DNES ASI NĚKOHO NAŠTVU


napsal Xaver

 

Měl jsem chuť dát do názvu lepší český výraz – naseru, ale raději jsem použil to mírnější synonymum. Víte proč? Protože po nás, co veřejně píšeme, už zase jdou, takže nechci dělat starosti „vlkovi“ ani sobě. (A také prohlašuji, že za obsah tohoto příspěvku „redakce“ neodpovídá.)

A je zajímavé, odkud uhodilo: prý také ze Syndikátu novinářů České republiky, jen nevím, jestli z babišovské nebo bakalovské větve (nebo ze společného kartelu?) Z toho orgánu, který „se aktivně angažuje…za svobodu vyjadřovat názor včetně svobody kritizovat, oponovat vládám a politickým a ekonomickým strukturám veřejným nebo soukromým…“

Ale kdepak, s kritikou od nynějška opatrně a hlavně pozor na zvolené výrazivo! Například označit někoho jako presstituta, znamená už strkat hlavu do „Watchovy oprátky“. Máme tu totiž projekt SocialWatch, jehož úkolem je monitorovat online media, diskuze a diskusní fóra, jakož i sociální média. Tak tedy monitorovat, ale neznamená to také na patřičná místa nahlašovat či přímo „udávat“? Mám totiž obavu, aby ten monitoring nenabyl všeobecného rozmachu, kdy v každém domě, v podnicích, institucích a jinde bude sedět nějaká příslušně zaškolená síla, která bude monitorovat a hlásit a furt monitorovat až do utavení erárního počítače…

A až k tomu dojde, pak nastoupí zřejmě také okresní a krajské (či jaké) organizace svého druhu, s pevnou strukturou, vrcholným orgánem a „správným“ zadáním, to je pochopitelné. A tehdy, vážení, budeme už zase „všetci v ritci“, jak v jiné souvislosti výstižně konstatoval jistý major T. Jak lépe nazvat totiž takový plíživý návrat totality? Za té minulé stačil blbý vtip v hospodě a člověk mašíroval přes Grebeníčka a podobné do Jáchymova. Co bude stačit dnes? Která slova se zakážou, které orgány a jedinci budou nedotknutelní?

To byl ovšem úvod víceméně mimo dnešní hlavní téma. Já chci totiž ještě urychleně a beztrestně (doufám) využít „svobodu vyjadřovat názor“ (viz výše) k záležitosti, s níž mám dlouhodobý problém. A ten problém nabývá v mých očích – a určitě i u mnohých z vás – už nepřijatelných rozměrů. K vlastnímu psaní právě dnes mě vyprovokovala bezprostřední náhodná událost…

Vracel jsem se metrem z jakéhosi v novinách avizovaného velikonočního trhu (malé „velikonoční“ pivo za 30 korun). A na eskalátoru pár schodů pode mnou stojí dvě dívky v pevném objetí, spojené polibkem na ústa. Není tolerantnějšího chlapa ke všem lidským slabinám, ale tohle bylo na mě příliš. Míjel jsem je s malým pozastavením a vyzývavým pohledem, který je až na další „usměrnil“. V duchu jsem si pomyslel: proč vlastně vystavujete svou odlišnost veřejně na odiv?! V dosti velkém počtu zemí by vás za to čekalo sto ran bičem, ne-li něco horšího (což je pochopitelně odporný extrém…).

V našich poměrech a zeměpisných šířkách tato problematika však nabývá opačných extrémů, které bezpochyby značnou část společnosti dráždí. K takovým je třeba nemilosrdně zařadit akci „Prague Pride“, v které si tak libuje komunita LGBT (Lesby, Gayové, Bisexuální a Transsexuální lidé). Dodnes jsem nepochopil, proč tato menšina, naší společností dávno s pochopením přijatá a tolerovaná, prezentuje – na rozdíl od jiných menšin – svou odlišnost tak ostentativně vyzývavým, neřku-li místy obscénním způsobem. V mých očích už také poněkud odpudivým, kdy ona scénka na eskalátoru byla jen nepatrným kvítkem v té pochodující barevné každoroční pražské „nádheře“.

Nenapadlo vás, členové LGBT, že tímto přepjatým předváděním se si můžete svou pověst u stále v podstatě tolerantní společnosti poněkud pošramotit? Že se můžete doslova zošklivit?

Ne však dosti na tom. Ještě více provokujícím tématem je snaha homosexuálních partnerů, aby jejich svazek byl považován za „legální“ manželství s právem adoptovat děti. Bohužel pro to nacházejí podporu v mediální sféře a u všelijakých spolků, které ani nelze někam s jistotou zařadit. A dvojnásobně bohužel, v některých západních zemích, na rozdíl od nás (zatím), právo na adopci dětí už získali. Což se příčí nejen zdravému rozumu, ale staví na hlavu celý historický vývoj rodiny, založený na spojení muže a ženy.

Adopce dětí těmito páry ve mně vyvolává největší rozpaky, ba přímo odpor. Copak si členové LGBT nelámou hlavu nad jejich osudem? „Zanotuji“ pár veršů jedné starobylé písně, kterou určitě většina z nich nezná:

Malý hošík černovlasý

své matičce žaloval

že když si na návsi hráli

každý ho odstrkoval

Různá jména mi dávali

kterým jsem nerozuměl

řekněte mi, drahá máti,

zdali já jsem otce měl.

Takto smutně až zoufale naříká chlapec, který nepoznal otce. A je více než jisté, že podobně a ještě zoufaleji se budou vyptávat při dorůstání děti homosexuálních párů!

Navíc jejich srážka s ostatními dětmi bude ještě tvrdší, protože děti – nic si nenamlouvejme – dovedou být (třeba i nevědomky) svými posměšky a urážením v podstatě velmi kruté. Jaká jména asi budou těm „vašim“ dávat?! Nechtěl bych být takto adoptován, ani za všechny statky světa…

Avšak ještě horší to bude, odhaduji, při dospívání těchto dětí ve vztahu k adoptivním „rodičům“. Kteří sami, jak je o této komunitě známo, často trpí psychickými poruchami a zdravotními problémy toho druhu. Proto nelze počítat, až na výjimky, z uvedených příčin s nenarušeným vývojem „jejich“ dětí, které si to nezaslouží a které mohou být tak či onak poznamenány…

Pokud si toto všechno neuvědomují dotyční žadatelé, pak musí mít rozum zákonodárci a tomuto extrémnímu zásahu do zdravého vývoje společnosti zabránit. Bloger Robert Troška uvádí tyto snahy následujícím citátem dokonce do souvislosti s totalitou:

Dnes bohužel nastupuje nová, mnohem rafinovanější ideologie multikulturalistická.Totalita drtící dosavadní žebříček hodnot a upřednostňující menšiny nad většinovou populací je stejně zrůdná jako předchozí totality a útok na tradiční rodinu prostřednictvím LGBT komunit je jen její sebedestruktivní součástí.

Takhle „silně“ se ale na záležitost nedá zřejmě nahlížet, protože toto není určitě ta hlavní cesta k totalitě. Ta nám hrozí spíše z hlavy a činů „jednoho muže“, jak o tom tady často píše jiný autor…

Příspěvek byl publikován v rubrice Xaverův nový dům se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.