampaně před mimořádnými volbami!

Babiš  kompromisy  dělat umí.  Když musí. A  tady  taková situace nenastala. Protože Zeman mu zkrátka  dal bianco šek a  dnes, ač  potupený  snad vůbec nejvíce  ve  své politické karieře, zatím nemá  žádnou protihru.

Tohle  jsou  jistoty. Na kterých bude  politickými  hráči  stavěna  budoucnost. Tím, kdo určuje  co bude,  je  tedy  jednoznačně  Babiš.

Má v  zásadě  tři cesty

1- protahovat co  nejdéle  pro sebe velmi  pohodlnou  vládu v  demisi. Z které ho vlastně nikdo  nemůže  sestřelit. Leda prezident, pokud  by  využil svého ústavního práva  rozpustit  sněmovnu. Nejspíše ovšem  až po třetím pokusu.  Jenže  k tomu by  musel urychleně  jmenovat  Babiše  nebo někoho jiného premierem a ten by  byl na tahu se sestavením  vlády, atd. atd. Ale i tohle  se může protahovat  a  Babiš  nespěchá. Nemá proč.Komfortnější  už  to mít nebude.  Protože  nejdřív  musí  dostat pod  plnou kontrolu  vnitro a postavit  do  latě  všechny , co  by si na  něj  chtěli posvítit.Tohle,  – tedy  převrat na  vnitru k  obrazu  svému  je, dle mého názoru  jeho  vůbec největší priorita!

2- dohodnout se oficiálně na  nějaké formě  spolupráce  s KSČM a  Okamurou. A  získat  formou  tolerance důvěru ve  sněmovně. Tenhle  handl už  fakticky  ve  sněmovně  existuje a funguje. Soc dem to věděla a proto  požadovala, aby  byl Okamura a  jeho loutky  vymeteni ze  všech  parlamentních  funkcí / s předpokladem, že  se Okamura  naštve a  vypoví pakt s  Babišem/ a  aby  Babiš  dal písemný  závazek,  že  s pomocí téhle  koalice nebude prohlasovávat ve sněmovně  zákony proti  vůli  sociální demokracie, pokud  s  ním budou ve vládě. Babiš  obojí odmítl.

Přirozeně – nechtěl si  to rozházet  s Pitomiem a  on, že by  dal někdy  někomu nějaké písemné záruky,  když vlastně má pohodlnou většinu 115, bez nich? Sorry jako!!!  Osobně  jsem se velmi divil,  že  soc  dem přes  tohle  dvojí  odmítnutí, ve věcech, které  byly naprosto  klíčové, jednala  dál.  Na  místě  Hamáčka  a  Zimoly  bych to položil na stůj hned na začátku  jednání  a  kdyby  na to ANOšéf a majitel nekývl, tak  bych ani  nic vyjednávat  nezačal. Bez  záruk, po zkušenostech s  Babišem  z minulého spoluvládnutí a se  zohledněním faktu,  že  nyní  během vyjednávání se  soc dem o koalici o oranžových psal jako  o straně podrazáků, s  ním nemá  smysl ztrácet čas.

Ale  zpět   tomuhle parlamentnímu  trio valcverku,  který  zatím hladce ve sněmovně fungoval. Jedna  věc  je  existence  de  facto a druhá  de jure. Opakuji – Babiš neoddiskutovatelně   potřebuje , aby  ho brali v  Bruselu a  v Paříži a  Berlíně. A  to při  spolupráci a opření se o komouše  a Okamuru  je  sotva možné. Ano, budou ho muset jako premiera  buranů z Čech trpět, s  tím nic nenadělají, ale  že  by ho  brali?  Tak to prrr!  Estébácký  znohatlík, přiživující se na evropských  fondech a opřený  o komunisty  a    politikáře sedmé kategorie??? Ten, že  by měl být  členem  jejich klubu? Tohle  si Babiš  opravdu bude  hodně   rozmýšlet. Asi stejně  jako  rodina,  kde dcera majitele  vily  na  Ořechovce   oznámí tatíkovi, že  se zamilovala  do Deža  Červenáka  z  Chánova a že  pozítří si ho vezme! Stát  se  to může, ale pravděpodobnost?

Kdyby  bylo po mém,  tak přesně tohle  bych Babišovi a  jeho voličům přál. Aby  si  s Okamurou užil  přesně  to samé, co on  vyváděl Sobotkovi. A  Koblihové  rychle  ze  svého  Andreje  rychle  vystřízlivěli!

3-ANOšéf se z nějakého  mně nyní  neznámého  důvodu  rozhodne  změnit  stanovisko a  například  ČSSD  dá, co ta od něj požaduje a  dojde k  reinkarnaci  právě  zavržené koaly  s podporou  Filipa  a  jeho byznysových  nostalgiků nebo přeci jen  přejde na model Kaczynski a  umožní, aby kabinet  vedl někdo jiný  z  ANO.

Takhle se dá  současná  situace  řešit, aniž  by byly  nové  volby.  Zdaleka nejpravděpodobnější se mi  zdá  ovšem přetrvávající  vláda v demisi, s  tím, že ta  nakonec  všechny otráví a buď  někdo  Babišovi nakonec  půjde na  ruku  nebo/a že  na podzim budou další parlamentní  volby. Opakovaně  jsem zde konstatoval, že  Babiš  stejně  vidí pro sebe  předčasné volby jako  nejvýhodnější a tudíž  preferoné řešení.

K tomuhle  to všechno směřuje. Babiš  si  slibuje, že  v nich posílí  natolik,  že  pokud mu unikne  absolutní většina, tak určitě  nabere  tolik, že  bude  potřebovat  opravdu  jen pár  hlasů pro toleranci, takže  bude moci vyjednávat z pozice  síly  s  kde  kým a nic  za  to nedat.

I když mne takováhle vidina  doslova děsí a je  to doslova na emigraci – jenže  kam odejít?, vychází mi  to, ač  by to mohlo být na první pohled nepochopitelné, jako  zcela   zoufalá,  ale  přesto nejméně  špatná  varianta.

Díky  Babišovým PR  iluzionistům,  jeho  dokonalému  bolestínství,  Zemanově  touze  po druhém prezidentském  období a  nadkritické  mase  Pepů Koblihů  mezi  českými  voličstvem, si  zkrátka a nedobře, budeme muset  projít obdobím Babišova  samoděržaví.  Se  vším všudy. Není  vyhnutí. A platí, že  čím dříve  to přijde, tím dříve  to také skončí.  Ani Babišovi  nerostou stromy  do nebe.  Jednou bude muset od  válu a  myslím, že  potom na  něj  bude  zasloužený  hon. Doufám, že  i v jeho případě  se potvrdí přísloví o božích mlýnech!  Protože těch, co ho budou  chtít  dostat do krimu  a tepláků  bude  mnoho a mnoho.  Ale  kdy  se tak stane, netuším…..

Tohle,  nad čím dnes rozumuji, to  je  zatraceně mizerné  kino. Ale  navařili jsme  si ho  vlastní hloupostí. Přirozeně  i  hloupostí  a totální šmíráctvím  politiků  ODS, Kalousekpartaje, ČSSD, KSČM, Gazdíků a  Lidovců  na tom nese  ohromný podíl. Ale  za  zisk Babiše  a roztříštěnost  ostatních politických sil i Okamuru v  parlamentu  můžeme  nejvíce my  samotní. Takže  si to  do slova  a písmena  vyžereme.

A  to včetně  těch,  kteří volili samotného Babiše. A že  jich  ani mezi čtenáři Kosy  není zrovna  málo. Jen doufám, že  zaregistrovali  Andrejovy  bruselsko rektální  cvičení / a to se netajím tím, že  EU  existenčně potřebujeme/  i  jeho  ponížené  doručení  švestiček z vlastní  zahrádky /pardon  Rusa Nikulina  k vytěžení/ do  Washingtonu. Jen  hádám, kolik z  nich  to do podzimu zapomene nebo  mu to do té doby  odpustí z nějakého naprosto iracionálního důvodu. Tipnu si  – nějakých 80% . Za  naprosto  zoufalou, ba nanejvýš  trapnou,  považuji Zemanovu nereakci  na  ukončení rozhovorů o sestavení  vlády. Rovná se  jeho  doporučení  na  sjezdu  ČSSD,  kdy téhle  straně  radil,  aby podpořila  Babiše a  spokojila  se  s nějakými pár náměstky.      Naprosto ubohá  šmíra.  Zeman  buď nemá  tušení,  jak to má komentovat  nebo  si netroufne  si to s ním veřejně  rozdat. Ačkoli  by měl, když  už  ne  všem občanům,  tak  nejméně  svým  voličům  a nikoli Babišovi, prioritně  sdělit  svůj názor a postoj. Zemanisté – vám mlčení vašeho  za  živa svatého nevadí?

Ale  trapný  a ubohý není  jen  Zeman. Nýbrž  i Filip a jeho komouši. Ti  veřejně  Babiše,  ohledně  jeho solidnosti a věrohodnosti,   testovali Ondráčkovou nominací   do čela parlamentní komise pro kontrolu  GIBS. Výsledek  byl, že  Babiš  slib nedodržel a komouše podvedl.  To  té  přišel  nový test  s komunistickým  návrhem zákona  o referendu. A  Babiš  je opět zasklil. Přesto  Falmer/Filip  vyjevil do  kamer

a- že  jednání  o vládě s ČSSD  selhalo  kvůli NEUMĚRNYM požadavkům  oranžových!!!!

b- že  kdyby k jednání  byli přizváni od  začátku,  že  by  to zmoderovali  ke  zdárnému  výsledku

Fascinuje mne  servilita  Falmera /Filipa  vůči Babišovi.  ANOOšéf  je  dvakrát  podfoukl a  oni  jsou ochotni  ho dále podporovat? To jim   skutečně  nevadí,  že  si z nich dělá  blázny?  A  když neuměli  zmoderovat Ondráčka v  čele  komise pro GIBS,  jak by  asi  chtěli  být  úspěšní  při dohadování o  vládě?  To jako  by  znovu nějak silou  dosáhli převzetí  soc  dem pod  svoji kuratelu jako  v únoru 1948?  Nebo jak si to představují? Lžou nám i sami  sobě nebo  berou nějaký hodně  silný  matroš?  A  to nemluvím o takové  pikanterii  jakou  určitě  je fakt,  že komunisté by se zavázali k podpoře vlády,  která  hodlá  být  maximálně  vstřícná  v  EU, k tomu  evidentně  hodlá  hrát  jestřábí  roli v   NATO, což  dokladuje  už  vyhlášené dvojnásobné   navýšení prostředků pro  armádu a výrazné posílení  počtu  vojáků v  zahraničních misích!!!! Gottwald, Husák a všichni pravověrní komunističtí  svatí musí v  hrobě  rotovat jak elektrárenské  turbiny při  hrozícím  black outu,  když  z nějakého toho komunistického  ráje  vidí  Filipa,  jak  říká,  že  podpora  oligarchy  a  velkokapitalisty  Babiše  není v rozporu s  komunistickou věroukou, protože  to  je tuzemský  globální  kapitalista!!!!

Tak takhle  daleko  to dopracovala  partaj,  která si  dnes  říká komunistická!!Nechápu, že  něco takového někdo může  volit kvůli  vzpomínkám na  krásné  časy z před Listopadu!!! To opravdu  už  jsme  takhle  zblbli?

Dodatek ze  sobotního poledne:

Když  už se v  tomhle  článku také zabývám soudruhy,  napadlo mne, že jsem je docela odflákl a  že  si rozhodně  zaslouží z mé strany  trochu větší pozornost  dění  u komoušů.

Mají těsně před sjezdem. Který byl vyvolán jejich  historickým volebním debaklem. Po něm bylo současné vedení v  těžké defenzivě a  to až takové, že  Vojta Falmer/Filip prohlásil, že  nebude obhajovat post předsedy  a tuhle pozici uvolní někomu jiného. Všeobecně se mělo za  to, že  tím někým jiným bude nejspíše tvrďák Skála. Později  se začalo nad mluvit i  o „pendrekáři“ Ondráčkovi. Jenže  nejsilnější vlastností současného soudruha  předsedy  je jeho úhořovitá  kluzkost. A  schopnost  přizpůsobit  se poměrům a přežít. Když  viděl  Babišovu pozici ve sněmovně, okamžitě pochopil která bije a  jaký prostor  se mu nečekaně  otevřel, když  standardní strany  s Babišem  nechtějí a nemohou, kvůli jeho trestnímu stíhání. Uvědomil si cenu jeho  15 mandátů pro Babiše  v koalici s Okamurou nebo soc dem. Takže mu došlo,  že  historickou prohru lze  změnit  v historické  vítězství – nikoli tím  že  by komunisté  snad  vtáhli na  ministerstva  hlavním vchodem, na  tolik byl  soudný, ale  věděl,  že o tolik ani  hrát s Babišem nemusí. Že velké většině  straníků  bude  stačit pocit, že  jsou  „zase u toho“, že  jsou důležití a  vlastně v pozici kingmakera. Něco, co se jim od  roku  89 nepřihodilo a kdo ví  jestli přihodí. A  pak  zde  byl ještě  rozměr, kterému on  a všichni soudruzi ze  špiček dnešní červené nomenklatury  rozumí  více než  dobře  – dostat  nějak  ten zajímavý pelech  v dozorčích a  správních  orgánech  státních a polostátních  firem nebo  na ministerstvech. Nic  masového, stačí  pár  desítek podobných pozic.  A  náhle  Vojta, co to složil  a už nechce  kandidovat, znovu  kandiduje!  A vypadalo to, že  jasný  favorit  Skála  utře. Filip, podle  dostupných informací  najednou  sklízel  nebývalou stranickou odporu. Jenže přišel Babišův podraz  s  Ondráčkem a především předvčerejší  krach mezi Babišem a soc  dem. Velmi velmi nepříjemné pro Filipa!  Už  už  viděl,  jak  mu vděční souuzi a  soušky  na  sjezdu  aplaudují a nyní?  Co jim může  nabídnout, pokud  Babiš  neotočí  nebo  neozficializuje  onen  ve  sněmovně  fungující  triovalcverk? 

Tahle partaj nemá  žádný  étos. Dokonce  ani takový  jako kmotrovská ODS: Je  to  ideově naprosto vyprázdněná  skořápka,  která  svým  řadovým  členům a voličům prodává  teplou  vodu  snů a nostalgických  vzpomínek  na dobu jejich mládí, kdy byli plní  sil a nechá je  snít o  tom, že  by  to tak snad  mohlo být někdy  znovu. A  tihle naivní  konzumenti  třešní  nejsou ani natolik soudní, aby  si uvědomili,  jak doba pokročila, svět se proměnil a co pro ně  a jejich sny  znamená  zánik Sovětského svazu. Natož, aby pochopili,  že  komouše, který se spojí s  druhým největším  boháčem a fabrikantem v  zemi je  podle klasiků  /kterým  mne  ani nenapadne  se posmívat/ žluťák, zrádce a nejhorší možný  třídní nepřítel. 

Z této fatální nevědomosti a  nostalgie  členů a  sympatizantů  těží  několik  stovek  nejvyšších  funkcionářů  byznysspolku zvaného  KSČM,?  kteří  mají  díky volbám skvělé  živobytí a  jejichž  počet nyní, pokud  by  vše  s Babišem klaplo, mohl  opravdu  výrazně  stoupnout…. Troufnu  si tvrdit, že  nadcházející  sjezdové  třešňobraní bude daleko zajímavější  událost  než  dosjezdovaní  stříhání  zbylých oranžových  růží v  Hradci.

Tam  už  půjde jen  o nářek na Babiše  a věcně  o pár dodatečně  dovolených jmen  do  gremií  strany. Na  další velkou oranžovou  domácí zabijačku  dojde  až  po dalším těžkém volebním.  debaklu na podzim.  Nicméně  jakkoli nemám možnost  oranžové  tlachání z  hradecké Střelnice  více sledovat,  zanamenal  sjsem i tam několik doslova  raritních výlevů z prostředí  soc dem. Exministryně  školství /jsem mimořádně  rád, že  ve  funkci  skončila/, stejně jako tzv. sociálně  demokratické  ženy  se  důrazně  ohradily  proti návrhům, aby  strana  zrušila  své rozhodnutí  o  pevných  kvótách o zastoupení  žen ve  stranických  orgánech,  které se  snažili na sobotní jednací program protlačit  někteří  straníci.  Ústy  Valachové jim bylo vzkázáno, aby si pánové  uvědomili, že  dnes je  21.století.  Inu  dáma  si  myslí, že  sukně  je  automatickou  kvalifikací  k řízení čehokoli, protože  holt  už  nějakou  dobu píšeme  letopočet  2000 +.  Za  sebe  říkám,  z  celé té  plejády  soc dem političek, co jsem  doposud  viděl, na mne osobně  nějaký  dojem /kladný/ udělal  jedině  paní Gajdůšková. Ostatní, včetně  Valachové, byla  hrůza. Někdy  tichá, jindy  zcela otevřená. Do té druhé  patří  také   jmenovaná  exministryně. Bohužel. Nepíši  tohle  kvůli vrozenému  mužskému šovinismu,  ale jen a pouze proto, že  mne u politika/političky  zajímá jen jeho konkrétní  výkon a  nic jiného. Takhle  to bylo ještě  ve  století  minulém a já  si  myslím,  paní  Valachová, na  rozdíl od  vás, že  správně. Ale třeba  jsem jen staromilec. Jen se dovolím skromně  zeptat  –  paní Valachová, opravdu  vás  jako čelnou členku soc dem nic jiného než kvoty  netrápí?

 

 

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Hodina vlka se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.