Případ Skripal, svatokrádež francouzského generála, Nordstream II a americká cla na ocel a hliník. DOPLNĚNO!!!! A ještě jednou doplněno!!!!


V kauze  Skripal  všechno skřípe. Doslova a do písmene! Ať  člověk,  který  automaticky  nepovažuje  všechno, co  řeknou Britové o tomto incidentu  za nezpochybnitelné  zjevení svaté  pravdy,  nýbrž to chce elementárně  a jednoduše  přezkoumat na základní poctivost  jejich tvrzení,  vezme za  cokoli,  nakonec se to vždycky začne  sypat  a   je v  okamžitě v pozici ubohého Izáka  ze  staré židovské anekdoty:

Ten nečekaně přijde   domů a nalezne tam in flaganti manželku Sáru v  objetí svého nejlepšího přítele  Moritze. Ovšem Sáru do rozpaků nepřivede. Ta okamžitě  na Izáka  vypálí – můj  nejmilovanější   muži  Izáku,  to není  jak  to  vypadá!  Přece bys  nevěřil  více vlastním očím  než  své dobré  ženě  Sáře?!

S případem  Skripal  jsme na  tom nyní úplně  stejně.  Britové, evropské a  a naše  elity  nám kladou stejnou  otázku  jako  ona  nevěrná  židovská manželka  Sára  – věříte  více  vlastnímu  nedokonalému rozumu /který je  ovšem dost  dobrý  k tomu je zvolit,  když  jsou  volby a  stejně tak  dost  dobrý, když  jde o placení daní/ nebo tomu co se  vám rozhodneme  říci?  V podstatě  se  ta  otázka  zredukovala  do trefné  definice, s  kterou v soukromém rozhovoru  přišel  Borísek –  solidarita  povýšila  nad   rozum!

Takže by nás  neměla  překvapit  jakákoli  pochybnost,  ba  dokonce bychom ji měli okamžitě  zavrhnout s námitkou – vždyť  Britové tvrdí že… Jenže  těch nevysvětlených  nevysvětlitelných podivností  je  zkrátka  moc.

Já jsem  se snažil  ty, pro mne nejflgrantnější, popsat postupně   článcích

Nevtip -Skripal- DOPLNĚNO! A ještě jednou DOPLNĚNO!

Babiš začal velkou hru, Zeman ztratil tvář-DOPLNĚNO!!!!!

Nikoliv štastný čtyřlístek a běhání bláznů s břitvou.

Britská Bílá sobota-DOPLNĚNO! A ještě jednou doplněno! Doplněno potřetí!

Má Boris Johnson musí mít v rodokmenu i barona Prášila

Dobré  shrnutí těch  nejhrubších  nevysvětlených /nevysvětlitelných/  diskrepancí  jsem našel v  následujícím textu:

Pojďme si udělat malou rekapitulaci celého Skripalova případu. Konečně už víme, jak přesně Putin otrávil Skripala aneb Jak se Velká Británie zamotala do vlastních lží a tím se sama usvědčila

A  do  toho  přišla  doslova  senzace, o níž  si myslím, že nad  ní  žasnou a  diví se jí nejen  laici, ale  dokonce  i ti  největší fachmani v oboru  vojenských  otravných látek, co jich  na světě  je  – dvojitý  agent  Skripal se  evidentně  zotavuje!!!!A  jeho dcera  Julia  je už  úplně  fit a  byla  propuštěna z nemocnice!!!!  Superjed  novičok,  který  údajně  zabijí v limitu  30-120 sekund ohledně  Skripala  žalostně  selhal A  to nikoli jen  jednou…..  A pak že je britské zdravotnictví ve  vážné  krizi, když  okresní  špitál dokáže  zázraky,  na které by  nestačil  ani Kristus.Protože  ten uměl  vyléčit jen malomocné , chromé a slepé. Ale  nikoli otrávené jedem,  který  zabíjí v horizontu několika  desítek vteřin.

Informace o zoufalé situaci  britského zdravotního,  kterou  lze  nalézt na  stránkách Českého rozhlasu Britské nemocnice nestíhají. Pacienti umírají na chodbách, pomáhat musí dokonce Červený kříž

je v kontextu  Skripal nutně přímo vzorovým hoaxem.Zasáhne paní Romancovová?

Jak je  to možné, když   Salisbury dělají  na  počkání ty největší zázraky?! Ledaže.. ledaže  by  si  si britští  vyšetřovatelé  spletli  novičok s  pepřákem  v silné koncentraci  nebo tak něco. Ale  budu  dnes solidární a nebudu  o podobných nepodstatných detailech přemýšlet. Tereza Mayová, Boris  Johnson,  Andrej Babiš a podobní mají jistě  větší  hlavu než  já, tak jim to  přenechám.Ten  zázrak.

I když  starost mi začíná dělat  už  i německá  vláda. Je neslýchané co si dovolil takový nějaký tajemník německého ministerstva zahraničí pro vztahy s Ruskem -Gernot Erler. Ten po  oznámení šéfa Laboratoře obranné vědy a techniky v Porton Downu Gary Aitkenheada,  že  nejsou  schopni  určit  původ pepřáku, pardon  super vražedného novičoku od  Skripalových prohlásil:

„To protiřečí tomu, co jsme předtím slyšeli od britských politiků, a určitě to zvýší tlak na Británii, aby předložila další důkaz o tom, že stopy přesvědčivě vedou do Moskvy,“ …. „Zjevně z britské strany existovaly takové zprávy, založené na informacích tajných služeb, takže nejen Porton Down sehrál svou roli, ale také dodatečné informace,“ …..„Ale ty nejsou veřejně známy a nyní je tu tlak na to, aby bylo těchto informací odhaleno více, jinak celá věc není transparentní,“

Co si to dovoluje  nácek jeden drzej nesolidární?! Von snad  přemejšlí  vlastní hlavou?!  Není  náhodou placenej Putinem? Janda  by si na něj měl posvítit!

Ale je  ještě  daleko a  daleko  hůř!  Sloupem, na  kterém vlastně  britské  stanovisko stojí,  je tvrzení Theresy  Mayové -cituji:

„Neexistuje žádné jiné věrohodné vysvětlení,“

A je to! Basta  fidli!  A kdo tuhle  pravdu  všech  pravd  by  zpochybnil  nebo zpochybnit  chtěl, je nepochybně  Putinem placený troll rozvraceč,  kterému  by  se  měly  věnovat  nejspíš  tzv. orgány  činné v trestním řízení.

Nicméně co dělat v okamžiku,  kdy  s  tímhle  do nebe  volajícím  kacířstvím  přijde elitní  francouzský  generál,  byť  dnes  už ve výslužbě?!  Téhle, doslova  svatokrádeže, se  dopustil generál v.v. Dominique Delawerde na stránkách  specializovaného  vojenského  serveru ASAF.  Český  kompilát  jeho textu  přinesl server  První zprávy, který  také objevil originální text pro českého  čtenáře.  Dovolím si  z Prvních  zpráv  kus  přetisknout:

 „Dovedete si představit, že by nařídil likvidaci bývalého špiona, kterého osobně propustil v roce 2010 a po dlouhou dobu nebyl hrozbou, 16 dní před volbami a pod silným tlakem v důsledku bojů ve Východní Ghutě? V předstihu musel vědět o hysterii, kterou západní média vyvolávají okolo jeho země. A proč právě teď?“

Pan generál má,  z mého pohledu,  naprostou pravdu: Jen k jeho -proč právě teď, dodám svoje  – aproč  vůbec? Co vlastně  Putina  Rusko, kromě  všemožných potíží mohli získat????

Podle jeho názoru verze ruské viny si „nezaslouží žádnou důvěru“ a zbavuje důvěryhodnosti ty, kteří ji aktivně propagují. „Ruská stopa se ztrácí: neexistuje žádný motiv, špatné načasování popravy, velmi špatné provedení „práce „, se zřejmým podceňněním Putinových intelektuálních schopností,“

Takže  podle  generála  Delawerdeho je  Rusko naprosto nesmyslným cílem!  A kdo že  dle jeho názoru připadá  daleko spíše v  úvahu?

Trojlístek Izrael, Spojené  státy , Velká  Británie.

Buď  každý  sám  nebo v  libovolné kombinaci, kterýchkoli  dvou  nebo všech tří.

Zajímavé  jsou motivy, které u jednotlivých členů  trojlístku  vidí:

Izrael

„V Sýrii silné spojenectví mezi Ruskem a Bašarem Asadem, Íránem a Hizballáhem vyvolává v Izraeli silnou negaci. Stačí si přečíst izraelské sdělovací prostředky, abyste se o tom ujistili. Díky tomuto spojenectví je Rusko vazbou, kvůli níž se americko-izraelský plán na rozložení Sýrie po sedmi letech války nikdy neuskutečnil. Četné návštěvy Netanjahua u Putina, aby ho přesvědčil, aby ponechal Sýrii a Írán, ho nepřesvědčily. V důsledku toho bylo nutné jednat a zvýšit na něj tlak,“

Spojené  státy

„Zvýšení tlaku na silné, a podle neokonzervativců, hrozící Rusko, je v současném zájmu Spojených států. Rovněž tak na vyprovokování velké krize mezi EU a Ruskem. Pokud se rozhodnou podvádět, mohou přidat k vyšetřování trestných činů několik záznamů o ruských telefonních rozhovorech mezi údajnými vrahy. Tím budou jejich protiruská obvinění pouze posílena. USA mohou být určitě zařazeny do seznamu podezřelých,“

Británie

Třetí podezřelou zemí Delawarde považuje samotné Spojené království, kde došlo k otravě. Tajné služby služby Theresy Mayové mohou působit jako piloti pro Spojené státy nebo nepřímo pro Izrael. Izraelské velvyslanectví v Londýně má silné vazby a vliv v britských médiích a mezi politickými kruhy. Je třeba také připomenout, že v Británii je po Spojených státech a ve Francii třetí největší židovská diaspora. A být věrným spojencem Spojených států znamená, že Anglie nemohla odmítnout laskavost.

Tolik generál Dominique Delawerde. Aby bylo jasné, že  nejde o nějakého pomateného starce, který  má  problém  s  nalezením smyslu  života po odchodu  z činné služby a  každá, sebenesmyslnější příležitost  je mu  dobrá, aby  na sebe  nějak upoutal pozornost. Co mi  moje  jazyková nevybavenost dovolila,  jsem se snažil  o něm zjistit  nějaké  detaily. Francouzsky  fakt  umím opravdu jen  koukat. Ani to jejich  speciální rrrrr ze  sebe nedostanu.  Takže  strejda  gůgl  a  jeho překladač. S jejich pomocí  i někdo takový nakonec  nalezne  příslušný  životopis.

Gen. Delawerde má za  sebou  skutečně příkladnou, spíše  naprosto skvělou  karieru. Absolvoval  jednu z nejelitnější vojenských  škol na  světě  Saint Cyr /kam se později  vrátil jako pedagog a  univerzitní  funkcionář/. Mimochodem, mezi  absolventy  téhle  elitní školy  patří i generál Heliodor  Píka.

Generel Delawerde po  absolvování  velel elitním  jednotkám francouzské armády  – plukům  Cizinecké legie a  sborům  Alpských střelců. Velel také  francouzským kontingentům  na zahraničních misích – Balkán, Blízký  východ.  Byl pověřencem  francouzských ozbrojených sil pro kontakt s  US  Army a u NATO Jiný zdroj  říká,  že  byl  také náčelníkem  francouzských jednotek radiotechnického boje.  Jeho  výkonnost a nasazení  dosvědčují  i vysoká  francouzská a  zahraniční  vyznamenání, včetně  amerických. Je důstojníkem čestné legie, komanderem národního řádu za zásluhy a také nositelem  řádu Záslužná legie (Legion of Merit), což je nejvyšší americké vojenské vyznamenání, které může  získat cizinec. Nedávno ho obdržel, při skončení svého působení ve  strukturách NATO generál Pavel.

Jak pravděpodobné je, že  jde  o  senila s měknoucím mozkem, co  který neví, jak by byl zase na  chvilku důležitým?  Nebo že  jde o  Putinovského  agenta, ať  už  z jakéhokoli důvodu? Odpověď  nechám na  každém  z  vás.

Pro mne  článek s  názory  francouzského generála  znamenal vysvobození. Signalizoval jsem, že  pokud  k tomu najdu odvahu, přijdu s  vlastní  spekulací, kdo a proč mohl  mít  zájem  na  skandálu  Skripal.

Jenže  mám  zásadní problém se spikleneckými  teoriemi všeho  druhu.  Včetně těch  vlastních.  Klasikou,  kterou  nemohu nikdy přijmout,  jsou pro mne  spekulace kolem  11. září.  Shledávám je za  nevěrohodné a  nedostatečné. Po  všech  stránkách. Prosím, ušetřte  mne  opět mailové  bouře  s  všemožnými odkazy na  experty a  expertizy, které  dokazují… když  nikdo  z nás  těm expertním posudkům  není schopen porozumět. Můžeme jim jen  věřit a  to není moje  parketa. Protože  kdyby  člověk hledal, našel by nepochybně  posudky přesně opačné.

Já  si  ohledně  11. září  kladu  jednoduché otázky, které nevyžadují  žádné  speciální  znalosti, ale  bez jejich  zodpovězení nemohu žádnou spikleneckou  teorii  přijmout:

1- jak to  že  pojišťovny   zajišťovny, disponující  opravdu  skvělými  vyšetřovacími  týmy  zaplatily  gigantické   náhrady  a  ani okem nemrkly? To jejich  experti jsou sto let jak za opicemi, tak  za  experty ze  spekulací?

2- jak to,  že  někdo připravil proti vlastním lidem  takovýhle obrovský a krvavý  podraz a zločin, do kterého muselo  být  zasvěceno nejméně  několik stovek lidí, aby byl připraven a proveden a podařilo se ho utajit?  Jakkoliv  se jinak všechno, i v USA,vykecá?

Ne, odpovědi  typu,  americká  vláda  donutila pojišťovny .. nebo, že  zbrojařské koncerny  jsou provázané s  pojišťovnami, takže  co ztratili  jedni, mnohonásobně  vyvážil zisk  druhých, mne neuspokojuje  ani  trochu.

A  ještě  horší  je  to s případnými odpověďmi na druhou otázku  – o bezskrupolozních zabijácích z CIA , kteří nemluví a nemají  žádné svědomí!  Ba tohle  odpovídám okamžitě otázkou

3- kolik ve svém okolí znáte  lidí, kteří by něco takového bez  váhání provedli? Konkrétních lidí?  Žádné  to  oni udělali! Pro peníze  a ze zvrhlosti. Promiňte, ale tohle  nejsem ochoten  brát. I v Americe žijí hlavně normální lidé jakovy nebo já, kteří se pro takovouhle podlou řezničinu prostě  nehodí! A  přidám ještě  jeden zásadní dotaz:

4- schází mi  totiž  motiv!  Motiv, který měla  vláda Spojených států,  aby  takovou  hrůzu  vymyslela, připravila  provedla. Co tím  asi tak mohla  získat? Prosím opět, nechoďte na mne  se zájmy  vojensko průmyslového komplexu.  Které naprosto nepodceňuji.Ale ten by  byznys  s  americkou armádou a námořnictvem udělal tak jako tak. Výsledkem válek v Afghanistanu a v  Iráku  jsou naprosto neslavné  výsledky, které jsou vším jiným  než  vítězstvím. Došlo k nevratnému podlomení   americké a západní důvěryhodnosti ve světě a nárůst  islámského radikalismu, kterému neumíme  čelit!

Mně prostě  u 11. září schází nějaký konkrétní motiv. Logický, pochopitelný, reprezentující  bezprostřední a konkrétní  zájem, který by měl validitu.

Proto jsem  váhal, zda v případu Skripal se pustit  na spekulativní  bažinu, kterou  sám nemám rád.  Francouzský  generál to rozhodl za mne  a vlastně mne vyzval k následující  úvaze:

Překvapil mne  izraelskou  kartou. Tu jsem vůbec  nezvažoval. Nicméně nejsem ochoten  jí podmínečně akceptovat.

Dobrá, vyjděme  z toho, že ta  úvaha  je správná.  Co Izrael tou  akcí konkrétně získal? Rusko má  potíže! A  co  dál? Stáhne  se  ze  Sýrie? Opustí  spojenectví s  Iránem?

Nic  z toho se  ani náznakem nestalo. Naopak!  Před  pár  dny jednak Putin v Ankaře se svým  tureckým a  iránským  kolegou  o prohloubení spolupráce k nastolení  míru v  Sýrii. Bez  Západu a bez Izraele. Bez nějakého izraelského plánu. Vzhledem k tomu,  že  Rusko je tlačeno do role  univerzálního zloducha,  tím méně  od  něj lze  očekávat nějaké  ústupky.  Naopak, po nových amerických  sankcích také proti  ruské  státní organizaci Oboronoexport, vyvážející  zbraně,  očekávám, že  Irán nyní bude mít  nyní možnost  nakoupit nejpokročilejší ruské zbraňové  systémy, včetně  klíčových pro protileteckou a protiraketovou obranu. To má  být nějaké plus pro Izrael? Se  silnou diasporou ruských židů? Tohle  mi nevycházelo a nevychází.

Jiné  je  to ohledně  Spojených států a  Velké  Británie.

Tady  to  může  být v případě Britů sólo podnik.  V případě  USA  kombinovaná  akce s  Brity.

Ohledně  Britů  pro tuhle  variantu hovoří mnoho indicií.  Je nám tvrzeno, že  protože  novičok byl vyvinutý  v SSSR, je jasné, že to jsou  Rusové.  Dnes ovšem víme,  že  novičok  pro testovací  účely určitě  vyvíjeli  i v Porton Downu a že původní  výrobní technologie byla z Uzbekistanu převezena  do Ameriky..  Minimálně proto, aby  mohly  být  vyvíjeny  účinné protilátky proti novičoku.  A  zázračné  uzdravení obou Skripalových  ukazují, že  výzkum byl rozhodně  úspěšný. Jestliže  tedy na  Skripalovy bylo novičokem zaútočeno.

Už  v minulých  článcích bylo dokazováno, že je  v případu příliš  mnoho náhod. Rusové  by  novičok  k  útoku, se všemi riziky  vezli  tisíce kilometrů.  Britové to měly  z PortonDownu  do Salisbury  9 km…  Místní nemocnice  byla patrně  jediná v  celé zemi,  která  byla  schopna  takovouhle otravu klinicky  nějak zvládnout, protože  nejspíše  slouží i jako  krizové zdravotnické středisko pro  případ  nějaké možné nehody  v Porton Downu.

Nikdo se dosud  nepokusil  dát rozumnou odpověď  na triviální  dotaz  typu  – jak se  smrtelně  nebezpečný  novičok dostal technicky  na kliku  a  dveře  domku  Skripalových?  Kdo a jak to provedl,  když  nejspíše musel  mít na sobě  při téhle prácičce protichemický  oblek, aniž  by si ho někdo všiml? A jak to, že  tahle  dekontaminace nebyla  průzkumníky  odhalena  jako vůbec  první?

Já  osobně, kdybych prováděl pátrání po takovémhle  jedu, bych začal právě  domovními dveřmi!  A  dodávám,  že  jediní, kdo  nebyli  podezřelí v protichemických oblecích u  Skrypalova  baráku,  byli přímo  vyšetřovatelé…

Od  předchozí věty    jsem ve  spekulativní bažině  neodvolatelně  a  až po krk. Ale  když  v ní může  být elitní  francouzský  generál a když se otec i dcera  Skripalovi  jasně  uzdravují, ačkoli  museli  být  dávno  mrtví??

Přesně  tohle  bylo zdrojem mého  uvažování,  jestli  svou spekulaci zveřejnit nebo  ne.  Přiznávám, že  mi  samotnému  velmi vadí  a vůbec nejsem  šťastný, že  ji  vůbec publikuji. Protože  jestliže na ní  něco je, pak nám a naší civilizaci  Nejvyšší pomáhej.  Jenže  u článku  Britská Bílá sobota-DOPLNĚNO! A ještě jednou doplněno! Doplněno potřetí!

jsem nalinkoval, byť  decentní formou tohle:

Británie posílala vlastní vojáky do plynových komor. Nikdy se neomluvila

Tohle je jeden z  nejdrsnějších materiálů, které  jsem  kdy  na Kose vyzdrojoval. A  přesně  tento článek je pro mne  rozdílem mezi  spikleneckými  teoriemi 11. září a  mou spekulací  o Porton  Down.  Jestliže  mám před sebou  černé na bílém, perex  stati o  Porton Downu a jeho historii, kde se praví následující:

Prošlo jím na 25 tisíc lidských pokusných králíků, testy s chemickými, biologickými a radioaktivními látkami jim zmrzačily zdraví. Po 50 let o nich museli mlčet, ani poté se však nedočkali spravedlnosti. V britském výzkumném středisku Porton Down padali vojáci na krvavý oltář vlasti, královny a studené války.

a  dále  v doprovodném textu  je navíc ještě konstatováno

Vedení dnešního Dstl v Porton Down v roce 2008 připustilo, že mezi lety 1953 až 1976 byla provedena série „leteckých testů s vypouštěním biologických materiálů“, které vládě pomohly pochopit a řešit problematiku prevence biologického útoku.

pak si  tu, v podstatě odpornou spekulaci, o britském pozadí afery  Skripal, lze připustit. Jestliže  drastickým pokusům byly  vědomky  i nevědomky  vystavěni příslušníci  britských ozbrojených sil a  někteří za ně   zaplatili cenu nejvyšší a  dokonce i civilové / i když  ti prý vyšli bez  jakékoli újmy…/ pak si  lze  snadno představit, že  přeběhlý a  už  dávno  vytěžený agent , byl prostě jen  dalším  podobným testem. Třeba  kvůli  nedobrovolným testům  na   ostré  vyzkoušení  novičokových antidotů!  S  tím, že  když  výsledek bude  neuspokojivý, půjde  o kolaterální ztrátu. A to  nehovořím  o vítaném multiplikačním  efektu s poukázáním na  Rusko jako pachatele  a jeho další ostrakizaci. Která  navíc odvede  pozornost obyčejných  Britů od  obrovských  domácích problémů Theresy  Mayové a její  vlády, spojené s Brexitem a jeho důsledky, především odchodem finančního sektoru z londýnské City, což je  dnes páteř  ostrovní ekonomiky, gigantickým průšvihem jménem Cambridge  Analytica,  s neutěšenou situací  britského zdravotnictví nebo železniční dopravy, atd. atd.  Ideálním východiskem  je  vnější  zloduch, co za  všechny potíže  může. Starý, ale pořád  funkční trik.

Vím,že to je  drsná a  drzá  spekulace. A  doufám, že  není pravdivá.  Ale  Theresa  Mayová  tvrdí, že  ruská  stopa  je jediným věrohodným  vysvětlením.

Moje  britská  varianta se liší  od  té ruské  jen  technicky  daleko logičtějším příběhem a  tím, že  míru cynismu, která je  automaticky  nasazena Moskvě  přisuzuji  i Londýnu na  základě  minulých praktik v  Porton Downu!  Co garantuje, že  Rus  je prostě  vždycky  zloduch a Brit  vzorem humanismu? V Irsku, Indii , Jižní Africe  i   dlouhé řadě dalších  afrických a asijských  zemí a konec konců i v USA mají s  Brity  úplně jiné  historické zkušenosti.

Na  rozdíl od  11.září tahle, znovu opakuji, pro mne  samotného obludná spekulace,  má  jasný a konkrétní motiv, i  laicky  přezkoumatelné  podmínky provedení a  už  v Porton Downu  dávno vyzkoušeným modem operandi….

A  podobně  to vychází  ohledně kombinované  britsko americké operace.  Pokud  jde o  techniku provedení i veškeré  technické detaily,  vychází mi to  v americko britské  variantě  úplně  stejně  jako  u té čistě  britské. Takže  to nehodlám rozvádět.  Jediné, co je  odlišné, je  motiv.   Britský  zůstává  stejný, ale proč  by na něco takového měli  kývnout  Američané?

Obecně proto, že  momentálně  Rusko považují  za  jediný stát na  světě, který  může  fatálním způsobem ohrozit  existenci USA.  S kterým nelze  vést  vítěznou  válku, kvůli jeho  atomové  kapacitě. Rusko navíc  v posledním desetiletí,  i přes  americké a evropské sankce je schopno modernizovat  svoje ozbrojené síly, včetně strategických,  takže  ty  jsou nejspíše  i nadále  schopny v  dostatečné síle pokořit  protiraketovou obranu  USA a  být pořád  existenční  hrozbou. Jediný způsob jak  Rusy  v tomto počínání zastavit,  je  zničit  je  ekonomicky  nebo  alespoň  finančně  rychle   a  definitivně  vyčerpat.

Není žádným tajemstvím, že  ruská  ekonomika  stojí na vývozu energetických  surovin. Po  krizi ropných cen  z minulých let  už  asi ne  existenčně, ale  pořád  více než zdrávo. Břidlicová ropa  byla, vedle  snahy  vymanit  USA ze  závislosti na jejím dovozu,  jasnou snahou  oslabit  ruskou ekonomiku. Omezit  její  schopnost najít ropné  trhy a získat na nich dobré ceny.

S  plynem je  to horší.Ten lze  z nalezišť efektivně transportovat  jen  přes plynovody. A  ty  většinově  funkční a efektivní  vedou  z ruských nalezišť  do  Evropy. Válka  v Sýrii není  od  samého začátku ničím jiným, než pokusem o  vybudování Rusku konkurujících pipelinů z  ropných arabských monarchií do Evropy. K tomu  bylo potřeba  povalit Asada a jeho režim. Což  se jaksi nezdařilo, jak se zdá.  Navíc  Turci  budují s Putinem Turkish Stream., když  zkrachoval už připravená projekt  South Streamu, díky tlaku Bruselu.

A  stále  zřetelněji se rýsuje  realizace Nord Stream II.  Který  je  především USA, ale  také Polsku a baltským státům  trnem v  oku.  Brusel, ale zejména  Američané  tlačí  na  jeho zastavení a USA  nabízejí  jako  náhradu dodávky  svého zkapalněného plynu, který je ovšem výrazně  dražší než  ruský. Jenže pokud  Nord Stream II  bude realizován a najede  do provozu….  Pak sotva  půjde Rusko dostat ekonomicky do kolen.Protože  evropský  trh  se už  svou spotřebou  postará o to, aby  ruské finance byly ok.

Česká  media  komunikovala  v případu Skripal  evropskou solidaritu  s Brity,  uváděla  čísla, kolik kdo       vypověděl Moskvě  diplomatů,  ale že  by  nějak publikovala,  že  v  době  vrcholné  protiruské novičokové  hysterie, pro  své  klienty  informací, že  Německo ve stejném termínu  udělilo Nord Streamu definitivní  stavební povolení pro jeho  německou  část?  Já tu informaci měl. Z německých zdrojů, ale  dalo  mi  velkou práci  nalézt referenční zdroj  v  češtině.   Až  mne vysvobodil web  ČT

Sporný plynovod Nord Stream 2 dostal od Německa zelenou. Výhrady vůči němu má i Česko

Takže  soudruh  agent  Bureš má  evidentně další skvělou šanci a může opět  osvědčit  svou neochvějnost a rozhodnost  v hájení  českých zájmů.

Zkrátka  vychází mi to tak, že  jestliže  by moje  dnešní  spiklenecká  spekulace měla  být  snad pravdivá / modlím se,  aby nebyla, žilo by  se mi zatraceně  snáze/  pak  americkým motivem je to, co jsem popsal. Rozruchem kvůli  ruskému pozadí  atentátu v  Salisbury torpédovat  výstavbu Nord Streami II  a  tím do budoucna  významně  přiškrtit  nebo  snad i pohřbít ruskou schopnost  držet  strategickou jadernou paritu s  USA.

Půjdu v  tomto ohledu  ještě  dále. Nepochybně  jste  zaznamenali  roztržku  mezi Washingtonem a  EU ohledně nově  zaváděných  amerických cel  na  dovozy  ocele  a ocelářských  výrobků a  hliníku do  Spojených států.  EU  byla velmi rozhořčena  a  hrozila  protiopatřeními. Jenže  cla na dovoz  džínů, motorky  Harley  Davidson a  bourbon   nejsou ani omylem  sankcí, vyrovnávající  dopady  na  evropský ocelářský a  hliníkářský průmysl Unie. Momentálně si obě  strany  vzaly  pauzu.  Trump  dal  Evropě  zatím 30-ti denní výjimku, která  končí v poslední dubnový  den.  Není  tohle  takhle  náhodou  součástí  hry o Nord Stream II?  Velmi brzo uvidíme!

Mně  tedy  jako náhoda  nepřijde, že první  informace o  udělení  německého stavebního povolení pro  druhý Nord Stream jsou  z 01.02.2018 a prakticky vzápětí prosákly  první zprávy o tom, že  Trump  uvažuje  o clech na  ocel a  aluminium.

Vůbec  bych se nedivil, kdyby  tahle válka s  ocelí a hliníkem  byla  postavena  na handlu  – Němci, odstupte od  Nord Streamu a  Evropa  získá pro své oceláře a hliníkáře  trvalou výjimku!

Tohle  se nabízí jako příslovečná  houska na krámě! 1. května budem vědět  více. Němci  by  totiž  byli vystavení  tlaku mnoha  dalších  unijních  zemí, hájících  pracovní místa  ve  svých hutích. Česko a  Slovensko nevyjímaje. Tlak na Němce  přijde nejen ze  Spojených států, ale  skoro ze  všech  členských států EU!

Konečný  součet – Theresa  Mayová  a  spol.  se snaží  vtlouci  všem lidem v  Evropě  a  Americe do hlavy,  že  jiný  výklad  případu  Skripal, než ten její,    není věrohodným  vysvětlením.

Generál  Delawerde tenhle  duševně  nedostatečný  blud  snadno rozbil. Takže se  svou  noční můrou  jsem si dovolil přijít  i já.  Ne, proto, že  bych  chtěl  předvádět nějakou  vlastní exhibici, ale jednak proto, že  v oficiálních  britských informacích je prostě  příliš mnoho děr a  zjevných nesmyslů, ale zejména  kvůli té noční může, která mne  už  nejméně  dva  týdny pronásleduje. A na rozdíl od militantních  vyznavačů  spiknutí 11. září  rád  zjistím, že  jsem  se dnes hluboce mýlil. Soudím, že  jiná  věrohodná  vysvětlení  nejen existují, ale  vypadají  daleko pravděpodobněji  a věrohodněji  než  verze předkládaná  Londýnem.  Která,  když  dojde na lámání  chleba  vždycky  skončí na  jednoduchém tvrzení – my důkazy máme, ale  nesmíme je  zveřejnit, abychom neohrozili  svoje  zdroje. Za  což  lze  schovat úplně cokoliv, včetně  důkazně úplně prázdných rukou.

Dodatek speciálně  pro  pro ty, kteří chodí na Kosu  nikoli ze zájmu nýbrž  služebně.

Nepochybuji, že  Kosa  je  a byla monitorovány  různými bystrými oky. A  jestliže  jsem  náhodou  paranoidní, tak si  myslím, že  po zveřejnění dnešního textu  už je  dohled  služebních  bystrých vok neodvratný.

Abych dokázal, že  mi nejde o podporu  žádné cizí mocnosti a  jejích zájmů, cítím potřebu zveřejnit  část  mailu, který mi o víkendu  dorazil od  jednoho z dlouholetých čtenářů Kosy.

Činím tak proto, abych těmhle  návštěvníkům z  donucení pomohl v jejich  náročné službě  vlasti. Jak je  dobře  známo, uložil  Zeman BIS, aby  vyšetřila, zdali  mělo Československo nebo Česká republika  někdy  něco společného s novičokem Netuším, jak je BIS  v této práci daleko a  jakými podkladovými informacemi  disponuje. Ale chci jí pomoci.  Mezi materiály, hojně  kolujícími po internetu  je  také zásadní článek o novičoku od  českých autorů z  Chemických listů. Sám jsem jej v  předchozích článcích o kauze  Skripal zdrojoval a z něj citoval.

V mailu, respektive  té  části , kterou  hodlám zveřejnit jsou detaily o kvalifikaci  autorů toho článku.  Být  tím,  kdo by  v BISce onen úkol od  Zemana  měl prakticky plnit,  začal  bych nyní od zmíněných  pánů. Protože  sedí li údaje  z mailu,  není zde  lepší referenční zdroj než  jména  v mailu uvedená:

…….Přátelé, tento článek / ten z Chemických listů -pozn.vlk/mi poslal spolužák a pánové, kteří článek psali jsou naši dobří známí. Když ppor. Hanák a nrtm. Gilar seděli vedle sebe v posluchárně VVŠ PV LS ve Vyškově v roce 1984, za katedrou stál mjr.doc. Ing. Emil Halámek,CSc, (dnes profesor a plukovník v.v.) Na katedře OL se vyskytoval i jistý kpt. Ing. Kobliha později vedoucí střediska OPZHN sil NATO ve Vyškově. Nyní mu velí plk. Ing. Ivan Križka, náš spolužák. Pokud Rusové pustili do světa (a to nás neobvinili z jeho použití), že Novičok může pocházet z České republiky, která jej dokáže vyrobit, tak věděli o čem mluví. Mimo jiné, tehdejší doc. Halámek je autorem detekčních  trubiček na odhalení otravných látek snad do všech chemických průkazníků, co jich jen na světě existuje. (Trošku přeháním, ale fakt jen trošku).

 XXXX rovněž v.v

Tolik jedna  část přílohového  mailu. Na tu  odpověděl další ze zmíněných  spolužáků, vojenských chemiků takto:

Nazdar vojenský inženýre chemického vojska v.v.!
Přeposílám příspěvek, který koluje na internetu a který se dnes dostal ke mně.
Když jsem otevřel přílohu, trochu se mi zježila kůže – původními tvůrci odborného textu jsou Halámek a Kobliha! Ano, naši dobří známí z VVŠ. A též jsem si uvědomil, že za dřívějších dob by byla stať utajovaná a dnes…? No, časy se mění.
Kauza Skripal je docela zajímavá. … nové informace sdělují, že útok na něho se stal u jeho domu. Tak proč ho pak kdosi táhl do parku na lavičku? To ten atentátník měl při transportu dvou těl nasazeny PIO? Tož nevím, nevím.

YYYY  už chemické záležitosti lovící velmi hluboko v paměti

 

Předpokládám, že  jsem jako řádný občan,  zveřejněním těchto dvou úryvků ze  své soukromé korespondence, splnil svou občanskou povinnost!

Dodatek ze  středečního dopoledne:

Na jednom z  webů, které  převzaly  tento článek jsem našel  zajímavý   dokument. Jde o  sreenshot  z  anglické verze  stránek naší Univerzity obrany. A  z nich je jasné,  jestli se s novičokem v ČR  pracovalo nebo  ne. Doufám, že  služební  návštěvy  na Kose tento fakt  zaregistrují a zohlední  při svém pátrání,  které jim  nařídil Zeman!

Jsem zvědav, co tomu řekne blondýna, která  z  dopuštění zlého osudu a hlouposti  voličů dřepí na  ministerstvu obrany  a veřejně vyjevila, že má  jasno, že  tu  žádný  novičok není a nikdy nebyl.

A  ještě  více  co na to Bureš, který  odůvodnil vypovězení  ruských diplomatů  vylhaným nařčením České republiky ohledně novičoku.

Dodatek ze  středečního odpoledne

Na internetu je  vidět, jak  situace  každým okamžikem přituhuje. Je to doslova hmatatelné. Trump vydal opět serii  twítů, které připomínají ze  všeho nejvíce  malého spratka, co dupe  vztekle nožičkou. Problém je, že  jde o nejmocnějšího muže  ještě  pořád  existující planety a  nikoli o  mrńavého  vzteklouna, který je problémem nanejvýš pro své rodiče. Jakýkoli hlas  rozumu, který zazní je slaboučký a  podobá  se  volání  ztraceného v poušti. Nikdo  neslyší.  A podobné  to je  i s vyjádřením  bývalého šéfa  armádní rozvědky  Andora  Šándora.

Poskytl  rozhovor  Českému rozhlasu.  K Sýrii a  tamnímu chemickému útoku, opět k případu Skripal a  ještě  pár  dalším  věcem. Jeho závěry, které v rozhovoru prezentuje  jsou  jasné. Ale nikdo  není ochoten je  akceptovat. A  dokonce  ani  není ochoten je  naplno zveřejnit – vřele doporučuji každému, aby  si  ten odkaz  na  stránku,  kde si  25-ti minutový rozhovor  s gen. Šádndorem lze poslechnout /o  Sýrii je tam  řeč hned na začátku!!/   otevřel a třeba jen letmo prohlédl!  Je  tam  něco o  Skripalových,  ale naprosto chybí  cokoli co  Andor  Šándor  říká  o  „plynovém útoku“  v Dúmě!!!  Má  tohle  Český  rozhlas  zapotřebí?

 

 

 

 

 

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Hodina vlka se štítky , , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.