Horečka páteční noci jako síla na dluh


Odcházel jsem na  dnešek spát  až  dost  dlouho po půlnoci. Od  vypuknutí nové syrské  krize poprvé s  pocitem,  že  se  ráno probudím  do klidu. Protože  světoví  šílenci  si přes víkend  dají pauzu nejméně   do vyšetření  incidentu v  Dúmě experty, kteří tam odjeli s  mandátem OSN….

O to tvrdší  bylo probuzení,  když  syn Zajíc  ráno přišel s informací   -už to lítá….

Nezbývá než konstatovat  nic  jiného,  než oblíbené  úsloví  jednoho z mých přátel – kde  blb, tam nebezpečno! Mýlil se,  tenkrát  v půlce  80-tých, když  jsem to do  něj  slyšel poprvé  šlo  o  blby mikroskopického  významu,  na  malých postech kolem nás.  Kteří sic e uměli  člověku  znepříjemnit  život, nicméně šlo to snadno řešit  – odchodem  někam jinak a ponecháním je  vařit se  ve vlastní  žluči a omezenosti. Blb začíná být opravdu  nebezpečný až dnes!

Nikdy  by mne nebylo napadlo, že  tohle  úsloví  nabude celoplanetární platnost. I když mi rozum  říkal,  že  Trump svou  rétoriku  vyhrotil tak, že  se do ní  sám lapil a není z ní úniku a  tudíž  že  zaútočí, přeci jenom  to v  člověku  hlodalo, že  snad… Inu, přání otcem myšlenky. Dodávám – velké a prvoplánově  naivní   přání.

Dnes je   jasno v  tom,  že  máme  co do činění s  šílenci planetárního  rozměru. Před  kterými prostě  není úniku.Nemáme  žádný  další  svět,  kam by bylo možno odejít. Kdyby  ano, tak to by  byl celoplanetární  úprk od  těch nezodpovědných nabobů, co si osopují  právo  řídit  svět.

Z  hloubi   duše  jsem před Listopadem nenáviděl komouše a toužil po demokracii. Vadil mi  systém, kde platil  jeden  jediný  „správný“  názor, který zjevně  kolidoval s  rozumem. Demokracie  byla  tím touženým  svatým  grálem  lidského  žití: zvolíme  ty, kteří nikdy neselžou, nikdy  nepodniknou nic, co  bude  v  rozporu s právem, logikou   a poctivostí, protože  když  ano, tak  je potrestáme odvolením  a  půjdou od  válu. Takhle jsme  si to malovali.

Přišel Listopad. Tu demokracii  tady máme  29 let. A  výsledek?  Nechám na  každém, ať  si  udělá svou osobní bilanci. CO jsme  si  zvolili a  jak  jsme si uměli  vynutit tu poctivost, právo, logiku a zdravý  rozum u těch,co jsme jim dali důvěru.

Nikdy, skutečně nikdy  by mne nenapadlo,  že  to moje vyúčtování  vypadá  tak,  že  jsem  ve stavu,  kdy  se  klidně  omluvím  Miloši Jakešovi a Lubomíru  Štrougalovi, jako posledním  žijícím  symbolům  systému, který  jsem  tenkrát pomáhal také svalit.Měl  jsem je  za  hlupáky  a  duševní  fosílie,  kteří v moderním světě  neměli co dělat.

Jenže i   oni  mohli  v Listopadu  uplatnit  sílu nechat  demonstrace  rozmlátit, ale  jaksi jim došlo, na  rozdíl od Trumpa, Mayové, Macrona a všech jejich  stínů,  že  by  to konec  jejich  panování jen /trochu/ oddálilo , ale nic  víc.

Současní  vůdcové NAŠEHO  světa,  ano  vážení  -NAŠEHO protože  jak vlk, tak občan Kobliha i každý  z vás,  jsme a budeme  jeho součástí bez  ohledu na  to, co  si o něm , těch, kdo ho reprezentují, myslíme,  Ty  naše  hlavy pomazané názorně osvědčily,  že  vysmívaný Milouš  Jakeš  byl proti nim duševní  velikán se vším všudy. Věřte, že   když  tohle  píši,  tak skoro brečím. Nebo  pukám vzteky.

Naposled  v životě  mne potrefil stejný pocit,  vzteku,  naprostého úžasu, bezmoci  a zoufalství  přesně před  50-ti roky. Abych to upřesnil  -v  srpnu  68. Tehdy  k nám Brežněv poslal tanky. V rozporu se zdravým rozumem.   A názorně  ukázal celému světu,  že  komunistický  společenský model nemá  budoucnost.  V  Československu sice zavládla  tuhá  normalizace a  zdánlivé upevnění dogmatického socíku   ale také  u značné části veřejnosti přesvědčení,  že  s komouši to opravdu nikam nepovede  a dál nepůjde. Stejná  nálada  a přesvědčení se pochopitelně  rozšířilo i do dalších zemí  sovětského bloku. A konec konců,  zasáhlo  i  určité skupiny  v tehdy monolitickém  Sovětském svazu, které nakonec  vygenerovaly  Gorbačova. Komunistický  systém  ztratil to, čemu se říká étos!

Stejné  důsledky  bude mít  tenhle  útok z  dnešní  noci.  Je  to jen  další kapka  do už pomalu přetékajícího poháru,  s odpuštěním- nasranosti /v  téhle  situaci mi ten hle  jazykový faul prosím laskavě odpusťte/ ,  stále  větší  části naší společnosti a  celého  světa.

Západ prostě ZASE  PORUŠIL  MEZINÁRODNÍ PRÁVO. Co porušil, on ho znásilnil – důkazů a  přesných zjištění netřeba, netřeba  zodpovídat  otázky  typu  – a proč  by Asad  nasazoval plyn?  Nám netřeba  vůbec  nic. Stačí pouze prosté prohlášení – my máme  důkazy. Ale  neukážeme  je protože  jsou tajné. A  pak už jen  následuje odpal a  finito.

Náš  svět je opravdu prazvláštní.  Na jedné straně  jsou pro nás  lidská práva  vším. Jsme  hrdí na to, že  byl odstraněn  trest s mrti. Prý je nehumánní  a nikdy u něj  nelze  vyloučit  možnost následně nenapravitelného  justičního  omylu.  Ale  klidně odpalujeme  rakety  na území  cizího státu,  kde  zabíjíme  lidí nikoli v jednotkách kusů, ale   v množstvích o několik řádů  větších.  Na  základě  naprosto neověřených rádo by  skutečností.  Přesto, že  máme  naprosto tragickou zkušenost  s Irákem!  Kde množství obětí na základě podobných tajných, ale  ve výsledku naprosto  falešných/zfalšovaných  indicií  se pohybuje  mezi  hodnotami 500 000-1 500 000 zabitých!  Ale popravy  vrahů, teroristů, znásilňovačů  malých  dětí, drogových velkodealerů?  Tak to prrrr!!! To  je  s demokracií a jejími pravidly  naprosto neslučitelné!!!  Ty  náš systém  chrání před odpovídajícím trestem. Těm by  se mohlo ublížit!  Je třeba, ba nutno   chránit jejich lidská práva!

Nejen  to!  Naše  elity  se bijí za práva  kde jaké  „utiskované“ menšiny  – občane  , když  si  myslíš  něco  nelichotivého o LBGT komunitě, a  řekneš to nahlas, tak s tebou zatočíme! Abychom dovedli  rovnost pohlaví  do naprosté dokonalosti, vytváříme  unisex  záchody,  zavádíme třetí pohlaví a  nově otextováváme  dokonce i státní  hymny, aby  proboha nezněly  maskulinně!   Na  dálnicích, pokud  je vůbec  stavíme, protože  je potřeba  například  chránit teritorium křečka polního,  jsou stavěny  například  žabí  přechody,  leckde odstraňujeme  křesťanské  symboly, nebo symboly  vánoc, jenom abychom  náhodou nezranili  city těch, co do našeho  světa   dorazili  nikým nezváni a nehodlají respektovat jeho  hodnoty!!! Na  to všechno a mnohé  další  podobně „logické“   důsledně  dbáme, protože  to  je přece  naše  chápání lidských práv.

Ale zaútočit  na suverénní stát  bez  vypovězení  války a  hmatatelného, ověřitelného důkazu a  tím i důvodu? Porušit  Chartu OSN a  dopustit  se de jure  válečného zločinu?  No problém! To prý je potvrzením  naší demokracie  a  věrnosti  obrany  lidských práv!!!!

Aby  bylo jasno – útok plynem proti  civilistům  nebo vůbec  útok plynem  je hnus  největší, netolerovatelný  a musí být exemplárně  potrestán! Ovšem  až  tehdy, když se nade  vší pochybnost prokáže že

-skutečně nastal

-kdo je za  něj odpovědný

Nic z toho nenastalo!  Viník  nebyl zjištěn, nýbrž  určen!

Proto se  cítím se stejně  bezmocný,  ponížený  a  vyvržený. Stejně jako 21.srpna  1968.

Nepochybuji,  že  vůbec o tom, že výsledek  té  nesmyslné  silácké akce  z dnešní noci  bude  v  dlouhodobém horizontu pro NÁŠ  svět úplně  stejný!  Mnoho z  občanů  euroatlantického civilizačního okruhu  začne  přemýšlet  o  našem současném systému zcela jinak, než  ještě  včera. Přestanou mu věřit. Postupně jich bude přibývat.  Pro ty, kteří  vně  něj přišel jasný  signál,  jak to s námi a našimi hodnotami  je.  Že  humanita, je   jen  falešná, stejně jako hra na lidská práva.  Ve skutečnosti, že platí pouze  pravda  jediná – právo silnějšího. A to jsme  NYNÍ  my. Klíčové slovo je NYNÍ. Nyní  není  totéž se  zítra a  už  vůbec ne  NAVŽDY.

Velmi bych  doporučoval  těm třem veleduchům, co  dali onen  povel k odpalu,  aby  se zamysleli nad  tím, jak se  změnil svět  za posledních 30 let.  Za pouhou  půldruhou lidskou generaci. Rozpadlo se  jedno obrovské imperium.  Naproti tomu z beznadějně  zaostalé  země  se  stala  světová  supervelmoc a  dílna  světa. S obrovským potenciálem do budoucna. Lidským, materiálním a finančním.  A  ten potenciál, po  dnešní  noční  palbě  nutně začne  být  směřován zejména  do   její síly.  Má  o nás  dokonale jasno.  Ale  má naše peníze, předali jsme jí know  how skoro ve všech ohledech. Má  1,5 miliardy  lidí.  Náš  svět  ani ne polovinu.  Ona má dynamickou populaci,  která  chce  vzhůru, my  stárnoucí,  která  už chce  jen udržet, co má.  Jsou daleko  cílevědomější  a  pragmatičtější, protože  ještě nejsou  ve stavu,  kdy protože  nejsou  schopni  řešit  opravdové problémy  a výzvy, vytvářejí si   umělé, aby odvedli pozornost. Jejich práh bolesti a  ochoty  snášet nějaké eventuální nepohodlí  je  daleko vyšší  než náš. Drží  ve velkém  naše  dluhy.  A my  jim dneska  v noci  neobyčejně  zřetelně  řekneme  – koukejte  urychleně  zbrojit, zbrojit a  zase  zbrojit,  aby  se vám nestalo to, co Sýrii  a nemuseli  snést  stejnou demonstrativní potupu jako Rusko.

A propos  Rusko!!!  Mnozí  se mnou  hluboce nesouhlasili,  když  jsem psal, že  Rusko, má jen dvě špatné  volby

-nezasáhnout proti americkému  útoku a ztratit  tvář před  celým světem

nebo

-zasáhnout  a riskovat světovou  válku

Moskva  si vybrala  to první, nicméně  ví, jakou cenu  zaplatila viz  vyjádření  ruského velvyslance  v USA  o tom, že  jde o urážku  prezidenta  Putina!

Psal jsem o tom, že  doktrina  tohle už nesmíme  udělat, protože by mohli ti druzí stisknout tlačítko!

byla  nahrazena dnešní, která zní

tohle  můžeme  udělat, protože ti druzí se neodváží stisknout  tlačítko!

Stalo se!  Ten kalkul opět vyšel -Moskva  se  neodvážila  stisknout  svoje  tlačítka. Dokonce  ani  ta obranná!  Už je  kvůli tomu terčem posměchu.  A  vedle toho  je  zpochybňována  kvalita  a operační schopnost jejích  tak vychvalovaných  protivzdušných  systémů. Včetně  S  400 Triumf.  Už  izraelský  útok  , který  byl  testem, ukázal, že  asi na tom zpochybnění něco je.

Jak že  to  řekl Putin před asi  cca  10 roky?  Slabých si nikdo neváží.  Věděl, o  čem mluví. Moskva byla  dnes v  noci seznána slabou.  Nepochybuji, že  z toho vyvodí  důsledky, které  západní svět nepotěší.  Ví,  že  po tomhle útoku  už  nehraje  o to, zda  se vrátí mezi  zásadní světové hráče, ale  jen o existenci státu. Protože  když  se stalo tohle,  bude  se na ni tlak jen stupňovat. S cílem Rusko dále  oslabit a nejlépe  dosáhnout  jeho rozpad. Jenže  má  vždycky ještě pořád  poslední  eso. Noční odpalovači  zvýší  určitě  sázky,  že  i příště nebude to tlačítko zmáčknuto. A třeba jim to znovu vyjde,  až  jednou…. až  jednou  už  Rus nebude mít  kam ustoupit  a prostě  si řekne  – fajn, tak já  vás  vezmu s sebou!!!

Tohle  není  zdaleka  všechno. Vzpomínáte  na Je suis Charlie, Berlín, Paříž,  Nice,  Londýn a  další a  další  Je  suis?  Teoristé  jsou pro mne  nelidská, odporná  verbež, kterou je  gřeba  hubit  a hubit a  hubit, vždycky  a všude.  Jenže  po dnešní  noci ?  Dnes máme  jedinou  jistotu, že  je prostě  vyhubit  nelze!

Jednak proto, že  jsme  se  teroristů  zastali! Nic jiného totiž  tzv. povstalci  z Dúmy  nebyli. Stejně jako před rokem  ti z  Chán Šajchůnu Jen  islamitičtí  militanti  nejbrutálnějšího ražení.  Dnes  jsme  je legitimizovali a poskytli  jim, proti  všemu  rozumu,  významnou podporu a  krytí!!!

Vzpomenme si na to, až  zas se   někde někdo  odpálí  s  výkřikem Allahu akbar!  Nebo najede   s  tirákem  do nic  netušících  pasantů v  libovolném západním městě!  Dnes  jsme  je  tím, nevím zda  víc  dementním  nebo sprostým přepadem  legitimizovali!  Kdo nemá rakety, útočí  tím, co má.  Ale  mi  zase  budeme  Je  suis!  Co takhle především Je suis  zdravý rozum?!

Nejen to.

Sami jsme  masu dalších  nad  sobotním ránem vygenerovali.  Řada  těch, co byli  umírnění se nyní  radikalizovali  a  Západ se pro ně stal  ďáblem, kterého je třeba potrestat. Už na ně žádné povídačky  o lidských právech a humanitě  nebudou zabírat!

Tohle  je bilance  horečky  páteční  noci.

Trump,  Mayová a Macron  a  jejich  patolízalové a podržtaškové  nepochyběn mají jinou. Zkusím jí sestavit:

-ukázali jsme, že jsme  svalovci, kteří si mohou dělat co  chtějí a nemusí se na nikoho  ohlížet

-dokladovali jsme, že  Rusko není geopolitický soupeř, jen papírový  tygr a  věříme, že  si to  leckdo , kdo o tom začal pochybovat, uvědomil. Například  Erdogan v Turecku

-dali jsme nepřímou lekci  Iránu, aby  zpíval podle našich not, stáhl ohon a  přestal mít ambici  být regionální mocností  o  A bombě  ani nemluvě

-lekci  bez  odpálení  raket  jsme  dali také Kimovi, kterýs nad pochopil, že  se musí  sklonit, vydat  jaderný  arzenál a  rakety, když ne, tak…

-odvedli jsme pozornost  od našich  vlastních velkých problémů, které neumíme  nebo nechceme  řešit.

-máme nyní bonus  vítězů, který nás  nějaký  čas  bud e chránit před  vnitřními nepříjemnostmi.

Znovu  těmhle, proti nimž  je Milouš  Jakeš  opravdový  duševní gigant,  doporučuji,  aby  se zamysleli nad  tím,  jak s e svět změnil v posledních 30-ti létech. A  připočetli  k tomu,  jak s e zvětšilo zadlužení  jejich  zemí ve stejném časovém  horizontu.  Když kvůli ničemu jinému, tak proto, že  politika z pozic e síly  je ta  vůbec  nejnákladnější, kterou  lze provozovat.  Kdyby náhodu  nevěděli  co to je /což není vyloučeno/ nebo snad  si to neuměli vygůglit, rád  pomohu

Výsledek obrázku pro Debt US

 

 

A ještě přidám  aktuální mapičku podle toho , jak jednotlivé země  na zeměkouli  dluží

Jak dlouho bud e svět ochoten financovat  ty, co si myslí,  že  za  vypůjčené  peníze  mohou své  dlužníky  mlátit  klackem, kdykoliv  se jim zamane?

Řečeno   s feldkurátem Kaztem  – To se nám to hoduje, když nám lidi půjčujou peníz! Takhle  vypadá ta naše  síla! Ano,  ještě  dnes jí máme?  Ale  zítra?  To  už také  můžeme mít jenom nepřátele. Včetně nemalé  části  vlastních občanů! 

A skočím tímhle grafem:

ANi  Katzovi  se nepůjčovalo na hodování věčně. Musel místo splátky dluhu dát do talonu  svého burše. Udělal to se  stejně lehkým srdcem,  jako  Trump, Mayvá a  Macron  dali do talonu dnes v  noci nás. Své burše.

Ale  ještě  přeci jen  neskončím.   Trumpovi,  Mayové, Macronovi  věnuji  jednu  hodně  starou  písničku  pánů  Suchého a  Šlitra -Škrholu.

Nic jiného totiž nejsou:

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Hodina vlka se štítky , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.