Jsou Jakub Janda o podobní připraveni dnes v noci zemřít? Doplněno!!!!


Všechno ukazuje  na to, že  dnes v  noci TO začne! Co je konkrétně  TO nikdo  jaksi nehodlá zodpovědět.

Duševní giganti  typu  Jakuba  Jandy nebo Heleny Lagšádlové  a  bohužel  i  skoro všech západních politiků počínajíc Trumpem, přes  Macrona, Mayovou, Merkelovou až třeba  ke  slovenskému Kiskovi, plus  Stoltenberg a  další / antibruselisté, všimli jste  si vůbec  že  centrála  EU  nevydala, jako jediná  významná  západní instituce  ani hlásek? / se  jaksi  vyznačují  úplně  stejným duševním potenciálem.

Asad, rozuměj Putin, musí dostat  lekci.

Kdo by potřeboval lekci ze  zdravého rozumu a to už  dávno a dávno  jsou přesně  tihle! Nikoli Putin.

Pamatuji  osobně  a velmi  živě největší konflikty  studené  války. Kdy   se zdálo, že  svět  už stojí před katastrofou -kubánskou krizi,  berlínskou krizi.

Pamatuji i tehdejší  fronty  v celé republice, kdy  občané  brali  útokem sámošky, aby  nakoupili do zásoby  mouku, cukr, mýdlo, alkohol.  Bylo tenkrát  do  15-ti let od  války a  všichni dospělí   si  tu dobu  dobře pamatovali.  Snadno si vzpomenu i na  vyděšeného dětského kámoše  Dalibora, který  v  době  karibské krize  přilítl  na schůzku naší  sídlištní party,  že právě  přijeli pro jeho tátu, že  si balil  kufřík s věcmi a  loučil se s  rodinou, jeho máma plakala,  protože  byl členem Lidových milicí  a  tu KSČ tehdy  mobilizovala  jako první. Pamatuji i  na svého tátu, který  čekal každým okamžikem povolávací rozkaz. Takové to tenkrát  bylo.

Jenže  tehdy  seděl  v Bílém domě  JFK a   v Kremlu  Nikita  Sergejevič. Oba  váleční  veteráni v  tom  nejvlastnějším slova  smyslu.  Věděli, co  je  válka  zač! Kennedy  tehdy  ignoroval  rady  sboru náčelníků  štábů  na preventivní úder proti Kubě. Rozhodl zavést  námořní blokádu. Aby  získal čas. I proti  radám tehdejší  ministra obrany  Roberta  McNamary.  Ukázalo se, že  JFK měl, s  podporou svého bratra  Roberta -pravdu.  Chruščov  poznal,že  musí  ustoupit. Ale  Američané mu umožnili  ústup se  ctí – rakety  z Kuby byly  tehdy kompenzovány  odsunem  amerických  raket  z Turecka., což  se poměrně  málo ví.

Tohle byla praktická politika  tehdejších nesmiřitelných!

Zkrátka – tehdejší velká politika mezi velmocemi byla podle  hesla:

Tohle  už  nesmíme  udělat, protože  ti druzí  už  by mohli  zmáčknout  atomový  knoflík

To  železné pravidlo platilo do roku  1990.

Pak se Sovětský svaz rozpadl.A  ona jednoduchá  doktrina, která  garantovala  základní pravidla  a modus  operandi ve  světové politice a existenci planety, respektive  života  na ní, byla  odhozena  na smetiště dějin jako nepotřebná veteš..

Západ, opilý  svým vítězstvím a dominancí, se rozhodl, že  nyní  už  to má  všechno naprosto ošéfované a  že  se  s nikým, zejména  s Ruskem, nemusí  bavit.

A podle  toho konal a koná.

Dřívější  doktrina  byla  změněna  z onoho, tohle  už nesmíme  udělat, protože  ti drzí by mohli stisknout  jaderné tlačítko  bylo nahrazeno  novou:

Tohle  ještě  můžeme  učinit, protože  ti  druzí se neodváží  jaderné tlačítko stisknout.

Rozdíl je  zjevný. Západ  se cítí/cítíl být neotřesitelným hegemonem, jež  může  všechno a  kdykoliv, když si to zamane. A který jediný  určuje, co pravda  je a co není.  Důkazů  netřeba!

Dále  to rozvádět nebudu. Jen bych se opakoval. Nehodlám  vás  unavovat.

Mám  místo toho jednoduchou  otázku:

jsou ti , co dnes  hrají  hru  svalů nebo co ji obdivují a  hlasitě  jí tleskají připraveni, se svými rodinami – to jest dětmi,  vnuky, rodiči, připraveni  zemřít  v  atomovém pekle  pět minut po tom, co bude odpálena  první  raketa  na Sýrii?

Nepokládám  otázku, zda jsou připraveni obětovat polovinu lidstva.  Tady mám jasno – když  to bude ta půlka, do které oni a jejich blízcí nebudou patřit, označí to za nutné kolaterální ztráty. Demokracie  má přece  svůj náklad- jak už  jsme  opakovaně slyšeli!!!

Oni  jaksi  automaticky počítají,  že

1- ti druzí  svůj knoflík nepoužijí

což je jejich hlavní mantra a  u mnohých  jediná.  Oni se neodváží. Na  tohle  sází  existenci planety!

2-když  ano, pak si  ti sofistikovanější  naivně  myslí,  že  oni zůstanou  ušetřeni.  Že  by  radiokativní  spad,  tlaková  a  telená  vlna  rozlišovaly  mezi těmi s  těmi „správnými postoji“ a těmi druhými?

Důvod  je jednoduchý – jednak ona opilost  vlastní mocí a důležitostí , ale především  – válka, ta  poslední světová, je pro ně  už  historie – něco jako doba  bronzová  nebo druhohory.  A  obyvatelstvo je na  tom  stejně!

Ve  vlastním zájmu  si  v žádném  případě nepřeji,  aby  to  Jakub Janda  a spol.  mohli testovat v reálu. Protože  zatímco  Janda ve  dvaceti  točil porno a  psal dopisy  Klausovu tajemníku Jaklovi,  já  ve  stejném věku  dělal na technice  zkoušky  z fyziky.  Nejen klasické  newtonovské, ale  také té moderní, kvantové.  A přesto, že  jsem už  skoro  všechno zapomenul,  jedno vím  smrtelně  jistě – pokud  dojde  k jaderné  válce,  pak  zkrátka  „správný postoj“  nemá  žádný  význam.  Jakub  Janda  spol. se vypaří  nebo  dostanou svou  smrtelnou  dávku  záření  stejně rychle  jako já! Možná  rychleji, protože  jestli  něco bude v ČR  prioritním cílem eventuální ruské odvety, bude to Praha, nikoli Plzen. Škodovka  už  dávno není  dělovkou  Evropy.

Takže  Jakube  Jando, Donalde  Trumpe, Emanuele  Macrone, Thereso Mayová,Angelo Merkelová, jste připraveni  dnes v  noci na základě naprosto  žádných  důkazů se  svými rodinami  dnes v  noci  zemřít?  Říkáte, že  vy to máte  pořešené a  že  uniknete? Janda  ne. Vy ostatní možná  ano,  ale  jestli nastane  to peklo, které  hrozí, platí, že  případní přeživší by  velmi  záviděli  nakonec  mrtvým. Svět, pokud  by  tu  konfrontaci nějak ustál,  by se změnil  v trvalé peklo.  Ledové radioaktivní peklo.

Sázka  na  to, že  ti  druzí  to neodpálí je, vzhledem k tomu, co svět  čeká, jestliže se spletete a to nás  evidentně  při tomhle  způsobu politiky  jednou nepochybně  stane, když nepřestanete, protože  Rusko bude  dotlačeno do  bodu,  když už nebude mít  kam couvnout,      je  ze  své podstaty  nesmyslná.Vlastně  totálně  zrůdná. Klasická  ruská  ruleta  je proti  tomu v podstatě  něco jako piškvorky  nebo Černý Petr.

Nechápu  tuhle  vražednou a  sebevražednou suverenitu. Nechápu ovšem  ani  obyčejné lidi. Opravdu pamatuji  berlínskou i  karibskou  krizi. Dnes  jsou  lidé v  klidu. Zřejmě  jsou názoru, že  nic  nehrozí…Nejen , že  by měli  kupovat tu mouku, cukr, mýdlo a alkohol.  Ale především vyrazit  do ulic  a  dát  zatraceně  na hlas  vědět,  že  už  je toho dost!   Zatraceně  dost.

Jo, ještě  jedna  drobnost – tenkrát  vůbec první věc, která  byla  v republice vykoupena, byl obyčejný ocet. Někdo rozšířil  fámu,  že  když se vana  napustí  touhle  tekutinou a  člověk se do něj potopí,  radiace  se  mu vyhne  velkým obloukem. Pokud  eventuálně  vyrazíte  do  krámu přeci jen nakupovat,  ten ocet  klidně nechte  v  regálu. Není to pravda.Radši  si kupte  a  to i pro své děti  něco  hodně  dobrého. Nejlépe  tekutého, s  pořádnými grády. V onom případě  případů  bude terno mít  nalitou a vygumovanou hlavu!

Snad mají  ještě  tentokrát pravdu. Snad.  Snad  bude ještě  zítra  a pozítří.  Nejsem si tím vůbec  jistý.

Za pár  hodin bud e jasno, protože  v noci to prý začne  lítat!

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Hodina vlka se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.